Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (314. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.754
Cevap
96
Favori
365.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ramazanucan

Sony cihazları servise çağırıyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Vay vay vay sonunda kabul ettiler demek bu telefonlarda kronik kapanma sorunu var dediğimde hayır hiçbir cihazımızda modelimizde kronık bir sorun yoktur elektronik birazda şans işi dediklerini hatırlar gibiyim ben bu çakalların... Bu telefonu toplamadıklaru müddetçe sony bu işten kurtulamaz bu kadar net.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ts2000

Bu cihaz ne kadar olur acaba M5 in sp 820li hali gibihttp://www.gsmarena.com/sony_xperia_x_performance-7949.php M5 ile aynı olsa çıkış fiyatı 1500 civarı efsane olur bence

Özelliklerine bakınca z5 ten aşağı tarafı yok bi 4K video kaydı yok gözüküyor Türkiye fiyatı 2000-2500 olur herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

Arkadaşlar selam,
    Konunun ilk 60 - 70 sayfasını okumuştum sorunları biliyorum. Son sayfaları okuyamadım, yeni seri cihazlarda yada güncellemeler ile telefon stabil hale geldi mi ? Bugün Sony center'da yeni gelen cihazlarda sıkıntıların giderildiğinden bahsetti.

Son zamanda alıp sorun yaşayan var mı ? Yada Almamı tavsiye eder misiniz ?

Bende cihazımı kapanma yüzünden teleservise verip değişim cihazı alanlardanım yeni cihaz rev 4 1 hafta dolmak üzere sorun yok ama bu durum bu cihazda ilerde bir sorun olmayacağı anlamına gelmiyor 3 ay sorunsuz kullanıp sonrasında sorun yasayanlar var unutmamak gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maykey -- 23 Şubat 2016; 23:02:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maykey

quote:

Arkadaşlar selam,
    Konunun ilk 60 - 70 sayfasını okumuştum sorunları biliyorum. Son sayfaları okuyamadım, yeni seri cihazlarda yada güncellemeler ile telefon stabil hale geldi mi ? Bugün Sony center'da yeni gelen cihazlarda sıkıntıların giderildiğinden bahsetti.

Bende cihazımı kapanma yüzünden teleservise verip değişim cihazı alanlardanım yeni cihaz rev 4 1 hafta dolmak üzere sorun yok ama bu durum bu cihazda ilerde bir sorun olmayacağı anlamına gelmiyor 3 ay sorunsuz kullanıp sonrasında sorun yasayanlar var unutmamak gerek...

hocam ne kdar surdu telservisten yeni cihazin elinize ulasmasi verdiginiz gunden elinize ulasana kadar gecen sure ..?
    ve hangi teleservice hangisine verdiniz? ist veya farkli bi sube
    elden teslim etmekle kargo ile gondermek fark ediyor mu?

• maykey kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.

Sony'ci olarak arada kısa süreli olarak 2 sefer mecburiyetten "Acil telefon" ihtiyacından bir ara Nokia 1100 kullandım, ve şu anda S5 mini kullanıyorum. S5 mini misyonunu tamamladı, tekrar sony'e döneceğim ama Z5 compact'ı kalın olduğundan Z5'i 5,2" oluşundan eledim. M5 incelik ve 5" olarak beni cezbediyor ama kronik sorunundan tereddüt ediyorum. Telefonla duygusal bağ kurduğumdan 3-4 sene o beni bırakmadan ben onu bırakamıyorum, sorun yaşayacağım bir cihaz alıp eziyet çekmekte istemiyorum ama sony center'da gözle görülecek tek sıkıntı olan odak sorununa rastlamadığım için acaba mı dedim fakat hala kara veremedim

Yeni X serisini beklesem 1 ayda gelmez ve onun akibeti de belli değil, belki sorunlu belki pahalı gelecek

• Ben REV4 telefonu kullanmaya başlayalı 1 ay 20 gün oldu ve bildiğiniz gibi bir sorun yaşamadım ama yukarıda 3 ay sonra kapanma sorunu yaşayan REV4'ü görünce korkmaya başladım açıkçası. Bir de KVK mı Teleservis mi konusuna istinaden şunu merak ediyorum, istediğimiz servisi seçebiliyor muyuz? Benim cihazda ne KVK ne Teleservis ibaresi mevcut değil. Garanti belgesinde sadece SONY EURASIA PAZARLAMA AŞ hologramı ve kodu var.

