Şimdi Ara

★ Sony Xperia C4 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★En İyi F/P Cihazı★ (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.313
Cevap
63
Favori
288.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben teli geri veriom bugun.. 4 saat 30 dk hic bir halt etmedigim halde yuzde 60 batarya.. Cok kotu bataryasi.. Gunde 3 kere sarj isticek anlasilan...

An ittibari ile yuzde 50 oldu.. Bataryasindan memnun olanlar ne yapiyor telde soyleyebilir mi? Sadece gunde iki uc kere birer dk lik alo mu diyorlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkann2020 -- 5 Eylül 2015; 8:46:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kılıf önerecek var mı? Mümkünse silikon

• quote:

Orijinalden alıntı: serkann2020

Ben teli geri veriom bugun.. 4 saat 30 dk hic bir halt etmedigim halde yuzde 60 batarya.. Cok kotu bataryasi.. Gunde 3 kere sarj isticek anlasilan...

An ittibari ile yuzde 50 oldu.. Bataryasindan memnun olanlar ne yapiyor telde soyleyebilir mi? Sadece gunde iki uc kere birer dk lik alo mu diyorlar ?

Sabahları işe giderken 1 saat sportify uygulamasından müzik dinliyorum,3G hep açık olur, sürekli whatsapp kullanırım ve sık telefon görüşmelerim olur. Ayrıca öğle arasında 20 dk kadar hearthstone oynuyorum. Nette geziyorum ve iş dönüşü 1 saat daha müzik dinliyorum saat 9 gibi yüzde 20lik şarjım kalıyor. Gece yatarken şarja takıyorum sabah çıkarıyorum. 4 saat 30 dk ekran süresi aldım şu ana kadar. Yani dediğiniz gibi günde 3-4 kez şarja takmak abartılı. Siz sürekli oyun oynuyorsanız telefonda yetmemesi normal ama ben tam bir günü çok rahat çıkartıyorum. Daha önce evo 3D kullandım sadece 1 saatlik müzik ile şarjı yüzde 50ye inerdi. Bence normal bu değerler bir tek boşta şarj çok yiyor onu çözerlerse değerler normal bence.

• virus18 kullanıcısına yanıt
    Toplam 5dk clash oynamakla batarya bu sekilde bosaliyorsa cop bir cihaz demektir bu.. S4 u nasil kullaniyorsam bunuda ayni kullaniyorum hatta daha az kullaniyorum bunu.. S4 bir gunu cok rahat cikariyordu bu tel sarjdan cikmiyor..

• quote:

Toplam 5dk clash oynamakla batarya bu sekilde bosaliyorsa cop bir cihaz demektir bu.. S4 u nasil kullaniyorsam bunuda ayni kullaniyorum hatta daha az kullaniyorum bunu.. S4 bir gunu cok rahat cikariyordu bu tel sarjdan cikmiyor..

Cihazınızda bir problem var demekki. Sizin cihazınızda oluşan problem telefonu çöp yapmaz. Bir servise verin isterseniz. Size kullanımımı anlattım benim gibi 6 saat ekran süresi alan arkadaşlarda var. Stamina modunu açmanızı öneririm ve kullanmadığınız uygulamaları kapatın birkez daha deneyin. S4-s5 bende kullandım yani ikisi arasında gerçekten fark var.

• virus18 kullanıcısına yanıt
    15 gun icinde aldigim magza geri getirebilirsin dedi.. Geri verip baska bir cihaz alacam.. 2600mah bataryanin bu ekranda bir gunu cikaracagina inanmiyorum.. Senk ler kapalimi sizde ? Yada neleri kapattiniz ? Stamina modu acarsam bildirim gelmicek.. O yuzden acamam.. S4 sadece senk ler kapali parlaklik otomatik butun gun 3g net oyun whatsapp ile sabah 8 aksam 9-10 ediyordu.. Bu cihaz 4-5 saatte bosaliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkann2020 -- 5 Eylül 2015; 10:35:44 >
  • quote:

15 gun icinde aldigim magza geri getirebilirsin dedi.. Geri verip baska bir cihaz alacam.. 2600mah bataryanin bu ekranda bir gunu cikaracagina inanmiyorum.. Senk ler kapalimi sizde ? Yada neleri kapattiniz ? Stamina modu acarsam bildirim gelmicek.. O yuzden acamam.. S4 sadece senk ler kapali parlaklik otomatik butun gun 3g net oyun whatsapp ile sabah 8 aksam 9-10 ediyordu.. Bu cihaz 4-5 saatte bosaliyor

