Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum dediğin programı indirdim fakat sadece programda yüklü gelen duvar kağıtlarını koyabiliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu bugün güncelledim. Güncellemeden sonra google play music dergi felan vardı. Elim yaştı. Dolayısıyla ekran ıslanmasın diye bi parça bezle dokundum. Menüde gezerken birden bişi oldu. Google play music dergi felan kayboldu. Belki başka uygulamalarda gitmiştir. Nasıl geri getirebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teo26

dostum dediğin programı indirdim fakat sadece programda yüklü gelen duvar kağıtlarını koyabiliyorum

Oraya ekliyebiliyorsun programı tabletimde kullanmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: klik

Telefonu bugün güncelledim. Güncellemeden sonra google play music dergi felan vardı. Elim yaştı. Dolayısıyla ekran ıslanmasın diye bi parça bezle dokundum. Menüde gezerken birden bişi oldu. Google play music dergi felan kayboldu. Belki başka uygulamalarda gitmiştir. Nasıl geri getirebilirim?

google play music telefonla uyumlu değil diye biliyorum
  • teo26 T kullanıcısına yanıt
    Zaten resimleri ekrana sığdıramadığı için kırpıyor. 480 x 854, 480 x 800 ya da daha düşük ölçekli resimleri deneyebilirsiniz.
  • Smart Voice Recorder veya PCM Recorder ile radyodan kayıt yapabilen var mı eski telefonumda aynı uygulamalarla yapabildiğim kayıt işlemini L'de yapamıyorum
  • Arkadaşlar teli bugün güncelledim myxperia vs yeni uygulamaları göremedim nerede bulunur kusura bakmayın pek anlamıyorum ilk akıllı telefonum
    ayrıca rehbere girdiğimde daha da yavaslık oldu sanki güncellemeden sonra bu sorunu yasayan var mı?
    ne gibi farklar var? aydınlatırsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: GazeRock

Arkadaşlar teli bugün güncelledim myxperia vs yeni uygulamaları göremedim nerede bulunur kusura bakmayın pek anlamıyorum ilk akıllı telefonum
    ayrıca rehbere girdiğimde daha da yavaslık oldu sanki güncellemeden sonra bu sorunu yasayan var mı?
    ne gibi farklar var? aydınlatırsanız sevinirim

selamlar...

Yeni uygulamalar, Türkiye'de kullanılamıyorsa ilk esnada görünür daha sonradan devre dışı kalır.Örneğin, Google Haritalar'ın navigasyon özelliği çalışmıyor Türkiye'de.Bazı programlarda böyle artistlikler yapıyorlar....

Rehberiniz eğer senkronizasyon açıksa her açtığınızda 0.1 saniye kadar gecikir.Yeni güncellemede daha hızlı rehber/takvim senkronizasyonu için geliştirmeler yapmışlar diye okudum.Önceki sürümde rehberimin Google'a senkronize olması için uzunca bir süre beklerken, bu sürümde bu işlem arkaplanda yapılıyor.Dolayısıyla anlık yavaşlamalar mevcut ama rahatsız edici olmamakla beraber faydalı.Mazallah, telefon giderse baştan rehber düzmek çok sıkıntılı bir durum benim için...

Bu güncelleme : Performans ve senkronizasyon düzenlemeleri getirdi.Ayrıca son uygulamalar kısmı gördüğünüz hali aldı : sağ tarafta son uygulamalar, alt tarafta Sony'nin xperia'lara sunduğu Small Apps isimli küçük ikoncuklar var.Bunlar sayesinde işleminize devam ederken, not kaydedebilir, ses kaydedebilir, mini browser (marketten indirilebilir) ile facebookta gezerken internette surf te yapabilirsiniz.Özetle ekranı tek işlem için değil, 2 işlem için kullanabilirsiniz....

ayrıca ram optimizasyonu yapmışlar, önceden kullanılabilir 700mblık ramimizde 30mb boş yer kaldığını görürken güncellemeden sonra bu rakam 80lere çıktı bende.üstelik 40'a yakın uygulamam var.

• Tüm Xperia L Kullanıcılarına Tavsiyelerim

Şimdi bu yazımda da size uygulama ve telefonu nasıl en iyi şekilde kullanırız özeti geçeceğim dostlar..
    İmzamızı kullanan, listeye isimlerini yazdıran herkese çok teşekkür ediyorum. :)

Başlarken ; İşlemleri tüm detaylarıyla anlatıyorum.Basit sorunlar için hemen soru yöneltmeyiniz.Her işlemi 2.defa denedikten sonra, bir sorun olduğundan emin olunca sorularınızı yöneltiniz...

