Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu telefona 600den fazla verilmez alacaklara tavsiyem 150 daha ekleyip xperia sp alsınlar. yılbaşına kadar 650liralara düşer bu da.
  • sivert kullanıcısına yanıt
    Allah Allah. Nasıl bir sorun yaşadınız, SP size neden daha cazip geldi? Neden bu telefona 600 TL'den fazla verilmez? Anlatın bizde öğrenelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sivert

arkadaşlar bu telefona 600den fazla verilmez alacaklara tavsiyem 150 daha ekleyip xperia sp alsınlar. yılbaşına kadar 650liralara düşer bu da.

Hayırdır niye verilmez 150 daha verip spyi nereen alıyosun şakaya başlama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar bu telefona 600den fazla verilmez alacaklara tavsiyem 150 daha ekleyip xperia sp alsınlar. yılbaşına kadar 650liralara düşer bu da.

Böyle bir tutumla, xperia L alanlar tarafından (ben dahil) tepki görürsünüz.neden alınmaması gerektiğini ve çektiğiniz sorunu buraya yazmazsanız teziniz havada kalır.

0,5ghz işlemcili 512mb ramli bir telefona bile yorum yaparken "çok kasıyor, donuyor, program açmıyor" diye açıklama yapmadan "bu telefon alınmaz derseniz yorumunuz yine havada kalacaktır.

Bu kadar iyi yorum arasında, bu denli havada kalan bir yorum pek ciddiye alınmayacaktır...

_________________________________________________________________________________________________________

Ara Uyarı

Mesaj yazmadan önce ; Konunun ilk mesajında Yer Alan FAYDALI MESAJLAR / FAYDALI BİLGİLER kısmına göz atınız.Güncel ve kronik sorunlarla ilgili açıklama ve çözümler/FİX'ler orda paylaşılmaktadır.

Konu içinde sizin sorununuz cevaplanmış olabileceğinden, ÖNCE KONU İÇİ ARAMA YAPINIZ.

Bu sayede konu içi temizlik ve konuyu sıkça takip eden okuyucularımız sürekli aynı sorun ve aynı çözümleri görmekten bunalmayacak, konu içinde temizlik hakim olacaktır.

TEŞEKKÜRLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isminivermeyenizleyici -- 7 Şubat 2014; 0:39:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mersinli52

Soru çok mu abes bilmiyorum ama bu akıllı telefonlarda çok yeniyim. **** e girip oyunlara baktım. burada apk dosyaları var. Onlar ne olacak? Once oyun indirilip sonra onları da mı alacagız?
    Şimdiden teşekkürler..

Kusura pakmayın arada kaynamış...

Oyun kurulumu için şunları yapın.önce büyük boyutlu data dosyalarını indirin.Bunları hafızanıza atın,belirtilen yere.sonra apkyi indirin, onu da telefon hafızasına atın.daha sonra dosya yöneticisiyle attığınız apk'yi telefona kurun.

• bu telefon kaç sene daha oyunları kaldırır low olsun fark etmez :D
  • iyi günler.

bir kaç arkadaşın daha benimle aynı şikayeti oldugunu okudum, gelen bazı mesajların 4 5 kez gelmesi sorunu. hatta bazen sabah arkadaşımın attıgı mesaj akşama doğru tekrar geliyor. ve bunu arkadaşıma sordugumda sadece bir kez gönderdiğini söylüyor.

sizde de var mı bu durum? güncelleme ile gider mi acaba?

teşekkür ederim.
  • quote:

forumda 18 yaş sınırı yok muydu, nasıl üye oldun anlamadım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amazonta

iyi günler.

bir kaç arkadaşın daha benimle aynı şikayeti oldugunu okudum, gelen bazı mesajların 4 5 kez gelmesi sorunu. hatta bazen sabah arkadaşımın attıgı mesaj akşama doğru tekrar geliyor. ve bunu arkadaşıma sordugumda sadece bir kez gönderdiğini söylüyor.

sizde de var mı bu durum? güncelleme ile gider mi acaba?

teşekkür ederim.

hattın avea mı ? o dediğin hatla ilgili bir sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -keysersoze- -- 30 Ağustos 2013; 13:10:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -keysersoze-

quote:

forumda 18 yaş sınırı yok muydu, nasıl üye oldun anlamadım ?