Bir de yukarıdaki Sony cihazları servise çağırıyor yazısı konusunda, belki herkes açıp resmi okumaz ve yanlış anlaşılma olmasın diye düşüncemi paylaşmak istedim. Benim anladığım SONY sadece kapanma problemi olanları servise çağırıyor ki zaten bu sorunu yaşayan insanlar servise gitmiş durumda. İkincisi de değişim yapılacağı ile ilgili bir madde göremedim.
  • İnşallah
  • Benim cihazda REV4 ben hiç sıkıntı yaşamadım. 1 kere bile kapanma olmadı güncelleme geldikten sonrada yazılımsal sıkıntılarda kalmadı.
  • M5 bu ara baya bi ucuzlamış sıkıntılı serileri bitirmeye mi uğraşıyorlar acaba.
    Rev4 olduğunu nasıl anlayacağız kutu üzerinde mi yazıyor ?
  • Şu Konudaki üyeler bu konuya giriş yapamıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BariscanGNGR -- 24 Şubat 2016; 13:13:40 >
  • Tekrar ulaşılabilir konu

• bugun degisim talebiyle cihazi tekrardan servise verdim..
    maltepe teleservice 5 adet m5 vardi bekleyen..

• arkadaşlar şarjım 3 gündür çok hızlı tükeniyor lütfen yardımcı olun. arkada çalışan bi proğram da yok hepsini uyutuyorum. batarya kalibresi ile ilgili bilgi sahibi olan varmı
  • Sabahtan beri yeni girebildim

• Servisten yaklaşık 20 gun önce gelen
    Cihazimin bu seferde on kamerasi bozuldu
    Kameranin ortasinda 1 cm büyüklüğünde
    Yanık gibi iz var
    Ne yaptimsa duzelmedi
    Yine servis yolu gözüktü
    Bu sefer urun değişimi isteyecegim
    Yada para iadesi

• aleey A kullanıcısına yanıt
    Dilediginiz kadar duzensiz sarj edebilirsiniz
    Bu bataryaya etki etmez
    Suanki batarya teknolojisine bir zarari yok
    Bataryanizda sikinti var
    Servise verin
    Hatta kapandiginda sarja takmadan acılmıyorsa bi asansore binip kapanmasini saglayin kapali ve dolu şarj ile verin
    Orada sarja taktirin ve gorsunler bataryadan kaynaklandığını
    Bataryaniz degisecektir.....

• spysoul S kullanıcısına yanıt
    Ben verdim
    Cok memnun olmasamda en azindan kvk dan kesinlikle iyidir
    Arka kamera odak yapmıyordu bendede arka kameram değişti
    Sizinde öyle olacaktır
    Neresinden tutarsam orasi elimde kaliyor
    Önce batarya sonra arka kamera
    Şimdide on kamera için yarın tekrardan vereceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: spysoul

quote:

Orijinalden alıntı: maykey

quote:

Arkadaşlar selam,

hocam ne kdar surdu telservisten yeni cihazin elinize ulasmasi verdiginiz gunden elinize ulasana kadar gecen sure ..?
    ve hangi teleservice hangisine verdiniz? ist veya farkli bi sube
    elden teslim etmekle kargo ile gondermek fark ediyor mu?

Ben bihayli bekledim esasında değişim kararı cıktıktan 1 hafta içinde teslim edeceklerdi 2 tane cihaz test aşamasında aynı hatayı verince sony nin yeni cihaz göndereceğini stoklarında yeni cihaz olmadıgını ifade ettiler ben cıhazı teleservise 26 aralıkta gonderdım sanırım 10 subattı yeni sorunsuz cihazı gönderdiler en azından şimdilik kapanma kamera vs sorunlarla karşılaşmadım ben cihazı aldığım yerden gönderdim avea bayinden sanırım izmir teleservise gönderdiler bayiden yeni cihazı teslim aldım su an stok sorunu yok diye biliyorum çunki gelir gelmez gönderdiler tavsiyem aldığınız yerden acil ibaresiyle göndermeniz yada fatura ile birebir servise teslim etmeniz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maykey -- 24 Şubat 2016; 19:03:53 >

• Aynen hocam bende bu konuda bilgilendirilmek istiyorum kvk garantili cihazım şu an servisinde teleservice kvkya nazaran daha hızlı çalışıyor ve kullanıcılar gayet memnun işleyişinden tekrardan bir sorun çıktığı zaman telefonu teleservice garanti kapsamında gönderebilirmiyim ?
  • sa beyler xperia m5 rev 4 kullanıyorum stabil güzel bi sorunu yok ama 5.0 ile çalışan oyunlar 5.1 ile çalışmıyor mesela mortal combat x.ne yapılabilir.cihazın grafik işlem birimine ait driverler kafayı yemiş gibi bazı oyunlarda grafikler birbirine giriyo bende yüklediğim gibi silmek zorunda kalıyorum bazı oyunlar direk kapanmaya zorluyo.5.0 da böyle değil ancak 5.0 a dönmek istemiyorum bildiğiniz bi çözüm varmı bunlarla ilgili güncelleme gelirmi?
  • 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.