Şimdi Ara

★ Sony Xperia C4 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★En İyi F/P Cihazı★ (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.313
Cevap
63
Favori
288.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ses kısılma sorunu hiçbirşey yapmadığım halde 4-5 kere peşpeşe telefon görüşmesinden sonra kendi kendine düzeldi gibi görünüyor ama inşallah tekrarlamaz..

Birçok kişi bu telefonun şarj ve bataryasını eleştiriyor ama bana hayli yetiyor gecede yatarken şarja taktığım için bir sıkıntı yaratmıyor benim için ..

Benim için tek sıkıntı konuşurken sesin kısılması şu an
  • arkadaşlar ben xperia c4 aldım . 3 gün oldıu. ancak tel in sanki bataryası bana sıkıntı gibi geldi. çünkü bataryayı lk aldığım zaman 1 saat şarz a taktım bi kullandım sonra full doldurdum sabah 7 de açtım net i fazla kullanmadım hd video izledim oda en fazla yarım saat de akşama zor dayandı stamine programını yüzde 10 da açtım. batarya için ne tavvsiye edersiniz bi yardım eder misiniz.
    bir sorumda fotoğraf olayı . özel fotoğraf ayarları varda bilmiyorum bana isimlerini verebilir misiniz nasıl yaparım. ayarlarını nasıl çekerim ön kamerada aynı şekilde . şimdiden solun
  • http://urun.n11.com/cep-telefonu-kiliflari/sony-xperia-c4-kilif-desenli-kapakli-sony-xperia-c4-kilif-kapakli-P66702292

beyler şu grafiti modeli alınır mı yada kaliteli bi model varsa tavsiye edermisiniz (scr 38 hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkann2020

C4 te isiniyor hocam.. Cihaza zaten kotu demiom.. Kamerasi beni buyuledi.. Benim tek sorunum sarji ileydi ama bu fiyata burda baska cihaz yok.. Harici sarj alacaz onla gezecez sanirim...olsun okadarcik ben tr ye gore bedavaya aldim sorun etmicem sarji :))) zenfone 2nin batarya nasil cabuk biter anlamadim.. Testlerde ekran haric hersey sorunsuz gozukuyordu

Zenfone2 yi Vatanda incelediğimde ram 3gb ama kullandığı ram 1.7gbdı. Daha boş telefon ama bir dünya kullanmayacağım zınbırtı yüklü..Ne anladım bu işten,Beni ondan ençok soğutan kasanın kaba kalitesi zayıf ve servis şikayetleri oldu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crauls kullanıcısına yanıt
    S4 kullanmis biri olarak s4 nekadar yaniyorsa c4 okadar yaniyor :))) bulundugum yer 28 derece ve yagmurlu :))) demekki agustosla alakasi yok.. Performans olarak mediatek herzaman vasat olmustur.. Bu cihazda nette dolasirken yada yazarken ara ara kasmalar oluyorsa hem ram hemde optime sorunu var demektir.. S4 ucuyor resmen nette vs de.. O kucumsediginiz 4gb ram ile 30 uygulama arasi seri sekilde gecis yapip donmadan cihazi kullanabilirken c4 de yapmaya kalkisirsaniz cakilip kalirsiniz.. Tel kafayi yer reset atar kendine.. C4 un tek artisi kameralari ve ekran paneli asusa gore.. Performans olarak ustun falan degil.. Youtube de zaten yeterince inceleme var asus ve sony hakkinda.. Sony nin ekran paneli bana kaliteli gelmedi cok canli renkler vermiyor belki s4 amoled oldugu icin bana oyle geliyordur.. Ama asla kabul etmem boyle sacma bir aciklamayi yok sony isinmiyor yok daha performansli vs yi.. S4 ile ayni isi derecesine sahip bilhassa test ettim.. O yuzden gercekci yorumlar yaparsaniz sevinirim... Ha memnunmusun diye sorarsaniz evet bataryasi haric memnunum ve bulunsugum ulkede aldigim fiyata baska bir markada yok.. Tr dondugumde powerblank ile kullanicam muhtemelen... Bu arada cok cihaz kullandim.. Hemen hemen her markayi denedim.. S4 harici memnun eden olmadi.. Sony de batarya harici memnun edicek gibi.. Kameralarina laf yok cok begendim.. Neyse bukadar laklak yeter.. Burda herkes birsey biliyorda yaziyor.. Millete tas atacaginiza kisilerin gorus ve tecrubelerine saygili olmayi ogrenin birdahaki sefere.. Burda gece 3;25 size hayirli aksamlar

• glovkiss_1907 G kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun.

