Şimdi Ara

Sony Xperia XZ inceleme 'Sony'nin en iyi telefonu test masamızda'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
1
Favori
3.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok az telefon üreticisinin ismi, cep telefonu modellerini kullanın veya kullanmayın duyduğunuz ilk anda saygı ve merak uyandırır.

Sony bu üreticilerden bir tanesi ve yeni X ailesiyle tepe model yarışına dahil olmayı hedefliyor.

Xperia X, Sony’nin gençleşen kimliğinin bir yansıması. Ağır ağabey Z serisi ardından X ile hareketli yaşam ve yaşı ne olursa olsun genç hissedenler öncelikli hedef kitleyi oluşturuyor.

X ailesi ile birlikte lanse edilen Xperia X Performans için bu senenin amiral gemisi diye düşünmüş olabilirsiniz fakat Sony’nin asıl silahı XZ.

2.5D gorilla glass cam kaplama, arka kısımda metal kapak, oval köşeler XZ’nin tasarımsal anlamda öne çıkan detayları oluyor.

Rakipleriyle kıyaslandığında 5.2” full HD ekranın, kasaya oranı daha iyi olabilirdi tabi ama bu haliyle de Sony’nin XZ’de kötü iş çıkarttığını söyleyemeyiz.

Ön yüzde ekran üstünde 13 MP kamera yanında yakınlık, ışık sensörleri ve hem altta hem üstte yer alacak şekilde kullanıcıya bakan stereo hoparlörler yer alıyor.

Ön kamerasında optik odaklama yeteneği var ama optik stabilizasyona yer verilmemiş. Stereo hoparlörlerin ses çıkış yüksekliği ise yeterli seviyede.

XZ, aynı diğer xperia modelleri gibi sanal tuşlar kullanıyor. Bu da özellikle sanal tuşların arkası siyahken telefon çerçevesinin olduğundan daha kalın görünmesine sebep oluyor.

Açıkçası bu modele kapasitif tuşlar ve ortada fiziksel parmak izi okuyuculu bir eve dönüş butonu çok yakışırmış.

Ön yüzde parmak izi okuyucu derken yanlış anlaşılmasın Xperia XZ’de görevini çok iyi yapan bir parmak izi okuyucu yer alıyor ve aynı zamanda güç butonu görevi de gören bu parmak izi okuyucu, kasanın sağ tarafında baş parmağınızla erişebileceğiniz bir noktada yer alıyor.

Eğer telefonu sol elinize alırsanız işaret parmağınızla da kilidi çok rahat açabiliyorsunuz. Parmak izi okuyucunun kasaya hafif gömülü yapısı sayesinde cebinize koyarken veya benzeri bir durumda yanlışlıkla basılması söz konusu olmuyor.

Ses butonları hemen parmak izi okuyucunun aşağısında konumlandırılmış. Ses butonları altında da çift kademeli denklanşör butonunu görüyoruz.

Bu butona bir süre basılı tuttuğunuzda telefon uyanıyor ve kamera modu aktif oluyor. Telefon kameralarının her geçen gün daha da geliştiği günümüzde kameraya özel bir fiziksel tuş atanması bana sorarsanız büyük kolaylık sağlıyor.

Kasanın sol tarafında ise SIM ve SD kart slotu yer alıyor. Bir iğneye gerek duymadan bu slota erişebiliyor olmak oldukça güzel. Evet gündelik yaşantında her gün SIM ve SD kart değiştirmiyoruz ama değiştirmemiz gerektiğinde iğne arama derdinden kurtarıyor.

Üst kısımda gürültü engelleme için kullanılan ek mikrofon ve 3.5mm ses çıkışı yer alırken alt kısımda USB 2.0 hızında haberleşen Type-C portunu görüyoruz.

IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına da sahip olan telefonda ses ve usb portları kapaksız yapıdalar.

Elimizdeki Xperia XZ, Sony’nin mineral black olarak isimlendirdiği bir renkte. Işığa tuttuğunuzda çok koyu mor gibi duruyor. Ayrıca Platinum, Forest Blue ve Deep Pink olarak isimlendirilen renklerde modeller de mevcut. Hepsi için cep telefonu dünyasında Sony’e has özel renkler denebilir.

Telefonun arkasında gereksiz hiç bir şey yok. Sade ve güzel bir tasarım mevcut. Metal arka kapak anten çıkışı için olsa gerek alt kısımda yerini plastik bir parçaya bırakıyor. Fakat bu kesinlikle rahatsız edici değil.

