Şimdi Ara

Sony Xperia Z & Xperia ZL { 1.5 GHz QC | 5'1080p HD | 13MP -HDR | 2GB RAM | Adreno 320 GPU- NFC ] (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.848
Cevap
72
Favori
599.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eminemre

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Gürol Abi,

Bir konuda daha danışıp aklıma takılan birşeyi netleştirmek istiyorum. Örneğin "Winamp Pro" yu rootlu bir telefonda BlackMart Alpha ile bedava indirip lisanslamam ile aynı uygulamanın torrent vs. gibi yollarla apk sını bulup yüklemem arasında ne fark olacaktır? Mesela şu an ben Winamp pro yu apk ile lisanslı şekilde yükledim ve ekolayzır gibi aktif olmayan kısımlarını kullanabiliyorum. Bu husuta da yardımlarını rica ediyorum :)

Saygılarımla,

Benim bu dediğim lisans kontrolü hepsinde yok.Yani pek çoğunu lucky patcher ile kapatmana gerek kalmıyor.Oda öyle bir uygulamadır.Mesela cyberin voice commander diye sesli komut verebileceğin ve play storede 6 dolar olan bir uygulama var black mart alphadan indirince lisans kontrolunu kapatmadan kullanamazsın.

NOT: Root yapmaya bu telefonda pek gerek yok en önemlisi tüm verilerinizi root yapmadan yedekliyebiliyoruz ama yapmak isteyenede çok basit ve 5-*6 saniyelik iki tıkla biten bir işlem yani anlaşılmayacak bir tarafı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 28 Mart 2013; 12:06:16 >

• 1 Nisan da sony center larda ark.lar...

şaka gibi değil mi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: slckalc

Merhaba z yi alip kullanan tam anlamıyla bizimle paylasirmi acaba fikirlerini. Hani insanlarin kafasindaki soru işaretlerini yok etme amaçlı.
    1-Mesela benim aklıma takılan ekran cok mat cok koyu gibi düşünceler var
    2-Şuan s3 var bende ve z'yi aldığım zaman hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum ekran açısından
    3-Birde su gecirmezlik olayi hani telefonun saginda solunda kapaklar var buralardan zaman içinde su girme ihtimali nedir şarj kapağı cok kullanilicak bir kapak zaman içinde bu şarj kapağı deforme olur mu kopar mi su alir mi
    4-Siyah renk düşünüyorum ne derece çizik gosterir telefon komple cam diyorlar ne derece cam
    5-S3 arayüzüne göre z'nin arayüzü cok mat hani eski android telefonlar gibi duruyor bu gerçektede böyle mi
    6-Telefonun geri tuşu sol tarafta sağ elle kullanırken sıkıntı yaratıyor mu
    7-Telefon efekleri stabil mi hani kasma donma menu geçişlerinde s3 deki gibi donmalar kasmalar oluyor mu
    8-Elde nasil duruyor s3 gibi elden kayma yapiyormu el izleri oluyor mu bu telefonda

Teşekkür

Xperia z sahibi olarak elimden geldigince cevaplamaya calisicam, (gerci alali 5 gun oldu ama olsun :D )

1- Ekran konusunda hiç şüphen olmasın, renkleri görünce yuh adam yapmış diyorsun. ben bravia engine 2 secenegini de actim ekran netligi cok yuksek. benden tam puan aldi

2- S3 abimde var, telefonlari yanyana koydugumuzda s3 plastik telefon gibi kaldi, s3 te guzel telefon tabi ki ama xperia z ile s4 sadece rakip olabilir. netice de 1920x1080 5" ekran ve 44" dpi renk derinliginde ekran ve goruntu konusunda hic supheniz olmasin ozellikle konstrasi full yapip goruntu kalitesini test ettiginizde gercekten cok memnun kaliyorsunuz.

