Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • telefonun arka kapağını açarken zarar verenleriniz oldumu ben gümüş çerçeveyi ve ekrandan tarafa olan siyah çerçevenin arasını açtım biraz ve gümüş çerçeveyide acıcık çizdim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: I_tech

ben de xperia L kullanıcısıyım. bu telde navigasyon kullanan varsa hangi programı kullanmak doğru olur ve ücretsiz oluyor mu? detay verebilir misiniz. bir de açılışta biraz yavaş değil mi ? bir de bazı telefonlarda gelen aramayı sessize almak için ters çevirme özelliği bunda yok sanırım doğru mu?

Selamlar.

Ben route66 kullanıyorum.Google haritalar hiçbir işe yaramıyor.Bazıları da sygic kullanıyor.**** isimli forumdan istediğiniz navigasyonun full sürümlerini bulmanız mümkün.ben route 66'yı şiddetle tavsiye ediyorum...

@sametg kardeşim tebrikler :) ben hep silikon kılıf ve ekran jelatiniyle kullanıyorum.arka kapağı açma gereksinimi hiç duymadım.bir kere sim kartı takmak için açtım ondan beriridir hiç açmadım. tırnak için gösterilen yere tırnağını sokup aşşağı doğru sıyırarak açmak gerekiyor.Öbür türlüsü arka kapağa zarar verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

Bu arada konuya açıklık getireyim.çok şükür bu zamana kadar marka/model takıntısı olmadan hep amiral gemisi olarak belirtilen modelleri kullandım.Motorola Atrix bunlardan biriydi.Onda bile 1 ghz çift çekirdek işlemci dual core ve 1 gb ram vardı.ve bahsettiğim cihaz 2 yıl önce satışa çıkmıştı.buna rağmen LG l7 ile arasında dağlar kadar fark vardı.

Abimin kız arkadaşında l7 var. Rehber korkunç kasmakta, launcher kullanmadan arayüzü kullanamazsınız dehşet kasıyor, updatei rahat 2 saat sürdü jellybeane. Tek artısı eski sayılabilecek bir telefon, ama güncelleme aldı.

Kardeşinizdeki xperiada ne gibi bir soeun var bilmiyorum inanın ama, siz 600tlye aldınız diye bu telefonun değeri budur demek yanlıştır.Ben 900 liraya aldım değeri budur demek te yanlıştır.size hediye gelseydi, bu telefonu bedava dağıtsınlar diyemezsiniz.adreno 305 1 gb ram çift çekirdek işlemci s2snapdragon işlemciyi bu fiyata alabileceğiniz pek seçenek yok bu tasarımda...

Lg l7 den örnek, o kütük gibi tasarımı kullanacağıma sony xperia sola alırım, daha iyi.donanım hakkındaki bilgisizliğinizden emin olduk zaten, göz zevkinizi de lg l7yi bu telefonla kıyaslayarak belli ettiniz.size tavsiyemdir, daha fazla güldürmeden yorumları bırakın :)

göz zevkine göre bu telefonu estetik bulanların yaşını çok merak ediyorum. orta segmentte birçok kişi bu telefonu embesil şeklinden dolayı almıyorlar. alan da satıyo malzeme kalitesinin kötülüğünden dolayı. lg'nin de dizayn olarak bi albenisi yok ben onu önermiyorum. bu para bu telefona çok diyorum o kadar. xperia sp alsın insanlar. "yorumları bırakın" ne demek, buranın zabıtası mısın sen?

• Arkadaşlar telefon için kılıf arıyoruk sony centerda bulamadım. Nereden alabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sivert

quote:

Bu arada konuya açıklık getireyim.çok şükür bu zamana kadar marka/model takıntısı olmadan hep amiral gemisi olarak belirtilen modelleri kullandım.Motorola Atrix bunlardan biriydi.Onda bile 1 ghz çift çekirdek işlemci dual core ve 1 gb ram vardı.ve bahsettiğim cihaz 2 yıl önce satışa çıkmıştı.buna rağmen LG l7 ile arasında dağlar kadar fark vardı.

Abimin kız arkadaşında l7 var. Rehber korkunç kasmakta, launcher kullanmadan arayüzü kullanamazsınız dehşet kasıyor, updatei rahat 2 saat sürdü jellybeane. Tek artısı eski sayılabilecek bir telefon, ama güncelleme aldı.

Kardeşinizdeki xperiada ne gibi bir soeun var bilmiyorum inanın ama, siz 600tlye aldınız diye bu telefonun değeri budur demek yanlıştır.Ben 900 liraya aldım değeri budur demek te yanlıştır.size hediye gelseydi, bu telefonu bedava dağıtsınlar diyemezsiniz.adreno 305 1 gb ram çift çekirdek işlemci s2snapdragon işlemciyi bu fiyata alabileceğiniz pek seçenek yok bu tasarımda...

