Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ Z1 KULÜBÜ ★ (1290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.116
Cevap
124
Favori
858.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12881289129012911292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim z1 im baya pert oldu ekran,kasa,anakart,arka kapak,batarya ne var ne yoksa değişecek telefon sıfır olacak bende bu yüzden satmayı düşünüyorum yaptırdıktan sonra, acaba nekadar bir tamir parası çıkarır KVK
  • Ablamın telefonunun bataryası sorun çıkarmaya başladı. Telefon aniden kapanıyor. Telefonun kutusu duruyor ama faturasını bulamıyorlar. Ücretli de olsa bataryasını değiştirebilir miyim?

Edit:

İnternette orijinal batarya, arka kapak ve tamir setini 30-40 arasına satıyorlar. Bu setten satın alsam değiştirmesi pratik olur mu sizce? İnternette bazı videolar var. Merak ettiğim asıl kısım bunu işlemi yaparken su geçirmezlik sağlayan bantlar sökülüyor. Bu setin içinde bu bantlardan da var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K1NG Ç. -- 29 Ocak 2017; 22:50:28 >
  • batarya arka kapak - orta kapak titreşim motoru vs değiştiren biri olarak söyleyeyim ki üzerinde bant geliyor ancak pek kullanışlı bantlar değil belki de ısıtma işlemini yeterince yapamadığım için aktif olmadılar bilemiyorum ısı tabancası yok bende. kaliteli bir çift taraflı bant edinmenizde yarar var eğer yapacaksanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pankhet

batarya arka kapak - orta kapak titreşim motoru vs değiştiren biri olarak söyleyeyim ki üzerinde bant geliyor ancak pek kullanışlı bantlar değil belki de ısıtma işlemini yeterince yapamadığım için aktif olmadılar bilemiyorum ısı tabancası yok bende. kaliteli bir çift taraflı bant edinmenizde yarar var eğer yapacaksanız.

Siparişi verdim hocam. Fön makinesi ile ısıtmayı düşünüyorum. Kapağı açarken ısı tabancası kullandıklarını gördüm ama kapatırken görmedim. Ablam telefonu kılıfla kullanıyor. Aslında su geçirmezliği bozulsa da çok da önemli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bu cihazın yan kapaklarını kendi değiştiren oldu mu?

• Ankara aydınlıkevlerde olan var mı bir tane kapaklı kılıf bir çift çinden sipariş ettiğim jelatin var normal değil değişik bir baskısı var isteyen varsa haber etsin

• iayksl İ kullanıcısına yanıt
    Bana ana kart lazım gps çalışmıyor benim

• İşine yaramaz heralde sensörleri açınca reset atıyordu teleservise mahvetti istiyorsan vereyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iayksl -- 5 Şubat 2017; 19:26:40 >
  • Arkadaşlar hiç düşürmediğim halde power tuşunun halkası düştü, bu halkayı nereden temin edebilirim? Bir diğer sorun hoparlörün ızgarası anlamadığım bir şekilde uzun süredir oynuyordu geçen günde cebimden çıkardığım anda kılıfa tutkal bulaştığını gördüm, temizledim ve daha sonrasında hoparlör ızgarasından siyah bant tarzı siyah bişeyin çıkmış olduğunu farkettim, garantiye göndersem bunları garanti dahilinde onarabilirler mi? Bunlar haricinde klavyede sapıtma, telefonun ısınması ve ara ara telefonun kendiliğinden kapanma sorunları var.

• Pankhet kullanıcısına yanıt
    Derby sürdüm araya :/ bir dahaki pil değişimine çöp olut tlf zaten

• Z1 için ekran siparişi verdik gelince takcam..

İnternette 40 liralık bataryalar hep aliexpress ürünü

25 tl

3300

3500

3700 mhlık bataryalar var..

Yapışkan olmadan arka kapak vs tutmuyor.. Z1 compact için aldım kapak tutmadı cinden yapıskan geldi onunla tutturdum..

Yan kapak değiştirmek basit.. Z1 compactın usn kapağı sarkıyodu soktum.. Alısam takacam ..

