Şimdi Ara

★ Sony Xperia C4 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★En İyi F/P Cihazı★ (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.313
Cevap
63
Favori
288.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Genişletilmiş kullanım aktif mi? Stamina modunun açıklama kısmında uygulama düzgün çalışmıyorsa genişletilmiş kullanımı kapatın diyor, görmüşsünüzdür belki. Bunun dışında başka çözümü var mıdır bilmiyorum maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalemtiras.

Genişletilmiş kullanım aktif mi? Stamina modunun açıklama kısmında uygulama düzgün çalışmıyorsa genişletilmiş kullanımı kapatın diyor, görmüşsünüzdür belki. Bunun dışında başka çözümü var mıdır bilmiyorum maalesef.

Kapalı dostum hiç aktif etmedim o kısmı.
  • c4 ün kapalı halde şarja taktım 0-100 e 4 saatte doldu bu sorun nasıl giderilir çok uzun zaman alıyor dolması
  • melancholy861 kullanıcısına yanıt
    Lumianin sarj cihaziyla bir bucuk saatte sarj ettim ben. Buyuk ihtimal yaninda verilen adaptor cikisi zayif.. Bu arada telin sarjindan hic memnun kalmadim.. 9 saatte batarya bitio.. Bir gunu cikarmaz.. Ama geri ozellikleri iyi...

• serkann2020 S kullanıcısına yanıt
    hocam 9 saat şarj süresi ile lumia ile şarjdan sonra mı karşılaştınız yoksa orjinal şarj aleti ile mi?
  • goldbut G kullanıcısına yanıt
    Orjinal sarj aletiyle yaptim ilk sarji.. Zira 1080p 5.5" ekran 2600 mah batarya anca bunu veriyor demekki.. 15 gun icinde magza begenmezsen geri ver dedi.. Haftaya sarj duzelmezse geri iade edicem

• Bu telefonun çekiminde herkeste sorun var mı? Full çekim olmuyor, konusmada falan sorun yok ama internette sorun oluyor sanırım..
    mobilden nete girmek işkence evde.. nano sim kart alınca ayarları mı bozuldu dıyecem ama baska telefonda gayet hızlı ve full..

bu sorunu yasayıp, çözen arkadas var mı? bu arada benım telefonun sarjında sorun yok ilginc bi sekilde

edit: telefon rehberde Acil çağrı ile ilgili bi zımbırtı var en tepede..kurulumda bişey sectik diye mi cıkıyor, ayarlardan kapatılmasını bulamadım.. eger sizde yoksa fabrika ayarlarına dönüp bastan kurulum yapacam oluyorsa tabi.. cok gıcık bişey en tepede cıkması falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAXville -- 4 Eylül 2015; 22:44:27 >
  • Arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum. Kafama takılan tek konu var. İncelemelerde bu cihazın bazı yazılım hatalarına sahip olduğunu söylüyorlar. Özellikle izlediğim bir uzun kullanım testinde adam baya bir hata aldığını anlattı. Tabii bu hatalar günceleme ile çözülebilir ama orta seviye bir cihaza güncelleme desteği ne kadar olur orası da belli değil.
    Sormak istediğim nokta günceleme geldi mi hiç? Hata ile karşılaşıyor musunuz???
  • quote:

Orijinalden alıntı: simitii

Arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum. Kafama takılan tek konu var. İncelemelerde bu cihazın bazı yazılım hatalarına sahip olduğunu söylüyorlar. Özellikle izlediğim bir uzun kullanım testinde adam baya bir hata aldığını anlattı. Tabii bu hatalar günceleme ile çözülebilir ama orta seviye bir cihaza güncelleme desteği ne kadar olur orası da belli değil.

O incelemeden birkaç gün sonra güncelleme geldi. Videoda bahsettiği sorunlardan hiçbirini yaşamadım diyebilirim.

Ayrıca Android M'i Xperia C4'ün alması bekleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibanez08

quote:

Arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum. Kafama takılan tek konu var. İncelemelerde bu cihazın bazı yazılım hatalarına sahip olduğunu söylüyorlar. Özellikle izlediğim bir uzun kullanım testinde adam baya bir hata aldığını anlattı. Tabii bu hatalar günceleme ile çözülebilir ama orta seviye bir cihaza güncelleme desteği ne kadar olur orası da belli değil.

O incelemeden birkaç gün sonra güncelleme geldi. Videoda bahsettiği sorunlardan hiçbirini yaşamadım diyebilirim.

Ayrıca Android M'i Xperia C4'ün alması bekleniyor.

Yardımınız için teşekkürler. Yorumlara bakarken ısınmasıyla ilgili çok şikayet gördüm. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Günlük kullanımda ne kadar ısınıyor?