Karar sizin tabikide memnun değilseniz değiştirin senk kapalı değil bende, stamina modunda aktif çalışmasını istediğiniz uygulamaları seçerek bildirim alabilirsiniz sadece şu an whatsaappda sorun yaşıyorum oda son güncellemeden sonra oldu. Ekran parlaklığını %70 de kullanıyorum. Telefonla gelen kullanmadığım destek,drive gibi uygulamaları kapattım ve şu avg antivirüsü sildim çünkü arka planda çalıştığı için şarjı etkiliyor.
    4-5 saatte boşalması çok garip gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virus18 -- 5 Eylül 2015; 10:46:14 >

• Crauls kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim M5 uygun fiyatta gelmezse C4e yöneleceğim. G2nin şarj aletini kullanmaya devam ediyor musunuz bu herhangi bir soruna yol açar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: MAXville

quote:

Bu telefonun çekiminde herkeste sorun var mı? Full çekim olmuyor, konusmada falan sorun yok ama internette sorun oluyor sanırım..
    mobilden nete girmek işkence evde.. nano sim kart alınca ayarları mı bozuldu dıyecem ama baska telefonda gayet hızlı ve full..

bu sorunu yasayıp, çözen arkadas var mı? bu arada benım telefonun sarjında sorun yok ilginc bi sekilde

edit: telefon rehberde Acil çağrı ile ilgili bi zımbırtı var en tepede..kurulumda bişey sectik diye mi cıkıyor, ayarlardan kapatılmasını bulamadım.. eger sizde yoksa fabrika ayarlarına dönüp bastan kurulum yapacam oluyorsa tabi.. cok gıcık bişey en tepede cıkması falan

yok mu yard olacak :( karşılaştırma yapacagım da.

Bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım..Mobil ayarlara baktınız mı, bazen tel Lte(4G) seçili gelebiliyormuş. Alt yapı olmadığı için ses de int. de kötü oluyor.

Rehberle ilgili problemimde olmadı

• serkann2020 S kullanıcısına yanıt
    Değerlendirmeniz için teşekkürler fakat düşük fiyatlı Samsung kullanmak istemiyorum bütçemde kısıtlı olduğu için tercihim M5 ya da C4ten yana olacak. Çevremde kullananlar var memnun değiller yurt dışından alınan S4 ün 8. Ayında bataryası şişti ve G3 aldı şuan gayet memnun. Samsung'un düşük fiyatlı modellerinde ram sıkıntısı günlük kullanıma yansıyor anlık takılma olsun istemiyorum.

• Şarj süresinden muzdarip olan arkadaşlara,kullanmadıkları uygulamaları (özellikle varsa kullanmadıkları Google uygulamalarını) devre dışı bırakmalarını tavsiye ediyorum. Şarj süresi benim için de büyük sorundu,önceki mesajlarımda görülebilir.2.30-3 saat ekran süreleri anca alıyordum,LG G2'den sonra baya bir canımı sıkmıştı hatta bu durum.
    Ama kullanmadığım programları kaldırıp,kaldıramadıklarımı devre dışı bıraktıktan sonra 3G devamlı açık ve stamina modunu hiç kullanmadan 5-5.30 saat ekran süreleri almaya başladım.

Telefon şarjdan ilk çekildiğinde %90'lara doğru hızlı bir şekilde düşüş yaşıyor,hatta fişten çeker çekmez %98 olduğunu bile görmüşlüğüm var. Ama %90'dan sonrasında pil tüketimi kendini toparlamaya başlıyor. Bir de,şahsi fikrimdir,geçen süre zarfında pil her şarjdan sonra biraz daha kararlı hale geliyor gibime gelmeye başladı.

Şuan telefondan inanılmaz memnunum,günü çok rahat çıkartıyor.

Son olarak,alırken kafamda soru işaretleri vardı ama,ortalama bir kullanıcı olarak Mediatek işlemciyle ilgili şu zamana kadar hiçbir problem yaşamadım.Sadece şarj %15'in altına düştüğünde,yüksek grafikli oyunlarda lag durumu ortaya çıkmakta,sorun olarak söyleyebileceğim yegane şey budur.

