Şimdi Ara

Sony Xperia Pro-I II görselleri iki adet 1 inç sensör ile birlikte ortaya çıktı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony Xperia Pro-I II görselleri iki adet 1 inç sensör ile birlikte ortaya çıktı!
    Sony, kısa bir süre önce amiral gemisi Xperia 1 IV'ün halefi olarak Xperia 1 V akıllı telefonunu küresel pazara sundu. Öte yandan 2021’in sonralarında sektöre adım atan Xperia Pro-I modelinden ise bir haber yoktu. Söylentilere göre Sony, bu modelin halefini hazırlıyor ve belirtilenlere göre yeni cihaz Xperia Pro-I II olarak adlandırılacak.

Xperia Pro-I II görselleri sızdırıldı

Xperia Pro-I II’nin ortaya çıkan görüntüleri iki önemli kameranın varlığını ortaya koyuyor. Görünüşe göre telefonda iki adet 1 inç sensör bulunabilir. Heyecanı daha da arttıran söylentilere göre Sony, zaten etkileyici olan 1.0¨ Type sensörün boyutunu aşacak "çift katmanlı transistör istifli piksel sensör" ile donatılmış bir akıllı telefonu piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu, Sony'nin kısa süre önce Xperia 1 V akıllı telefonunda piyasaya sürdüğü ve Exmor T istiflenmiş sensör olarak adlandırdığı teknolojinin aynısı.

Sony Xperia Pro-I II görselleri iki adet 1 inç sensör ile birlikte ortaya çıktı!
    Sony, daha çok profesyonellere ve kamera konusunda hassas olanları hedeflediği yeni akıllı telefonlarında fotodiyot ve transistörü ayırarak bunları birlikte istiflenmiş ayrı katmanlara yerleştirerek benzersiz bir yaklaşım benimsedi. Bu yenilikçi tasarım, her bir bileşenin boyutunda bağımsız ayarlamalar yapılmasına olanak tanıyarak ışık yakalamada önemli iyileştirmeler ve gürültü seviyelerinde azalma sağlıyor. Sony, yeni kamera sensörünün düşük ışık koşullarında önceki modele kıyasla iki kat daha fazla performans sunabileceğini iddia ediyor.

Ayrıca Bkz.OnePlus V Fold ve Nord 3'ün lansman tarihi ortaya çıktı: İşte beklenen özellikler

Bu gelişmiş sensörün yaklaşmakta olan Xperia Pro-I II'de yer alıp almayacağı belirsizliğini korurken, bu olasılık bile bir beklenti oluşturmuşa benziyor. Öte yandan Sony Xperia Pro-I II’nin teknik özellikleri tamamen belirsiz. Firma, Xperia 1 V modelinde Snapdragon 8 Gen 2 yongasını kullanmıştı. Benzer bir yaklaşım görmemiz muhtemel.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2023/06/11/sony-xperia-pro-i-ii-renders-leak/

• Çok profesyonel telefonlar yapıyor, ve artık son kullanıcıyı hedeflemiyor Sony. 2bin dolara varan fiyatlarda satıyor. Özellikle fotoğraf işleme yazılımı aşırı aşırı aşırı kötü. İyi bir kamera uygulaması yazacak ekip kurmalılar. En kötü Huawei'nin kamera ekibini kendilerine transfer ederlerse telefonları yok satar.
  • Ulan sensörleri tek alacak adam bile az, iki taneyi aynı telefona koyup kime kaça satacaksınız. Ben bir eski sony telefon fan boyu olarak samsung s24 plus alternatifi bekliyorum.

Bu arada sızan görsellerde karı göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uchihaitachi -- 11 Haziran 2023; 22:26:56 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tasarımı çok beğendim.Özellikle ön taraf resimdeki gibi olacaksa mükemmel olmuş.Sony geri dön Türkiye'ye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0BE81412F -- 11 Haziran 2023; 22:50:40 >
  • Bu sensörler Google pixel serisinde olsalardı muhtemelen dxomark ta en yakın rakibine ciddi fark atardı

• fiyatı da 2 bin dolardan daha az olmaz. hatta 2500 dolar bile olabilir.

