Şimdi Ara

Sony Xperia XZ inceleme 'Sony'nin en iyi telefonu test masamızda' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
1
Favori
3.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung, Apple fanboyları toplanmış yine akıllarınca Sony'i kötüleyecekler

Telefon cidden de eksiksiz olmuş. Fakat Z5 veya benzer özellikte bir cihaz kullanan için geçmenin anlamı yok. Sony asıl yeniliği sonraki cihaza saklamış bence, onu beklemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi David Attenborough -- 1 Kasım 2016; 20:12:57 >
  • RealSchule R kullanıcısına yanıt
    He kardeşim he bi sen zekisin bu insanlar aptal zaten bi bitmediniz ya sayıyla mı yolluyolar sizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: slord236

10:02 - 10:13. Harbiden de boş yapmak tam olarak bu. İphone 7 plus 5.5de full hd kullanıyor eleştirilmiyor Sony 5.2de full hd kullanıyor ve çok güzel bir panel var ama ekran olarak yetişmiş sayılmıyor nedense. Çok kaliteli kulaklık ses çıkışı sunuyor ama nedense diğer amiral gemilerine yine yetişmiş sayılmıyor. Arayüz en az IOSdaki kadar stabil ama nedense tekrardan diğer amiral gemilerine yetişmiş sayılmıyor. Yetişmekten kastı ne acaba Mesut beyin? Daha neye ne kadar yeyişmesi gerekiyor sizce? Mesut çevik gibi güvendiğim bir isimden bu kadar boş cümleler duymak garip geldi. Cihaz kesinlikle S7 edge iPhone 7 htc 10 la beraber şuan alınabilecek en iyi 3-4 cihazdan biri. He şimdi ram hastaları gelip bu telefonda 3 gb ram var geride kalıyor diyecek ki onların 3 gb ramli 2,5 yıllık Z2nin bile roket gibi çalıştığından haberi yok. Şu cihazın bana göre neredeyse hiç bir eksiği yok ama kalıplaşmış ön yargılar yüzünden böyle saçma sapan algılarla karşı karşıya kalıyor inanılır gibi değil. Ekran - ses - kamera - performans - tasarım süper daha ne bekleniyor anlamış değilim

Ben Sony Ericsson zamanlarından beri Sony kullanıcısıyım. Sony'i çok seviyordum. Ama marka kendisinden beni soğuttu maalesef. Özellikle şu an kullandığım, eski Sony Mobile ülke müdürü Tarık Akat'ın Android 6.0 ile Micro Sd kartın dahili depolama olarak kullanılabileceğini söylediği halde bunun gerçekleşmediği m4 aqua ile...

Xz neden geri kalıyor ben söyliyim,

Full HD ekran meselesi. Apple ile Android cihazlar bu noktada kıyaslanamaz. Kıyaslanacaksa bile ayrı konu. Buradaki mesele Xz'nin diğer Android cihazlardan geri kalması. Kimilerine göre tercih meselesidir, Full HD çözünürlük yeterlidir, pil ömrü açısından daha doğrudur... Ama artık sanal gerçeklik gözlükleri Android ekosisteminde yaygınlaşıyor. En azından bunun için gerekli. Hele Sony'nin bir 4K ekranlı XZ5P mevzusu var ki hiç açmayalım...

Kulaklık çıkışı meselesi. Şu an tüm Android cihaz üreticileri zaten çok kaliteli kulaklık çıkışına sahip. Hepsi de yüksek çözünürlüklü ses desteği sağlıyor. Ama LG, HTC gibi üreticiler bunun yanında cihazın içerisinde üzerinde ayrıca çalışılmış ses yongaları vadediyor. Hatta şu an yine HTC ve LG piyasa değeri yüksek kulaklıkları kutuya dahil ediyorlar. Sony ise Xperia Z1den beri aynı kulaklığı (en azından Türkiye'de) ittiriyor...

Arayüz meselesinde evet belki de HTC ile birlikte en stabil cihazları Sony sunuyor. Ama arayüzün eğlenceli ya da fonksiyonelliği konusunda da HTC'den geride kalıyor. Diğer markalar belki bir nebze stabil değil ama daha eğlenceli ve daha fonksiyonel diyebiliriz. Hadi bu konu şahsi zevk renk meselesi diyelim ve geçelim...

Kamera ise Sony'nin hep geride kaldığı bir mesele maalesef. Kimse kusura bakmasın, kimse dxomark puanlarını öne sürmesin, Sony kamera konusunda geride. 8.1 mm kasaya niye ois koyamazsın Sony? Niye yüksek çözünürlük diye diretip durursun? Özellikle düşük ışıkta hem diyafram hem piksel boyutu hem de ois olmamasından dolayı düşük ışıkta Sony hep yüksek iso'ya mecbur kalıyor. Maalesef hem noise hem netlik kaybı yaşıyor. Ayrıca 23 mp çözünürlükten dolayı fotoğrafı kaydetme süresi de ayrı bir sorun. Neyse...