İyi bir kullanim deneyimi ve pil performansı için:

-Telefonda yüklu gelen ve kullanmadiginiz programlari kaldirin veya devre dışı birakin.

-Google ayarlarindan konumu kapatin.

- Avg'yi kaldirin yerine gereksiz ram ve pil.kullanmayan, indirdiğiniz programlari ve her acilista sd karti otomatik tarayan Bitdefender Free kurabilirsiniz.

-Kesilmiş sim kart kullanmayin, orijinal nano sim ile kullanin.

-Telefonun tam sarji bitmeden %10-20 arasinda şarja takmaya özen gösterin.

-Gerekli olmadigi durumlarda 3g yerine 2g aglarini seçin.

-Bataryanin tam performansina ulasmasi 15-20 gün gibi bir zaman alabileceğini unutmayin.

Kafaniza takilan detaylar olursa, forumdaki tecrubeli C4 kullanicilari size yardimci olacaktir.

(Bu mesaji eski telefonumla yazdim. Yazim ve turkce harf eksiklilleri bu yuzdendir:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuksek -- 5 Eylül 2015; 23:36:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yuksek

Hayirli olsun.

İyi bir kullanim deneyimi ve pil performansı için:

-Telefonda yüklu gelen ve kullanmadiginiz programlari kaldirin veya devre dışı birakin.

-Google ayarlarindan konumu kapatin.

- Avg'yi kaldirin yerine gereksiz ram ve pil.kullanmayan, indirdiğiniz programlari ve her acilista sd karti otomatik tarayan Bitdefender Free kurabilirsiniz.

-Kesilmiş sim kart kullanmayin, orijinal nano sim ile kullanin.

-Telefonun tam sarji bitmeden %10-20 arasinda şarja takmaya özen gösterin.

-Gerekli olmadigi durumlarda 3g yerine 2g aglarini seçin.

-Bataryanin tam performansina ulasmasi 15-20 gün gibi bir zaman alabileceğini unutmayin.

Kafaniza takilan detaylar olursa, forumdaki tecrubeli C4 kullanicilari size yardimci olacaktir.

(Bu mesaji eski telefonumla yazdim. Yazim ve turkce harf eksiklilleri bu yuzdendir:)

hocam clearmaster yükledim. facebook programını sildim. google konum nasıl kapatacağım bilmiyorum. kesilmiş sim var bende nano nasıl yaptırcam .

Bildigim kadariyla clean.master sistem kaynaklarini ve pili gereksiz kullanan bir program, onun yerine gereksiz artiklari temizlemek icin Ccleaner tavsiye ederim. Antivirus icin de Bitdefender free yeterli olacaktir. Arada bir elle sistem taramasi yapabilirsiniz.

Programlar arasinda"google ayarlari" diye bir simge var,oradan konum ayarlarina girebilirsiniz.

Orijinal nano simi operatorunuzun abone merkezinden az bir ucret karsiligi birkac dakikada cikartiyorlar. Ben Vodafone'dan 15 liraya almistim.

• quote:

Bildigim kadariyla clean.master sistem kaynaklarini ve pili gereksiz kullanan bir program, onun yerine gereksiz artiklari temizlemek icin Ccleaner tavsiye ederim. Antivirus icin de Bitdefender free yeterli olacaktir. Arada bir elle sistem taramasi yapabilirsiniz.

Programlar arasinda"google ayarlari" diye bir simge var,oradan konum ayarlarina girebilirsiniz.

Orijinal nano simi operatorunuzun abone merkezinden az bir ucret karsiligi birkac dakikada cikartiyorlar. Ben Vodafone'dan 15 liraya almistim.

yalnız şuda var bende ultra stamine kapattığım zaman tel restart çekiyor bilginiz var mı?
    O konuda bilgim yok. Ama boyle bir durumla karsilasmis olsam- en son sistem yazilimi yuklu degilse yukledikten sonra- telefonu sifirlamayi denerdim.

