Şimdi Ara

★ SONY XPERIA™ M4 AQUA | ANA KONU | ★ (204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.885
Cevap
57
Favori
266.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrzombie

Merhaba arkadaslar telefonu aldıgı için pişman olanlardanım bende. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum fakat malesef çok sorun çıkardı.son olarak trivia crack oynarken birden telefon kapandı açtığımda sd kattaki hiç bir uygulama açılmıyor sd kartı okumuyodu ( veriler silinmemıs kaybolmamıs pcye taktığımda bir sıkıntı yaşamadım) bende çareyi fabrika ayarlarına çevirmekte aradım ama bu sefer trivia crack telefonun bu sürüm için değildir felan yazıyo vallahi çıldırcam bilen biri yardımcı olsun lütfen nasıl çözerim bu sorunu

abi ben de telefona format atmıştım önceden indidiğim birçok uygulama cihazınız bu sürümle uyumlu değildir filan hataları veriyordu şunları deneyin düzelecektir benimki böyle düzeldi.
    1-Google play i açın
    2-en üst soldaki üç çizgiye tıklayın orda hesabınız filan gözükecek alta inin.
    3-orada ayarlar butonu var tıklayın
    4-ayarlarda en aşağı inin.
    5-derleme sürümüne 1 kez tıklayın eğer google play güncelse güncel yazar eğer değilse günceller.
    umarım yardımcı olabilmişimdir benim sorun böyle çözüldü...

• Merhaba arkadaşlar xperia m4 aqua yı almayı düşünen arkadaşlara ışık tutması açısından 1 aylık kullanım deneyimlerimden bahsetmek isterim;

Arkadaşlar bu cihazı hafıza sorununu bile bile satın aldım ve cihaza 1 ay zor tahammül ettim;

Hafıza sorunu zaten herkesin malumu, bunun dışında öyle oyun falan oynamama rağmen telefon öylesine ısınıyordu ki gerçekten insan rahatsız oluyor, şarj sony firmasının söylediği gibi öyle ağım şahım değil 1 günü kesinlikle çıkarmıyor, wifi de modeme bağlıyken kendi kendine kopup duruyor, telefon tuş kilidindeyken gelen çağrılarda çalmıyor ve gelen kişi bilgisini göstermiyor ancak kilidi açınca bilgileri görebiliyordum cihazın şekli şemali hoş fakat gerçekten de sony bu cihazda çuvallamış ben 1 ay zor sabrettim samsung j7 aldım oh be dedim cihaz buymuş batarya bitmek bilmiyor ve cihaz son derece stabil çalışmakta.

Cihazı severek kullanan arkadaşlara saygım sonsuz sadece kişisel fikrimi belirtmek istedim.

• Ocak ayının ortalarında bekleniyordu ama hala güncelleme falan yok.
    Ulan artık gelsin aq ya hafızası düzelmeyecekse de gelsin. Hiç değilse düzelmeyeceğini biliriz.
    Lumia'ya mı dönsem n'apsam bilemedim...
  • durduk yere sd kartı görmedi veya bir uygulamada sorun var menü ye girince o aplikasyon un üstünde sd kart hatası görüntüsü var . üstüne tıklayınca uygulama bulunamadı diyor . ben çözüm bulamadım anlayamadımda ne olduğunu .. anlayan var mı arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet-53

arkadaşlar merhaba telefonun ses sorunundan dolayı pc comp. onarım yapmıştım belli bir zaman sonra tekrarlamaya başladı bnde dün akşam başka bir ülkenin orjinal romunu indirip flashtool dan kurdum 26.1.A.2.167 sürümüydü kurduktan sonra telefonun ayarlarını yaparken yeni yazılım uyarısı aldım yükledim sürüm 26.1.A.3.92 geçiş yaptı türkiye romundan pek bir farkı yok ama tüm güncellemeleri yaptığm halde ve eski haline getirdiğimde türk romda 1.42 boş hafıza kalorken burada 1.66 boş hafıza var daha bir hızlı ve stabil çalışıyo gibime geldi. belkide yeni formatladığımdandır.
    Benim sormak istediğim şu 26.1.A.2.167 mi daha yeni yoksa 26.1.A.3.92 sürümümü daha yeni bilmiyorum size sormak istedim.

A3.92 iskandinav ulkeleri icin yayinlanan bir guncelleme ve sanirim 5.1.1 olmasi gerek.Turkiye icin son guncelleme A2.167 5.0.0

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

quote:

Orijinalden alıntı: farukopat

Telefonu kapatıp açtığımda pin kodu girmeden hemen önce "android yeni sürüme geçiririliyor" diyor. Yakın zamanda güncllemede yapmadım. Nedir bu acaba.

1-Bende de alıntısını yaptıgım mesajdaki arkadasındaki gibi telefonu her yeniden başlattıgımda android yeni sürüme gecırılıyor demekte , her defasında,halbukı en son guncellemeden berıdır -ta gecen sene yazın- ne guncelleme kurdum ne de guncelleme cıktı zaten ,

2- bendeki telefon oyun acınca - motor rider mesela ısınıyor ,3d oyunlarda sızde de farkedılır derecede ısınma var mı ?

diğer taraftan , google dan arama yaptım ,6.0 guncellemesı gelecek mı dıye ,pek bır sey bulamadım,

atladıgım bır sey olabılır dıye sızlere sorma ıhtıyacı hıssettım ,

acaba 6.0 marsmallow kesın gelecek mı? gelırse hafıza olaı sd card ıle kesın asılabılecek mı ?

tesekkur ederım.

not: guncelleme meraklısı degılım guzel calıssın android ice cream de yeter ,maksadım su ıc hafıza kapasıte rezıllıgını aşmak...