Pil ömrü. Aslında en köşeli hatlara sahip telefonları Sony ürettiği için boyuta göre en fazla kullanılabilir iç hacim Sony'de olması lazım. Ama ne hikmetse Z2'den beri pil kapasitesi sürekli düşüyor Sony'de. Evet stamina modu,optimize edilmiş stabil arayüz belki daha az pil harcıyor ama yük altında düşük kapasiteli pilin dezavantajını hissetmeye başlarsınız. Hele de cihaz ısınıyorsa. Samsung o kasayı alsın içine 3300 mah pil sığdırır eminim.

Isınma sorunu Z2den beri nasıl çözülemez ya? Gerçekten anlayamıyorum. Ya hiç olmadı "Aynı işlemci ile diğer markaların cihazları hem de bizimki kadar stabil olmayan bir arayüz ve ram yönetimi ile neden daha az ısınıyor?" diye sorup alsın açsın rakip marka cihazların içine baksın ne biliyim. O kadar bakır ısı boruları hatta z5te çift ısı borusu falan... Aynı sorun devam...

Ekran kasa oranı, stereo olmasına rağmen cılız kalan hoparlör ses seviyesi, yıllardır değişmeyen (japon mantığı, aynı prototip üzerinde sürekli iyileştirme) kasa yapısı ve tasarımı...

İşte Sony diğer markaların (Android cihazların) genelinden bu kadar geride

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

He kardeşim he bi sen zekisin bu insanlar aptal zaten bi bitmediniz ya sayıyla mı yolluyolar sizi

Bana şu telefonun diğer telefonlardan üstün 1 tane özelliğini söyler misin? Ciddi anlamda soruyorum. Körü körüne fanboyluk yapmadan cevap bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealSchule -- 1 Kasım 2016; 20:20:11 >
    Önce telefonu alanlara akıllarından zoru vardır diyorsun, sonra mantıklı cevap istiyorsun. Ayrıca bilginiz olsun, başına kusura bakmayın yazınca hakareti hafifletmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outside -- 1 Kasım 2016; 20:24:23 >
  • quote:

10:02 - 10:13. Harbiden de boş yapmak tam olarak bu. İphone 7 plus 5.5de full hd kullanıyor eleştirilmiyor Sony 5.2de full hd kullanıyor ve çok güzel bir panel var ama ekran olarak yetişmiş sayılmıyor nedense. Çok kaliteli kulaklık ses çıkışı sunuyor ama nedense diğer amiral gemilerine yine yetişmiş sayılmıyor. Arayüz en az IOSdaki kadar stabil ama nedense tekrardan diğer amiral gemilerine yetişmiş sayılmıyor. Yetişmekten kastı ne acaba Mesut beyin? Daha neye ne kadar yeyişmesi gerekiyor sizce? Mesut çevik gibi güvendiğim bir isimden bu kadar boş cümleler duymak garip geldi. Cihaz kesinlikle S7 edge iPhone 7 htc 10 la beraber şuan alınabilecek en iyi 3-4 cihazdan biri. He şimdi ram hastaları gelip bu telefonda 3 gb ram var geride kalıyor diyecek ki onların 3 gb ramli 2,5 yıllık Z2nin bile roket gibi çalıştığından haberi yok. Şu cihazın bana göre neredeyse hiç bir eksiği yok ama kalıplaşmış ön yargılar yüzünden böyle saçma sapan algılarla karşı karşıya kalıyor inanılır gibi değil. Ekran - ses - kamera - performans - tasarım süper daha ne bekleniyor anlamış değilim

Merhaba,

4k video kaydı yaparken aşırı ısınma

Kameranın F/2.0 lensi ve OIS olmaması nedeniyle kötü düşük ışık performansı

Ortalama ön kamera

5 yönlü dijital resim sabitlemenin sadece Full HD 30FPS videoda aktif olması

Rakiplerine göre düşük bellek miktarı

Kapasitif tuşlarla kullanım alanı kısıtlanan ekran

Ekranın rakiplerine oranla daha düşük çözünürlükte olması

Ortalama pil performansı

Ama bunlara rağmen rakipleri ile yarışan ses çıkış kalitesi ve arayüz nedeniyle fiyatını hakettiğini mi söylüyorsunuz?

