Şimdi Ara

☯ Sony Xperia XZ1 Compact ☯ [Meteor] 4.6inç/19-8Mp/720p/snap835/2700mAh [Ana konu] (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
9
Favori
20.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • türkiye yazılımı yayınlanmadıhttps://xpericheck.com/device/G8441 sony mobile sitesinde ürün bilgisi yok. son kertede karar değiştirmezlerse cihaz resmi olarak türkiyeye gelmeyecek
  • Bu cihazı paralel ithalat ile alma ya da yurtdışından getirtmeye niyeti olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Fiyatı uygun olursa paralel ithalat olarak alırım. Yurtdışı kayıt vb. uğraşamam.
  • Fallout kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam bu soruyu sorma amacım tam sayı almak, ciddi bir alıcı talebi olursa bu cihaza, güvenilir bir ithalatçı ile uygun fiyata anlaşılabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Anladım hocam bu soruyu sorma amacım tam sayı almak, ciddi bir alıcı talebi olursa bu cihaza, güvenilir bir ithalatçı ile uygun fiyata anlaşılabilir...

Fiyata bağlı hocam her şey. XZ Premium fiyatı ile aynı olacak XZ1C çıkış fiyatı. XZ1 biraz daha pahalı. Paralel ithalat da pek sıcak bakmayabilir getirmeye.
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Paralel fiyatlarıda uçmuş durumda mi6 yı 2000 üzeri fiyattan satıyorlar. Bu telefonda 2000 üzerinden gelir. Paralel ithalata o paraları ben vermem. Xz1 compact gelmez ise tavsiyem başka modele yönelmeniz. İphone 7 veya s8 olabilir.

Xz premium 2900 tl ye kadar inmiş durumda xz1 i getirecekler bakalım onu ne kadardan çıkaracaklar.

@Fallout

Xz1c 500 euro xz1 600 euro çıkış fiyatına sahipti xz premium 700 euro dan çıkmamışmıydı? Xz premium tr fiyatı 3600 den çıktı şimdi 2900 tl. 700 lira indirim olmuş daha ne kadar oldu çıkalı? Tabi bu indirim mağazalara yansımıyor ama hepsiburada sony tr garantili fiyatına baktım 2900 tl idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 28 Eylül 2017; 14:48:46 >
  • Biraz değişik konu hocam fiyat işleri.

Amazon.de'de premium 569 Euro iken XZ1 Compact 599, XZ1 699 Euro.

Sony Türkiye'nin kendi eklediği fiyatlar, paralel ithalat'ın hangi ülkeden ithal ettiği vb. konular var işin içinde. Sonuçta Türkiye için aklımdaki fiyat baremi şöyle:

XZP: 3000
    XZ1:2700
    XZ1C: 2500

Bu arada Delta Servis ile konuştum, Sony marka telefonları Türkiye'ye getirmeyeceklerini söyledi. Adamlar haklı bir yerde. 430 USD'lik Xiaomi alıp üzerine kar koyup peynir ekmek gibi satmak var 2200 2300 civarına, bir de 600 USD'lik telefon getirip 2500'e satamamak var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fallout -- 28 Eylül 2017; 15:31:39 >
  • https://m.youtube.com/watch?v=zvCRnIKOqhk

Efsane cihaz ya gerçekten efsane..

Simsiyah kasa,siyah power tuşu ve siyah duvar kağıdı ile muhteşem olmuş..

Belki abartı gelecek ama bence gelmiş geçmiş en iyi sony telefonu ve belkide tüm sektör dahilinde ilk 5'i zorlayacak bir alet..aşık oldum resmen yahu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• siyah Xz1c yürek yakar bizlerde anca kullananlara bakar
  • mi 5s alarak konuyu noktaladım arkadaşlar.

gsm arena karşılaştırma linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunshines35 -- 30 Eylül 2017; 9:6:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: askarali

https://m.youtube.com/watch?v=zvCRnIKOqhk

Efsane cihaz ya gerçekten efsane..

Simsiyah kasa,siyah power tuşu ve siyah duvar kağıdı ile muhteşem olmuş..

Belki abartı gelecek ama bence gelmiş geçmiş en iyi sony telefonu ve belkide tüm sektör dahilinde ilk 5'i zorlayacak bir alet..aşık oldum resmen yahu

siyah z3 compact kullanıyorum ama beyaz renk daha hoşuma gidiyor

• @Fallout
    Millet paralel xiaomi lere ne paralar veriyor. Paralel ithalat telefonu 2300 TL'den alıyorlar ne marka adı var ne servis garanti var :)
    Dediğin fiyatlara katılmıyorum çünkü aralarında 100 euro fark var xz1 ile xz1c nin tr de 200 lira fark olmaz :) Xz1 modelide xz premiumdan pahalı bile olabilir çünkü yeni çıkan bir model, xz premium fiyatına indirim gelip xz1 i o fiyata çıkartabilirler ama galaxy s8 veya iphone 7 varken satamazlar herhalde :)

@askarali
    Siyah rengi hiç sevmem, özellikle sony lerin kalın çerçevelerinde çok kötü duruyor. Açık renkler tercihimdir, xz1 de malzeme kalitesi baya iyi ama xz1c ye sağlam ve kalitelide malzeme olsada metal değil.