+1

• Arkadaşlar telefonda bahsedeceğim problemi yaşayan oldu mu hiç?

Telefon açık normalde. Biri arıyor. Ama ekran kapalı. Tel çalıyor. Güç tuşuna basıyorum ama açılmıyor. Ekran simsiyah. Ne zaman ki bataryayı söküp tekrar takıyorum telefon ancak o zaman normale dönüyor. 2 ayda 3 kez arkadaşımın başına geldi.
  • 26 yaşındayım o yüzden üye olabildim xperia l kardeşimde var kurcalıyorum, 850 liraya alan birinden 1 hafta kullanılmışını 600 liraya aldık ve bu telefonun ederi budur fikrimce. 600 liraya satılan lg l7 var bu telefondan tek eksiği 512 mb ram, o da günlük kullanımda etkilemiyor. yani iki telefonu da kullandım ve hiçbir sınıfsal üstünlük görmedim aradaki 250 tl'ye bu yüzden değmez diyorum.
    şahsi fikrim de malzeme kalitesinin kötülüğü, benim 3 yıllık htc desire bundan çok daha kaliteli malzeme olarak.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4565&idPhone2=5363

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sivert -- 30 Ağustos 2013; 15:29:28 >

• quote:

26 yaşındayım o yüzden üye olabildim xperia l kardeşimde var kurcalıyorum, 850 liraya alan birinden 1 hafta kullanılmışını 600 liraya aldık ve bu telefonun ederi budur fikrimce. 600 liraya satılan lg l7 var bu telefondan tek eksiği 512 mb ram, o da günlük kullanımda etkilemiyor. yani iki telefonu da kullandım ve hiçbir sınıfsal üstünlük görmedim aradaki 250 tl'ye bu yüzden değmez diyorum.
    şahsi fikrim de malzeme kalitesinin kötülüğü, benim 3 yıllık htc desire bundan çok daha kaliteli malzeme olarak.

l7 nerde xperia l nerde kardeş?birinde adreno 200 birinde adreno 305 var.işlemci desen yanlış hatırlamıyorsam birisi 1 ghz tek çekirdek eski nesil bir işlemci biri ise 1 ghz çift çekirdek yeni sayılabilecek bir işlemci.kamera,müzik vs vs bunları saymıyorum bile.neyse dikkate almayın geçin telefondan anlamayanları

• quote:

26 yaşındayım o yüzden üye olabildim xperia l kardeşimde var kurcalıyorum, 850 liraya alan birinden 1 hafta kullanılmışını 600 liraya aldık ve bu telefonun ederi budur fikrimce. 600 liraya satılan lg l7 var bu telefondan tek eksiği 512 mb ram, o da günlük kullanımda etkilemiyor. yani iki telefonu da kullandım ve hiçbir sınıfsal üstünlük görmedim aradaki 250 tl'ye bu yüzden değmez diyorum.

ya tamam lg l7 ve senin 3 yıllık dandik htc desire'n bu telefondan iyi. şimdi git hadi başka telefonları kötüle. bu arada heralde 1 e basacam diye 2 'ye basmışsın. neyse iyi forumlar.

• arkadaşlar hafıza sorununu hallettim google play de apk saver adlı uygulama ile hafıza kartına taşıdım telefonda yer açıldı fakat hafıza kartına baktığımda uygulama dosyalarını göremiyorum taşımadı'mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: niirvana

arkadaşlar hafıza sorununu hallettim google play de apk saver adlı uygulama ile hafıza kartına taşıdım telefonda yer açıldı fakat hafıza kartına baktığımda uygulama dosyalarını göremiyorum taşımadı'mı acaba ?

