Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1874. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.625
Cevap
210
Favori
1.234.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18721873187418751876
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arka kapak kasanın kenarından ayrıldı biraz. Bu dokunmatiğe etki eder mi. Dokunmatik de sorunlu çalışmaya başladı arka kapak sorunundan sonra. Telefon düşmedi. Fabrika ayarlarına geri döndüm yine dokunmatik tam olarak düzgün çalışmıyor yine de. Android sürümü 5.1.1 ne yapmam gerekiyor arkadaşlar. Garantisi bitti cihazın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bexter B kullanıcısına yanıt
    Dokunmatikte ne gibi bir sorun olduğuna bağlı, kendi kendine basıyorsa geçmiş olsun ekran değiştirmeniz lazım, basmama gibi bir problem varsa düşmeden kaynaklı bir temassızlık durumu da olabilir. Fakat arka kapağın kalkması dokunmatiği değil ancak ve ancak nfcyi etkiler...
  • Daha önce bir kere kendi kendine basma sorunu oldu. Düzeldi aynı gün içinde. Ama şuan ekranın bazı yerleri algılamıyor veya çok zor algılıyor özellikle yazarken. Şu an kendi kendine basma sorunu yok, stabil çalışıyor herhangi bir donma takılma yok. Dokunmatik mi değişecek yaklaşık masrafı ne olur.

• Beyler bu romu nasıl kurabilirim. Root falan da yok. bootloader kilidi kapalı. yardımcı olur musunuzhttps://forum.xda-developers.com/xperia-z2/development/rom-existenz-marshmallow-v1-0-0-28-04-t3367860
  • Root atıp recovery kurduktan sonra ordan indirdiğiniz zip dosyasını recoeryden açıp kuracaksınız hocam
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Hocam telefona root atmak tam bir işkenceydi. bootloader kilidini açtım oyle root yaptım. 6.0.1 idi android. drm keys'leri sildim yedek almayı unuttum bunun bir çözümü var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: By.TRabZonLu™

Hocam telefona root atmak tam bir işkenceydi. bootloader kilidini açtım oyle root yaptım. 6.0.1 idi android. drm keys'leri sildim yedek almayı unuttum bunun bir çözümü var mıdır?

Hayır, sahte drm zipini indirip flashlayacaksınız. Ancak bu şekilde giden özelliklerin kritik olanları geri gelir. Başka da anakart değiştirmek dışında bir çözüm yok diye biliyorum.

• Hocam neden hemen BL kilidine saldırdınız ki, geçmiş olsun. Bir çözüm vardı internette fakat gene de sizin orjinal keyleriniz kadar güvenli olmaz.

BU ARADA SIKINTIDAN TELEFONU 4.4.4'E DOWNGRADE ETTİM, SERVİSE VERMEDEN 1 HAFTA DA BÖYLE TAKILACAM, MERAK ETTİĞİNİZ BİR KONU VARSA SORABİLİRSİNİZ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Hocam neden hemen BL kilidine saldırdınız ki, geçmiş olsun. Bir çözüm vardı internette fakat gene de sizin orjinal keyleriniz kadar güvenli olmaz.

BU ARADA SIKINTIDAN TELEFONU 4.4.4'E DOWNGRADE ETTİM, SERVİSE VERMEDEN 1 HAFTA DA BÖYLE TAKILACAM, MERAK ETTİĞİNİZ BİR KONU VARSA SORABİLİRSİNİZ...

Şarj süresi nasıl?
  • Daha o konuda net bir fikrim yok lakin kullandığım süre boyunca MM'deykenki kullanımımdan pek de farklı şeyler yapmadım lakin daha iyi gidiyor gibi... Bir de ben mübarekin pilini eskitmeyi başardım 2 sene boyunca, o yüzden bende 5 saat üzeri ekran süresi verirse normal kullanımımda kesinlikle başarılı diyebilirim ;)
  • quote:

Beyler bu romu nasıl kurabilirim. Root falan da yok. bootloader kilidi kapalı. yardımcı olur musunuzhttps://forum.xda-developers.com/xperia-z2/development/rom-existenz-marshmallow-v1-0-0-28-04-t3367860

Existenz Rom beş para etmez hocam ben 2 aydır 4.4.4 kullanıyorum gayet stabil, maceraya gerek yok yani.

• sanane900 S kullanıcısına yanıt
    Nerden bulabilirim hocam?
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Romu yükledim pek bir artısı yok. stamina modunu açınca telefon fena kasıyor. tavsiye edeceğiniz rom var mı. genel sıkıntı telefonda wifi çekmiyor. bir odada bütün telefonların wifileri çekiyor z2 çekmiyor. bu yüzden rom değiştirdim belki onla alakalıdır diye. orijinal romda format atınca ilk zamanlar iyi sonradan yine çekmemeye başlıyor.
  • anarsistbiropucuk A kullanıcısına yanıt
    Tavsiye edeceğiniz başka bir mm romu var mı?
    Hocam 4.4.4 yazılım olarak hızlı stabil iyi güzel hoş da şu menülere bi alışamadım gitti, hani bir kabızlık var temasında, artık çok mu kaba çok mu karmaşık, bir de hiç pratik değil kullanımı.

