Şimdi Ara

Sony Xperia™ XA1 Ultra (Sony Mobile) - ANAKONU (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
17
Favori
63.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alakası olmaz olur mu hocam. Dediğim yer sayesinde bir çok kalibrasyon yaptım. Sadece sizde bu sefer doğru kalibrasyon yapamamış zaten sizde demişssiniz harita uygulamasında 8 çizdim düzeldi diye. Yön, Gps modüllerinin çoğu benzer yapıda çalışıyor. En doğru kalibre etme şekli de 8 çizmek oluyor genelde.

@tkar bu telefonda en fazla bu kadar olur hocam. Belki Root ile bir miktar daha arttırılabilir ama XA1 root konusunda ne akdar başarılı hiç bakmadım.
  • Oreo dan memnun musunuz? Bana göre hala eksikleri var bu sürümün bu cihazda?
    Yada noughat a dönüş var mı olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkar -- 29 Ekim 2018; 22:45:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkar

Oreo dan memnun musunuz? Bana göre hala eksikleri var bu sürümün bu cihazda?
    Yada noughat a dönüş var mı olabilir mi?
    Hocam xda ya bakın eğer XA1 serisi flashtool destekliyor ise istediğiniz sürümü kurabilirsiniz.
  • Merhabalar Ankara'da merkezi bir yerde oturmama rağmen telefon tek çizgi çekiyor. Hattım vodafone bu arada. Telefon elime yeni geldi sizce sebebi nedir? Yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.

• Legend#7 kullanıcısına yanıt
    Elinden çıkarabiliyorsan çıkar hocam. Ama yok çıkaramam dersen başka operatör hattı dene onlarda durum ne ona göre hareket edelim.
  • Beyler benim telefonun ekran ışığı en kısıktayken bile fazla aydınlık (otomatik parlaklık kapalı.)

Kuzene z5 aldık yeni, gece karanlığında benim ekranı sonuna kadar kıssamda göz alıyor, hatta onun ekran parlaklığı %30 açık, benim ki tamamen kısık olduğu halde aynı parlaklıkta resmen bu da gece kullanımında gereksiz fazla parlaklık şarj tüketimi ve göz almasını sağlıyor gündüzleri bile tamamen kısıkta kullanıyorum resmen...

• DexterMorgan. kullanıcısına yanıt
    En kısıkta bile parlaklık fazla geliyor ise yapacak birşey yok hocam. Bu telefonda rootsuz daha azı olmaz gibi. Belki root ile 3.parti uygulamalar ile kısılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

En kısıkta bile parlaklık fazla geliyor ise yapacak birşey yok hocam. Bu telefonda rootsuz daha azı olmaz gibi. Belki root ile 3.parti uygulamalar ile kısılabilir.
    Valla sinir etti beni hocam, z5 de rootlu değil daha yeni açtık kutusunu fakat çok dengeli onda.

O amiral gemi Xa1 ise orta seviye hocam tabiki z5 de herşey daha dengeli olması çok normal. denemedim ama alttaki uygulamayı bir dene istersen.

http://gorevimizandroid.blogspot.com/2015/09/android-ekran-parlaklgn-olabildiginden.html?m=1

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

O amiral gemi Xa1 ise orta seviye hocam tabiki z5 de herşey daha dengeli olması çok normal. denemedim ama alttaki uygulamayı bir dene istersen.

http://gorevimizandroid.blogspot.com/2015/09/android-ekran-parlaklgn-olabildiginden.html?m=1
    Anladım hocam uygulamanın da kendi entegre ekran ışığını kontrol edebilen bir özelliği var güzelmiş teşekkür ederim

Çalışıyor mu hocam yorumları bekliyorum. Yarın birgün lazım olursa bizim de aklımızda olsun.

• Öncelikle iphone 3-4 kullanmış ve note 2 den itibaren en son note 4 kullanmış biriyim.1 haftadır xa1 ultra kullanıyorum..Öncelikle telefon performans olarak gayet iyi. En çok düşündüren konu 2700 mah gücündeki bataryasıydı fakat 3200 mah gücü olan note 4 ten çok daha verimli çalışıyor...bluetooth kulaklık ,internet vb açık...özellikle stamina modu gerçekten daha da uzun kullanma süresi sağlıyor.

