Şimdi Ara

Sony Xperia Xa Ultra (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
26
Favori
128.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: açmayın-bağıran-karı

quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Bugün 300+ MB'lık bir güncelleme yayınlandı. Sony'nin gayrıresmi FB grubunda yazdığına göre XA Ultra'nın alacağı son güncellemeymiş.

Bana da geldi bugün, 388mb ama wifi yok

7.1 olduğunu bilsem veriden indireyim ama değildir.

Yok değil ne oldu anlamadım hiçbir değişiklik yok

Güvenlik güncellemesi falandır o zaman. Ben de indiriyorum şimdi.

Valla anlamadım sen ne zamandan beri kullanıyorsun bu cihazı bir şey soracaktım, bu kamerada falan gecikme oluyor görüntü yakalamada falan var mı öyle problemi senin cihazın?

1.senesi dolmak üzere. Kamera açılışı android 7de daha hızlı ama kaydetmesi 6ya göre biraz daha yavaş maalesef.

Hocam kaydetme konusunda cok yavaş öyle ki ufak bir harekette anında ya bozuk çıkıyor ya da çekmiyor telefonu başka pozisyona soktugumda anca algılamış oluyor ön kamera özellikle. Bir de ekran süreniz nedir?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bugün 300+ MB'lık bir güncelleme yayınlandı. Sony'nin gayrıresmi FB grubunda yazdığına göre XA Ultra'nın alacağı son güncellemeymiş.

Valla anlamadım sen ne zamandan beri kullanıyorsun bu cihazı bir şey soracaktım, bu kamerada falan gecikme oluyor görüntü yakalamada falan var mı öyle problemi senin cihazın?

1.senesi dolmak üzere. Kamera açılışı android 7de daha hızlı ama kaydetmesi 6ya göre biraz daha yavaş maalesef.

Hocam kaydetme konusunda cok yavaş öyle ki ufak bir harekette anında ya bozuk çıkıyor ya da çekmiyor telefonu başka pozisyona soktugumda anca algılamış oluyor ön kamera özellikle. Bir de ekran süreniz nedir?

Bende durum o kadar kötü değil hocam ya. Biraz geç kaydediyor ama bozulma olmuyor.

Ekran süresi çok değişken full parlaklık ve veriyi hiç kapatmazsam 3 - 3.5 saar arası değişiyor. Veri çoğu zaman açık parlaklık otomatikteyken 4 - 4.5 saat arası. Max 5 saat aldığımda oluyor mobil veri günün yarısı boyunca açık diyebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende durum o kadar kötü değil hocam ya. Biraz geç kaydediyor ama bozulma olmuyor.

Ekran süresi çok değişken full parlaklık ve veriyi hiç kapatmazsam 3 - 3.5 saar arası değişiyor. Veri çoğu zaman açık parlaklık otomatikteyken 4 - 4.5 saat arası. Max 5 saat aldığımda oluyor mobil veri günün yarısı boyunca açık diyebilirim

Bana cihaz swap geldi hiç bilgisayardan formatlamadım acaba ondan mı diye şüphelenmeye başladım şimdi ben de o civarda alıyorum 4 ü buluyor çok rahat o normalmiş

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bana cihaz swap geldi hiç bilgisayardan formatlamadım acaba ondan mı diye şüphelenmeye başladım şimdi ben de o civarda alıyorum 4 ü buluyor çok rahat o normalmiş

Flashtool ile bir sıfırlama yapın bence hocam.

• Nihayet bugün hakem heyeti sayesinde para iademi alıp şu kronik sorunlarla dolu Xa Ultra'dan kurtuldum.. Telefonu satana kadar ilgilenen, sattıktan sonra ne servisi ile ne müşteri temsilcileri ile bir gram yardımı dokunmayan illet marka Sony'e tek kuruşumu bırakmadım.. Darısı benim gibi mağdur olan tüm arkadaşlara olsun. Malum marka satış politikasına bu şekilde devam ederse daha çokkkk Iphone'un , Samsung'un ve son zamanlardaki satışıyla Huawei'nin tozunu yutar.. Son kez de tekrar ediyorum SONY PİŞMANLIKTIR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sert.oguzhan.os -- 28 Eylül 2017; 23:4:22 >
  • sert.oguzhan.os 'a aynen katılıyorum.
    akıllı telefonda ilk tercihim her zaman sony olmuştur ve çokta savunmuşumdur.
    Ama xa ultra son sony telefonum oldu. Sony gibi büyük gördüğümüz bir marka bu kadar sıkıntılı telefonun arkasında durmadı.
    insanları aptal görüp çakallık yaparak xa1 ultra yı çıkarttı.
  • P9 lite 2017 den xa ultra ya geçilir mi acaba üste bir miktar para da alacağım xa ultra cok hoşuma gitti

• C5 ultradan çok çektim burdaki bazı arkadaşlarda c5ultradan geçmiş galiba c5ultra anakonudan tanıdığım kişiler var. c5 ultra kullananlara allah sabır versin

Sormak istediğim bazı şeyler var xa ultra bana swap cihaz olarak geldi ve android 7.0 yüklüydü ben değişim için başvurduğumda 22eylüldü, swap cihazı açtığımda ayarlarda en son sıfırlama tarihi 10eylül yazıyordu yani ben başvurmadan en önce telefon sıfırlanmış