Bu cihaz ancak G5 ile yarışır ama S7 Edge fiyatına satılıyor

Aksini söylemek için ya diğer telefonlarda el sürmemiş neler yapabildiklerini bilmiyor olmak gerekiyor ya da Sony'i çok sevmek :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: outside

Önce telefonu alanlara akıllarından zoru vardır diyorsun, sonra mantıklı cevap istiyorsun. Ayrıca bilginiz olsun, başına kusura bakmayın yazınca hakareti hafifletmiyor.

hakaret varsa şikayet et yönetim düşünsün. Verebilecek bir cevabınız varsa hala bekliyorum.
    Benim yazdığımda telefonla ilgili bir şey gördün mü ki hala cevap bekliyorsun?

• Şimdi bir sürü eksik yanlarını saymaya kalksak, çok vaktimizi alacak. En iyisi artı yönlerini söyleyip video'yu 1dk.'da bitiriyoruz arkadaşlar. Lütfen sonuna kadar izleyin.
    En iyisi böyle yapacaksın arkadaş. Tüketiciye saygısı olmayana vereceksin odunu!

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Merhaba,

Ortalama ön kamera

Ortalama pil performansı

Ama bunlara rağmen rakipleri ile yarışan ses çıkış kalitesi ve arayüz nedeniyle fiyatını hakettiğini mi söylüyorsunuz?

Aksini söylemek için ya diğer telefonlarda el sürmemiş neler yapabildiklerini bilmiyor olmak gerekiyor ya da Sony'i çok sevmek :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Al sana S7 edge, bol bol video atıyorum

Bu da ekstra

Edit: Stabilizasyona laf atanlara gelsin bu da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0MG90 -- 1 Kasım 2016; 20:41:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Merhaba,

Ortalama ön kamera

Ortalama pil performansı

Sevgiler,
    Mesut Çevik

tarafsızım dersin ama asla dndiPhone dışında telefon beğenmezsiniz...

• mail_er kullanıcısına yanıt
    Seviyeli cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum

1- Hoparlörler geride bu kabul daha tok ve yüksek ses olmalı
    2- Full HD ekran meselesi. Şuan kullanıcıların çok çok büyük bi kısmı VR meselesiyle ilgilenmiyor. bu durumda Full hd gayet keskin ve yeterli oluyor zaten cihazı eline alıp parlaklık seviyesine, renklerin canlılığına ve görüş açılarına baktıklarında geri değil tam aksine ileride bir ekranın olduğu anlayacaklar insanlar.
    3- Kulaklık çıkışı, bu konuda sadece HTC nin gersinde ki burda da işin içine kişisel görüşler giriyor. Manuel olarak ayarlanmış ekolayzır ayarlarıyla Z5 serisinden itibaren ne kadar kaliteli ve net bir ses verdiğini ben dahil kullananlardan işitebilirsiniz. Burda da sadece Htc nin gerisinde samsungun kulaklık çıkışına girmiyor rezalet kendileri denerseniz anlarsınız.
    4- Arayüz kendiniz de söylüyorsunuz sadece HTC gerisinde kalıyor ki bence Sony arayüzü daha premium duruyor ve çok çok uzun süreli kullanılabiliyor Samsung ve Lg arayüzlerinin 1 senede ne kadar yavaşladığını ne hallere geldiğini bizzat çok yakınımdaki cihazlardan biliyorum.
    5- Kamera gündüz en detaylı çekimleri yapıyor bi geri kalmışlık yok , gece ise diyafram açıklığı ve fazla noise yapan kamera yazılım geriye itiyor. Yani kamera konusunda bir denge söz konusu geride ya da ileride demek çok keskin olur. Ön kamera ise eğer test ettiyseniz şuan en iyi konumunda
    6- Pil ömrü, pil Z2 ve Z3 düzeylerinde değil ama çoğu kullanıcı için yeterli olacaktır Z5le ben 1.5 gün alıyorum yani powerbank taşıttırmıyor. Hadi pile Samnsungun büyük hacimli bataryalarından dolayı geride kalmış diyelim ama sürekli poh poh lanan iphone ların çok çok önünde olduğu aşikar.
    7- Eğer dikkatli dinlediyseniz 4k haricinde çok serin çalıştığını söylüyor. İnsanlar 4k yı maksimum 5 dk kullanır zaten çoğu markada süre sınırlaması var ısınma konusunda hiç bir geri kalmışlık göremiyorum Z5 bile normal kullanımda gayet serin oyunlarda ise her cihaz gibi ısınıyor.
    8- Ah şu ekran kasa oranı... Ben de isterim daha küçük çerçeveler ancak gelin kısa bi araştırmayla rakamlara göz atalım ki anlayalaım ne kadar içi boş bi eleştiri olduğunu

Xperia Xz 70.9
    Htc 10 71.1
    Samsung s7 76.1
    lg g5 70.1
    iphone 7 65.5

görebileceğiniz üzere Samsung dışında konu üzerine yoğunlaşmış bi marka yok iphone berbat seviyelerde yani bu noktada da bi geri kalmışlık söz konusu değil.