3- telefondaki sarj,kulaklik, sim card ve sd card girisleri jontali. en cok kullanacaginiz sarj ve kullaklik olacaktir. Aldiktan sonra direk kovaya su doldurdum ve 20 dakikaya yakin beklettim. risk aldim ama :) herhangi birsey olmadi. su gecirmezlik olayinda en fazla 1 metrede yarim saat boyunca su gecirmezlik garantisi var. adamlar zaten al telefonu yuz demiyor, ani bir durumda tuvallette yada dalginlikla bir yerde duserse su gecirmezligi ise yaradigini belirtmek istiyorlar. ama jontali kapak girisleri acik unutrsaniz telefon su gecirir arkadaslar dikkat etmek lazim. ayrica contali kapaklar cekip zorlarsan kopar tabi ki :)

4- telefonda on - arka shatter cizilmez seffaf jelatin var. bicak, falcata tornavida gib seylerle cizmeye calismadigin surece temiz kullanmaya dikkat edersen jelatinin cizilecegini sanmiyorum. 10 tlye aldigim jelatinlerden degil cunku hatta forumdaki diger sony modellerini kullanan arkadaslar 1-2 rahatlikla kullanabildigini de belirtmis. ayrica beyaz renk aldim tavsiye ederim digeri simsiyah oluyor zaten on yuz tamamen siyah.

5- her firma androidi kendi mimarisine gore gorsellestirmis. sony nin kisayollari falan biraz daha farkli ama mat yada koyu degil. zaten ekran cok kaliteli oldugundan bana gore guzel.

6- telefonu genel olarak tek elle kullanmak zor, elin buyuk ise kolay olabilir ama genel olarak iki el kullaniliyor o nedenle on yuzde de basilacak bir tus yok tamamen dokunmatik oldugundan sol alttaki geri tusunun yeri cok onemli degil her turlu basabilirsin.

7- 4 cekirdek 1.5 ghz islemci ve 2gb ram var, genel olarak performans sorunu yok ama ara sira bazi widgetlarda anlik kasiyor tabi bu goze gelir mi bilmiyorum. uygulamalarda gayet hizli

8- telefonu aldigimdan beri isyerinde tum arkadaslar ooooo bu ne ya falan diyip bakiyorlar. acikcasi on arka ayni tasarim gayet zarif ve guzel. telefon buyuk yalan yok ama iyi. el izleri her telefonda olur cunku parmak izinin olmadigi yer yoktur :))

• quote:

quote:

Çok teşekkür ederim verdiniz bilgileri dikkate alacagimdan emin olabilirsiniz.
    Ekran konusunda s3 yada note2 z'ye göre daha parlak duruyor sanki sizcede öyle değil mi ?
    Ayrica sizi bulmusken sarj konusunda ne diyorsunuz s3 e göre mesela.
    Bir iPhone aldiniz zaman elinize bir kalite hissi veriyor bi guven veriyor s3te bu kalite bu guven hissi yok z'de ne dersiniz o guveni o kaliteyi hissediyor musunuz

Şarz hususunda mesela s3 ün ekranını bir saat açık bıraktığınızda %15 şarz harcadıysa bunda %20 harcıyacaktır.Onda wifi açık iken bende %2 yi hiç geçmezdi bunda %10-15 gibi oluyor.Ama hem wifi konusunda hemde stamina mod denen uygulama ile şarzının dayanma süresi eşittir diyebilirim.wifide kayıtlı olanların kapsama alanı dışına çıktığınızda otomatik kapatıyor.
    stamina modda istediğiniz uygulamalara izin verip diğerlerini sadece ekranı açtığınızda faal vaziyete geçiren bir uygulama.
    Hiçbir ayar yapmazsanız ekran kapanınca sadece mms ve aramalarda bildiriyor diğerlerini mesela arama geldiğinde ekran açılınca emailler hemen düşüyor.

