Şimdi Ara

Sony Xperia™ XA1 Ultra (Sony Mobile) - ANAKONU (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
17
Favori
63.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GranTurismo

Merhaba arkadaşlar, arkadaşıma telefon alacağız da araştırıyoruz, sizce bu telefon nasıl? Fiyatı 1400-1500 civarlarında geziyor gayet uygun fiyatlı şu anki durumda, bu telefon nasıldır? Kasması donması vs. var mıdır, veya yavaşlığı var mıdır? Verilen fiyatı düşününce çok fazla bir beklentiyle alınmıyor ama yine de para verilecek sonuçta Kullanan arkadaşlar kısaca en önemli artıları ve eksileri yazabilir mi, teşekkürler
    Bundan sonra destek falan almayacak bir telefon hocam. Güncelleme falan beklemeyin Mediatek işlemcili bir Sony telefon olduğu için herşey çıkabilir bir bomba. Neden böyle diyorum derseniz Sony ile mediatek birlikteliği bu telefona kadar hiç iyi gitmedi. Telefonlar çok sorunlu kaldı. Xa1 de ise kullanıcı sayısı oldukça az olduğundan herşey çıkabilir dikkatli olmakta fayda var ama siz diyorsanız yaşlılara alacağım o zman iş görebilir ama Nokia 8 1900 liraya düşmüş iken bu cihaz alınmaz.

• Öncelıkle merhaba ben 2 3 aydır bu telefonu kallanıyorum daha yenı yani söyle sorum olacak telefona guncelleme geldı camerasına ve bu cameranın ekrandakı kare seklı yuvarlak oldu bi kac gun kullandım ve cok ıyıdı sonra sarjım bıttı telefonu şarja taktım sabah kalktıgım da eskı kare seklıne donmus acaba guncelleme iptal mı oldu yıne boyle bırsey yapar anlamadım :(
  • bu1kaos B kullanıcısına yanıt
    Güncelleme iptal olma gibi birşey olmaz hocam. Öyle bir şey mümkün değil. Telefonunuza yüklendi dedikten sonra bir daha geri eski sürüme dediğiniz şekilde geri dönemez. Belki kamera odaklama ayarları ile oynadınız ondan dolayı olmuş olabilir. Sonra kamera verileri silinmiş ise onun birlikte ayarlarda gitmiştir ondan kaynaklanıyor olabilir.
  • Dostlar bugün fark ettim 3 gün önce aldım bende XA1 Ultra Z2 den geçiş yaptım.

Fakat Google Maps'de konuma gidiyordum, gösterdiği yönde ilerledim ama uzaklaşmaya başladım.

Yani gps göstermiyor, şöyle oluyor telefonu sağa sola döndürüyorum fakat o mavi fener şeklinde ki GPS noktası dönmüyor hep bir yöne bakıyor sadece takılı kalmış gibi.

Aynı sorunu yaşayan var mı ?
  • DexterMorgan. kullanıcısına yanıt
    Farklı uygulamalar da da deneyin hocam. Eğer onda da yapıyorsa bir yazılım onarımı yapmakta fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Farklı uygulamalar da da deneyin hocam. Eğer onda da yapıyorsa bir yazılım onarımı yapmakta fayda var.
    Cihazın monte edilişinde mi bir problem var acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok hocam öyle bir şey olsa gps hiç çalışmazdı sizinki hareket ediyor. Bence yönlerini şaşırmış sony test menüsünden servis teste girin oradan compass a girip kalibre yapın olmaz ise yazılım onarımı yapın. Yine düzelmez ise o zaman servise gitmeli cihaz.
  • quote:

Yok hocam öyle bir şey olsa gps hiç çalışmazdı sizinki hareket ediyor. Bence yönlerini şaşırmış sony test menüsünden servis teste girin oradan compass a girip kalibre yapın olmaz ise yazılım onarımı yapın. Yine düzelmez ise o zaman servise gitmeli cihaz.
    Hocam valla 3 günlük cihazın içini açtırmakta istemiyorum. Gps google haritalarda gözüküyor mavi nokta ve ışığı, ama titriyor olduğu yerde. Telefonu sağa sola döndürünce yön oku dönmüyor titriyor. Gps uygulamaları var ayarlarını sıfırladım tekrar indirdim ordan, yine düzelmedi.

