Şimdi Ara

☯ Sony Xperia XZ1 Compact ☯ [Meteor] 4.6inç/19-8Mp/720p/snap835/2700mAh [Ana konu] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
9
Favori
20.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    19 mp ye laf edip 1.2 mp kameralı iphone se almak çok mantıklı bir hareket.

İphone se güzel telefon ama 4 inç artık çok ufak değil mi yahu? 4 inç kullanırım 1.2 mp ön kamerası sıkıntı olmaz dersen se alabilirsin ama o paraya değer mi? Ben niye xz1c almak için bekliyorum 4000 tl iphone 8 e vereceğime 2500 xz1c ye verecem neredeyse yarı fiyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 18 Eylül 2017; 16:57:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum ben telefonu servis sorunları yüzünden almaktan vazgeçtim. Umarım bu telefon türkiye ye gelir belki fikrim elime alıp inceledikten fiyatını gördükten sonra değişir ama şu konuyu okuduktan sonra resmen Sony den ve servislerinden(kvk) soğudum. İphone pahalı evet ama gidip istediğini söyleyip çıkıyorsunuz ve hemen sorununuzu çözüyorlar.

https://forum.donanimhaber.com/sony-tr-ve-kvk-skandali-sonuca-baglandi-tuketici-hakli-bulundu--121695034

• Bu xz1 compact en düşük 2800-3000tl seviyesinde satılabilir,,, ama ülkemize gelmeyecek,,, paralelçilere gün doğdu,,, Avrupa versiyonunu 2500tl den satsınlar, peynir ekmek gibi gider

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonlari gidin yurt disindan alin, tax freeden yararlanin, tatil yapin.hem siz kazanin hem tatil yapin. Bizi soyanlarada goz yummayin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Dostum ben telefonu servis sorunları yüzünden almaktan vazgeçtim. Umarım bu telefon türkiye ye gelir belki fikrim elime alıp inceledikten fiyatını gördükten sonra değişir ama şu konuyu okuduktan sonra resmen Sony den ve servislerinden(kvk) soğudum. İphone pahalı evet ama gidip istediğini söyleyip çıkıyorsunuz ve hemen sorununuzu çözüyorlar.

https://forum.donanimhaber.com/sony-tr-ve-kvk-skandali-sonuca-baglandi-tuketici-hakli-bulundu--121695034

Senin derdin compact sony almak değil ki,konularda mesaj kasmak başka bir amacın yok.
    Yeni bir mühendismurat olmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

quote:

Dostum ben telefonu servis sorunları yüzünden almaktan vazgeçtim. Umarım bu telefon türkiye ye gelir belki fikrim elime alıp inceledikten fiyatını gördükten sonra değişir ama şu konuyu okuduktan sonra resmen Sony den ve servislerinden(kvk) soğudum. İphone pahalı evet ama gidip istediğini söyleyip çıkıyorsunuz ve hemen sorununuzu çözüyorlar.

Senin derdin compact sony almak değil ki,konularda mesaj kasmak başka bir amacın yok.
    Yeni bir mühendismurat olmak.

Kardeş işin gücün yok mu senin benle uğraşıp, mesaj kasıyorsun. Mesaj kasmakla uğraşsam mesaj sayılmayan bölümlerde niye aktif olayım, toplam mesajım 25k mesajım var sen kafana takma böyle şeyleri, yorma kendini.

Xz1 compactı çok sevdim ama attığım linkteki konuyu sonuna kadar okudum. Ucuz etin yahnisi yavan olur diyerek servise düşmeme umuduyla 2000 tl seviyelerinde gelirse almayı düşüneceğim. Zaten gelip gelmeyeceği meçhul, ayrıca gidip sosyal ağlarınada bu mesajı yazdım servislerinizi düzeltin bugün ben yarın başkası sony'den vazgeçer dedim. Umarım sony türkiye kendini geliştirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 19 Eylül 2017; 12:5:22 >

• quote:

19 mp ye laf edip 1.2 mp kameralı iphone se almak çok mantıklı bir hareket.