• quote:

Orijinalden alıntı: BlueSquirrel

Arkadaşlar hiç düşürmediğim halde power tuşunun halkası düştü, bu halkayı nereden temin edebilirim? Bir diğer sorun hoparlörün ızgarası anlamadığım bir şekilde uzun süredir oynuyordu geçen günde cebimden çıkardığım anda kılıfa tutkal bulaştığını gördüm, temizledim ve daha sonrasında hoparlör ızgarasından siyah bant tarzı siyah bişeyin çıkmış olduğunu farkettim, garantiye göndersem bunları garanti dahilinde onarabilirler mi? Bunlar haricinde klavyede sapıtma, telefonun ısınması ve ara ara telefonun kendiliğinden kapanma sorunları var.

Gittiği yere kadar kullan ömrü dolmuş onun..

Servisler berbat

• 140-150 tl fiyat çekiyorlar batarya değişimi için cepçiler, kafayı yemişler. 15 dakikada 125 tl kar. adam gibi fiyat ver, millet gelsin, iş yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: madrid2017

quote:

Orijinalden alıntı: BlueSquirrel

Arkadaşlar hiç düşürmediğim halde power tuşunun halkası düştü, bu halkayı nereden temin edebilirim? Bir diğer sorun hoparlörün ızgarası anlamadığım bir şekilde uzun süredir oynuyordu geçen günde cebimden çıkardığım anda kılıfa tutkal bulaştığını gördüm, temizledim ve daha sonrasında hoparlör ızgarasından siyah bant tarzı siyah bişeyin çıkmış olduğunu farkettim, garantiye göndersem bunları garanti dahilinde onarabilirler mi? Bunlar haricinde klavyede sapıtma, telefonun ısınması ve ara ara telefonun kendiliğinden kapanma sorunları var.

Gittiği yere kadar kullan ömrü dolmuş onun..

Servisler berbat

Bazı garantiler yeni telefon yada bir üst model falan gönderiyorlarmış ama iyi yorumlar kadar kötü yorumlarda hakim malesef.

• Arkadaşlar 400 TL ye ikinci el buldum yan kapağı düşük sadece yanında batarya kılıf ile beraber kutusu orjinal şarj aleti falan var benim ufak oğlana almayı düşünüyorum değer mi acaba ? Telefon görüntü olarak temiz. ama henüz elime alıp bakmadım

yerine aynı paraya 2. el gm one lar var karasız kaldım.
  • ErosRamazotti kullanıcısına yanıt
    Ben almazdım. Gidin 100-200 daha verip lenovo filan alın derim, kutusunu kendi açsın. Bir de bu devirde ikinci el tlf çok riskli artık

• ErosRamazotti kullanıcısına yanıt
    400 lira edecek bir telefon değil hocam. Bence miktarı artırabiliyorsanız artırın 600 lira civarlarına z3 daha iyi bir tercih olabilir.
  • Merhaba,
    İki yıl önce aldığım Z1 in son 1 aydır bataryası garip. %60 gösterirken birden kapanıyor takıyorum 1 saat olmadan %100 dolu gösteriyor çıkarıyorum %50-60 a kadar normal düşüyor sonra yine birden kapanıyor. Bataryanın değişmesi gerekiyor yoksa başka sorun olabilir mi? Tel. aldıktan 3 ay kadar sonra ekranı kırılmıştı ve dışarıda değiştirmiş ordan gelen bir sorun olur mu ? Ama bu problem son 1 aydır başladı.
    Zamanında 300 tl aldığım huawei u8800 batarya hala 1 gün gidiyor iş için kullanmama rağmen . Sony neden böyle olmuş olabilir ?
  • aspergillus kullanıcısına yanıt
    Batarya pert olmuş. Benimde öyle şuan 60 da pat diye kapanıyor açtığımda 50 şarj var gözüküyor. Aliexpressten arka conta ladım gelirse hemen değiştereceğim pili.

• quote:

Orijinalden alıntı: tnrvrd1996

Batarya pert olmuş. Benimde öyle şuan 60 da pat diye kapanıyor açtığımda 50 şarj var gözüküyor. Aliexpressten arka conta ladım gelirse hemen değiştereceğim pili.

Daha dikkatsiz kullandığım Huawei de nasıl olmadı onu anlamıyorum :-) herhangi bir link var mı bende alayım olmazsa

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12881289129012911292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.