dediğim gibi yapsan hocam.Durumu anlayacağız.

ilk başta ayarları yine sıfırla
    sonra tekrar dene
    başka harita uygulama dene
    olmazsa xperia companion uygulaması ile yazılım onarımı yapın.
  • quote:

dediğim gibi yapsan hocam.Durumu anlayacağız.

ilk başta ayarları yine sıfırla
    sonra tekrar dene
    başka harita uygulama dene
    olmazsa xperia companion uygulaması ile yazılım onarımı yapın.
    Yandex Navi yüklesim hocam fakat onda da yön göstermiyor, dümdüz bir ok var. Yön değişimi olan bir navi uygulaması biliyor musunuz.

o zaman yazılım onarımı yapın 2 uygulamada da yön değişimi olması lazımdı.
  • quote:

o zaman yazılım onarımı yapın 2 uygulamada da yön değişimi olması lazımdı.
    Denedim şimdi hocam yandex ve google maps ikisindede telefonu sağa sola döndürünce yön değiştirmiyor fakat yukarı aşa (telefonun camı yere bakar şekilde ters çevirir gibi) yapınca konumun yönü değişiyor fakat sağ sol yapınca değişmiyor olması gereken gibi değil yani.

PC den onarım yapsam telefonumdan neler siliniyordu?

Yedekleme işiyle falan uğraşıcak mıydım.

uğraşacaksınız hocam herşey silinir. Onarımda tüm yazılım silinip baştan yüklenir.
  • quote:

uğraşacaksınız hocam herşey silinir. Onarımda tüm yazılım silinip baştan yüklenir.
    Çözdüm hocam

Gps açık haritada düzeldimi diye bakarken sağa sola şekilli şüküllü salladım telefonu, araba sürer gibi elimle. 8 şekli falan çizdim. Düzeldi anasını satayım şansa bak

Ben sana o taa en başta dedim demek ki uygulamamışsın uygulasan hiç bu kadar uğraşmayacaktın hocam.
  • quote:

Ben sana o taa en başta dedim demek ki uygulamamışsın uygulasan hiç bu kadar uğraşmayacaktın hocam.
    Nerde dediniz hocam ya görmedim valla,tekrar baktım yine görmedim
    25 Ekim 2018 08:49:33 saatinde ki mesajı düzgünce okusaydınız kalibre etmeniz ile ilgili nasıl yapacağınızı söyledim.
  • Sizin telde müzik dinlerken kulaklık sesi nasıl? Bana yeterli gelmiyor yani güçlü doyurucu bir ses alamıyorum. Tüm kulaklıklar ile denedim. Youtube ta video izlerken ses yüksek fakat müzik çalar düşük.....

• quote:

25 Ekim 2018 08:49:33 saatinde ki mesajı düzgünce okusaydınız kalibre etmeniz ile ilgili nasıl yapacağınızı söyledim.
    O dediğinizi yaptım zaten, ama onunla bunun alakası yok, o dediğiniz yerde se bana gps açtırdı hareket ettirdi, tamam çalışıyor dedi geçti bir sonraki adıma Düzgün çalışıp çalışmadığına bakmadı hiç yani hocam çalışıyor evet ama bozuk, onu anlayamadı meret

• quote:

Orijinalden alıntı: tkar

Sizin telde müzik dinlerken kulaklık sesi nasıl? Bana yeterli gelmiyor yani güçlü doyurucu bir ses alamıyorum. Tüm kulaklıklar ile denedim. Youtube ta video izlerken ses yüksek fakat müzik çalar düşük.....
    Bir iphone 4s kalitesi bile yok ses jak çıkışında.

Ama hoparlör gayet iyi

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.