Ben MM'da el alışkanlığı olarak hızlıca iki aşağı çekince tüm hızlı ayarlar çıkıyor, bunda böyle bir aşağı bi sağ bana uğraştırıcı geldi, ha iki parmakla dene dersiniz orası ayrı.

Önceden kilit ekranından bildirimlerime rahat erişebiliyorken şimdi böyle kaba bir görüntü var. Bir de uygulamadayken arama geldiğinde arama ekranının zart diye yaptığım bütün işi bölmesine de ayriyetten rahatsız oldum orası ayrı...

Şimdilik 4.4.4 hakkındaki şahsi önizlenimlerim bunlar, uzun zaman sonra iyi bir nostalji oldu bana ;) Bir de 4.4.4 uygulama ve root konusunda artık rağbet görmüyor gibi geldi, ben 4.4.4 için yazılmış fazla uygulama göremedim geliştiriciler cephesinden, bir tek EXISTENZ var gibi, sizin varsa bildiğiniz böyle önerilere açığım ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 15 Mayıs 2017; 11:8:26 >

• Hocam drmleri uçurmayacaktınız bir anda, sonrasında üzerine yüklediğiniz yazılımlarda stabilizasyon, sinyalizasyon vb sorunlar yaşamanız çok olası...

• quote:

Nerden bulabilirim hocam?

XDA'daki ilgili konuyu bulamadım. Kendi elimdeki drm restore zipini upload ettim ben de. Bunu indirip, recoverye girip, "install" menüsünden kuracaksın hocam. Yazılım güncellemeleri hariç, bütün özellikler geri gelir. Z2 de güncelleme alan bir model değil artık zaten.

Ekleme: Çalışması için cihazın root yetkisinin olması gerekir.

http://s9.dosya.tc/server2/pi660j/SxEXR__DRM_function_restore_V3_Z2_Z3_Z3C_.zip.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanane900 -- 15 Mayıs 2017; 13:57:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Hocam 4.4.4 yazılım olarak hızlı stabil iyi güzel hoş da şu menülere bi alışamadım gitti, hani bir kabızlık var temasında, artık çok mu kaba çok mu karmaşık, bir de hiç pratik değil kullanımı.

Ben MM'da el alışkanlığı olarak hızlıca iki aşağı çekince tüm hızlı ayarlar çıkıyor, bunda böyle bir aşağı bi sağ bana uğraştırıcı geldi, ha iki parmakla dene dersiniz orası ayrı.

Önceden kilit ekranından bildirimlerime rahat erişebiliyorken şimdi böyle kaba bir görüntü var. Bir de uygulamadayken arama geldiğinde arama ekranının zart diye yaptığım bütün işi bölmesine de ayriyetten rahatsız oldum orası ayrı...

Şimdilik 4.4.4 hakkındaki şahsi önizlenimlerim bunlar, uzun zaman sonra iyi bir nostalji oldu bana ;) Bir de 4.4.4 uygulama ve root konusunda artık rağbet görmüyor gibi geldi, ben 4.4.4 için yazılmış fazla uygulama göremedim geliştiriciler cephesinden, bir tek EXISTENZ var gibi, sizin varsa bildiğiniz böyle önerilere açığım ;)

Hocam o hızlı ayarlar menüsünün sevdiğim bir kısmı var, kısayollardan birine parmağı basılı tuttuğunuz zaman, sizi ilgili menüye hızlıca yönlendiriyor. Bu özellik Nougat'ta da var. Lollipop ilk geldiği zaman beni en rahatsız eden şey, o özelliğin gitmiş olmasıydı.

Ayrıca güncellemediyseniz, klavye ve Xperia Home'u apkmirrordan güncellemenizi tavsiye ederim. Kitkatla gelenler çok eskidi artık çünkü.

• sizin o pencereyle işiniz ne anlamadım bakın adamlar masaüstüne hızlı ayar koymuş ne güzel

:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anarsistbiropucuk -- 15 Mayıs 2017; 13:58:34 >
    sanane900 S kullanıcısına yanıt
    @anarsistbiropucuk, Hocam hızlı erişim istesem zaten dediğiniz gibi widget kurardım anasayfaya lakin MM'da direkt bildirim ekranından ayarlara erişimim kolaydı hepsi tek ekranda toplandığı için. Ayrıca kilit ekranında da ayarları aşağı kaydırıp açabiliyordum, dediğim gibi şahsi fikrim bu, kullandıkça alışırım lakin bana MM deki bildirim barı daha temiz ve derli toplu geliyor hocam, kimisi de bunu tercih eder, zevk meselesi.

@sanane900, hocam onları kurdum zaten yoksa tam kanserlik lakin onların bile çoğu sürümü 5.0 dan destek görmeye başlıyor.

• 
Sayfa: önceki 18721873187418751876
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.