Şimdi Ara

Sony Xperia Xa Ultra (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
26
Favori
128.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ekranda sarı leke var servise vericem tahmini kaç günde gelir?
  • Arkadaşlar bir ekran koruyucu tavsiye edin. Nasıl bir ekranı var anlamadım. Az once bir kargo ile geldi bir ekran koruyucu, berbat... Bantı açarken cam kırıldı. Elimde kaldı. Sözde 25 TL lik 3d ekran koruyucu imiş. İyi ki de kırıldı tam koruma diye aldım kenarlar boş kalmıştı. Benim şimdi başka tam kaplayan, ama kolay uygulanmalı bir ekran koruyucu almam lazım. Kullanan arkadaşlar direk link atsa çok iyi olur. İyice sinirlerim bozuldu bu ekran koruyucu olayına.

Bu kavisli tam koruyucuları alan herkes ilk uygulamasında çöp yapmış koruyucuyu. Uygulaması zor sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an 5.gönderimimi yapmış bulunmaktayım hala bir sonuç alamadım sony şikayetlerim üzerine şikayet dosyası açtı ve sonuç alamadım aradığımda teleservicenin bilgilendirildiği söylendi fakat ben yinede umutsuzca müşteri temsilcisinin dediğini yaparak teleservice ye gönderdim bakalım sonuç ne çıkacak,son çare heralde tüketici hakem heyeti başka çarem kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brian Clough

Arkadaşlar ekranda sarı leke var servise vericem tahmini kaç günde gelir?

iki kere aynı sorundan verdim, 8-9 iş gününde geliyor. geliyor gelmesine de yine sarı leke çıkıyor...Kronik sıkıntı var. ayrıca dokunmatik ekran çok kalitesiz kullanmışlar çoğu zaman algılamıyor...Açıkçası pişmanlık var bende...
  • Arkadaşlar kuzenimde de xa ultra var. Bugün üzerine şarj bitikken çay dökülmüş. Kulaklık girişine doğru içeri biraz girmiş olabilir işeyen olmamıştır bu kadarcık şeyden diye gitmiş şarja takmış. Ardından açmış telefonu güzel açılmış fakat yarım saat sonra ekran titremeye soluklaşmaya başlamış ama dokunmatik çalışıyor.. Güneşte beklemiş saç kurutma makinesi tutmuş şimdide pirinçte telefon. Düzelirmi sizce?

• furlaka kullanıcısına yanıt
    Çay şekerli ise sorun olur muhtemelen. Şekersiz ise düzelebilir tahminimce.
    Ama çay dökülmesini tecrübe edinen biri cevaplarsa daha iyi olur :)
  • Sony Xperia Xa Ultra

Arkadaşlar bu nedir kafayı yicem
  • dgnibrhm D kullanıcısına yanıt
    Xperia companiondan telefonu onar de düzelir kardeşim; en azından 7.0 olur telefonun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanrevan

Arkadaşlar ben de zor olanı yaptım 7 yıllık Sony kullanıcısı olarak tekrar bir 7 yıl daha Xperia XA Ultra ile yola devam etmek istedim. Doğru mu yaptım bilmiyorum. Telefon bugün geldi . Herşey güzel. Ancak malum sinyalizasyon problemi ben de de mi var bilemedim. Sabit bir yerde iken sinyal 2-3-4 diş arasinda geziyor. Mobil internet iyi ancak evin içinde bu geziyim dedim, sinyal dans ediyor adeta.... Bu süre içinde kesinti oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum. Acaba jelatinleri falan çıkartmadan 10 gün test Edip sonra geri mi gonderiiyim. Böyle bir hakkım var mı?

Benim telefonda sinyal problemi yok diyen arkadaşlar da da böyle dalgalanmalar oluyor mu acaba?

sony xa ultralarin (mediatekli sonylerin tamami) bh sekilde... sıkıntı olmuyor alisip gidersiniz...

hattinizi Turkcelle ceviririsrniz full cektigini goreceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: x4343

quote:

Orijinalden alıntı: kaanrevan

Arkadaşlar ben de zor olanı yaptım 7 yıllık Sony kullanıcısı olarak tekrar bir 7 yıl daha Xperia XA Ultra ile yola devam etmek istedim. Doğru mu yaptım bilmiyorum. Telefon bugün geldi . Herşey güzel. Ancak malum sinyalizasyon problemi ben de de mi var bilemedim. Sabit bir yerde iken sinyal 2-3-4 diş arasinda geziyor. Mobil internet iyi ancak evin içinde bu geziyim dedim, sinyal dans ediyor adeta.... Bu süre içinde kesinti oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum. Acaba jelatinleri falan çıkartmadan 10 gün test Edip sonra geri mi gonderiiyim. Böyle bir hakkım var mı?

Benim telefonda sinyal problemi yok diyen arkadaşlar da da böyle dalgalanmalar oluyor mu acaba?

sony xa ultralarin (mediatekli sonylerin tamami) bh sekilde... sıkıntı olmuyor alisip gidersiniz...

hattinizi Turkcelle ceviririsrniz full cektigini goreceksiniz.

Bh sekilde derken? Evet uzun zamandır kullanıyorum fiziksel dalgalanmadan hariç sorun yaşadım. Üstelik yolda bile hotspot yapıp 2 tablete internet sağladım. Dağlık alanlardaki doğal kopmalardan başka hiçbir sıkıntı olmadı.