Optik resim sabitlemeye sahip olmayan kamera dışa çıkıntı yapmıyor. Kullanılan resim sensörü ve 6 katman F/2.0 24mm lens aslen Z5’den bu yana Sony’nin üst seviye telefonlarında yer alıyor fakat XZ’de ek olarak yer alan kontrast ve faz algılamalı odaklama, lazer odaklama, RGBC-IR renk sıcaklığı ve ortam ışığı algılama sensörleri diğer telefonlara göre daha iyi kareler elde edilmesine yardımcı oluyor.

Sony şu ana kadar hiç bir telefonunda optik sabitlemeye yer vermedi. Firma steady shot ismini verdiği dijital resim sabitleme teknolojisine güveniyor ve XZ de bunu bir adım daha ileri götürerek 5 yönlü dijital resim sabitleme sunuyor.

Fakat bu var ile yok arasında bir eklenti denebilir zira 5 yönlü dijital resim sabitleme sadece Full HD 30 kare/sn video kaydederken mevcut ve çalışması için yakınınızda olan nesneleri çekmeniz gerekiyor.

Eğer bu durumlardan biri değişirse telefon 3 yönlü dijital resim sabitlemeye geri dönüyor. İşin garip yanı 4K çözünürlükte video çekmek için çözünürlüğü ayrı bir modu aktif etmemizin gerekiyor oluşu.

Ayarlar altında 4K video çözünürlüğünü aktif edemiyorsunuz ve telefonu 4K video moduna getirdiğinizde kamera arayüzü sadeleşiyor.

Fotoğraf ve video kayıt için kullanılan arayüz sade ve kullanımı kolay. Arttırılmış gerçeklik gibi eklentilerle de fotoğrafları daha eğlenceli hale getirmek mümkün.

Fotoğrafların özellikle renk doğruluğu ve beyaz dengesi mükemmel seviyede.

Düşük ışık performansı ise en iyiler arasında olmasa da oldukça tatminkar.

Obje takibi yaparak odağı önceden tahmin etme işi uygun koşullarda iyi çalışıyor fakat bu teknoloji aktif değilken de odak konusunda sorun yaşamıyorsunuz.

5 yönlü resim sabitleme ile çekilen videolar açıkçası beni çok etkilemediler zira dijitali destekleyen optik bir sabitleme söz konusu olmadığı için yazılım ara sıra görüntünün bulanıklaşmasına neden oluyor.

Dilerseniz SteadyShot ayarlarından Akıllı sabitlemeyi kapatarak sürekli 3 yönlü sabitlemenin aktif kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

Videolar harikalar yaratmıyor ama yeterli kaliteyi sunuyor. Ön kamera kalitesi ise kullanıcısını fazlasıyla memnun edeceğini söylemek mümkün ideal ışıkta süper fotoğraflar çekerken ışık kayboldukça fotoğraf kalitesi ciddi anlamda düşüyor.

Snapdragon 820’den gücünü alan telefon 3GB sistem belleği ve MicroSD kart ile arttırılabilen 32GB dahili depolama alanıyla geliyor.

Stok arayüze oldukça yakın dizany edilen arayüz, hızlı çalışıyor ve alışması çok kısa sürüyor. Animasyonlar ve menü geçişleri oldukça akıcı ve kullanım esnasında kullanım deneyimini düşürecek takılmalar ve yavaşlamalar gözlemlenmiyor.

Arayüz ayarlarından bir çok özelliği değiştirebileceğiniz gibi tema desteği sayesinde görünümü hızlı bir şekilde özelleştirmek de mümkün.

Arayüz oldukça hafif ve hızlı ama ses menüsünde kullanıcı seçimine bırakılmış özel ses iyileştirmeleri veya depolama menüsünde yer alan ve gereksiz dosyaları silerek sistemi rahatlatan eklentilere kadar gerçek hayatta iş görecek bir çok özelleştirme de sisteme dahil edilmiş.

Sony’nin kullanımı çok keyifli albüm uygulaması ile fotoğraflar arasında gezinme oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Videolar uygulaması telefondaki video dosyalarını listelemesi yanında takip ettiğiniz televizyon kanallarının program akışı hakkındaki detayları da gösteriyor.

Müzik uygulaması ve Playstation uygulaması da yerini koruyanlar arasında.