İphone se güzel telefon ama 4 inç artık çok ufak değil mi yahu? 4 inç kullanırım 1.2 mp ön kamerası sıkıntı olmaz dersen se alabilirsin ama o paraya değer mi? Ben niye xz1c almak için bekliyorum 4000 tl iphone 8 e vereceğime 2500 xz1c ye verecem neredeyse yarı fiyatı

3 yıldır z3 compact sahibiyim, telefonun ekranı solu sarardı, kapağın lastiği çıktı, kasa açıldı proximity sensor çalışmıyor, kamera buğulu çekiyor ve tüm bunlar kronik sorunlar yine de xz1 düşünürdüm çünkü 5" altı alternatif yok ama incelemelere bakıyorum kamera eh işte, kalınlığı iyice arttı ergonomik değil, iphone 8 yaygınlaşsın iphn7, 3 bin in altına iner alır geçerim.
    kılıfsız kullanırsan neredeyse hacmen aynı hissiyat olarak ama kayıyor meret, bunun haricinde pil ömrü dışında her yönden üstün xz1 den.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunshines35 -- 20 Eylül 2017; 21:32:51 >

• sunshines35 kullanıcısına yanıt
    6s plus kullanıyorum kamera ile işim yok, tek işim müzik ve bataryayla ve bunu en iyi ufak boyutlarda xz1c sunacak. Kalın ama iphone 8 in bataryasını 2 ye katlıyor. Bende mesela bu telefondaki kameracıları anlamıyorum o kadar önemliyse ayrı bir kamera alırsın onla çekersin mercimek kadar mercekle niye bu kadar kasıyorsun. Telefon olarak donanım olarak iphone 8 le karşılaştırıyorum xzc1 daha iyi donanıma sahip çünkü önceliklerim farklı, yazılım olarak karşılaştırıyorum ios daha iyi, fiyat olarak bakıyorum biri 500 euro biri 800 euro, servis garantisi olarakta apple çok iyidir en kötü yenilenmiş cihaz diye yepyeni telefon veriyorlar servislerinde sürünmezsin ama arada 300 euro fark var.

Ben dediğim gibi en önemli kriterim batarya plusun şarjı bile yetmiyorken ufak iphone un şarjı hiç yetmeyecek. Gidip 5000 mah lık snapdragon 625li dandik telefonlarda almak istemiyorum mis gibi xz1 compact var.
  • android sistemini bırakamıyorum ekosistem nedeniyle, şu an aynı fiyat skalasında olan sd 835 + bluetoth aptx + çift kameralı htc one plus 5 e çok yakınım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunshines35 -- 22 Eylül 2017; 19:4:38 >
  • Gsmarena testinde 108 saat pil süresi alarak bence efsane oldu bu cihaz..aynı boyutlardaki iphoneların 2 katı..

• İyi süreler sunacağı belliydi zaten, tek sıkıntı türkiye de satışa çıkıp çıkmayacağı. Sony türkiye kötü durumda, ne telefonlarına servis garantisi verebiliyorlar ne telefonları ülkemize zamanında getirebiliyorlar. Üstelik xz1 compact gelmeyecek söylentileride var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 26 Eylül 2017; 4:7:45 >
  • Ben diğer compact telefon olan Galaxy S8'e yöneldim beyler. Sony güzel telefon yapıyor fakat öncesinde kendi ürettiği telefonları satabilmesi için gerekli altyapıyı kurmak zorunda. Şu an direkt XZ1C alma şansım olsa tercihim bu yönde olurda fakat burada benim beklemek dışında yapabileceğim bir şey yok.
  • Fallout kullanıcısına yanıt
    S8 in neresi compact? 5.8 inç 15 cm telefon, xz1 compact 4.6 inç 13 cm.

Xz1c yeni bir ürün olduğundan bildiğim kadarıyla ekimde satışa çıkacak ve türkiye ye gelecek mi gelecekse ne zaman gelecek bir bilfi yok. S8 güzel bir telefon ama tercihlerin küçük hızlı bir telefonsa xz1c yi beklemek zorundasın.

• Hocam kompakt telefon demek kısa telefon veya küçük telefon demek değil. Eğer boyutları, ergonomisi sana o rahatlığı veriyorsa telefon kompaktır.