2.si telefon 2700mah, pil deteylarına baktığımda harcanan mah ları topladığımda 700mah yapıyor kalan şarj %43 diyor ben mi yanlış hesaplıyorum acaba
  • Merhabalar... Swap cihaz olarak xa ultra aldım bugün.. normalde garantim bu ay dolacak.. yeni cihazın destek bölümünde garanti mayıs 2019.. bu cihaz mayısta birileri kullanıma acmış oluyo galiba belki de 0 bir cihaz değil ayarlardan nereden anlayabilirim.. gerçekten fatura olmadan bu destek bölümündeki garanti tarihini kullanabiliyor muyum bi geçerliliği var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bibber -- 2 Kasım 2017; 14:4:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: balomer

P9 lite 2017 den xa ultra ya geçilir mi acaba üste bir miktar para da alacağım xa ultra cok hoşuma gitti

Geçilmez bence. P9 lite nasıldır bilmiyorum ama bu cihaz en fazla 1 senelik kullanılacak bir cihaz.
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    Geçtim hocam suan memnunum üzmedi şimdilik

• Arkadaşlar X konusuna yazdım kimseden hayır yok, bir de burada sorayım dedim. Xperia X'in Rose Gold rengini kullanan veya gören var mı? En ucuzu bu renkte var. Videolardan gördüğüm kadarıyla tam olarak pembe bir renk değil. Sizce alınır mı? Gerçi alsam da kılıfla kullanacağım ama yine de bir sorayım dedim.
  • arkadaşlar merhaba. bu cihazın garantilsinden 2 inci el almayı düşünüyorum. alırken dikkat etmemi istediğiniz şeyler var mı? yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zzagoo06

arkadaşlar merhaba. bu cihazın garantilsinden 2 inci el almayı düşünüyorum. alırken dikkat etmemi istediğiniz şeyler var mı? yardımcı olursanız sevinirim.

Alma bence.
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    Hocam alma demişsin ama nedenini yazmamışsın.

Telefonu aldım 4 gündür falan kullanıyorum cidden ama çok ama iyi. Fiyatına göre gayet makul bir cihaz bence. 6 inç telefonlar içinde alinabilecek en iyi telefonlardan birisi arkadaşlar. İkinci el garantili bir tane almanızı tercih ederim.

İnternette çekmeme sorunu ile alakalı bazı şeyler var ama ben henüz karşılaşmadım onunla. Şarjı ortalama bir gün gidiyor ideal bence. Kısaca memnunum şimdilik telefondan

• quote:

Orijinalden alıntı: zzagoo06

Hocam alma demişsin ama nedenini yazmamışsın.

Telefonu aldım 4 gündür falan kullanıyorum cidden ama çok ama iyi. Fiyatına göre gayet makul bir cihaz bence. 6 inç telefonlar içinde alinabilecek en iyi telefonlardan birisi arkadaşlar. İkinci el garantili bir tane almanızı tercih ederim.

İnternette çekmeme sorunu ile alakalı bazı şeyler var ama ben henüz karşılaşmadım onunla. Şarjı ortalama bir gün gidiyor ideal bence. Kısaca memnunum şimdilik telefondan

Hocam çekmeme sorunu var daha doğrusu az çekiyor. Şarjı bir günü çıkarmıyor. Ben neden almayın dedim bu fiyata daha F/P cihazlar var.

• Çekmeme sorunu bende yok. Turkcell heryerde 4.5g 4 pil çekiyor. Ayrıca bataryası gayet günü çıkarıyor.

Iphone 7si olan arkadaşımda turktelekom hiçbiryerde çekmiyor.

Ayrıca batarya konusu tartışılır. Gidipte tam parlaklıkta 3 4 saat film izlersen hiçbir telefon günü çıkaramaz. Oyun oynamaktan bahsetmiyorum bile.

• Telefonun kasası ve camı çok sağlammış, son birkaç aydır sanırım 5-6 kez bel hizasından düştü, hele dün akşam cam tartı üzerine düşürdüm, gelen sesten sonra bu sefer kesin gitti dememe rağmen telefona baktığımda çizik bile yoktu. Bu arada telefonu kılıfsız ve cam korumasız kullanıyorum.
  • quote:

Telefonun kasası ve camı çok sağlammış, son birkaç aydır sanırım 5-6 kez bel hizasından düştü, hele dün akşam cam tartı üzerine düşürdüm, gelen sesten sonra bu sefer kesin gitti dememe rağmen telefona baktığımda çizik bile yoktu. Bu arada telefonu kılıfsız ve cam korumasız kullanıyorum.

Arka tarafı benim çizildi bayağı ama ekran sapasağlam, o kadar düşürdüm yine de çizilmedi bile. Geçen kulak hizamdan (boyum 1.84) fayansa düştü ve bir şey olmadı

• quote:

Telefonun kasası ve camı çok sağlammış, son birkaç aydır sanırım 5-6 kez bel hizasından düştü, hele dün akşam cam tartı üzerine düşürdüm, gelen sesten sonra bu sefer kesin gitti dememe rağmen telefona baktığımda çizik bile yoktu. Bu arada telefonu kılıfsız ve cam korumasız kullanıyorum.

Ben de kılıfsız kullanıyorum kılıflı çok kaba oluyor ama bence kılıfsız çok şık
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.