Telefona yüklü gelen uygulamalar içinde resim ve videolardan hızlı bir şekilde klipler oluşturmanızı sağlayan Movie Creator ve o anda çalan şarkı hakkında isim, sanatçı, albüm gibi ek bilgilere ulaşmanızı sağlayan TrackID gibi uygulamalar kullanıcının her zaman ihtiyaç duyabileceği cinsten.

Sony’nin arayüz ve arayüz deneyimini kuvvetlerndiren uygulamalar hakkında her geçen gün daha iyi bir seviyeye geldiğini ve şu anda en iyilerden biri olduğunu söylesek yanlış olmaz sanırım.

Snapdragon 820 ile gelen Adreono 530GPU’su günümüz mobil oyunları için fazlasıyla yeterli güce sahip bir de yanına Full HD ekran eklenince Xperia XZ, günümüz oyunları için fazlasıyla yeterli geliyor.

XZ ısınmayan bir telefon desek yalan olmaz. Uzun süreli oyun seansları sonunda dahi ısınıyor diyebileceğimiz seviyelere hissiyat uyandırmıyor.

Bunu da agresif şekilde işlemci firekansını düşürerek elde ediyor. Telefon yüke girdiği anda işlemci hızı ilk 1 dakika içinde 2150Mhz’den 1450 MHz seviyelerine geriliyor. Eğer yük durumu daha da uzun süre devam ederse 1300MHz seviyeleri görünüyor.

Ekranın Full HD oluşu nedeniyle bu agresif işlemci yönetimi oyunlarda ve günlük kullanımda kullanıcının hissedeceği bir yavaşlamaya neden olmuyor.

Telefonun en çok ısındığı şey 4K video kaydı oluyor. 4K video kaydı esnasından işlemciden kısamayen Xperia XZ kısa sürede yüksek sıcaklıklara ulaşıyor ve termal kamera kayıtlarında kimi yerde 43 derece sıcaklık ölçülebiliyor.

Telefon yaz aylarında 4K kayıt esnasında kullanıcısına kötü bir deneyim yaşatabilir.

Pil konusunda ise 2900mAh batarya, harikalar yaratmıyor ama hayal kırıklığına da neden olmuyor. Aktif bir kullanımda ekran 3 ile 4 saat arasın açık kalmayı başarıyor ve yanına 1 saat telefon görüşmesi de eklendiğide telefonu 13 saat boyunca prizden uzak tutabiliyorsunuz.

Xperia XZ, güzel bir telefon ve büyük ekranlı telefonlardan hoşlanmayan, cebinde rahat taşıyabileceği hızlı bir telefon arayanlara gelişmiş kamera özelliklerini de beraberinde sunuyor.

Amiral gemi yarışında ise işlemci dışında günümüz tepe modellerini sadece kamera ile yakalayabiliyor ki onda da optik stabilizasyon olmaması ve tepe modellere göre daha kötü düşük ışık performansı bir engel teşkil ediyor.

Açık konuşmak gerekirse her Sony Xperia gibi XZ de fiyat / performans konusunda biraz geriden gelen bir model. Ülkemizdeki fiyatında bir düzenleme yapılır ve fiyat biraz geri çekilirse daha alınabilir olacağını söyleyebilirim.