9- Tasarım, tamamen göreceli bir durum ben XZ yi Z5in gerisinde buldum ama çok beğenenler oldu. Yuvarlak tasarımları oldum olası sevmem yani tasarım konusunda üstünlük aramak doğru değil.

SONUÇ,
    Eğer dikkatlice inceleyecek olursanız çoğu alanda bi geri kalmışlık olmadığını ve bazılarında önde olunduğunu göreceksiniz. Videoda kullanılan cümleden XZ nin diğer amiral gemilerine yaklaşamadığı açıkça söylenmiş. Ama durumun öyle olmadığı artık çoğu amiral gemisinin birbirine çok yakın seviyede olduğu gibi bir gerçek var. Umarım yeterlice açıklamışımdır kendimi.

İyi akşamlar...

• Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bahsettiğiniz eksilere toplu cevabımın içeriğini bir önceki mesajdan bulabilirsiniz.

İyi akşamlar
  • Sony önce sanal butonları kaldırsın

• Sarı Saçlı, Mavi Gözlü Nerede.. Neredesin Dost

• Snapdragon 820 ve Adreno 530'u 4.6 ınc lik bir telefon kabul etmiyor mu?

• bence ekran kasa oranına takmamak lazım sony de bilir stereo hopörlör koymayıp yerine 3,4 milim kısaltmayı ya da o hopörlör yerine tuş koymayı ama htc ve sony bunu tercih ediyor bu sefer de o hopölörü koymasa walkman in mucitleri dandik sesli telefon üretmiş diyecekler şu telefonun s7 den de iphone 7 dende htc 10 dan da bir eksiği yok hatta fazlası bile var kamera ya laf edenler dxo mark asonucu açıklanınca görürüm sizi google pxeli bile geçecek x performance bile iphone 7 den 2 puan önde s7 ile ve htc 10 ile aynı puanda bu telefon 1. sıraya yerleşecek.işlemci zaten 820 ve bunun yanında 2k ekran yerine 1080p ekran ile geliyor performansı siz düşünün.müzik tarafında zaten stereo hopörlör ve çok iyi ses çıkışı var arayüzü desen tema marketi var istediğin gibi özelleştir space sony teması çok güzel.ama burda bi eleştiri yapabiliriz iyi temaların çoğu paralı.birde 2k ekran gerçekten arayan var mı ekran 2 k olacağına oyunlarda 15 fps fazla alıyım daha iyi laptopum bile 1376 728 pixel miydi neydi.

özetle "BU TELEFON GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ TELEFONDUR."

• videoyu izlemeye başladıktan kısa süre sonra kendiliğinden duruyor artık şu videoları youtube'a yükleyin ömrümü yediniz lan allah belanızı versin hepinizin! allah sunucularınıza ateşler salsın!
    sitenin video oynatıcısını da ne zaman varsayılan olarak HTLML 5 yapacaksınız? ben her video izlemek istediğimde bunu ayarlamak zorunda mıyım ya? flash mı kaldı artık ben tarayıcımdan bile deaktif ettim, hani sözde teknoloji sitesisiniz ya ay kıçım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trollofdh -- 1 Kasım 2016; 21:50:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djvietnam

Tekno seyir shftdelete ve daha bir çok site inceledi siz geç kaldiniz

sen dh ile ne biçim konuşuyosun böyle değersiz firmalara inceleme yaparken nasıl bu kadar çok macbook pro haberi yapabilirler şu andaki macbook pro haberleri bile çok az daha çok macbook proooooooooooo...

gerçi dh ında suçu yok sony haberini 2 kişi okuyorsa apple haberini 30 kişi okuyor aynı haber olsa bile.
    Hayatınız rakamlar olmuş. Bu telefon s7 edge den hem genel anlamda hem oyunlarda daha performanslı uzun süreli kullanımda daha stabil. Anlamak için kullanmanız lazım yıl 2016 samsung arayüzü hala yer yer takılıyor. Ön kamerayı açıp bakarsanız en iyisi olduğunu anlarsınız daha ne sayayım yukarıda da belirttim amiral gemileri birbirine çok yakın seviyede artık. Bu sitede olduğu gibi rakamlardan yürümemek kullanıcı deneyimine odaklanmak lazım. evde 1.5 senelik note 4 ve 2.5 senelik Z2 var. Stabilite konusunda çok büyük fark var Note 4 hatta genel olarak samsnug ve lg arayüzü 1 yıl içinde şişerek takılmaya başlıyor bu çok ama çok önemli bir konu. Bilemiyorum anlatabildim mi? Burada takıldığım nokta Xz nin önde ya da geride olması değil sizin XZ alanların zekalarıyla alay etmeniz isteyen istediği cihazı alır herkesin de kendine göre sebepleri vardır her markanın da kendi adına üstün olduğu alanlar vardır

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.