Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.182
Cevap
38
Favori
201.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: merihanac

17k bayağı iyi bir skor. ben Xperia Z2 SystemUI de yükledim. bluetooth wifi mobil ağ google play (gapps) çalışıyor ve depolama sorunları yaşamıyorum. Z2 ui yüklediğimdendir kamera HDR ile çekince donuyor .ama otomatik modda bile iyi resim çekiğini söyleyebilirim. CM romu ses özelliştirmeleriyle de çok beğendim. yalnz stamina çalışmıyor,herhalde beta olduğundandır..
    Genel olarak bu kadar stabil ve akıcı rom kullanmamıştım.

kamera da gelecek vaat ediyor :)

edit: dokunmatik "hissetmatik" olmuş desem yeri. neredeyse mükemmel.. tam sürüm CM11 le bu telefon değiştirilmez :D

Bende kamera çalışmıyor bunu bi düzeltmeye falan sağladınız galiba hocam

Hatta CM11 Beta 1 ile ne kullanıyorsanız hangi google apps hangi Kernel hangi Mod Vs. Yazarsanız sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18XET01 -- 1 Mayıs 2014; 10:50:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Apn ayarını ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz

• 18XET01 1 kullanıcısına yanıt
    cm11 beta kurmak için civic kernel yükledim ( cwm ile flashlamak için) . cm11 zipinde kendi kerneli var cwm de flasladıktan sonra kendi kuruluyor. sonra gapps ,camera+storage.fix ve z2 ui flashladım. şu an pek zamanım yok ama akşam daha ayrıntılı bilgiler verebilirim. 2 gündür kullanıyorum ; dokunmatik hissiyle birlikte premium edalı telefonum :p
  • merihanac kullanıcısına yanıt
    Zaten normali öyle olmalı normal bi telefonun dokunmatiği :)

Bi de Z2 System UI paylaşırsanız biz de kurar kullanırız

Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18XET01 -- 1 Mayıs 2014; 17:42:57 >
  • merihanac kullanıcısına yanıt
    Bu arada kamera çalışmıyor CMde ya çözümü var mı acep :(

Dışardan 3. parti uygulama deneyeceğim instagram gibi (Yeni Edit: İnstagram kamerası ve flashı da çalışmıyor)

Şimdi ne yapacağımı söyler misiniz, şunları yapıyorum ben, doğru mu yapıyorum;

4.2.2 Sürümü .14 ile biten sürümden bu işlemlere başlıyorum

1-Bütün Dosyaları içeri atıyorum
    2-Civic kernel flashlıyorum
    3- Wipe Data , Cache , Dalvik Atıyorum
    4-Romu kuruyorum CM11 Beta 1 ve telefonu yeniden başlatıyorum, yeniden başladığında zipin içindeki kernella açılıyor
    5- En son çıkan gapps'i flashlıyorum, adı şu : "pa_gapps-modular-mini-4.4.2-20140426a-signed" ve telefonu yeniden başlatıyorum,
    5- Storage_fix_on_boot_4 adlı dosyayı flashlıyorum , wipe cache/dalvik cache yapıp yeniden başlatıyorum ve sistemin kurulumunu bitiriyorum

Bu durumda kamera çalışmıyor, nerede hata yapıyorum?

Adım adım ve neleri tam olarak kullanıyorsunuz gerçekten Beta 1'i kullanmak istiyorum ama değil kamera flaş dahi çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18XET01 -- 1 Mayıs 2014; 18:44:23 >

• Gm discovery ye kitkat geliyormuş çok yakında arkadaşlar adamlar telefonlarının arkasındalar desteği kesmiyorlar helal olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: niirvana

Gm discovery ye kitkat geliyormuş çok yakında arkadaşlar adamlar telefonlarının arkasındalar desteği kesmiyorlar helal olsun.