• Şuraya gelip salak salak uygulamalarla telefonu kullanmana izin vermeyen Asus'u savunanlara bitiyorum...
  • quote:

O konuda bilgim yok. Ama boyle bir durumla karsilasmis olsam- en son sistem yazilimi yuklu degilse yukledikten sonra- telefonu sifirlamayi denerdim.

telefonu ik alıp açtktan sonra android in yeni sürümü çıktı karşıma yüklenmeye başladı netie girince sıfırlamayı nasıl yapacağım? bu yükleme tel i acaba kastı mı?
  • Sony Xperia c5 hepsiburada da 1399 tl ye satiliyor. Türkiye ye geldimi ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nquney1 -- 6 Eylül 2015; 1:31:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

Zenfone2 ile cok karsilastirildigi icin yaziorum..

Zenfone2 daha kaba agir ve kalin,kamerada helede ekran panel kalitesinde zenfone2 bariz sekilde C4 den alt duzeyde panele sahip,elinize alip baktiginizda(gozlerde birsikinti yoksa) bariz belli zaten.

Isi konusu zefnone2 hem intel cipseti hemde uretim teknolojisi olarak bir onceki nesil nanoteknoloji ile uretilmesi bakimindan hem daha yuksek isida hemde daha cok enerji tuketen bir donanima sahip.

Isi bilmeyen kitle icin olta vazifesi goren raminde pratikte abartildigi faydasi yok androidin yapisindan dolayi 8gb ramde olsa android kullanacaktir zaten o ram miktarini.

Burada esas gozden kacan donanim degil yazilimdir zira yazilim optimizasyonu en iyi duzeyde degilse donanim sadece hikayedir iyi bir yazilimla 2 yil onceki donanimda cok iyi is gorur(bkz.iphone)

Burada sony androidin en sade en az kurcalanmis ve htc ile en az android ram.tuketen arayuzudur.Aksi haldeki facialari goruyor biliyor ve yasioruz(bkz samsung)

Velhasil kelam sony asustan android optimizasyoninda daha iyidir,Bu sebepten.asus guncellemeyi gec verir,cihazlarina uyumu uzun ve mesakatli,cok kendilerine uyarlanmis yazilimlari var ve ram tuketimide handikapli,elbet samsung gibi rezalet degil,rehbere bile giremeyen tarzda degil,ama sonye nazaran daha geride.

C4 un zenfone 2 ye ustun oldugu alanlar,zenfone2 nin C4 e ustun oldugu alanlardan fazla,onlarca modelin konusuda binlerce sikinti,problem,ariza,bug vs mesajlari bu yuzden var zaten.

G4te alsaniz s6da alsaniz z3 te alsaniz ama yuzde 1 ama binde 1 ariza sansi var hep oldu ve hep olacak.

C4unde kronik arizasiyok olsa 3kisi c4 kullanicisi olarak ben ve arkadaşlarım da olurdu.

Birde belli bilgi duzeyi alti kimselerin hukumleri varki sorma gitsin.

X.marka y model cok.isinior,kardesim orada isinan cipset ama bunun ghz hizindan nanometresinden son 200yilin en sicak agustos ayinda oldugundan haberin yoksa c4 isiniooooo yeaaaavvv diye mizirdanirsin.

Zaten isinan cipsetin performansa olumsuz etki etmemesi amaçlanir ve sony burda iyi calisior dersine zaten.

Yoksa yuzlerce yuksek endustri muhendisi arge ci yazilimci,muhtemelen seneye 3000 tl üzerine alacağımız telefonlari isinmamasi icin kafa patlatior ve pekte beceremiorlar(bkz snapdragon)

Snapdragon tarihinin en sıkıntılı modelleri,en musteri kaybeden modelleri,2014.ve 2015 tanitilirken haspam kalkmis burda c4 alinmaz mtk cipset var yazmis,cekirdek desen kuruyemisci,silikon diyince.gogus aklina getiren adamlar burda dumenden c4 kullaniroum,isinior sony bu islemciyo yapamamis diyor,bak sen.

Metrobuste tutunacak demire erisemeyen yolcu,bu otobusude mercedes yapamamis konfor sifir,yeaavv misali goygoy yapar o hesap,neyse sinirlendim simdi, yazik telefon alma arefesinde kafasi allak bullak olmus arkadaslar omu bumu diye tonpa komu mesaji okurken, gelip buraya yazan bilgisi olmdan fikri olabiln kurufasulyedende mesajindanda etkilenior.