Karşılaştığımız en bariz sorun : SD Kart'a uygulama ve oyun yükleyememek.Şahsen, ben buna hala bir çözüm bulamadım.Önceki telefonumda kullandığım taşıma programları bu telefonda kâr etmemekle birlikte, sizi direkt olarak Ayarlar'a yönlendiriyor.Dolayısıyla bu sorun askıda, eminim bir çözüm bulunacaktır.Hep dediğim gibi, telefon daha çok yeni, yeni yaygınlaşıyor.

USB'ye bağladığımda PC'M bilgisayar'ı görmüyor. : Bu sorun bilgisayarın telefonunuzla uyumlu driver'ı yükleyememesinden kaynaklıdır.Başka bir bilgisayar'a bağladığınızda sorun çözülür ancak kendi bilgisayarınız bu sorunu ancak driver'ları manuel yüklerseniz çözecektir.Sony'nin driver sitesinde Xperia L ile ilgili bir driver yok.Yüklendiği zaman tüm sorunlar ortadan kalkacaktır.Ancak şimdilik : PDANet isimli uygulamayla telefonunuzu bilgisayarınıza tanıtabilirsiniz.Bu program bilgisayarınıza telefonunuzu gösterir, dosyaları yönetmenizi sağlar.Google Play Store'dan bu programı indirebilir ve direkt olarak (USB yi bağladıktan sonra) Activate USB Tether demeniz yeterli olacaktır.Eğer sorun hala devam ediyorsa, Sony official sitesinde driver'ları beklemekten başka çaremiz malesef yok.
    PDANet+ Linki :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pdanet

Tavsiye ettiğim, Kullanımı iyileştiren Programlar :
    Clean Master : Önceki telefonumda da kullanıyordum.Bunda da kullanıyorum.Telefonunuzdaki program kalıntılarını, önbellek dosyalarını, gereksiz APK'leri, kısacası sizin bilmediğiniz ama yer işgal eden tüm dosyaları siliyor.İlk kurduğumda telefondan 1.23 GB'lık bi veri temizlemişti.Fazla uygulama kullanıyorsanız ve buna bağlı program içinde yavaşlık yaşıyorsanız (ki çok nadir yaşanıyor zaten), bu programı kurup temizliğinizi yapmanız yeterlidir.Google Play Store'da mevcuttur.Ayrıca Ram temizleme fonksyonu da vardır.

Route66 : Çok iyi bir navigasyon programı.Haritası günceldir, beni daha hiç ordan oraya gezdirmedi.Aktif olarak, araç içi tutacağıyla beraber kullanıyorum.Marketten paralı olarak indirebilirsiniz ama, içinde maxi geçen cep telefonu destek sitesinden crackli ve ücretsiz sürümü indirebilirsiniz :)

Tapatalk : Forum takip uygulamasıdır.tapatalk destekli forumları burdan giriş yaparak takip edebilir, foruma üye olup giriş yapabilir, cevap yazabilirsiniz.Malesef donanımhaber'in tapatalk desteği yok.ama piyasadaki meşhur birçok site bu uygulamayla takip edilebilir.Önceki sayfalarda verdiğim BlackMart, alternatif market uygulamasından ücretsiz indirebilir ya da Google Play Store'dan deneme sürümü/Reklamlı sürümünü kurabilirsiniz.

Dropbox : Dropbox sayesinde dosyalarınızı yedekleyebileceğiniz bir internet ortamınız olacak.Kullanım yoğunluğunuz, kaç cihazdan giriş yaptığınız önemli.Çünkü bu işlemleri uyguladıktan sonra Dropbox size daha fazla alan veriyor.Galerideki resimlerinizi paylaş ikonuna basıp, Share to Dropbox seçeneğinden Dropbox'ınıza yedekleyebilirsiniz... :)

FMR Memory Cleaner : Ram temizlemek için tavsiye ettiğim uygulamadır.Arkaplanda çalışan uygulama bırakmıyor.Derin mevzuulara dalıyorsanız ve telefonda yavaşlama istemiyorsanız, kesinlikle kullanın. (Clean Master isimli programda daha fazla özellik var, ancak sadece ram temizlemek isteyenler bunu tercih edebilir)

Sevgilerle :)

• buna dikkat etmedim ama bnm eski telefonum bundan çok düşük bi modeldi onda yaptığım duvar kağıdı bunda direk koyamıyorum ama dediğinizide bi deniycem

• Güzel bir yazı olmuş. Böyle bilgilendirici yazıları okumak keyifli oluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooRDeLia

Güzel bir yazı olmuş. Böyle bilgilendirici yazıları okumak keyifli oluyor

bunun gibi program kullanımlarımı arttırabilirsem ve tanıtım talebi olursa, yazıyı geçin video bile gekebilecek bi ekipmanım var. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

quote:

Orijinalden alıntı: CooRDeLia

Güzel bir yazı olmuş. Böyle bilgilendirici yazıları okumak keyifli oluyor

bunun gibi program kullanımlarımı arttırabilirsem ve tanıtım talebi olursa, yazıyı geçin video bile gekebilecek bi ekipmanım var. :)

Telefonun sahibi değilim ama bekliyoruz hocam. Hem almak isteyenlere ve alıp kullananlarada yararı olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet, programlar uyumlu değilmiş. Bende benim yüzümden gitti zannetmiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klik -- 29 Ağustos 2013; 20:10:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadoka

Estağfurullah, rahatsız etmiyorsunuzda, videoyu, daha rahat anlaşıldığı için eklemiştim. Bunlar da resimler.

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC
     Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC

ekran 480 x 854 değil mi neden fotoların çözünürlüğü daha düşük bide oyunun kalitesi neden bu kadar kötü videolarda daha güzel duruyolardı bu oyunu en iyi ayarlarda oynayınca kasma yapar mı

• SON ANTUTU TEST SONUCUM 10882 ÇIKTI
  • isminivermeyenizleyici kullanıcısına yanıt
    Soru çok mu abes bilmiyorum ama bu akıllı telefonlarda çok yeniyim. **** e girip oyunlara baktım. burada apk dosyaları var. Onlar ne olacak? Once oyun indirilip sonra onları da mı alacagız?
    Şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

Karşılaştığımız en bariz sorun : SD Kart'a uygulama ve oyun yükleyememek.Şahsen, ben buna hala bir çözüm bulamadım.Önceki telefonumda kullandığım taşıma programları bu telefonda kâr etmemekle birlikte, sizi direkt olarak Ayarlar'a yönlendiriyor.Dolayısıyla bu sorun askıda, eminim bir çözüm bulunacaktır.Hep dediğim gibi, telefon daha çok yeni, yeni yaygınlaşıyor.

USB'ye bağladığımda PC'M bilgisayar'ı görmüyor. : Bu sorun bilgisayarın telefonunuzla uyumlu driver'ı yükleyememesinden kaynaklıdır.Başka bir bilgisayar'a bağladığınızda sorun çözülür ancak kendi bilgisayarınız bu sorunu ancak driver'ları manuel yüklerseniz çözecektir.Sony'nin driver sitesinde Xperia L ile ilgili bir driver yok.Yüklendiği zaman tüm sorunlar ortadan kalkacaktır.Ancak şimdilik : PDANet isimli uygulamayla telefonunuzu bilgisayarınıza tanıtabilirsiniz.Bu program bilgisayarınıza telefonunuzu gösterir, dosyaları yönetmenizi sağlar.Google Play Store'dan bu programı indirebilir ve direkt olarak (USB yi bağladıktan sonra) Activate USB Tether demeniz yeterli olacaktır.Eğer sorun hala devam ediyorsa, Sony official sitesinde driver'ları beklemekten başka çaremiz malesef yok.
    PDANet+ Linki :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pdanet

İlk sorun için maalesef, telefonda root yetkisine sahip olmak gerekiyor. Önceki telefonum Galaxy Ace'de de bu şekildeydi. Root yetkisi olmadan bu taşıma işlemini yapamazsınız. İleride de bunun değişeceğini zannetmiyorum.

İkinci sorunla ilgili olarakta eğer bilgisayarınızda önceki telefonunuzdan kalan sürücüler varsa bu da Sony'e ait sürücülerin yüklenmesini engelliyor ya da çakışmasına yol açıyor olabilir. En azından bende öyle oldu. Samsung Galaxy Ace'e ait sürücüleri kaldırdıktan sonra Sony'e ait sürücüler otomatik yüklendi. Denemekten zarar gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cittaslow -- 29 Ağustos 2013; 15:05:04 >

• Benim derleme nnumarası 2.17 sizinki kaç? En son güncel mi benimki?

• nereloyka13 N kullanıcısına yanıt
    Çözünürlüğünün düşük olması, resimleri yüklediğim site ile ilgili olabilir. Ayrıca çözünürlük 480 x 854 bile olsa siz resme bakarken otomatik olarak büyütülüyor. 4.3 inç ekranda baktığınız bir resme, 17 inç ya da daha yüksek bir ekranda baktığınızda da aynı görünmesini bekleyemezsiniz.

Daha önce dediğim gibi, sadece Finish çizgisini geçerken 1-2 saniselik takılma oluyor. Ancak en iyi ayarlarda denemedim.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.