Lg l7 den örnek, o kütük gibi tasarımı kullanacağıma sony xperia sola alırım, daha iyi.donanım hakkındaki bilgisizliğinizden emin olduk zaten, göz zevkinizi de lg l7yi bu telefonla kıyaslayarak belli ettiniz.size tavsiyemdir, daha fazla güldürmeden yorumları bırakın :)

göz zevkine göre bu telefonu estetik bulanların yaşını çok merak ediyorum. orta segmentte birçok kişi bu telefonu embesil şeklinden dolayı almıyorlar. alan da satıyo malzeme kalitesinin kötülüğünden dolayı. lg'nin de dizayn olarak bi albenisi yok ben onu önermiyorum. bu para bu telefona çok diyorum o kadar. xperia sp alsın insanlar. "yorumları bırakın" ne demek, buranın zabıtası mısın sen?

hayır zabıtası değilim."beğenmiyorsan alma, ama rica edildiğinde yorum da yapma" görüşünü savunan biriyim sadece.Memnuniyetsizliğiniz sizin memnuniyetsizliğiniz.Bu işlerde tecrübe önemlidir.Yaş farkı var, ben 20 yaşındayım.14 yaşından beridir çok fazla telefona sahip oldum.Son 4 yıldır da android işletim sistemli telefonlar kullanmaktayım...

Siz diyorsunuz ya bu paraya gidin LG L7 alın diye.Ben de diyorum ki bu telefon verilen paranın hakkını sonuna kadar çıkaracak bir telefondur.Sizin söylediğiniz yorum dışında burda başka bir yorum görüyor musunuz sizinki gibi? önemli olan yaşa başa bulaşmak değil.900 TL verecek insan da 13 yaşında olmaz. Mantığınızı yürütün birazcık.Kağıt üstündekilerden konuşuyorsunuz demişsiniz.

Pardon da telefon alırken ne üstünden konuşmamız gerekiyor? siz bir cep telefonunu alırken neye dikkat edersiniz? Tamam kullanırsınız, denersiniz ama olay karşılaştırma esnasına gelince ne olacak? O Kağıt üstü işler diyip ittirdiğiniz şeyleri bir gün 2 telefon arasında kalırken kullanacaksınız.Tabii ki bu da tecrübesiz ve sabit fikirli olmanızdan kaynaklıdır...

Tavsiyemi tekrar ediyorum, ve size inatla "siz" diye hitap ediyorum.Fakat sizde tecrübesizlik, sabit fikirlilik dışında bir de laubalilik var sanırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: BadenPowell

Arkadaşlar telefon için kılıf arıyoruk sony centerda bulamadım. Nereden alabilirim?

ikamet ettiğiniz yeri söylerseniz yardımcı olabilirim, özellikle Ankara içindeyseniz...
  • telefonuna antivirüs programı kuran varmı ve işe yarıyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: I_tech

telefonuna antivirüs programı kuran varmı ve işe yarıyor mu

antivirüsü ne için istediğinize bağlı. zaten indirdiğiniz uygulamalar google tarafından kontrol edilip markete konuyor.dahili hafızanızdaki müzikler, videolar gibi şeyler için ücretsiz antivirüsler pek bir işe yaramıyor.paralı antivirüsleri de denemedim açıkçası.en temizi, bilgisayara yüklü antivirüsten telefonu taramak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -keysersoze-

quote:

Orijinalden alıntı: amazonta

iyi günler.

bir kaç arkadaşın daha benimle aynı şikayeti oldugunu okudum, gelen bazı mesajların 4 5 kez gelmesi sorunu. hatta bazen sabah arkadaşımın attıgı mesaj akşama doğru tekrar geliyor. ve bunu arkadaşıma sordugumda sadece bir kez gönderdiğini söylüyor.

sizde de var mı bu durum? güncelleme ile gider mi acaba?

teşekkür ederim.

hattın avea mı ? o dediğin hatla ilgili bir sorun

bimcell o zaman telefona suç atmıyım, çok teşekkür ederim

• quote:

quote:

quote:

iyi günler.

bir kaç arkadaşın daha benimle aynı şikayeti oldugunu okudum, gelen bazı mesajların 4 5 kez gelmesi sorunu. hatta bazen sabah arkadaşımın attıgı mesaj akşama doğru tekrar geliyor. ve bunu arkadaşıma sordugumda sadece bir kez gönderdiğini söylüyor.

teşekkür ederim.

Benim telefon xperia p, hattım turkcell bende de oluyor bazen

• isminivermeyenizleyici kullanıcısına yanıt
    zaten öyle yapıyorum da çok zor açılıyo hafıza yok telefonda kapağı açmamak için almıyorum sırf :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joe.Joe

quote:

quote:

quote:

iyi günler.

teşekkür ederim.