• 10:02 - 10:13. Harbiden de boş yapmak tam olarak bu. İphone 7 plus 5.5de full hd kullanıyor eleştirilmiyor Sony 5.2de full hd kullanıyor ve çok güzel bir panel var ama ekran olarak yetişmiş sayılmıyor nedense. Çok kaliteli kulaklık ses çıkışı sunuyor ama nedense diğer amiral gemilerine yine yetişmiş sayılmıyor. Arayüz en az IOSdaki kadar stabil ama nedense tekrardan diğer amiral gemilerine yetişmiş sayılmıyor. Yetişmekten kastı ne acaba Mesut beyin? Daha neye ne kadar yeyişmesi gerekiyor sizce? Mesut çevik gibi güvendiğim bir isimden bu kadar boş cümleler duymak garip geldi. Cihaz kesinlikle S7 edge iPhone 7 htc 10 la beraber şuan alınabilecek en iyi 3-4 cihazdan biri. He şimdi ram hastaları gelip bu telefonda 3 gb ram var geride kalıyor diyecek ki onların 3 gb ramli 2,5 yıllık Z2nin bile roket gibi çalıştığından haberi yok. Şu cihazın bana göre neredeyse hiç bir eksiği yok ama kalıplaşmış ön yargılar yüzünden böyle saçma sapan algılarla karşı karşıya kalıyor inanılır gibi değil. Ekran - ses - kamera - performans - tasarım süper daha ne bekleniyor anlamış değilim
    Şu adamların imcelemeleri bana göre tamamen çöp. İnceledikleri telefon Apple veya Samsung'un değilse mutlaka bi yerden laf sokuyorlar. Sanal tuşlarıda eleştiren sadece Türk teknoloji siteleri. Site çalışanları ve kullanıcıların Apple-Samsung fanlığı beni iyice bezdiriyor buradan.
    iPhone'un ekran kasa oranına bir şey demeyin, 6-6s-7 tasarımı resmen aynı, Samsung S6 tasarımıyla şimdiye kadar kaç tane telefon çıkardı onlara bir şey yok her laf Sony'e HTC'ye. Siz gidin prototip iPhone 7'yle fotoğraf çekilin.
    S7 tasarımı S6yla neredeyse aynı kimse tek kelime etmedi kaldı ki XZ tasarımı öncekilerden çok farklı elinize alırsanız fark edersiniz. Adamlar köşeli tasarım seviyor ki ben de dahil sony kullanan insanlar köşeli tasarım seviyor o yüzden ancak bi noktaya kadar değişebiliyor. OIS konusunda tamamen haklısınız ram konusunda ise aynı şeyi söylüyorum 2.5 senelik 3 gb ramli Z2 daha tık demedi. Ram 4 de olsa 3 de olsa farketmez her türlü uzun süreli performans kralı Sony ve HTC dir
    daha telefonu eline almamıs telefon hakkında gram bilgisi olmayan adamlar gelmiş burada lak lak yapıyor.
    Telefon çok takozmus. Yok çöpmus yok ois yokmuş yok çerçevenin telefonu varmış bilmem ne! Yaw kullanmasak bilmesek inanacagiz ha. Ağzı olan konuşuyor arkadaş ya!
    Biraz da ben konuşayim o zaman.
    Z5 kullanıyorum onu da söyleyim de!
    Tasarım
    Bu konuda kimse birbirine karışamaz tamamı ile göreceli bir şey. Ama şu çerçevenin telefonu diyenler zaten sonuçlar ortada boşa konuşmayın. Takmislar çerçeveye her yeni sony modelinde belki telefonu görmeden direkt çerçeveye laf atıyorlar.
    Performans
    Performansda xz açık ara zaten yıllardır önde. Sony telefonları genelde diğer telefonlardan çok daha uzun ömürlü olur. Yıllar gecse bile ilk günkü hızını korur bu bir gerçektır. 1 senedir kullanıyorum daha 1 kere teklemedı. Apple ne kadar stabilse bu da o kadar stabil! Oyun performansı da adreno 530 full hd ile birleşip müthiş performans sunacaktır. Isınma z5de zaten sorun olmaktan çıkmışti güncellemeler ile. Üstte bir arkadaş isınma sorununu düzeltemediler demiş neye göre?
    Kamera
    Bunda da takmislar ois ois ois biraz araştır steadyshotu biraz incele karşılaştır. Gündüz diğer telefonlardan iyi zaten gece de biraz geri kalıyor bu doğrudur ama gündüz mu daha çok fotoğraflar çekiliyor gece mi? Hayır gece de zaten çöp denecek kadar kötü değil ki? Sadece s7 nin mükemmel olan gece çekiminden biraz geri! Fazla abartılıyor sanki.
    Pil performansı
    z5de de 2900 mah pil var ama bir s7den daha iyi. Oyun oynadığım halde en az 5.30 saat ekran süresi alıyorum daha ne istiyorsunuz? Xz de de bu sure biraz daha artar muhakkak
    Eksi olarak evet gece çekimi keşke o da bir gündüz çekimi kadar mükemmel olsaydı ama bu hali bile gayet iyi
    Başka bir eksi yönü var mi ?
    Stabilite
    Hız
    Uzun ömür
    Performans
    Tasarım desen her gelen telefonumu çok beğeniyor. Koy masaya karizma telefon.
    Ekran
    hersey var telefonda.Diğer amirallerden geri kim diyebilir ya. Neden herkes önyargı ile yaklaşıyor? Ve bu sanırım sadece Türkiyede galiba. Açın yabancı kanalları bakın yorumlara var mi sürekli çerçeve diyen neden 3gb ram diyen delice telefonu kötüleyen durduk yere çöp diyen takoz diyen?
    Vallahi acıyorum bazı kişilere yorumların çoğu Seviyesiz! Gelmiş bu telefonu alanlarla dalga geçiyor sen kimsın ya
    YAZIK
    Seviyeli cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum

1- Hoparlörler geride bu kabul daha tok ve yüksek ses olmalı
    2- Full HD ekran meselesi. Şuan kullanıcıların çok çok büyük bi kısmı VR meselesiyle ilgilenmiyor. bu durumda Full hd gayet keskin ve yeterli oluyor zaten cihazı eline alıp parlaklık seviyesine, renklerin canlılığına ve görüş açılarına baktıklarında geri değil tam aksine ileride bir ekranın olduğu anlayacaklar insanlar.
    3- Kulaklık çıkışı, bu konuda sadece HTC nin gersinde ki burda da işin içine kişisel görüşler giriyor. Manuel olarak ayarlanmış ekolayzır ayarlarıyla Z5 serisinden itibaren ne kadar kaliteli ve net bir ses verdiğini ben dahil kullananlardan işitebilirsiniz. Burda da sadece Htc nin gerisinde samsungun kulaklık çıkışına girmiyor rezalet kendileri denerseniz anlarsınız.
    4- Arayüz kendiniz de söylüyorsunuz sadece HTC gerisinde kalıyor ki bence Sony arayüzü daha premium duruyor ve çok çok uzun süreli kullanılabiliyor Samsung ve Lg arayüzlerinin 1 senede ne kadar yavaşladığını ne hallere geldiğini bizzat çok yakınımdaki cihazlardan biliyorum.
    5- Kamera gündüz en detaylı çekimleri yapıyor bi geri kalmışlık yok , gece ise diyafram açıklığı ve fazla noise yapan kamera yazılım geriye itiyor. Yani kamera konusunda bir denge söz konusu geride ya da ileride demek çok keskin olur. Ön kamera ise eğer test ettiyseniz şuan en iyi konumunda
    6- Pil ömrü, pil Z2 ve Z3 düzeylerinde değil ama çoğu kullanıcı için yeterli olacaktır Z5le ben 1.5 gün alıyorum yani powerbank taşıttırmıyor. Hadi pile Samnsungun büyük hacimli bataryalarından dolayı geride kalmış diyelim ama sürekli poh poh lanan iphone ların çok çok önünde olduğu aşikar.
    7- Eğer dikkatli dinlediyseniz 4k haricinde çok serin çalıştığını söylüyor. İnsanlar 4k yı maksimum 5 dk kullanır zaten çoğu markada süre sınırlaması var ısınma konusunda hiç bir geri kalmışlık göremiyorum Z5 bile normal kullanımda gayet serin oyunlarda ise her cihaz gibi ısınıyor.
    8- Ah şu ekran kasa oranı... Ben de isterim daha küçük çerçeveler ancak gelin kısa bi araştırmayla rakamlara göz atalım ki anlayalaım ne kadar içi boş bi eleştiri olduğunu

Xperia Xz 70.9
    Htc 10 71.1
    Samsung s7 76.1
    lg g5 70.1
    iphone 7 65.5

görebileceğiniz üzere Samsung dışında konu üzerine yoğunlaşmış bi marka yok iphone berbat seviyelerde yani bu noktada da bi geri kalmışlık söz konusu değil.

9- Tasarım, tamamen göreceli bir durum ben XZ yi Z5in gerisinde buldum ama çok beğenenler oldu. Yuvarlak tasarımları oldum olası sevmem yani tasarım konusunda üstünlük aramak doğru değil.

SONUÇ,
    Eğer dikkatlice inceleyecek olursanız çoğu alanda bi geri kalmışlık olmadığını ve bazılarında önde olunduğunu göreceksiniz. Videoda kullanılan cümleden XZ nin diğer amiral gemilerine yaklaşamadığı açıkça söylenmiş. Ama durumun öyle olmadığı artık çoğu amiral gemisinin birbirine çok yakın seviyede olduğu gibi bir gerçek var. Umarım yeterlice açıklamışımdır kendimi.

İyi akşamlar...
  • Yahu su cerceveler konusunda halen bir iyilestirme yapmamasi cok sinir bozucu. Alt taraf tamamen atil kalmis ve gereksiz bir boyutbfazlaligi yaratmis. Bunun disinda ben begendim. Ama biraz daha ucuzlamasi sart rekabet acisindan

Edit: aha ilk mesaj

Edit 2: hep yapmak istemistim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 1 Kasım 2016; 19:19:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekno seyir shftdelete ve daha bir çok site inceledi siz geç kaldiniz

• 2 hafta önce aldım gayet memnunum fakat RAM 4GB 3 değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: stackman

2 hafta önce aldım gayet memnunum fakat RAM 4GB 3 değil.