Telefonu ele alınca ıphonenin verdiği kalite hissi bunun yanında sönük kalır.Sadece kalite değil güven ve şıklıkda bence 1 numara

full 3g acik, ekran kontrasti full acik bide genellikle kullanirsaniz 1 gunden az gidiyor

ben ekran kontrastini otomatige cektim cok farkediyor , suan 1 gunden fazla gitmeye basladi. hatta soyle ornek vereyim

battery usage bolumunde konstrast acikken enerjinin sadece %50-51 ini ekran aliyordu, simdi %19 ekran guc tuketimi var.

her akilli telefonda oldugu gibi 3g acik oldugu surece max 1 gun sure biciyorum ben, eger evde wi-fi kullanirsaniz 2 gune kadar yolu var :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: **BlackTower**

arkadaşlar bu telefonu bende almış bulunmaktayım pasaport kaydını önümüzdeki hafta içi yapacam o zamana kadar sim kart takıp kullanabilir miyim?

Bence en fazla 1 hafta veya 10 gün bazen daha kısa da olabiliyor.Eskiden bir ay kadar olabiliyordu ama şimdi biraz zor.Biraz da şansa kalmış.
    Bu arada hayırlı olsun.

Teşekkür ederim gürol abi.Haftaya kardeşim pasaport çıkarttıracak onun üzerinden kayıt yaparım diye düşünmüştüm ama malesef yeni pasaporta olmuyormus bir ay içinde giriş çıkış yapma şartı varmış. O yüzden bende geçici kayıt yaptırayim diyorum onun içinde bir ay içinde giriş çıkış yapma şartı var mi yoksa yeni pasaporta da yaptırabilir miyim? Veya en son bir sene önce giriş çıkış yapmış bir pasaport yeterli olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tatum

1 Nisan da sony center larda ark.lar...

şaka gibi değil mi....

Inanmam :)

• quote:

quote:

Çok teşekkür ederim verdiniz bilgileri dikkate alacagimdan emin olabilirsiniz.
    Ekran konusunda s3 yada note2 z'ye göre daha parlak duruyor sanki sizcede öyle değil mi ?
    Ayrica sizi bulmusken sarj konusunda ne diyorsunuz s3 e göre mesela.
    Bir iPhone aldiniz zaman elinize bir kalite hissi veriyor bi guven veriyor s3te bu kalite bu guven hissi yok z'de ne dersiniz o guveni o kaliteyi hissediyor musunuz

Şarz hususunda mesela s3 ün ekranını bir saat açık bıraktığınızda %15 şarz harcadıysa bunda %20 harcıyacaktır.Onda wifi açık iken bende %2 yi hiç geçmezdi bunda %10-15 gibi oluyor.Ama hem wifi konusunda hemde stamina mod denen uygulama ile şarzının dayanma süresi eşittir diyebilirim.wifide kayıtlı olanların kapsama alanı dışına çıktığınızda otomatik kapatıyor.
    stamina modda istediğiniz uygulamalara izin verip diğerlerini sadece ekranı açtığınızda faal vaziyete geçiren bir uygulama.
    Hiçbir ayar yapmazsanız ekran kapanınca sadece mms ve aramalarda bildiriyor diğerlerini mesela arama geldiğinde ekran açılınca emailler hemen düşüyor.

Telefonu ele alınca ıphonenin verdiği kalite hissi bunun yanında sönük kalır.Sadece kalite değil güven ve şıklıkda bence 1 numara

Cok tesekkur ederim verdiniz bilgiler için

• arkadaşlar telefonun hangi ülkeden geldiğini nasıl anlayabilir? araştırmalarıma göre imei numarasında ülke kodunu belirten iki haneli bi sayı vamış imei numarasının 7. ve 8. haneleri bu numaraya göre hangi ülke olduğu bazı yerlerde yazıyor ama benim telefonum 05 koduna sahip ve 05 in nereye ait olduğunu bulamıyorum

o değilde bu sorumu cevaplarsanız sevinirim: Haftaya kardeşim pasaport çıkarttıracak onun üzerinden kayıt yaparım diye düşünmüştüm ama malesef yeni pasaporta olmuyormus bir ay içinde giriş çıkış yapma şartı varmış. O yüzden bende geçici kayıt yaptırayim diyorum bunun içinde bir ay içinde giriş çıkış yapma şartı var mi yoksa yeni pasaporta da yaptırabilir miyim? Veya en son bir sene önce giriş çıkış yapmış bir pasaport yeterli olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **BlackTower** -- 28 Mart 2013; 13:56:40 >