Hocam Discovery 1 versiyonuna KitKat gelmeyebilir nedenini soracak olursan

Discoverynin kullandığı işlemcinin Kernel kodları 4.2 de bırakıldı ve geliştirilmeyeceği söylendi GM firması yoğun olarak MTK ile görüşüyor fakat sonuç alınamayacak gibi
    Telpa da direk atladı MTK ile görüşmeye gidilince Discovery için 4.4 çok yakında diye, hatta twitterdan yazdılar 3 ay kadar oluyor, Hani KitKat?

Onu bırak, XDAda bi konuları bile yok, telefonun bootloader kilidini kırmaya yönelik birşey yapılamıyor, telefon sadece root edilebiliyor şu an, o da çok dolambaçlı bir işlem

Discovery Elite çıktıktan sonra haftada bir değil ayda bir güncelleme almaya başladı alet, artık kasıyor da biraz.

Ama dediğin doğru adamlar hala destek veriyorlar telefona..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18XET01 -- 1 Mayıs 2014; 21:36:28 >

• 18XET01 1 kullanıcısına yanıt
    İlk partiyi alanlara yazık olmuş. Anlattığına göre hocam onlarında iş yılan hikayesine dönmüş yine de kitkatı alırlar inşallah kimse mağdur olmasın.

• Arkadaslar yardım edin , recovery modu nasıl acılıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 18XET01

Bu arada kamera çalışmıyor CMde ya çözümü var mı acep :(

Dışardan 3. parti uygulama deneyeceğim instagram gibi (Yeni Edit: İnstagram kamerası ve flashı da çalışmıyor)

Şimdi ne yapacağımı söyler misiniz, şunları yapıyorum ben, doğru mu yapıyorum;

4.2.2 Sürümü .14 ile biten sürümden bu işlemlere başlıyorum

1-Bütün Dosyaları içeri atıyorum
    2-Civic kernel flashlıyorum
    3- Wipe Data , Cache , Dalvik Atıyorum
    4-Romu kuruyorum CM11 Beta 1 ve telefonu yeniden başlatıyorum, yeniden başladığında zipin içindeki kernella açılıyor
    5- En son çıkan gapps'i flashlıyorum, adı şu : "pa_gapps-modular-mini-4.4.2-20140426a-signed" ve telefonu yeniden başlatıyorum,
    5- Storage_fix_on_boot_4 adlı dosyayı flashlıyorum , wipe cache/dalvik cache yapıp yeniden başlatıyorum ve sistemin kurulumunu bitiriyorum

Bu durumda kamera çalışmıyor, nerede hata yapıyorum?

Adım adım ve neleri tam olarak kullanıyorsunuz gerçekten Beta 1'i kullanmak istiyorum ama değil kamera flaş dahi çalışmıyor

bootlodaer kitliyken önce temiz bir 4.2 flashlayın.
    sonra cihaz açıldıktan sonra dahili belleğinizi de işaretleyerek telefonu sıfırlayın.
    daha sonra bootloader kilidinizi açın ve civic kernel flashlayın ( herhangi bir kernel de olur, ben civic ile yaptım ve sanırım kitkat yüklemiştim,jb de olabilir tam hatırlamıyorum.önce kitkat kernel deneyin)
    kernel flashtan sonra telefonu açın . dosyaları sd karta kopyalayın (fix-gapps vs. ) ve herhangi bir uygulama-ayar yapmadfan telefonu kapatın.
    cwm moda girip, wipe data-cache yapın. sonra CM11 flashlayın. flash sona erdikten sonra telefonu açın (ben böyle yaptım) romla açılırsa telefona herhangi bir ayar yapmadan tekrar kapatın ve cwm de telefonu açın.
    grafik fixi ve ardından diğer fixleri flashlayın.
    en son da gapps flashlayın ve telefonu yeniden başlatın. artık hazır halde olmalı rom. kamera fixleri var. o da xda da konunun 5. sayfasında güncelleniyor. daha sonraki mesajlarda tekrar güncellenmiş-fixlenmiş olabilir. bütün konuyu takip etmenizi öneririm. ben bu şekilde kurdum, gerçekten çok memnunum. başka sorun yaşarsanız elimden gelen yardımı yaparım...