Hayır 3
  • quote:

Siz Xz aldığınıza emin misiniz?
  • 10:02 - 10:13. Harbiden de boş yapmak tam olarak bu. İphone 7 plus 5.5de full hd kullanıyor eleştirilmiyor Sony 5.2de full hd kullanıyor ve çok güzel bir panel var ama ekran olarak yetişmiş sayılmıyor nedense. Çok kaliteli kulaklık ses çıkışı sunuyor ama nedense diğer amiral gemilerine yine yetişmiş sayılmıyor. Arayüz en az IOSdaki kadar stabil ama nedense tekrardan diğer amiral gemilerine yetişmiş sayılmıyor. Yetişmekten kastı ne acaba Mesut beyin? Daha neye ne kadar yeyişmesi gerekiyor sizce? Mesut çevik gibi güvendiğim bir isimden bu kadar boş cümleler duymak garip geldi. Cihaz kesinlikle S7 edge iPhone 7 htc 10 la beraber şuan alınabilecek en iyi 3-4 cihazdan biri. He şimdi ram hastaları gelip bu telefonda 3 gb ram var geride kalıyor diyecek ki onların 3 gb ramli 2,5 yıllık Z2nin bile roket gibi çalıştığından haberi yok. Şu cihazın bana göre neredeyse hiç bir eksiği yok ama kalıplaşmış ön yargılar yüzünden böyle saçma sapan algılarla karşı karşıya kalıyor inanılır gibi değil. Ekran - ses - kamera - performans - tasarım süper daha ne bekleniyor anlamış değilim

• 5-6 seridir takoz aynı takoz

• Yine yeni sony Xperia, direk çöplük telefon yapmış

• OIS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-183E69799 -- 2 Kasım 2016; 0:51:14 >
  • Xiaomi nin yaptığı tasarıma bak. Sony nin yıllardır değişmeyen kalas tasarımına bak.. Telefonun çerçevesi yok, çerçevenin telefonu var..

• Artık Sony telefonlar insanları heyecanlandırmıyor Xperia Z den pek değişen bir şey yok değişenlerinde pazarlanması yapılmıyor. Xperia Z ile aynı yıl çıkan Galaxy S , LG G serileri nerelere geldi Xperia hala aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canmania -- 2 Kasım 2016; 11:59:05 >
  • Valla telefonu kullanmasam çöp ve takoz olduğuna inanıcam. :)

• Samsung fanboylar basmış yine burayı boş boş laflardan anlaşılıyor. Telefon patlamıyor arkadaşlar Mesut bey belirtmemiş ama
  • Sony marka algısı ile yıllarca saygı görmüş ve beğenilmiştir benim için her zaman.Son telefonumda sony di ve hala paramı almaya çalışıyorum.3 ay serviste anakart beklemiş sonunda para iadesi çıkmış ve kvk dan kontrol ettiğimde ücret iadesi yapıldı yazdığı halde 1 haftadır yapılmayan ücret iadesi ile başınıza beladan başka birşey almayacaksınız.Benim başıma gelmez demeyin.Bende öyle düşünenlerdendim

Sony ye ilk defa çöp diyorum çünkü bu telefon cidden olmamış.Omnibalance dan vazgeç artık Sony

• quote:

3gb ram.4gb ram modeli yok.

• Kendi teknik servisini getirmeyip, teleservice mağdurlarını arttırdığı sürece Sony, HTC gibi dibi daha çok görür...

• quote:

Ram 3gb
    http://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz-8313.php
    Sayfanin uzerinde acik secik yaziyor telefonun 3gb rame sahip oldugu.

• Adamin begenmedigi sabitleme sistemine bakar misin...

https://youtu.be/Osu-ViPjkII

https://youtu.be/_SzmUsErRUY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xloud -- 1 Kasım 2016; 20:04:39 >
  • Umarim Sony Yakin Zamanda Mobil cihaz Isine Son Verir, cunku Varligi Ile Yoklugu Farketmiyor. Kimse Kusura Bakmasin Ama Su Telefonu Alan Adamin Aklindan Zoru Vardir

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.