Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (315. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.755
Cevap
96
Favori
365.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xperia m5 in 5.0 daki kerneli 3.10.61 den 5.1 güncellemesi ile 3.10.72 ye değişti ve bu kernel helio x10 ile tam uyumlu çalışmıyo adam akıllı helio x10 ile çalışan tek kernel 3.10.61 tabanlı olanlar.(redmi note 2 vb. helio x10 lu cihazlarda çoğunluk olrak romlarda 3.10.61 kullanılıyor ve bi sıkıntı yok)bir arkadaş mümkünse bu kerneli 5.1 e uyalıyabilirmi?bazı oyunların 5.1 ile çalışmamasıda bu yüzden egl vs. dosyalarda bozulma(yazılım donanım uyuşmazlığı) meydana geliyor bu kernel ile.bir arkadaş veya geliştirici 3.10.61 kerneli xperia m5 in 5.1 güncellemesine uyarlarsa iyi olur iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maykey

quote:

Orijinalden alıntı: spysoul

quote:

Orijinalden alıntı: maykey

quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

Arkadaşlar selam,
    Konunun ilk 60 - 70 sayfasını okumuştum sorunları biliyorum. Son sayfaları okuyamadım, yeni seri cihazlarda yada güncellemeler ile telefon stabil hale geldi mi ? Bugün Sony center'da yeni gelen cihazlarda sıkıntıların giderildiğinden bahsetti.

Son zamanda alıp sorun yaşayan var mı ? Yada Almamı tavsiye eder misiniz ?

Bende cihazımı kapanma yüzünden teleservise verip değişim cihazı alanlardanım yeni cihaz rev 4 1 hafta dolmak üzere sorun yok ama bu durum bu cihazda ilerde bir sorun olmayacağı anlamına gelmiyor 3 ay sorunsuz kullanıp sonrasında sorun yasayanlar var unutmamak gerek...

hocam ne kdar surdu telservisten yeni cihazin elinize ulasmasi verdiginiz gunden elinize ulasana kadar gecen sure ..?
    ve hangi teleservice hangisine verdiniz? ist veya farkli bi sube
    elden teslim etmekle kargo ile gondermek fark ediyor mu?

Ben bihayli bekledim esasında değişim kararı cıktıktan 1 hafta içinde teslim edeceklerdi 2 tane cihaz test aşamasında aynı hatayı verince sony nin yeni cihaz göndereceğini stoklarında yeni cihaz olmadıgını ifade ettiler ben cıhazı teleservise 26 aralıkta gonderdım sanırım 10 subattı yeni sorunsuz cihazı gönderdiler en azından şimdilik kapanma kamera vs sorunlarla karşılaşmadım ben cihazı aldığım yerden gönderdim avea bayinden sanırım izmir teleservise gönderdiler bayiden yeni cihazı teslim aldım su an stok sorunu yok diye biliyorum çunki gelir gelmez gönderdiler tavsiyem aldığınız yerden acil ibaresiyle göndermeniz yada fatura ile birebir servise teslim etmeniz....

hocam maalesef vatan bilgisayar teleservice ile çalışmıyor ben de kendim bugün elden teslim ettim.
    11 civarı sorun tespit etmiştim geçen ikisi düzeldi geri kalan aynen devam ediyor.
    Batarya ,arka kamera odaklamaması, ahize sesinin çok az ve cızırtılı gelmesi(bir teknik servisteki arkadaşa gösterdim hoparlörü ekranı takarken patlatmış olabileceklerini söyledi).
    stok sorunu yok sanırım kadın max 20 iş günü dedi ama daha erken de olabilir dedi. Benim batarya değişmesine rağmen netice değişmedi yine batarya sorunlu görünüyor.
    Sanırım şarj ünitesi veya farklı bir sıkıntısı var cihazın. sürekli 2g de kullanırsanız ciddi sıkıntı yaşatmıyor ama 3g ye geçtiğiniz anda ciddi sorunlar başlıyor.
    Arka kamerası ön kamera kadar kaliteli çekmiyor kesinlikle sallamamanıza rağmen (yarı prof makine kullandım) sanki sallanmış gibi gösteriyor.
    ben sıra beklerken serviste 4 5 adet m5 kutularıyla teslim alındı hepsinin derdi sanırım aynı. Bir yandan sony müşteri hizmetleri ile de iletişimlerim ürüyor.

questions_tr@sonymobile.com adresi üzerinden kayıt açtırabiliyorsunuz. Sanırım teleservice kvk ya nazaran daha çok müşteri odaklı çalışıyor gibi geldi tabi henüz ilk izlenimler bunlar..