edit: hafıza olayıni fix yükledikten sonra telefona yüklü gelen dosya yöneticisinden root izinlerini verip yeniden başlatarak hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merihanac -- 1 Mayıs 2014; 23:32:16 >

• HyPno55 kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarıyla stock yazılımda recovery mod yok ?
  • fastk F kullanıcısına yanıt
    Bir sıkıntı yok

• Recovery moduna nasıl gırebılırım. Bootloader kilidi açtım

• 15.3.A.1.17 yeni sürüm hayırlı olsun türkiye için dağıtıma başlandı ancak sony gene yaptı bi gariplik güncellemeyi sadece c2105 kodu alabiliyor yani c2104 olanlar görünen o ki güncellemeyi daha geç alacaklar dağıtım için sadece c2105 e onay verilmiş ayrıca walkman için yeni bir güncelleme geldi sürüm: 8.3.A.0.5 mevcut hataları onarmak için verilen bir güncelleme 11,5 mb boyutunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan akoglu -- 2 Mayıs 2014; 17:41:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan akoglu

15.3.A.1.17 yeni sürüm hayırlı olsun türkiye için dağıtıma başlandı ancak sony gene yaptı bi gariplik güncellemeyi sadece c2105 kodu alabiliyor yani c2104 olanlar görünen o ki güncellemeyi daha geç alacaklar dağıtım için sadece c2105 e onay verilmiş ayrıca walkman için yeni bir güncelleme geldi sürüm: 8.3.A.0.5 mevcut hataları onarmak için verilen bir güncelleme 11,5 mb boyutunda

dağıtıma başlandıysa türkiye için nerde? veya yabancı sitelerde ftf dosyası falan varmı? ve ne gibi değişiklikler içeriyor? dağıtıma başlandı diyebildiğine göre bu soruların yanıtlarınıda biliyor olmalısın.

ek: şimdi baktımda türkiye sony care sayfasında türkiye için en son sürüm 1.14 diyor ama kimse telefonuma tr romu geldi demedi. ilginç değilmi? varmı 1.14 tr indirip yükleyebilen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutluerol -- 2 Mayıs 2014; 20:19:23 >

• Dostum sağolasın 15.3.A.1.17 güncellemeyi yükledim
    CZ2105

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zack06 -- 2 Mayıs 2014; 21:40:44 >
  • Facebook Xperia L ana sayfasının haberi ;

sony is now rolling out a new bug fixing update to Walkman application. the new version has the version number 8.3.A.0.5. and 11.5MB in size. sony added an apologies note for the crashes and bugs in previous version. refresh your update center if you haven't got the update yet. apk file will be uploaded soon.

The reports are confirmed. sony is now rolling out the 15.3.A.1.17 firmware update to Xperia L. currently Xperia L C2105 model receiving the update and C2104 models will soon to follow. this is a minor bug fixing update to the current Android 4.2.2 jelly bean build. do share us your ideas about the new firmware after updating and also C2104 users tell us if you also getting the update

Facebook sayfası için Tıkla

• Furkan akoglu F kullanıcısına yanıt
    C2104 bizi ilgilendirmiyor. Onu Hintliler düşünsün. PC Companion'u yeni kontrol ettim. Henüz Türkiye'ye gelen bir şey yok.
  • Sony sesımızı duymus ta yollamıs umarım bu gunceleme ile hata olan olmaz geerci sıkıntısı olmayan varmıs umarım bunda kımsede sıkıntı falan olmaz .
  • Xperia L telefonumun şarjı son zamanlarda neredeyse 1 günü çıkarmamaya başladı . Sizinkiler nasıl piyasada 2500 mah civarı bataryası mevcut mu yedek batarya aldınız mı arkadaşlar. Veya uzun gitmesi için stamine mod ve task killler lar dışında yapabileceğim bir şey var mı??
  • 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.