Şimdi Ara

★SONY XPERIA™ Z2 KULÜBÜ | FACEBOOK | ROOT | TR ROM FTF ★ (1872. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.626
Cevap
210
Favori
1.234.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18701871187218731874
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yani şu romu zipleseler ne güzel olurdu, uğraşılacak gibi değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ellerine sağlık hocam çok güzel anlatım, yalnız ben o kadar uğraşamam herhalde çok ıvır zıvırı var, zipli direk twrp den yükleme şeklinde düşünmüştüm, tekrardan çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tb_fb -- 7 Mayıs 2017; 15:27:24 >
  • Telefondan video çekerken çok fazla arka plan sesi alıyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı?
  • S4 Miniden Z2ye geçmeyi düşünüyorum. Telefonun sıkıntıları neler? Batarya performansı nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tb_fb T kullanıcısına yanıt
    aynen biraz karışık maalesef. yorumunuz için teşekkürler hocam.
  • Bunu kurmak için cihazın rootlu olması gerekiyor mu?

• bootloader kilidini açmanız lazım root'a gerek kalmıyor. Kilidini kaldırdığınızda fastboot ile recovery yükleyebilir supersu uygulamasını çalıştırabilirsiniz.
  • Hocam rahatsız ediyorum ama geri stock hale dönülebiliyor mu kolay şekilde? Daha önce yapmadığım için göze alamıyorum kolay kolay

• Hocam bootloader kilidini açmak DRM keylerin silinmesine/bozulmasına izin vermek demek. Rootla atılan N romu yok mu?
  • tekrar stock kernel yükleyip flashtool ile orjinal roma dönebilirsiniz.
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    maalesef nougat yüklemeniz için kilidi kaldırmanız lazım. Drm keylerini yedeklemek için ta-backup uygulamasını kullanabilirsiniz. böylece keylerinizi tekrar stock roma geçince yükleyebilirsiniz.
  • Xperia z2 alalı 21 ay oldu fotoğraf çekimi kalitesi iyice düştü gerek manuel de gerek otomatikte ne yapmak gerek? Ön kamerası zaten berbat filtre üstüne filtre yapmak gerekiyor

• Ah şu aşırı ısınması da olmasa ne güzel olurdu tahminimce bu telefondaki 2 kötü şeyden biri bu ısınma problemi diğeri ise ön kameranın kötü çekim yapması ısınma olayı için yazın kılıfın çıkarılmasını öneriyorlar ama o zaman da arkadaki cam çizilir ki ben geçen ay garantinin son günü teleservice verip komple sıfırlanmış şekilde geri aldım ama öncesinde bile asla kılıfsız kullanmadım ve hiç düşürmedim suya falan da sokmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Aynen bu şekil hocam zaten şarj optimizasyonu öyle bir meret ki açıkken %95 şarjınız varsa kapatıp telefonu yeniden başlatınca o %83 falan oluyor. Yani zaten başından beri %83 ünüz vardı aslında, tek olayı pilin hiçbir şekilde tam dolmasına izin vermemek hocam.

Hocam z2 telefonum iyice sinir etmeye başladı beni, depo su ve hafıza kartı fazla dolu olmamasına rağmen aşırı aşırı bir şekilde kasma mevcut, hatta size şöyle tarid ediyim, messengerda mesaj yazıyorken, yada chrome da gezinirken bi mesaj yazıyım, mesajı yazıp bitiriyorum(yazarken klavye kitleniyor) 1-2 saniye sonra çat çat çat diye yazıları yazıyor klavye, ana menü tuşları arada kitleniyor şuan vasat durumda, içinde ki herşeyi yedeklemeyi ve ne gerekiyosa yapmayı düşünüyorum 6.0.1 sürümünde root atıp 4.4 e mi düşürsem napsam? Benim için stabil olması önemli zaten kullandığım tek şey sosyal medya uygulamaları oyun felan kesinlikle oynamıyorum telefonda yüklü bile değil, varsa bi çaresi yardımcı olunca eskisi gibi kaymak gibi olsun cihazım, sayfaları aşa yukarı indirip konularda yazıları okurken bile kasıyor, iyice touch wiz'li s3 lere dönecek bu gidişle.....

• DexterMorgan. kullanıcısına yanıt
    Uzun süredir aynı arayüzü formatlamadan kullanıyorsanız bu durum doğaldır hocam, Xperiafirm'den 0 yazılım indirip kurmayı ya da PC Companion'dan onarım yapmayı deneyin derim hocam ;)

• quote:

Uzun süredir aynı arayüzü formatlamadan kullanıyorsanız bu durum doğaldır hocam, Xperiafirm'den 0 yazılım indirip kurmayı ya da PC Companion'dan onarım yapmayı deneyin derim hocam ;)

Hocam rootlasak ve eski sürüme düşürsek hem pil performansı hemde cihaz performansı artar değil mi ? daha iyi olmaz mı pcden fabrika ayarlarına çeviriyosun 2 ay sonra yine aynı...
    Hocam şimdi rootlamanın pek bir fayda getireceğini sanmam, çünkü rootu arızalı bir sistem üzerine kurmuş olacaksınız, hatta telefonunuz daha çok sapıtabilir. Flashtool dememin sebebi zaten istediğiniz yazılımı 0'dan kurabilme imkanınızın olması. Bu sebeple daha sağlıklı sonuç alırsınız ;)

• quote:

Hocam şimdi rootlamanın pek bir fayda getireceğini sanmam, çünkü rootu arızalı bir sistem üzerine kurmuş olacaksınız, hatta telefonunuz daha çok sapıtabilir. Flashtool dememin sebebi zaten istediğiniz yazılımı 0'dan kurabilme imkanınızın olması. Bu sebeple daha sağlıklı sonuç alırsınız ;)

Hocam nasıl yapacağım hakkında pek bir bilgim yok en son pc companion'dan son sürümü tekrar yüklemiştim öyle mi yapacağım? yoksa flash tool dediğinizi nasıl yapmalıyım ve eski sürümü kurmak daha verimli olur mu ? 4.4.2 ? 6.0.1 yerine ? ne fark olur neyimi kısıtlar ?
    Hocam flashtoolu kurun öncelikle gerisi kolay, önceki sayfalarda paylaşılmış birkaç stok ftf dosyası olacak, geçmek istediğiniz sürümünkini indirin ve flaşlayın. Şahsen performans olarak pek fark yaratmaz 6.0.1 ile 4.4.2, pil süreniz 1 saat kadar artabilir fakat daha çabuk ısınan bir cihazınız olur...

• quote:

Hocam flashtoolu kurun öncelikle gerisi kolay, önceki sayfalarda paylaşılmış birkaç stok ftf dosyası olacak, geçmek istediğiniz sürümünkini indirin ve flaşlayın. Şahsen performans olarak pek fark yaratmaz 6.0.1 ile 4.4.2, pil süreniz 1 saat kadar artabilir fakat daha çabuk ısınan bir cihazınız olur...

Sonra yine istersen 6.0.1 e güncellerim dimi hocam? Birde şey sorucam 4.4.2 kullanırsam 6.0.1 de kullandıgım tüm uygulamaları kurabilirim değil mi, cihazınız günce ldeğil felan hatası vermez play store
  • 
Sayfa: önceki 18701871187218731874
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.