• Bende dün cihazı satın aldım. Evde 1 çubuk gösteriyor fakat konuşma da herhangi bir kesilme veya internet gezintimde bir kopma yaşamadım henüz. Bar hatalımı anlamadım Telefon hoşuma gittiği için aldımda bakalım bir sorun yaşayacakmıyım.(hattım vodafone)

• quote:

Orijinalden alıntı: lazchaplin

Bende dün cihazı satın aldım. Evde 1 çubuk gösteriyor fakat konuşma da herhangi bir kesilme veya internet gezintimde bir kopma yaşamadım henüz. Bar hatalımı anlamadım Telefon hoşuma gittiği için aldımda bakalım bir sorun yaşayacakmıyım.(hattım vodafone)

vodafone bu tip mediatek islemcili cihazlari pek sevmiyor... ayni testi turkcelle denersen her yerde full cektigini gorecrksin...bantla alakali galiba.

bende de 2cizgi aldim alali.

• Babama 2016 Ekim ayında aldığımız Sony XA Ultra'nın ekranının 4 kez sol üst kısmı sarı ekran halini aldı defalarca ekran değişimi neticesinde SWAP cihaz verdiler SWAP cihazı açtık daha 1 saat olmadan yine aynı noktadan sarı ekran sorunu verdi.

Sony'e defalarca mail attık, telefonda konuştuk bu seri kronik sorunlu bir seri bize başka bir telefon verin dedik, asla ilgili olmadılar. Bundan sonra nasıl bir süreç izlemeliyiz? Babam ya para iadesi ya da XA1 Ultra ile değişim istiyor. (Üzüldüğüm nokta da şu ki bu telefonu hem babama hem arkadaşıma ben önermiştim ikisinde de sarı ekran sorunu çıktı)
  • Ben de yeni aldım henüz 1 ay olmadı. Benim ekranda şöyle bir sorun var. Ekranın alt bölümünde klavye gibi farklı katman girdiği sırada titreme oluyor. Zaman zaman bu çok belirgin bazen hiç belli olmayacak düzeyde. Videoya çekiyim dedim ama video algılamıyor bu titremeye. Servise de göndermek istemiyorum hemen açıkçası. Sanki bu yazılımsal bir şey gibi geliyor. Siyah ve siyaha yakın renklerde yapmıyor. Açık renk ekranda farklı açık renk katmana geçerken alt bölümün 2 parmaklık bölümünde oluyor bu titreme. Bu durumu yaşayan kimse var mı arkadaşlar?

• Sony Xperia Xa Ultra

Sony'nin internet adresinde bu şarj cihazı öneriliyor. Bu şarj cihazından kullananan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Brian Clough

Sony Xperia Xa Ultra

Arkadaşlar bu nedir kafayı yicem

sıvı teması tespit edilmiş ite. Açıklama kısmında yazıyor zaten. Sizi ararlar veya mail çekerler, fiyatı söylerler. Tamam yapın derseniz yaparlar, yoksa telefona hiç dokunmadan size geri yollarlar.

• Anakart değişimi yazmışlar istedikleri ücreti gördünüz. Telefonu geri aldım. Telefoncu arkadaşıma verdim. 380 liraya oksitleri temizleyip ekran değişimi+şarj soketi değiştirip geri verdi. Telefon çalışıyor. Anakartlık olay yok. Resmi teknik servis nasıl hatalı teşhis koyuyor anlamış değilim.
  • kaanrevan kullanıcısına yanıt
    Evet, Android 7.0 dan sonra oldu bu ekran titreme olayı. Aslında o titreme kilitli ekranda bildirim geldiğinde tam bildirimin çıktığı yerde oluyor. Sağda ve solda. Bi süre sonra geçiyor zaten o yüzden ben de çok takılmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: junex

Evet, Android 7.0 dan sonra oldu bu ekran titreme olayı. Aslında o titreme kilitli ekranda bildirim geldiğinde tam bildirimin çıktığı yerde oluyor. Sağda ve solda. Bi süre sonra geçiyor zaten o yüzden ben de çok takılmadım.

Kilit ekranında bildirimleri kapattım. Uzun zamandır günde bir kere falan oluyor. İlk zamanlar çok fazla olup sinirlerimi iyice bozmuştu. Sanki batarya ile ilgili gibi geldi. Bu aslında ekran köşelerindeki inverterlerin florasan lambalara uygun ışığı vermeme sorunu gibi duruyor. Ortam ışığına göre ekran parlaklığını da otomatik ayarladıktan sonra epey azaldı gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: lazchaplin

Sony Xperia Xa Ultra

Sony'nin internet adresinde bu şarj cihazı öneriliyor. Bu şarj cihazından kullananan var mı?

Ben kullanmadım ama biraz araştırdım. Bizim bu xa ultra lar MediaTek® olduğu için Pump Express Plus™ 2.0 teknolojisi ile hızlı şarj ediliyor. İşlemcisi snapdragon olanlar ise Quick charge dedikleri teknoloji ile şarj oluyor.

Ancak bu pump express henüz Quick charge gibi gelişmiş değil. Kullanan bir kullanıcı ultra yı uch12 ile 40 dk da falan %60larda şarj ettiğini yazmış.

Zaten bizim kutunun içinden çıkan Uch20 kodlu şarj başlığı çok da uzun şarj etmiyor bence.

Ancak şöyle bir yazı okudum. Pump express 3.0 versiyonu var ve bu versiyon ile Quick charge dan daha hızlı şarj ediyor deniyor. Mediatek in sitesinde 3.0 ile 20 dl da %70 şarj eden teknoloji imiş.

Bu 3.0 versiyonu bizim telefonları destekler mi bilmiyorum ama yakında sony bu versiyonu destekleyen sarj başlığı üretir. Zaten uch12 yi hiçbir yerde bulamadım ben. Stok yok hiçbir yerde.

Sanrım yeni teknoloji başlığı üretiliyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanrevan -- 4 Eylül 2017; 4:25:12 >

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.