Sony 6.0 inc bıyutunda bir cihaza zayıf pil kullanmak gibi bir hata yapmamış...ısınma donma takılma soruunu şu ana kadar yaşamadım.Telefon kasa oranı biraz yüksek gibi dursa da elinize alıp oynadığınızda denklaşör sayesinde adeta fotoğraf makinesi hissi veriyor kamerasi da gayet başarılı sadece resim çektikten sora kısa bir süre beklemek gerekiyor.Düşünenler olursa kesinlikle tavsiye edeceğim bir ürün
  • Yavuzselim35 Y kullanıcısına yanıt
    umarım herhangi bir sorun yaşamazsınız ama yeni sony kullandığınız çok belli hocam. Biraz tecrübe sahibi olsaydınız sony ve mediatek işbirliği üretilmiş bir telefon önermezdiniz. Pil olayına falan gelirsek tipik sony hareketi zaten her zaman pil süresinde iddaalı olmuştur.
  • Sony tam bir rezillik

Ablam 21.12.2016'da sony xa aldı yaşamadığı sorun kalmadı önce şarj girişi bozuldu onu tamir ettiler şimdi de telefon kapanıp açılıp duruyormuş şarjı olmasına rağmen

• Batarya gerekli performansı vermiyordur. birde yanlış yere yazmışsınız hocam burası XA1 konusu.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    daha önce modelini hatırlamadığım ama su geçirmez olan xperia modelini kullandım...ikincisi babama da bir adet xperia almıştım ve gayet memnundu...

Bu benim ilk xperia telefonum değil...sıklıkla ürün değiştiren biri olarak htc dahil birçok modeli kullandım ve bu ürünlerde tamamen amaca yönelik yorum yapılmalı diye düşünüyorum ama sıkı bir note kullanıcısı olmuştum...

xa1 ultra işlemci-ram-ekran boyutu gayet başarılıve ürünlerin tekolojileri artık giderek birbirine yaklaşır hale geldi diye düşünüyorum...örneğin note 3 neo ya sözde terfi ettiğim zaman ekran çerçeveleri soyulup rezil olmuştu ve ekran çerçeve entegre olduğu için sadece kasa değiştirilmiyordu..rezalet bir hal almıştı...demek istediğim her ürünün zayıf ve güçlü yanları var...işlemci 2700 batarya ile uyumlu çalışan bir işlemci seçilmiş olmalı ve 4 gb ram ile desteklenmiş..gayet başarılı olduğunu düşnüyorum ve dediğim gibi 6.0 inclik bir makine note 4 ün bataryasından daha zayıf gibi görünüyor (bu yüzden kıyaslamalarda puan kaybediyor) ama son derece başarılı gün içinde hiç powerbank-şarj aleti taşımıyorum eğer çok yoğun kullanmayacaksam....tek elle kullanılır mı kullanılmaz mı gibi sorunlar düşünülebilir fakat tek elle kullanma modu da var...Ayrıca sonuç olarak ürün büyük üretilmiş yani büyük olduğundan şikayet edecek olan xa1 plus gibi daha düşük boyutta cihazlar düşünebilirler ...çok seyahat eden biri olarak multiediya özelliklerini gayet verimli olacağı kanaatindeyim

• Yavuzselim35 Y kullanıcısına yanıt
    İşte sıkıntı şu ki siz bu sorunları yaşamadığımız için şanslısınız ama Xa1 plus kullanıcıları mesela ellerinden çıkarmaya başladılar. Forum daki çoğu kişi THH yolunu tuttu. Xa olsun büyük ihtimal önceki su geçirmez dediğiniz telefonda m5 dir. M5 olsun mediatek işlemcili olduğu için hem istenildiği kadar yazılım atılamıyor. Hemde geliştirici kanadı oldukça kısıtlı birde bunların üstüne sony bu cihazları hep sorunlu bıraktı. Xa serisi özellikle çok sıkıntılıydı. Xa1 de ise şu anlık kullanıcısı az olduğu için sorunlar daha çıkması ama potansiyel bir bomba. Sony bunu öngördüğü işin xa2 serisinde orta sınıfta tekrardan qualcoom A kaydı. Umarım siz bir sorun yaşamadan uzun süreli kullanırsınız ama bu telefonu alan arkadaşları da mutlaka uyarmak lazım aldıktan sonra sorunlara hazırlıksız yakalanınca sıkıntı yaşamasınlar.

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    pek tabii ürün şansı önemli faktör bunu asla inkar etmiyorum...fakat belli başlı teknoloji mağazaları sadece birkaç markanın yüksek prim vermesinden dolayı diğer telefon markalarını kötülercesine birkaç markayı öne çıkartmaya çalışıyorlar...xa serilerinde sorun vardı bunu sony mağazaları kabul ediyor..fakat sony bu ürünlere bildiğim kadarıyla mağazada ya da serviste yazılım güncellemesini ücretsiz olarak yapıyorlar ve yüksek oranda da sorunları çözüyorlardı ve halen xa serilerinde satışlar belli başlı mağazalarda devam ediyor;nitekim firmalar kronik sorunlu olanlar geri toplama yoluna gidiyorlar..