Iyi forumlar..

hocam bu söyledikleriniz altına imzamı atar ve birkaç şey eklemek isterim andorid denilen sistem proğram ve oyun yükleme sonucunda işlemci ve hafızaya bağlı olarak kasma donma ve ısınma yapmaya müsait bir platformdur.Bundan dolayıdırki androitten verim almak isterseniz kullanımınıza göre 3 ayda ve 1 yılda (zaten telefon kendini belli eder) telefonu fabrika ayalarına döndermemiz gerekir bunu şöyle düşünmeyin bi telefon aldık 3 ayda fabrika ayarlarına döndereceksek ne işimize yaradı ozaman mantığı tamamen yanlış ve bilgisizliktir . sizi bunu mantığını şöyle anlatayım bir bilgisayar alırsınız ve 2-3 ay veya 6 ay sonra format atma gereği duyarsınız bnilgisayara format atma gereğini duyuyoruzda neden telefonlara format tabiri caizse fabrika ayarlarına döndermeye çekiniyoruz. bu söylediklerim sadece c4 için değil tüm andorid telefon kullanları için geçerlidir. ha bu ara böyle bir açıklama yapmadaki esas neden ise burda yok telefon donuyo yok media tek işlemci ısınıyo (ısınıyoda yaptığın işlem geçikiyomu?) ki ısınmasıda normal neyse ben burada c4 veya farklı telefon alacaklara sesleniyorum akıllı bir telefon aldığınızda unutmayın telefon kullanımı her şeyi ile size bağlıdır ısınmasıda şarj süreside velasıl kelam bende c4 kullanıyorum yaklaşık 1 ay oldu ha bazı ufak tefek problemler seziyorum fakat araştırarak üstesindende geliyorum lütfen hazırcı olamayalım biraz araştıralım biraz merak edelim herkese iyi günler :) esen kalın

• Hadi c4u begenmezsin anlarim hafi z3u yada z3plus ta begenmezsin anlarim..

Ama bircok telefon kullandim,suan c4 kullaniorum ama kullandiklarimin en iyisi s4 diyorsan,samsungun yazilimi sonyden iyi diorsan.

Iki secenek var,ya art niyetli yazior yada agir samboy olarak yaziorsun demektir.

Iki durumdada yazdiklarin bence bilgi degeri arz etmiyor demektir.

TEKRAR YAZİYORUM ARKADASLAR IKI UC AY KADAR ONCEDE Z3 ANAKONUSUNDA YAPILAN TROLLEME BURDADA YAPILIOR,HER YAZILIP CIZILENI KAALE ALMAYIN DERIM.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kymophobia

Şuraya gelip salak salak uygulamalarla telefonu kullanmana izin vermeyen Asus'u savunanlara bitiyorum...

+1

• Arkadaşlar misal yurt içi kargodan gönderi sorgulayacam güvenlik kodu yazan yere hiç rakam giremiyorum, daha önceden yapıyordum, bilen var mı? Hep harf giriyor yada girmiyor. Chrome.

• Benim telefonda 2 haftayı geçti, gün geçtikçe daha çok seviyorum. Her şarjdan sonra telefonun şarjı daha stabil hale geldi, pil kendine gelmeye başladı dün gece saat 01:00 de şarjdan çektim, aldığımdan beri hiç kapatmamıştım telefonu bir kere kapatıp açtım alarmı kurup yattım sabah 07:30'da alarmla uyandım ve şarj hala %100'dü.

Telefonu orijinal kılıfı ile kullanıyorum çok kaliteli ve şık bir duruşu var, performansı çok iyi, iyi fotoğraf çekiyor, sesi çok iyi ve şu ana kadar nazar değmesin herhangi bir arıza, takılma, donma vs. yaşamadım.

Telefonu ekranı büyütmek için değiştirmiştim bu sebeple pek şikayet etmiyorum fakat cepte taşıması özellikle de kılıfıyla birlikte biraz zor. Telefonu taşımak için bir de omuz çantası aldım, hazır çanta da kullanmaya başlamışken bu kadar kısa sürede ve bu fiyata çıkacağını bilsem C5'i beklerdim

• C5 çıkış fiyatı 1400 tl arkadaşlar ortalama 1 ay sonra 1200 liraya alınabilir.

C4'den artılar

Daha iyi ön kamera
    Daha büyük ekran
    Batarya daha fazla
  • C5 in işlemci aynı,ekran 6inç, batarya 2900 ama bu ekrana yetermi ki??.. fiyat farkı 300 tl.. Ama kasa güzel...

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.