Şimdi Ara

Sony Xperia™ XA1 Ultra (Sony Mobile) - ANAKONU (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
719
Cevap
17
Favori
63.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ilk başta şöyle bir yol izleyin mesela KVK ya verdiyseniz Teleservice verin veya tam tersi olacak şekilde bir de öyle deneyin şansınızı.
  • XperiA Z5 telefonumu kırdıktan sonra XA1 Plus'ı aldım açıkca şunu söyleyebilirim ki Z5 ten daha çok memnundum benim için tek artısı büyük ekran ve bataryası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar xa1 ultra da kronik sorunu olanlar var mı? Burda paylaşalım. Olmadı istek ve öneride bulunalım. Mesela ben telefonu ekrana iki tık yapıp kitlediğimde tok ekran kilit sesi bazen gelmiyor. Bazen ekran aydınlatma sekmesi donuyor.

• 14 ay oldu satın alalı ölü piksel ekranda kısmi parlama ve dokunmatik algılama sorunu ortaya çıktı yetkili servis ücret talebinde bulundu

• Bugün 310 mb lık güncelleme geldi....

• tkar kullanıcısına yanıt
    2-3 sayfa öncesini de okuyun hocam. Sanki bir kaç sorunda bahsetmişti arkadaşlar.
  • Şarj olayında gece takıp sabah çıkartırsam şarj daha uzun süre gidiyor fakat normalde yüzde yüz dolup çıkardığımda daha farklı yani günü çıkarıyor. Sizde de durum aynı mı?

hocam dediğiniz olay psikolojik olabilir sonuçta giren çıkan akım belli öyle bir fark olmaması lazım. Ama yine de belki hata olabilir diye şarjınızı komple bitirip kapalı şekilde telefon %100 olana kadar bekleyin bir kalibre etsin kendini.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Psikolojik değil tabiki... Bir önceki telefonum mate 9da da aynı durumu yaşadım ve önceleri... Sizde deneyin... Birde tel şarjda iken çağrıya cevap verildiğinde şarj dolmuyor yani gösterge elektrik simgesinde... Mate 9da da olmuştu. Bu durum her zaman değil tabi...

Birde bu telefonun alt koyu simgeyi şeffaf yada kaldırsalar.. Zaten kasa fazlalık oranı yüksek.. Mail attım sony ye gerçi ama bir olup mail atalım.

• BU TALİMATLARI YAPIP TELEFONUNUZA ROOM YÜKLEDİĞİNİZ ZAMAN OLUŞABİLİCEK HİÇ BİR HASARDAN (YAZILIM VE DONANIM) BENİ MESUL DEĞİLİM.

ALTTA ANLATICAĞIM YÖNTEM SONY XPERIA XZ PREMIUM CİHAZIMDA ANDROID 9 PIE GÜNCELEMESİNDE DENENİP BAŞARILI OLUNMUŞTUR.

İlk olarak Alttaki linkteki dosyaları indirin
    Newflasher: https://drive.google.com/open?id=1nIv1hq3xy9To6SYetwvCXjJG6knIg-0I
    XperiaFirm:https://drive.google.com/open?id=1X4GU7emMFJmnSdlrckpVYCd9u5XV9cef
    XperiaFirm ve Newflasher programlarını aynı klasöre açın.

1) XperiaFirm programı üstünden linkteki sayfada anlatıldığı talimatları izleyerek Sony telefonunuz için sistem yazılımı indirin. Link:http://www.cepreset.net/2015/09/sony-xperia-xperifirm-rom-indirme.html

2) İndirdiğiniz yazılımı alttaki ekran görüntüsünde sadece seçili olan dosyaları kopyalayarak Newflasheri çıkarttığınız klasörle aynı klasöre kopyalayın. (Kopyalanmayacak dosyalar .ta uzantılı ve bazı .sin uzantılı dosyalar)

Sony Xperia™ XA1 Ultra (Sony Mobile) - ANAKONU Sony Xperia™ XA1 Ultra (Sony Mobile) - ANAKONU

Neden kopyalanmadığına gelince:

• .ta uzantılı dosyalar sim kart kilidiyle ve başka kilitle ilgili dosyalar sorun çıkarabilir.
    • Kopyalamadığımız .sin uzantılı dosyalarda sistemi sıfır fabrika ayarları gibi temiz kurulum yapacağından kişisel veri ve kurulu programları değiştirmemek adına kopyalamıyoruz.

3) Yüklemeye geçmek için telefonumuzu kapatıyoruz. USB kablo ile telefon bağlantısını kesiyoruz.

4) Telefon kapandıktan sonra ses kısma tuşuna basılı tutarken USB kablosunu telefona takıyoruz.

5) Elimizi ses kısma tuşunda üstte yeşil bir ışık yanana kadar tutuyoruz.

6) Şimdi telefon Flash Moduna geçti.

7) DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN ŞEY newflasher İLE YÜKLENECEK SİSTEM YAZILIM DOSYALARININ AYNI KLASÖRDE OLMASI GEREKLİ MUTLAKA. YOKSA YAZILIM AKTARMA BAŞARISIZ OLUR.