• Sony markasına karşı ayrı sempatim var fiyatı sensörüne göre makul olursa tr pazarına çıkartırlarsa iphone ekosistemden tekrar androide dönebilirim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sony şu telefon'un tek ön ve arka kamera 60 fps, 144 hz ekran, çıkarılabilir batarya'lı, kaliteli yüksek ses çıkaran ön ekran'dan hoparlör'lü, küçük boyutlu bir modelini üret'te değişiklik olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloody Roar -- 13 Haziran 2023; 20:26:07 >
  • Sonyericsson zamanından beri severim Sony telefonları, o zamanlar da cybershot modellerinde zamanın ilerisinde kameralar kullanıyordu, xenon flashlar vs.. Keşke Sony geri gelse Türkiye’ye…

• Kamera da 1 inçlik sensör muazzam birde bunu kusursuz işleyecek sd işlemci ile birlestirebilirlerse mükemmel olur

• Çok profesyonel telefonlar yapıyor, ve artık son kullanıcıyı hedeflemiyor Sony. 2bin dolara varan fiyatlarda satıyor. Özellikle fotoğraf işleme yazılımı aşırı aşırı aşırı kötü. İyi bir kamera uygulaması yazacak ekip kurmalılar. En kötü Huawei'nin kamera ekibini kendilerine transfer ederlerse telefonları yok satar.

• Bu telefon son kullanıcıyı hedeflemiyor ki zaten.

Son kullanıcıyı hedefleyen seriler 1, 5, 10 serileri. Xperia Pro profesyonellerin kamera ihtiyacını gideren seri.

• hom€lander kullanıcısına yanıt
    İşlemcide bir sıkıntı oluşmaz. Eskiden sonylerin kamera yazılımı baya kötüydü. Umarım son çıkan modeller öyle değildir.

• Ön tasarım böyle olursa mükemmel olur. Ayrıca Pro I modelinde su geçirmezlik yoktu. Umarım bunda olur.

• Gerçekse eğer ön tasarımı çok beğendim kendime özel telefon yapsam bu kadar olurdu, işte sony bu böyle şeyler yapmalılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thompson. -- 1 Eylül 2023; 23:28:5 >
  • İphone 13 kullanıcısı olarak katılıyorum. Daha öncesinde xperia xz1 kullandım halen 2. telefon olarak duruyor, kalitesi, tasarımı her şeyiyle özletiyor. Seneye yurt dışına çıktığım zaman Sony telefonla dönüp pasaport kaydı yaptırmayı düşünüyorum.

• Bu tasarım müthiş olmuş inşallah bu tasarıma sahip olur

• Köşeleri sivri bir tasarım her zaman el acıtır o yüzden ilgimi çekmedi

• High Sierra kullanıcısına yanıt

ben de sony i çok seviyorum başka telefon kullanamıyorum hatta, hala 3,5 sene önce çıkan Xperia ları kullanıyorum ama gerçekten saçmalıyorsunuz, ne demek son kullanıcıyı hedeflemiyor? 2 yıldan sonra güncelleme vermeyip ortada bırakılmakta profesyonellere göre bişey değil mi 😂. Sony mükemmel ekran yapar hiçbir marka yanına yaklaşamaz ama gözümle görmeden iyi bi kamera yaptıklarına inanmam. 5 iv gibi iğrenç cihazlar yaparlarsa niye satılmıyor diye ağlamıyacaklar o zaman. istediğimiz tasarımı biliyorlar işte şöyle bişey yaparlarsa alırız bu kadar basit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Thompson. T kullanıcısına yanıt
    Kastım ana akım kullanıcı burada.

Cihazda ProCam uygulaması var. Her türlü kamera ayarını sanki elinizde dijital bir kamera varmış gibi yapıyorsunuz.

Zeiss ile ortaklık kurulmuş. Sony 4 yıldır ekseriyetle Zeiss ile çalışıyor Exmor G markası yerine. O kadar takıntılı kamera konusuna.

5 IV'nin tasarımı dar uzun. Bu bir tasarım tercihi. Seveni sevmeyeni olur bunu bilemiyorum.

Sony'nin hala çerçevesiz çentiksiz deliksiz ekran tasarımı sunan tek firma olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ve ısrarla 3.5mm jakını barındırıyor. Bir LG vardı aynı şekil jaktan vazgeçmemiş.

Sony evet yazılım güncellemelerinde eskisi kadar iyi demek zor ama zamanında Xperia Z 5 yıl güncelleme aldı, hatırlatmak isterim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.