• Sony yi arayıp imeini sorgulat bu şekilde kesin olarak öğrenirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jadame

Sony yi arayıp imeini sorgulat bu şekilde kesin olarak öğrenirsin.

sağlun ama yabancı sitelerden anladığım kadarıyla Brezilya Amerika ve ya Finlandiyaymış
  • Sony car diye bir uygulama var xz de. Nedir ne ise yarar bilen kullanan var mi?
    Arac kullanirken bize artisi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: dominikk

Sony car diye bir uygulama var xz de. Nedir ne ise yarar bilen kullanan var mi?

telefondan arabayi suruyorsun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jadame

Sony yi arayıp imeini sorgulat bu şekilde kesin olarak öğrenirsin.

sağlun ama yabancı sitelerden anladığım kadarıyla Brezilya Amerika ve ya Finlandiyaymış

Yanlış bilgi vermeyeyim ama sanırım o okuduğun yazı Nokia telefonlar için geçerli.
  • arkadaslar yakinlartinizdan yada tanidiginiz kalici olarak pasaport hakkını satan var mıdır? telefonu hala kayit ettirmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: burc_oker

quote:

Orijinalden alıntı: OCY77

quote:

ben cumartesi aldim xperia z. 1550 TL ye gelmiş oldu ingiltereden.

beyaz renk 16gb zaten telefon acayip iyi cok hosuma gitti. ozellikle kamera, renk tonlari ve tasarimi cok guzel. on ve arkada kendinden seffaf jelatini var jelatin almaya da gerek kalmadi.

yalniz ekran full hd oldugu icin madem telefonu aldim kontrasti full niye kullanmiyorum ekran kalitesini niye yasamiyorum diyordum :)) fakat ekran parlakligi full acikken 1 gun zor gidiyor sarji.

tabi 3g acik gun boyu disarida onunda etkisi var ama isiga gore otomatik ayarladim baska turlu sarj ile basa cikilmiyor. gunumuz akilli telefonlarinin hepsi maksimum 1 gun dayaniyor.

ben cok memnunum sadece kayit olayi olayi kaldi

hayırlı olsun.bende arabistandan sipariş verdim.1250 gibi bi fiyat geldi ama net değil tabi.samsung wave kullanıyorum.ekranı amoled oldugundan renkler cok canlı.kardeşimde sony experia kullanıyo ama tam modelini bilmiorum 800 liralık bi tlfn.ekranı bana mat gelio renkler soluk. sizin yorumunuzu mrk ediorum nasıl telefonun ekran parlaklıgı?

tesekkur ederim, benim bir onceki telefonum iphone 4s ti. retine ekraninin kalitesini biliyorum, kardesimde s3 var onu da biliyorum ama bu telefonun goruntu netligini digerlerinde gormedim.

ozellikle full hd ve 441 ppi 5" bir ekrandaki goruntu suana kadar kim gorduyse yuh diyor. zaten baktigimizda galaxy s4 cikinca ayni ozelliklerle geliyor. ekran konusunda puanim tam oldu.

ozellikle telefon geldikten sonra kendi duvar kagitlarina ekran parlakligi full acikken (otomatik isik sensoru kapali halde) bakarsan yada video izlersen farki anlayabiliyorsun.