@sunshines35
    Mi 5s rakibi olmasada güzel telefon hayırlı olsun.

Bu sony'i anlamak gerçekten zor. Xz1 e gidip 2700 mah batarya koyuyor, xz1 compact a gidip daha düşük malzeme kalitesi koyuyor. Koy xz1 e 3300 batarya kalınlığı 8 mm yap ne olacak s8 bile 8 mm. xz1c ye de daya metal kasayı ekran kalitesini de xz1 gibi iyi tut sat aynı fiyattan alalım. xz1 e bakıyorum hadi büyüklüğüne katlanırım falan diyorum 2700 bataryası var, xz1c ye geçiyorum malzeme kalitesi, renkleri falan çok itici geliyor üstelik tr ye gelmeyecek.
    Xz1 güzel telefon fakat uygun fiyata gelirse belki telefonumu satıp alırım pahalı gelirse düşünmem bile zaten şurada 6 ay sonra sony yeni amiral gemi duyuracak yeni tasarımıyla önceki modeller değer kaybedecek.

• XZ1 Compact'ın malzeme kalitesi alanı üzmez hocam. Başka bir modelinde kullanıyor bu malzemeyi. Xa1 mi şimdi tam hatırlamıyorum. Bizzat baktım malzemesine elimde, metale yakın gayet. Malzeme kalitesinden şüphe edenler şu an hangi Sony telefonunda bu malzeme kullanıyor netleştirip, teknosa gibi yerlerden kalitesine bakabilir.
    Sonuç olarak malzeme kalitesine son derece önem veren biri olarak XZ1C'nin bu konuda bana en ufak bir olumsuz durumu yok.

XZ1 fiyatı yüksek olabilir ama satamaz. Kimse 4K ekranlı premium model varken 2900'a, gidip de daha küçük ekranlı, daha küçük bataryalı ürüne daha fazlasını vermez. O yüzden zaten XZ1C gelmiyor Türkiye'ye.
  • Fallout kullanıcısına yanıt
    Malzeme kalitesi tabi alanı üzmez, baya sağlam gözüküyor ama xz1 in metal kasası daha iyi ve şık gözüküyor. Sony zaten satamıyorki millet çatır çatır samsung ve iphone alıyor. Birde sony bazı serileri çok sorunluydu, m serisi alıp servislerde süründü millet. Sosyal ağlarına baktım herkes şikayetçi. Xz1 2500 den gelirse ben alabilirim ama sanmıyorum bence 3299 TL olacak, xz premiumda şuanki fiyatı olan 3599 TL de kalır. Galaxy s8 3999 TL olduğundan millet sony alır belki ama iphone 7 nin 3000 lere düşmesi xz1 i zorlar.

• Xz1 2999 dan satışa konmuş demek xz1c gelseydi 2500 tl olacaktı

• Aynen. Umudumuz paralel ithalatçılar. Getirirlerse ne ala.
  • Bak şu bacaksıza yahu..maymun etmiş koca note 8'i

https://m.youtube.com/watch?v=eeM5KZEZIYo

• quote:

Orijinalden alıntı: askarali

Bak şu bacaksıza yahu..maymun etmiş koca note 8'i

https://m.youtube.com/watch?v=eeM5KZEZIYo

Note 8 bana mi cok tipsiz itici geliyor?,bu cerceve olayini cok abarttilar z1 compact gayet ideal bu konuda.

• E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Ekran boyutu küçük olduğu için çerçeve sırıtmıyor..aksine sağlamlık hissini güçlendiriyor bence..kılıfsız olarak kullanılmak için tasarlanmış..5000liraya telefon alıp 20liralık takoz gibi kılıfların arkasına saklanmaya benzemez

• hacim olarak bakarsanız; mi 5s %10 daha büyük olmasına rağmen, 1 cm ince olduğu için cepte taşırken daha rahat. Elde kullanım bir tık zor ama alışılıyor.

Kullanılabilir ekran %22 daha fazla ve 720p yerine 1080p.
    Buna karşın pil ömrü %15 daha az (vidyo ve web gezinti süresi)

işlemci 1 nesil eski olmasına karşın, ram 1 gb fazla.

mi arayüzü xperia ya göre çok sade ve kullanışlı.
    kamera aynı gibi, malzeme kalitesi ise mi daha iyi.

Fiyatı da yarı yarıya.

Bu sebeple aynı olmasa da en yakın seçenek bu olduğu için tercih ettim.

en az 2 nesil sonraki compact'a bakıcaz artık :)
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.