Benim telefon xperia p, hattım turkcell bende de oluyor bazen

aveadayken bende de oluyordu ama turkcell e geçtikten sonra hiç olmadı. inş olmazda biraz can sıkıcı bir durum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fetih51

Arkadaşlar telefonda bahsedeceğim problemi yaşayan oldu mu hiç?

Telefon açık normalde. Biri arıyor. Ama ekran kapalı. Tel çalıyor. Güç tuşuna basıyorum ama açılmıyor. Ekran simsiyah. Ne zaman ki bataryayı söküp tekrar takıyorum telefon ancak o zaman normale dönüyor. 2 ayda 3 kez arkadaşımın başına geldi.

o benim bildiğim IceCream Sandwich sürümünde oluyordu yahu, ilk defa duydum JellyBean'de yaşayanı....

Yazılım güncellemenizi yaptınız mı? Bilgisayara bağlayıp, Sony PC companion ile kontrol edin yazılım güncellemeniz varsa yapın.Eğer yoksa, tekrar sony companion üzerinden aynı sürümü tekrar kurmanızı tavsiye ederim, yazılımsal bir sorun olduğu kesin çünkü.

Telefon zaten kutudan 4.1 jelly bean ile geliyor. İlk yazılımda 1 hafta arayla 2 kere olmuş. Sonra ilk gelen ufak güncellemeyi yaptık. 1 aydır tam olmuyor derken 2 gün önce yine olmuş. Sanırım yeni bir güncelleme daha var onu da kuralım bakalım. Benim tahminim de yazılımsal olduğu yönünde.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar telefonda bahsedeceğim problemi yaşayan oldu mu hiç?

Telefon açık normalde. Biri arıyor. Ama ekran kapalı. Tel çalıyor. Güç tuşuna basıyorum ama açılmıyor. Ekran simsiyah. Ne zaman ki bataryayı söküp tekrar takıyorum telefon ancak o zaman normale dönüyor. 2 ayda 3 kez arkadaşımın başına geldi.

o benim bildiğim IceCream Sandwich sürümünde oluyordu yahu, ilk defa duydum JellyBean'de yaşayanı....

Yazılım güncellemenizi yaptınız mı? Bilgisayara bağlayıp, Sony PC companion ile kontrol edin yazılım güncellemeniz varsa yapın.Eğer yoksa, tekrar sony companion üzerinden aynı sürümü tekrar kurmanızı tavsiye ederim, yazılımsal bir sorun olduğu kesin çünkü.

Telefon zaten kutudan 4.1 jelly bean ile geliyor. İlk yazılımda 1 hafta arayla 2 kere olmuş. Sonra ilk gelen ufak güncellemeyi yaptık. 1 aydır tam olmuyor derken 2 gün önce yine olmuş. Sanırım yeni bir güncelleme daha var onu da kuralım bakalım. Benim tahminim de yazılımsal olduğu yönünde.

yok zaten jb ile geliyor o klasik te, ben ics hatasıdır o bizde olması garip demek istemiştim.

dediğim gibi yazılım güncellemesi kısmında yazılımı tekrar yüklemek gibi bir ibare var PC Companion'da...onu kullanın derim.

_________________________________________________________________________________________________________

Ara Uyarı

Mesaj yazmadan önce ; Konunun ilk mesajında Yer Alan FAYDALI MESAJLAR / FAYDALI BİLGİLER kısmına göz atınız.Güncel ve kronik sorunlarla ilgili açıklama ve çözümler/FİX'ler orda paylaşılmaktadır.

Konu içinde sizin sorununuz cevaplanmış olabileceğinden, ÖNCE KONU İÇİ ARAMA YAPINIZ.

Bu sayede konu içi temizlik ve konuyu sıkça takip eden okuyucularımız sürekli aynı sorun ve aynı çözümleri görmekten bunalmayacak, konu içinde temizlik hakim olacaktır.

TEŞEKKÜRLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isminivermeyenizleyici -- 7 Şubat 2014; 0:39:59 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar telefon için kılıf arıyoruk sony centerda bulamadım. Nereden alabilirim?

ikamet ettiğiniz yeri söylerseniz yardımcı olabilirim, özellikle Ankara içindeyseniz...

Bursadayım hocam
  • Ankara mediamarktların birinde var mıdır bu telefondan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Afraid

Ankara mediamarktların birinde var mıdır bu telefondan ?

forum ankara da görmüştüm galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Afraid

Ankara mediamarktların birinde var mıdır bu telefondan ?

Teknosa'yı arayıp ankarada hangi mağzada mevcut olduğunu sorabilirsiniz.ben teknosa tunalıdan aldım.ordaki mağza müdürü ilk aldığım bozuk xperiayı formalitesiz geri almıştı.

• quote:

quote:

quote:

Bursadayım hocam

Zoreaksesuar web sitesinde çok hoş kaplar var.ücretsiz kargo ve jelatin de veriyorlar.

• Bu uygulama ne işe yarıyor silsek bişey olurmu uygulamayı ben indirmedim yüklü geldi

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.