Apk saver programı sadece apk (kurulum, setup dosyası) yi hafıza kartına alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerim336

quote:

l7 nerde xperia l nerde kardeş?birinde adreno 200 birinde adreno 305 var.işlemci desen yanlış hatırlamıyorsam birisi 1 ghz tek çekirdek eski nesil bir işlemci biri ise 1 ghz çift çekirdek yeni sayılabilecek bir işlemci.kamera,müzik vs vs bunları saymıyorum bile.neyse dikkate almayın geçin telefondan anlamayanları

ne kadar etiket düşkünüsünüz arkadaş kamera falan ben kendim karşılaştırdım hiç fark yok xperia l'nin de lg nin de kamerası kötü. işlemciler de kağıt üstünde farklı pratikte hiç fark yok o iki telefondan herhangi birini kullanan ötekine özenmez yani ikisini de kullandım kullanıyorum. telefondan anlamak için profesör falan olmaya gerek yok. alacaksın kullanacaksın hepsini karar vereceksin. kağıt üzerinde yazanlarla atıp tutmayacaksın. ben alanlara bir şey demiyorum hayrını görün o kadar para vermişsiniz. alacak olup fikir edinmek isteyenler için yazıyorum. 150tl ekleyip xperia sp alın, sınıf atlamış olursunuz. 1000tlye düşüyor indirim zamanlarında.

• Bu arada konuya açıklık getireyim.çok şükür bu zamana kadar marka/model takıntısı olmadan hep amiral gemisi olarak belirtilen modelleri kullandım.Motorola Atrix bunlardan biriydi.Onda bile 1 ghz çift çekirdek işlemci dual core ve 1 gb ram vardı.ve bahsettiğim cihaz 2 yıl önce satışa çıkmıştı.buna rağmen LG l7 ile arasında dağlar kadar fark vardı.

Abimin kız arkadaşında l7 var. Rehber korkunç kasmakta, launcher kullanmadan arayüzü kullanamazsınız dehşet kasıyor, updatei rahat 2 saat sürdü jellybeane. Tek artısı eski sayılabilecek bir telefon, ama güncelleme aldı.

Kardeşinizdeki xperiada ne gibi bir soeun var bilmiyorum inanın ama, siz 600tlye aldınız diye bu telefonun değeri budur demek yanlıştır.Ben 900 liraya aldım değeri budur demek te yanlıştır.size hediye gelseydi, bu telefonu bedava dağıtsınlar diyemezsiniz.adreno 305 1 gb ram çift çekirdek işlemci s2snapdragon işlemciyi bu fiyata alabileceğiniz pek seçenek yok bu tasarımda...

Lg l7 den örnek, o kütük gibi tasarımı kullanacağıma sony xperia sola alırım, daha iyi.donanım hakkındaki bilgisizliğinizden emin olduk zaten, göz zevkinizi de lg l7yi bu telefonla kıyaslayarak belli ettiniz.size tavsiyemdir, daha fazla güldürmeden yorumları bırakın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isminivermeyenizleyici -- 30 Ağustos 2013; 17:52:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fetih51

Arkadaşlar telefonda bahsedeceğim problemi yaşayan oldu mu hiç?

Telefon açık normalde. Biri arıyor. Ama ekran kapalı. Tel çalıyor. Güç tuşuna basıyorum ama açılmıyor. Ekran simsiyah. Ne zaman ki bataryayı söküp tekrar takıyorum telefon ancak o zaman normale dönüyor. 2 ayda 3 kez arkadaşımın başına geldi.

o benim bildiğim IceCream Sandwich sürümünde oluyordu yahu, ilk defa duydum JellyBean'de yaşayanı....

Yazılım güncellemenizi yaptınız mı? Bilgisayara bağlayıp, Sony PC companion ile kontrol edin yazılım güncellemeniz varsa yapın.Eğer yoksa, tekrar sony companion üzerinden aynı sürümü tekrar kurmanızı tavsiye ederim, yazılımsal bir sorun olduğu kesin çünkü.
  • ben de xperia L kullanıcısıyım. bu telde navigasyon kullanan varsa hangi programı kullanmak doğru olur ve ücretsiz oluyor mu? detay verebilir misiniz. bir de açılışta biraz yavaş değil mi ? bir de bazı telefonlarda gelen aramayı sessize almak için ters çevirme özelliği bunda yok sanırım doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I_tech -- 30 Ağustos 2013; 18:45:06 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.