goruntusu cok net, sarj cok yiyor diye isik sensorunu calistirip kontrasti dusurdum fakat goruntusunden cok memnunum. ayrica telefon arka on duz sekilde ergonomisi cok guzel. cok kaliteli duruyor, samsung yaninda plastik telefon gibi kaliyor. hizindan cok memnunum , dokunmatik ekranindan da cok memnun kaldim.

arkadaslar almayip almayi dusunen varsa sorabilirsiniz, tarafsiz olarak cevaplandirmaya calisirim.

saygilar

ısınma durumu nasıl?ısınınca suya sokuyorum deme :) ya anlıyamadıgım bişiy var.bu telefon su geçirmiyosa sony reklamını yaparken neden bi havuzda yada deniz altında bi çekim yapıp şeklini koymuyo?sonuçta 1 metre derinliğe kdr 30 dakika kalabiliomuş.izlediğim bazı bardak içi testlerinde de işte suya dayanıklı ama siz suya sokmayın denilio.hani yagmurdan,olası bi sıvı dökülmesine karşı saglam anlamında. insanı çelişkide bırakıyolar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben cumartesi aldim xperia z. 1550 TL ye gelmiş oldu ingiltereden.

beyaz renk 16gb zaten telefon acayip iyi cok hosuma gitti. ozellikle kamera, renk tonlari ve tasarimi cok guzel. on ve arkada kendinden seffaf jelatini var jelatin almaya da gerek kalmadi.

yalniz ekran full hd oldugu icin madem telefonu aldim kontrasti full niye kullanmiyorum ekran kalitesini niye yasamiyorum diyordum :)) fakat ekran parlakligi full acikken 1 gun zor gidiyor sarji.

tabi 3g acik gun boyu disarida onunda etkisi var ama isiga gore otomatik ayarladim baska turlu sarj ile basa cikilmiyor. gunumuz akilli telefonlarinin hepsi maksimum 1 gun dayaniyor.

ben cok memnunum sadece kayit olayi olayi kaldi

hayırlı olsun.bende arabistandan sipariş verdim.1250 gibi bi fiyat geldi ama net değil tabi.samsung wave kullanıyorum.ekranı amoled oldugundan renkler cok canlı.kardeşimde sony experia kullanıyo ama tam modelini bilmiorum 800 liralık bi tlfn.ekranı bana mat gelio renkler soluk. sizin yorumunuzu mrk ediorum nasıl telefonun ekran parlaklıgı?

tesekkur ederim, benim bir onceki telefonum iphone 4s ti. retine ekraninin kalitesini biliyorum, kardesimde s3 var onu da biliyorum ama bu telefonun goruntu netligini digerlerinde gormedim.

ozellikle full hd ve 441 ppi 5" bir ekrandaki goruntu suana kadar kim gorduyse yuh diyor. zaten baktigimizda galaxy s4 cikinca ayni ozelliklerle geliyor. ekran konusunda puanim tam oldu.

ozellikle telefon geldikten sonra kendi duvar kagitlarina ekran parlakligi full acikken (otomatik isik sensoru kapali halde) bakarsan yada video izlersen farki anlayabiliyorsun.

goruntusu cok net, sarj cok yiyor diye isik sensorunu calistirip kontrasti dusurdum fakat goruntusunden cok memnunum. ayrica telefon arka on duz sekilde ergonomisi cok guzel. cok kaliteli duruyor, samsung yaninda plastik telefon gibi kaliyor. hizindan cok memnunum , dokunmatik ekranindan da cok memnun kaldim.

arkadaslar almayip almayi dusunen varsa sorabilirsiniz, tarafsiz olarak cevaplandirmaya calisirim.

saygilar

ısınma durumu nasıl?ısınınca suya sokuyorum deme :) ya anlıyamadıgım bişiy var.bu telefon su geçirmiyosa sony reklamını yaparken neden bi havuzda yada deniz altında bi çekim yapıp şeklini koymuyo?sonuçta 1 metre derinliğe kdr 30 dakika kalabiliomuş.izlediğim bazı bardak içi testlerinde de işte suya dayanıklı ama siz suya sokmayın denilio.hani yagmurdan,olası bi sıvı dökülmesine karşı saglam anlamında. insanı çelişkide bırakıyolar.

hic bir sey olmaz.. ben benim xperia active 1.5 m deniz altinda video cektim..havuz vs etkilenmez telefon.. istersen 2m gir cik bir sey olacagini zannetmiyorum.. basinc ile alakali bir durum..