Android 6.0 kesin gelecek ama ne zmn gelecegi hala belirsiz.Hafiza sorunu yasayan biri olarak root atatak bu problemi astim.13 gb oyun var telefonda.Osmanby anlattigi sekilde blu acmadan root edebilirsiniz.Yine foldermount adli program ile kurdugunuz oyunlari sd karta tasiyabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: muratarkan

durduk yere sd kartı görmedi veya bir uygulamada sorun var menü ye girince o aplikasyon un üstünde sd kart hatası görüntüsü var . üstüne tıklayınca uygulama bulunamadı diyor . ben çözüm bulamadım anlayamadımda ne olduğunu .. anlayan var mı arkadaşlar ?

biraz araştırdım bişey bulamadım arkadaşlar başına gelen varsa yardım bekliyorum
  • muratarkan kullanıcısına yanıt
    Sd ye uygulama taşımışsın kartı çıkarınca bozulmuş onu ordan silmenin tek yolu ayarlar dan xperia home u sıfırlamak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUFF GONG

Sd ye uygulama taşımışsın kartı çıkarınca bozulmuş onu ordan silmenin tek yolu ayarlar dan xperia home u sıfırlamak

hocam öyle bişey bulamadım :/
  • muratarkan kullanıcısına yanıt
    Ayarlar > uygulamalar > sağ tarafa kaydırınca tümü var listeden xperia home u bul verileri sil tamamdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TUFFGONG -- 7 Mart 2016; 23:17:51 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUFF GONG

Ayarlar > uygulamalar > sağ tarafa kaydırınca tümü var listeden xperia home u bul verileri sil tamamdır

anaaa kolaymış hiç kafa basmadı eyvallah hocam :) sağoll
  • Gscarbon G kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkür ederim neden bizim ülkeye vermemişler bilmiyorum ama gerçekten stabil çalışıyo. bu arada 5.0 gözüküyo sürüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gscarbon

quote:

Orijinalden alıntı: sendemail

quote:

Orijinalden alıntı: farukopat

Telefonu kapatıp açtığımda pin kodu girmeden hemen önce "android yeni sürüme geçiririliyor" diyor. Yakın zamanda güncllemede yapmadım. Nedir bu acaba.

1-Bende de alıntısını yaptıgım mesajdaki arkadasındaki gibi telefonu her yeniden başlattıgımda android yeni sürüme gecırılıyor demekte , her defasında,halbukı en son guncellemeden berıdır -ta gecen sene yazın- ne guncelleme kurdum ne de guncelleme cıktı zaten ,

2- bendeki telefon oyun acınca - motor rider mesela ısınıyor ,3d oyunlarda sızde de farkedılır derecede ısınma var mı ?

diğer taraftan , google dan arama yaptım ,6.0 guncellemesı gelecek mı dıye ,pek bır sey bulamadım,

atladıgım bır sey olabılır dıye sızlere sorma ıhtıyacı hıssettım ,

acaba 6.0 marsmallow kesın gelecek mı? gelırse hafıza olaı sd card ıle kesın asılabılecek mı ?

tesekkur ederım.

not: guncelleme meraklısı degılım guzel calıssın android ice cream de yeter ,maksadım su ıc hafıza kapasıte rezıllıgını aşmak...

Android 6.0 kesin gelecek ama ne zmn gelecegi hala belirsiz.Hafiza sorunu yasayan biri olarak root atatak bu problemi astim.13 gb oyun var telefonda.Osmanby anlattigi sekilde blu acmadan root edebilirsiniz.Yine foldermount adli program ile kurdugunuz oyunlari sd karta tasiyabilirsiniz

Sizler gibi arkadaşlar sayesinde bu forumu çok seviyorum ,
    sağolun varolun ,

buradan hareketle yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara da samimi saygılarımla ,

teşekkür ederim,

• Z5 e Türkiye android 6.0 geldi ve sd kartı ana hafıza olarak kullanma özelliği aktif edilmemiş ki görünüşe göre m4 de de durum böyle olacak. Z5 forumuna baktım çoğu kişi 6.0 dan memnun değil hiçbir değişiklik yapılmamış ufak tefek değişiklikleri saymazsak. Bence çok beklentiye girmeyelim m4 için lolipop tan farkı olmayacak gibi belki de lollipop u aratır kim bilir.

• Z5 e Android 6 geldi ama sd kart özelliği yok
    Bizede böyle olursa telefonla yollari erken ayiracagim.

• Android 6 geldi arkadaşlar pc companion üzerinden güncelleyebilirsiniz. Şu an güncelliyorum.
  • unforgivenx U kullanıcısına yanıt
    Sd kart seçeneği ilgili bilgi verir misiniz acaba. Sırf Android 6 alacak diye aldım telefonu bu özellik gelmez ise işimiz bitti

• unforgivenx U kullanıcısına yanıt
    Hocam 100 küsür mb güncellemeden bahsediyorsanız o 6.0 değil

• quote:

Orijinalden alıntı: tlserkan

Sd kart seçeneği ilgili bilgi verir misiniz acaba. Sırf Android 6 alacak diye aldım telefonu bu özellik gelmez ise işimiz bitti

Android 6 değilmiş. 26.1.A.3.111 numaralı bi güncellemeymiş. SD Karta otomatik taşıma özellikleri gelmiş. Onun dışında bir değişiklik yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgivenx

quote:

Orijinalden alıntı: tlserkan

Android 6 değilmiş. 26.1.A.3.111 numaralı bi güncellemeymiş. SD Karta otomatik taşıma özellikleri gelmiş. Onun dışında bir değişiklik yok.

Yani hafızadan yana sıkıntılara devam.

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.