Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ M4 AQUA | ANA KONU | ★ (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.884
Cevap
57
Favori
266.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu telefondan almayı düşünüyorum, oyun oynamam yüklemem, sadece arada internete girerim o kadar,
    yine de 8 Gb yetersiz gelir mi?
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Gelir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Z5 de aktif edilmeme nedeni içindeki hafızanın okuma yazma hızının sd karta göre daha yüksek olması diye düşünüyorum. Çünkü 2 hafta önce LG ve Samsung böyle bir açıklama yapmışlardı. Ama m4 de öyle ahim sahim bir hafızaya sahip değil okuma hızını hatırlamıyorum ama yazma hızı 20mb/s civarındaydı. Şimdilik böyle avutuyorum kendimi yapacak bir şey yok maalesef inşallah bizim güncellemede aktif olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

quote:

Orijinalden alıntı: unforgivenx

quote:

Orijinalden alıntı: tlserkan

Sd kart seçeneği ilgili bilgi verir misiniz acaba. Sırf Android 6 alacak diye aldım telefonu bu özellik gelmez ise işimiz bitti

Android 6 değilmiş. 26.1.A.3.111 numaralı bi güncellemeymiş. SD Karta otomatik taşıma özellikleri gelmiş. Onun dışında bir değişiklik yok.

Yani hafızadan yana sıkıntılara devam.

Maalesef :(
  • Telefonu rootlamadım idare ediyorum şimdilik. Babama m5 modelini alınca, m4 kısmen daha güzel geldi. Bizim m5 mi problemli bilmiyorum ram farkına rağmen m4 biraz daha üstün duruyor. Sony'nin orta segment bir cihazını alırken bir dahakine dikkatli olacağım. Zira 16 gb dahili bellekli m4 aqua varken bize neden 8 gb olanını itelediler

• kamera çekim hızı ve galeri gezinme hızı artmış mı bana mı öyle geldi
  • Arakadaşlar sim kart çıkarma konusunda büyük yanlışlar yapıyorsunuz... Cımbızla çekme falan... Yapmayın, içeri doğru itin tık srsi gelince bırakın o dışarı atcak zaten kartı

• Hepinize iyi gunler forumdaslar
    M4 icin gelen son guncellemeyi yapmis bulunuyorum.Gorduklerimi sizinle paylasma ihtiyaci hissettim
    Telefona guncelleme yaptiktan sonra root yetkisi kalkti.
    Haliyle yaptigim cpu ve gpu ayarlarida kalkti.
    Telefon rezalet calisiyor kasilmaktan chrome yanit vermiyor.Bildirim cubugunu indirirken sanki arkada 50 program calisiyormuscasina kasiyor
    Rehbere gec giriyor oyun acdim yine dona dona oynatti
    Kisacasi tam bir hayal kirikligi, sony nin bu telefonda beceremedigi tek sey islemci ve gpu nun stabil sekilde calistiramadigini gordum suandan
    itibaren.Bu telefona root atmadan kullanirsaniz kanser olursunuz
    Root atip gerekli ayarlamalari yapinca gercek performansini goreceksiniz.Hepinize iyi forumlar

• Beyler güncellemenin bir saatte inmesi normal mi?
  • Şimdi 6.0 geldi mi yoksa hala lolipop mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Merhaba arkadaşlar, bu telefondan almayı düşünüyorum, oyun oynamam yüklemem, sadece arada internete girerim o kadar,
    yine de 8 Gb yetersiz gelir mi?

Hocam ben G3 kullanıyorum şuan sıfırı 1300 falan heralde. Burdaki arkadaşlar kullanıcısı ama ben bi arkadaşımın m4 aquasını kullandım üstelik 1 aylık cihaz bildirim çubuğunu çekerken kasılıyo telefon seri bi cihaz değil zaten 8 gb hafıza türklere itele geçten başka bişey değil benim gözümde. Ayrıca 5 inç ekranı olmasına rağmen boyutu G3 ile aynı hatta biraz daha büyük. Pil ömrü de yine G3 ile aynı. Bunlar benim deneyimlerim tabiki belki o telefon sorunludur kasılması falan olarak. Ayrıca sony arayüzü çok geri kalmış M4 Aqua için konuşuyorum yeni modellerinde arayüzü nasıl bilmiyorum. Yani bence 1000 lira bu telefona verirsen pişman olursun. Başka alternatiflere yönel derim. Yine de dediğim gibi burdaki arkadaşların yorumlarını da dikkate alıp kendi seçiminizi yapın.

• Haklisiniz. Simdi zenfone 2 laser arastirmasindayim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Haklisiniz. Simdi zenfone 2 laser arastirmasindayim.

Lenovo p70'i de 2. tercih olarak araştırın derim kullanmadım onu ama pek kötü yoruma rastlamadım.

• gelen güncellemeyle telefon hızlandı gibime geldi
  • m4 aqua ve android 6 yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    dayımın telefonuna yorumlara göre yükseltmeyi düşünüyorum :) telefondan çok çekti güncelleme sorunlu ise başını yakmayayım :D
    normal kullanıcı olarak yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Yeni gelen güncelleme marshmallow 6.0 için gereken ön hazırlıktı sanırım. Çünkü 168 mb olmasına rağmen pek bir şey değişmedi. Güncellemeden sonra yaklaşık 400 mb yer açıldı telefonda. Ayriyetten sd karta otomatik taşıma özelliği gelmiş.
    ▶26.1.A.3.111
    168MB

Güncellemeyi sadece Sony Companion üzerinden yapabiliyorsunuz. M5 ve Z3 modellerinden önce M4 Aqua'ya iyileştirme güncellemesi yapılması gerçekten büyük bir güncellemenin habercisi gibi geliyor bana..
  • Benim telefonuma güncelleme gelmedi,Sony Companion dan da kontrol ediyorum cihazınız güncel diyor.Telefon İngiltereden gelmişti bununla ilgili bir baglantısı olabilir mi ?
    Birde dün aksamdan itibaren mavi ekran verip sürekli kendisini resetlemeye basladı,ne yapmalıyım ?
  • Güncellemeden sonra ilk izlenimlerimi dile getireyim. İlk bir saat cihaz sapıtır gibi oldu. Kamera tuşu iplemedi, cihazda hafif kasılmalar oldu ama bir saat sonra cihaz eski haline geldi. Ama pil durumu kesinlikle tutarlı değil. Cihaz kaç saattir elimde, ekran süresi 2 saat gibi gösteriyor kesinlikle tutarlı değil

• Hafızada yer açılması ve otomatik sd karta taşıma olayı iyi oldu, ayriyeten menü geçişleri biraz hızlandı gibi.
  • ReaLLibe kullanıcısına yanıt
    Pil ömrü g3 ile aynı mı g3 bir gün bile gitmiyor (arkadaştan bilyorum) m4 aqua ise shiftdeletenin testinde 2. Bilmiyorum artık öyleyse bu telefona 600 tl verilmez...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.