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

quote:

Iyiymis

• quote:

arkadaşlar telefonun hangi ülkeden geldiğini nasıl anlayabilir? araştırmalarıma göre imei numarasında ülke kodunu belirten iki haneli bi sayı vamış imei numarasının 7. ve 8. haneleri bu numaraya göre hangi ülke olduğu bazı yerlerde yazıyor ama benim telefonum 05 koduna sahip ve 05 in nereye ait olduğunu bulamıyorum

o değilde bu sorumu cevaplarsanız sevinirim: Haftaya kardeşim pasaport çıkarttıracak onun üzerinden kayıt yaparım diye düşünmüştüm ama malesef yeni pasaporta olmuyormus bir ay içinde giriş çıkış yapma şartı varmış. O yüzden bende geçici kayıt yaptırayim diyorum bunun içinde bir ay içinde giriş çıkış yapma şartı var mi yoksa yeni pasaporta da yaptırabilir miyim? Veya en son bir sene önce giriş çıkış yapmış bir pasaport yeterli olur mu?

Gerçek kayıt için ülkeye girişin 1 ayı geçmemesi gerekiyor, geçici kayıt (aslında böyle bir kayıt şekli yok) için de aynı kurallar geçerli şöyle yapıyorlar bir pasaporta birden fazla kayıt yapıyorlar yada Kıbrıs giriş çıkış belgesi(vb) kullanıyorlar, bu durumda evrakların btk ya gidip incelenme süresi içinde teli kullanabiliyorsun inceleme yapılıp geçersiz olduğu ortaya çıkınca kayıt düşüyor. Kaydın düşme süresi btk incelemesine bağlı yani. Tavsiye etmem geçici kayıtı çünkü kayıt düştüğü zaman mesela gerçek kayıt olarak yenisini yaptırmak için eskisini sildirmen gerekiyor ve bazı geçici kayıt yapanlar silmek içinde para isteyebiliyorlar. Sıkıntılı bir durum geçici kayıt.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bu telefonu bende almış bulunmaktayım pasaport kaydını önümüzdeki hafta içi yapacam o zamana kadar sim kart takıp kullanabilir miyim?

Bence en fazla 1 hafta veya 10 gün bazen daha kısa da olabiliyor.Eskiden bir ay kadar olabiliyordu ama şimdi biraz zor.Biraz da şansa kalmış.
    Bu arada hayırlı olsun.

Teşekkür ederim gürol abi.Haftaya kardeşim pasaport çıkarttıracak onun üzerinden kayıt yaparım diye düşünmüştüm ama malesef yeni pasaporta olmuyormus bir ay içinde giriş çıkış yapma şartı varmış. O yüzden bende geçici kayıt yaptırayim diyorum onun içinde bir ay içinde giriş çıkış yapma şartı var mi yoksa yeni pasaporta da yaptırabilir miyim? Veya en son bir sene önce giriş çıkış yapmış bir pasaport yeterli olur mu?

Sanırım telefoncular ücret karşılığı geçici kayıt yapıyorlar yani pasaport olmadan yaptırıyorlar 2-3 ay içinde evraklar gitmediği için kayıtdan düşecek yada kapanacak diye uyarı gelince yeniliyorlar ve bir 3 ay daha kazanıyorlar.
    Pasaport yenide olsa giriş çıkış yapmayınca bir işe yaramaz.Ümreden gelen birini bulmalısın yada giriş çıkış yapana kadar geçici kayıt ile idare edeceksin.

• 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.