• Battery doctor ve Clean master programlarını sildim biraz fazla ram yiyorlar onun yerine Greenify programını kurdum ve bütün programları uyuma moduna aldım gece 12 den sabah 10.. %4 şarj yemiş. Bütün programları uyutabiliyorsunuz. Gün içinde teli kullandıktan sonra bekleme moduna almadan tekrar uyutup öyle kapatıyorum teli.Ancak whatsappı uyutursanız bildirim alamıyorsunuz..Özellikle bekleme modunda Bu program işe yarayacak gibi

• Arkadaşlar kullanmamama rağmen sürekli çalışan bir sürü uygulama var ara sıra kontrol edip durduruyorum fakat tekrar çalışmaya başlıyorlar bunları nasıl kalıcı olarak durdurabilirim?

• Her şeyi geçtim şarj problemi vs vs uygulamaları devre dışı bırakırım öyle böyle halledilir ama karşıya ses gitme işi inanılmaz can sıkmaya başladı..

Hiç abartmıyorum insanlarla konuşamaz iletişim kuramaz hale geldim..Şimdi telefonu komple sıfırlayacağım bakalım ne olacak :(

Böyle devam ederse hiç iyi olmayacak bu işin sonu :(
  • Dostlar bu telefonu almayı düşünüyordum. Sıkıntıları kendinden soğuttu bu paraya başka ne cihaz var ?

Kamera tarafında ısınma
    Sesin karşı tarafa gitmemesi
    Şebekenin çekmemesi
    Şarjın 3 saatte dolması ve kolay bitmesi
  • Cihazı şimdi sıfırladım komple açılır açılmaz nişanlımı aradım

Alo dediğim gibi söylediği ilk cümle Allaha şükür sesin çok güzel geliyor oldu :)
  • 1 aydır c4 kullanıyorum burda yazılan sorunların hiçbiriyle karşılaşmadım,sorun yaşıyan arkadaşların cihazları pararel ithalat olabilir veya yüzde birde olsa arzalı cihaz denk gelmiştir,ben vatandan aldm

• quote:

Orijinalden alıntı: Nesligun

Arkadaşlar kullanmamama rağmen sürekli çalışan bir sürü uygulama var ara sıra kontrol edip durduruyorum fakat tekrar çalışmaya başlıyorlar bunları nasıl kalıcı olarak durdurabilirim?

Greenify programını deneyin. Yukarıda yazdım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihatcbci

quote:

quote:

Bu telefonun çekiminde herkeste sorun var mı? Full çekim olmuyor, konusmada falan sorun yok ama internette sorun oluyor sanırım..
    mobilden nete girmek işkence evde.. nano sim kart alınca ayarları mı bozuldu dıyecem ama baska telefonda gayet hızlı ve full..

bu sorunu yasayıp, çözen arkadas var mı? bu arada benım telefonun sarjında sorun yok ilginc bi sekilde

edit: telefon rehberde Acil çağrı ile ilgili bi zımbırtı var en tepede..kurulumda bişey sectik diye mi cıkıyor, ayarlardan kapatılmasını bulamadım.. eger sizde yoksa fabrika ayarlarına dönüp bastan kurulum yapacam oluyorsa tabi.. cok gıcık bişey en tepede cıkması falan

yok mu yard olacak :( karşılaştırma yapacagım da.

Bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım..Mobil ayarlara baktınız mı, bazen tel Lte(4G) seçili gelebiliyormuş. Alt yapı olmadığı için ses de int. de kötü oluyor.

Rehberle ilgili problemimde olmadı

cekim full gostermıyor ama seste sorun yok, nette de youtube videoları falan acıyor aslında..neyse evde wireless ile sorunsuz baglanırım, dısarda zaten işimi görür..

rehber konusunda sunu demek istedim.. rehber listede en tepede kendim var ya, onun ustunde ICE zımbırtısı var bende, acil durum icin aranacak numara mı kişi mi artık her ne haltsa.. o cıkmıyor mu sizlerin rehberde.. acaba kurulum yaparken yanlıs mı yaptık, sıfırlamak da ıstemıyorum telefonu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAXville -- 5 Eylül 2015; 14:22:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: johnny_bravo_

Cihazı şimdi sıfırladım komple açılır açılmaz nişanlımı aradım

Alo dediğim gibi söylediği ilk cümle Allaha şükür sesin çok güzel geliyor oldu :)

Sizin adınıza sevindim

Bence hemen ses ayarlarına bakın.Ama sakın kurcalamayın Gene ses azalırsa o ayarlara tekrar bir göz atarsınız.özellikle aşağıdaki ayarlara.

Ayarlar /çağrı/mikrofon gürültü azaltma
    Ayarlar /ses ayarları ve bildirim /ses ayarları/Cleaner audio

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.