S8'in genişliği ve yan tarafın oval dizaynı elde tutuşu çok rahatlatıyor. Uzun uzun test ettim S8'i. Benim gibi küçük eli olanlar için dahi tek elde kullanımı rahat olan bir telefon.
    Benim el seninkinin 1.5 katı vardır 6s+ yı kullanamıyorum geçen z2 denedim s8 boyutlarında oda rahat değil. Kompak telefon tek elle elde telefonu ileri geri yapmadan rahatça kullanılabilen telefondur. 15 cm lik telefonlar kompak falan değil 13 cm lik xz1c gibi telefonlar tam compact adını hakediyor. S8 güzel telefon sevdiysen alabilirsin ama kavisli ekranını kılıfla kullanırsan anlamı kalmaz.
  • Hocam önceki mesajımda da belirttiğim gibi kompaktlığı sağlayan boyu değil sadece. Yok eğer boyu olsaydı şayet mevcut compact serisi telefonlarda da elimi üst menü için kaydırmak zorundayım.

Z2 ile S8'i karşılaştırmışsınız fakat elma ile armut o ikisi kompaktlık açısından. Muhtemelen boyu açısından karşılaştırma ihtiyacı hissettinşiz fakat yine dediğim gibi kompaktlıklık sadece telefon uzunluğu ile ölçülen bir kavram değil. 100 kişiye sorsanız istisnasız 100 kişi de S8'in daha kompakt olduğunu söyleyecektir.

iphone 6-6S-7 ve çıkacak olan 8 var aslında kompakt sayılan fakat bu telefonları da elime aldığımda Xperia compact serisi ya da S8 kadar rahat olmadığını tecrübe ettim.
    Ben kompakt deyince tek elle kullanımı rahat, küçük bir cihaz anlıyorum. Z2 ile tabi s8 karşılaştırılmaz ama s8'e de kompakt telefon dememek lazım. Eski telefonlar kompakttı örnek galaxy s2 kullanmıştım zamanında o zaman o telefonlar en büyük ekranlı telefonlardı. Şimdi bakıyorsun hepsi 15 cm i geçmiş durumda s8 bile kompatk kalıyor bunların yanında. S8 in güzel yanı 5.8 inç olup 5.5 inçlik telefonlardan daha küçük olması. Benim kompakttan anladığım xz1 compact bana göre s8 kompatk değil çünkü tek elle kullanımı zor, ekranın altındaki geri butonuna baş parmağımı rahatça götüremedikten sonra ben o tleefona kompak demem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 27 Eylül 2017; 13:57:42 >
  • Selam hocam,

Şimdi S8'i değerlendirirken 5.5 lik ekranlarla kıyaslamışsınız fakat uzun süre S7 de kullandım ki ekranı 5.1'tir. S7'nin 5.1'lik ekranının yanında da S8 çok daha rahat kullanım veriyor 5.8 inch olmasına rağmen. E 5.1'den de küçük iki ekran boyutu var altta, biri iphone 6-8, biri de Compact serisi. 4.7'lik iphone'a göre bile bu 5.8'lik S8 daha rahat.

O yüzden sadece rakamlar üzerinden gitmek çok anlam ifade etmiyor. Siz S8 kullandınız mı?
  • Arkadaşlar bu cihaz gelecek mi; gelmeyecek mı? Durum nedir bilgi verebilir misiniz?

Senin kompakt anlayışın ekran çerçeve oranı yüksek olan telefonlar. Bir kısımda haklısın ama artık çerçeveler azaldı diye 6 inç telefon çıkarmaya başladılar. 3-5 sene önce 6 inçe tablet alırdık. Kompakt telefon kalmadı artık xz1c haricinde yok. İphone tarafında da se modeli vardı onunda devamı gelmedi. bendeki 6s+ da 5.5 inç ekran var ama 5.8 inç ekranlı s8 den daha büyük bir telefon. S8 bu boyutlarda kullanımı en kolay cihaz olabilir ama dediğim gibi bence kompakt telefon tek elle kullanımı rahat telefondur. Bunun sebebide kalın çerçeveleri. Ben plus modelini büyük diye sevmiyorum, i6-7-8 ise kabul edilebilir boyutlarda ama bataryası xz1c ye göre düşük.

@GhostScreen
    Sony türkiye gelmeyecek demiyor ama sony ile yakın ilişkide olanlar gelmeyecekmiş diyor. Bekleyip görmekten başka çare yok. Compact modeli için xz1 den sonra satışa çıkacak deniyor, diğer ülkelerde ne zaman çıktı, çıkacak araştırmak lazım.

Birde arkadaşlar daha erken ama telefonun renginde karar veremedim. Xz1 deki gold rengi güzel ama xz1c de turuncu bakır rengi koymuşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 27 Eylül 2017; 18:28:31 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.