Birşey dikkatimi çekti siz de isterseniz kontrol edin.
    Teknosada rev4 sony m5 siyah cihaz şarjı tamamen boşalmıştı ve açılmadı cihaz. Şarj olurken %0 dan şarj göstergesi başlarken benim cihaz hep %1 ile başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: PiSYaKiSiKLi34

Ben verdim
    Cok memnun olmasamda en azindan kvk dan kesinlikle iyidir
    Arka kamera odak yapmıyordu bendede arka kameram değişti
    Sizinde öyle olacaktır
    Neresinden tutarsam orasi elimde kaliyor
    Önce batarya sonra arka kamera
    Şimdide on kamera için yarın tekrardan vereceğim

sıfır cihazda bu kadar parçanın bu kadar kısa sürede değişmesi garanti dahilinde olsa dahi hoş gelmiyor insana hocam..
  • Xperia X serisi 2 adet çift çekirdekli işlemciye sahip
    Dual-core 2.15 GHz Kryo & dual-core 1.6 GHz Kryo > M5 8 çekirdek 64bit
    32 GB, 3 GB RAM > dahili hafıza m5 e göre iki katına çıkarılmış.
    stereo speaker > bizde stereo yok.
    1080p@30fps video kaydı > M5 4k kaydı yapabiliyor
    Adreno 530 > M5 den daha iyi grafik çipi bana göre..

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7464&idPhone2=7949
    tam kıyaslama linkte arkadaşlar..
  • Tavsiyem cihazı mecbur kalmadıkça suya sokmayın kenarlar soyulma yapıyor
  • Arkadaşlar benim cihaz güncellemeden sonra kendi videoları hariç internetten oynatmaya çalıştığım videoları pütürlü ve düşük kontrastlı oynatıyo. Youtubeda 1080p seçsem bile biraz karanlık soluk oynatıyo güncellemeden sonra böyle oldu. Bu sorunla karşılaşan hiç arkadaş yok mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spysoul S kullanıcısına yanıt
    Benimde takildigim konuda o zaten
    Telefon benden cok serviste kaldi
    Değişim isteyeceğim bakalım nasil neticelenecek

• Arkadaşlar benim ekran kapalıyken interneti kapatıyor bu sebeplede whatsapp mesajlarım gelmiyor gerekli ayarı bulamadım greenify programı yapıyor olabilir mi ?
  • farukafk kullanıcısına yanıt
    Stamina ya da ultra stamina modunda değil telefon, değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukafk

Arkadaşlar benim ekran kapalıyken interneti kapatıyor bu sebeplede whatsapp mesajlarım gelmiyor gerekli ayarı bulamadım greenify programı yapıyor olabilir mi ?

Stamina modunu modunu kontrol et açıksa nprmaldir pil tasarruf modu ama oradan açık kalacak peogramları seçebilirsiniz...

• Stamina açık ama orda WhatsApp ekli olduğu halde mesajlar gelmiyor
    Bu mesaja eklenen görseller:

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel

• maykey kullanıcısına yanıt
    WhatsApp seçili ama yinede mesajlar gelmiyor anlam veremedim niye böyle yaptığına

• quote:

Orijinalden alıntı: farukafk

WhatsApp seçili ama yinede mesajlar gelmiyor anlam veremedim niye böyle yaptığına

Muhtemelen yazılımsal bir sorun daha, zaten yakında güvenlik paket güncellemesi alacağız yada 6.0, 5.1 ile bazı sorunlar çözüldü ama hala kamera sorunu çözülmemiş eskisine göre arada sırada veriyor hatayı kapatıp açınca sorun çözülüyor..
  • farukafk kullanıcısına yanıt
    Whtsap açık dabinternet kapalı hacim ondan olabilirdi ekranı açınca internet de açılıyor watsapp a da mesajlar dusuyor.

• Arkadaşlar android 5.1 kullanıyorum Rev 4 hiç sorun yok ama android 5.0 da olan kamera hatası 5.1de de var ama 5.1de sık olmuyor arada oluyor bu sorun sizdede varmı??

Not: Açıp kapatınca sorun düzeliyor...
  • Arkadaslar cihazi teleservice de olupda kayitli cihazina ulasamayanlar varmi? Dun takip yapabiliyordum bugun kayityok deniliyor

• WhatsAppta grup mesajlarının karışık gelmesi sorununu yaşayan var mı?

• Hocam Teleservice telefonla arayıp imei no ile sorgulat bakalım.. Benim cihazımda teleservice'de ama web sayfasından sorgulatabiliyorum..
  • isa_001453 İ kullanıcısına yanıt
    internette sürekli açık, o ayarı kapalı tutunca da gelmiyor mesajlar
    bu arada arkadaşımda z3c var onda da bu ayarlar seçili yinede whatsapp mesajları geliyor ona

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukafk -- 25 Şubat 2016; 16:01:09 >
  • bitmez bu cihazda sorunlar malesef
  • 
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.