Ürünü tavsiye ediyorum ayrıca ufak miktarlarda kar elde etmek için ''sony euroasia'' garantisi olmayan ürünleri almak çok akılcı değil mümkünse yurt içi garantili ürünü almak söz konusu riskleri en aza indirmek için önemli bir adım...sonuçta dediğim gibi seçenekler çoğaldı ve vestel bildiğim kadarıyla sadece iphone servisin verdiği yazılımsal sorunu 45 dakika donanımsal sorunu 1 gün içinde çözme garantisi gibi farklı satiş sonrası hizmetleri mevcut

Dikkat çekmek istediğim husus bazı teknoloji mağazaları satmadıkları ürünleri tamamını kötüleyip karalayarak aslında iftiraya varan karalamar da bulunabiliyor...gördüğüm kadarıyla sony de bundan nasibini almış gibi bir izlenim oluştu ben de....dediğim gibi sony türkiye mağazlarından ürünlerle ilgili detaylı bilgi almak gerekir..

• quote:

Orijinalden alıntı: Yavuzselim35

pek tabii ürün şansı önemli faktör bunu asla inkar etmiyorum...fakat belli başlı teknoloji mağazaları sadece birkaç markanın yüksek prim vermesinden dolayı diğer telefon markalarını kötülercesine birkaç markayı öne çıkartmaya çalışıyorlar...xa serilerinde sorun vardı bunu sony mağazaları kabul ediyor..fakat sony bu ürünlere bildiğim kadarıyla mağazada ya da serviste yazılım güncellemesini ücretsiz olarak yapıyorlar ve yüksek oranda da sorunları çözüyorlardı ve halen xa serilerinde satışlar belli başlı mağazalarda devam ediyor;nitekim firmalar kronik sorunlu olanlar geri toplama yoluna gidiyorlar..

Ürünü tavsiye ediyorum ayrıca ufak miktarlarda kar elde etmek için ''sony euroasia'' garantisi olmayan ürünleri almak çok akılcı değil mümkünse yurt içi garantili ürünü almak söz konusu riskleri en aza indirmek için önemli bir adım...sonuçta dediğim gibi seçenekler çoğaldı ve vestel bildiğim kadarıyla sadece iphone servisin verdiği yazılımsal sorunu 45 dakika donanımsal sorunu 1 gün içinde çözme garantisi gibi farklı satiş sonrası hizmetleri mevcut

Dikkat çekmek istediğim husus bazı teknoloji mağazaları satmadıkları ürünleri tamamını kötüleyip karalayarak aslında iftiraya varan karalamar da bulunabiliyor...gördüğüm kadarıyla sony de bundan nasibini almış gibi bir izlenim oluştu ben de....dediğim gibi sony türkiye mağazlarından ürünlerle ilgili detaylı bilgi almak gerekir..
    İyi de hocam bu Sony nin kendi elindeydi bir tek bu zaman değil taa ERicson ile ortakken bile pazarlamaya önem vermiyorlardı. SAdece arada çıkan bond telefonları için biraz pazarlama yaptılar geri kalanında hep geride durdular. Sonuçta da buna bağlı olarak ürünlerini satamadılar. Hem artık Sony mağazasına da gitse başka mağazalara da gitse sony telefon bulamayacakları için sorun klamadı diyebiliriz. Şuan sadece stokta kalanlar satılıyor. Sony 2020 ye kadar faaliyetlerinin yarısını kapatma hedefi koydu kendisine üstüne CEO da telefon ve playstation satmalarını istemiyor. Zaten böyle bir durum oluşmuşken bizimde birşey konuşmamıza gerek kalmıyor.

SAdece bu mediatek işlemcili sony telefonları ucuz diye almak isteyen kullanıcılar yorumları mutlaka okumalı XA1 plus versiyonunda olduğu gibi pişman olmasınlar.

• Değerli arkadaşlar iki adet sony xperia xa1 ultra cihazım var ikiside dokunmatik algılama arızası verdi birinde ekstra ekran piksel patlaması başladı yetkili servis kullanıcı hatası diye 700 TL civarında her cihaza ayrı ayrı ücret talep etti, tüketici haklarına gideceğin

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.