8) Newflash programı olan açtığımız dizindeki Newflasher.exe dosyasını tıklayıp açıyoruz. Karşınıza siyah bir komut ekranı açılacak

9) Gelen komut ekranında ilk sorulan soruya n yazıp entere basıyoruz. Karşımıza gelen ikinci soruya da n yazıp entere basıyoruz.

10) Yazılım atılmaya başlayacak. YAZILIM ATILMA ESNASINDA BİLGİSAYARINIZ HİÇ BİR ŞEKİLDE KAPATMAYIN ELEKTRİĞİNİ KESMEYİN TELEFONUN BİLGİSAYAR İLE OLAN KABLO BAĞLANTISINI KESMEYİN YOKSA YAZILIM ATMA YARIDA KALACAK VE TELEFONUNUZ BİR DAHA YAZILIM ATMADAN AÇILMAYACAKTIR.

11) Yazılım yüklemesi bitince şimdi USB kablonuzu programı kapattıktan sonra çıkarabilirsiniz yazısı çıkana kadar bekleyin. Yazı çıkınca enter a basın program kapanacak. USB kablonuzu çıkarabilirsiniz.

12) Artık güç tuşuna basarak telefonunuzu açabilirsiniz. İlk açılış her zamankinden uzun sürebilir telaşlanmayın. Cihaz açılana kadar bekleyin.

TELEFONUNUZ ARTIK HANGİ ÜLKE ROMUNU YÜKLEDİYSENİZ O ÜLKE YE YENİ YAZILIM GELDİĞİNDE OTOMATİK GÜNCELLEMEYLE YAZILIM GELECEKTİR.

YAZILIM YÜKLEME İŞLEMİ BİTTİ TELEFONUNUZ KULLANMAYA BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

• kaygisiz K kullanıcısına yanıt
    Amaç nedir bu yazılımla?

Sistem yazılımını güncellemek. Telefonunu aldığı ülkenin güncellemesi çıkmadıysa başka ülkelerin sistem güncellemelerini yükleyebilirsiniz. Yani kendi ülkenizin otomatik güncellemesinin gelmesini beklemenize gerek yok. Mesela Benim telefonum XZ Premium Almanya dan alınma ve Android 9 Pie güncellemesi henüz gelmedi o nedenle android 9 Pie güncellemesini ancak böyle Türkiye versiyonunu indirip telefonuma yükleyerek yükselttim. Otomatik güncelleştirmeyi beklememek için.
  • kaygisiz K kullanıcısına yanıt
    Peki xa1 ultra cihazlara pie gelicekmiydi? Ben gelmeyecek biliyorum. Konu xa1 ultra konusu olduğu için soruyorum!

• Gelmeyecek pie

• quote:

Orijinalden alıntı: tkar

Peki xa1 ultra cihazlara pie gelicekmiydi? Ben gelmeyecek biliyorum. Konu xa1 ultra konusu olduğu için soruyorum!
    XA1 için gelirse bir adet daha güvenlik yaması gelir başka birşey gelmez hocam. Zaten sony nin açıkladığı pie alacaklar cihazlar listesinde hiçbir XA1 versiyonu yok.
  • Sonynin açıkladığı android 9 Pie alacak modeller.

Sony Xperia™ XA1 Ultra (Sony Mobile) - ANAKONU

• Telefonda aşırı rahatsız edici bir fps drop sorunu var.

Aldığımdan beri vardı ama iyice rahatsız etmeye başladı,

Video kaydında da var ön kamera ile selfie çekerken de var fps düşüyor görüntü 1 saniye geç geliyor hatta karanlık ortam veya akşam falan ise 2 saniye geriden geliyor netlemiyor kamera berbat bir fotoğraf çıkıyor ortaya.

Nasıl üstesinden geleceğiz bu konunun? Herkeste mi böyle?

• quote:

Orijinalden alıntı: DexterMorgan.

Telefonda aşırı rahatsız edici bir fps drop sorunu var.

Aldığımdan beri vardı ama iyice rahatsız etmeye başladı,

Video kaydında da var ön kamera ile selfie çekerken de var fps düşüyor görüntü 1 saniye geç geliyor hatta karanlık ortam veya akşam falan ise 2 saniye geriden geliyor netlemiyor kamera berbat bir fotoğraf çıkıyor ortaya.

Nasıl üstesinden geleceğiz bu konunun? Herkeste mi böyle?
    Xperia companion ile yazılım onarımı yap hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Xperia companion ile yazılım onarımı yap hocam.

Alıntıları Göster
    Kesin çözüm mü hocam? Denediniz mi hiç, boşa saatler harcamayalım

• DexterMorgan. kullanıcısına yanıt
    Bir sorun olduğu kesin hocam. Bunu çözmenin 1. yöntemi de yazılım onarımıdır. Baktınız düzelmiyor servise gidecek mecbur.

Mediatek işlemcili Sony cihaz almam aldırmam hocam.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.