• ne yazsam bilmiyorum

şarj konusunda aşırı derecede sıkıntılı telefon...

en kötü yanı konuşurken karşıya giden seste çok sorun var.. Kimle konuşursam konuşayım 10 dakikalık konuşmamın abartısız 4-5 dakikalık kısmı sesin gelmiyor yüksek sesle konuş duymuyorum şeklinde...Nişanlıyım ben nişanlımla günde yarım saat -1 saat görüşürdüm bu cihazı aldım alalı günlük görüşmemiz 20 dakikayı geçmiyor sürekli duymuyorum dediğini anlamıyorum sesin gelmiyor muhabbetleri dönmeye başladı...

Bir şekilde bu sorunlar aşılmazsa ben cihazımı satıp tekrar windows phone'a dönmeyi göze aldım...

Cihaz tasarım işletim sistemi vs .. her yönüyle güzel kesinlikle ama yazılımsal bazı hatalar mevcut şu an için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: unik

telefonla konuşurken karşıdaki kişiler sürekli sesimin çok kısık ve derinden geldiğini söylüyor, sizde de aynı sıkıntı oluyor mu ?
    Fabrika ayarlarına döndürünce düzeliyor ama 3-5 gün sonra yine tekrarlıyor sürekli fabrika ayarlarına dönmekten sıkıldım artık en son gelen güncellemede de hiçbir değişiklik görmedim.Artık çok can sıkıcı olmaya başladı bu durum...

aynı sorunu dibine kadar yaşıyorum kimle konuşursam sesin gelmiyor duymuyorum çekmiyor demelerinden bıktım usandım...Bariz bir şekilde bu işte bir sıkıntı var umarım bir an önce düzeltilir yoksa ben cihazı satmaya bile hazırım
  • quote:

5.haftaya girdim bir bug bir hata bir cansikici bir durum yasamadim,benim vesilem ile isyerinde 2 arkadasim daha aldi.

Benden bir kac gun sonra aldilar onlarlada hergun gorusuyorum hatta onalrin cihazlarida ara ara kurcaladigim oluyor,o cihazlarla ilgilide ne duydum ne gördüm.

Elbet sorunku cihaz cikmistir zaten iki kati para verip alinan modellerdede sikinti çıkabiliyor ama 1000 de 1...ama 1000de 5..

Forumlar genelde sorun yasayan ve sorunlara cozum arayan, genelde sonrasindada pek ugramayan mecralar oldugu icinbher modelle ilgili sorun ornekleri okunuyor,doğaldır bende c4u az buz arastirmadim,aldim onumuzdeki ayda kuzenima hediye olarak alacagim zaten bir c4 daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkann2020

Orjinal sarj aletiyle yaptim ilk sarji.. Zira 1080p 5.5" ekran 2600 mah batarya anca bunu veriyor demekki.. 15 gun icinde magza begenmezsen geri ver dedi.. Haftaya sarj duzelmezse geri iade edicem

Ara kabloda birbsikinti olmasin,ben orijinal sarj aletiyle 2bucuk saate fulluyordum,sonra evdeki g2 nin sarj aletini kullandim 1 saat 40 dk civarinda doluyor tamamen.

• quote:

Orijinalden alıntı: melancholy861

c4 ün kapalı halde şarja taktım 0-100 e 4 saatte doldu bu sorun nasıl giderilir çok uzun zaman alıyor dolması

Bu telefon kaynakli degil sonynin dusuk amper cikisli adaptor tercihinden,suan ezberden bilmiorum amper cikisini ama az dahayuksek cikisli adaptor cozuyor,genelde daha buyuk pil kapasiteli telefonların adaptoru olayi çözüyor ben g2 adaptoru ve arakablosu ile 2 saatin altina cektik sureyi.

Birde tam cozemedim ama uclu prize takmakla direkt duvardaki prize takmakta surelri degsitirio gibi gekdi bana,üçlü prizle azda olsa daha uzun surer

• quote:

Orijinalden alıntı: khat

Öncelikle merhaba arkadaşlar mobildeki 101 sayfanın bütün yorumlarını tek tek okudum. Bu cümleden anlaşılacağı gibi telefondan interneti sürekli kullanıyorum. Ağır programlar oyunlar yüklemem telefona, arada bir köyüme girip bakarım. Önceliklerim güneş ışığında okunabilirlik, internette gezerken telefonun ısınmaması, sabah işe giderken şarjdan alacağım uyurken takacağım kadar yetecek bataryaya sahip olması bütçemde kısıtlı bu telefonu çok sevdim ama bazı endişelerim var. Isınma ve batarya konusunda beni yarı yolda bırakabileceğini sezdim yorumlarda. M5 in gold modeli tasarım olarak çok hoşuma gitti onu beklemeli miyim? Özellikler hemen hemen benzer nitelikte işlemcileri arasında çok fark var mıdır? MediaTek ten uzak durun diyen yorumlar da korkutur nitelikte beni bilgilendirirseniz sevinirim..

M5 daha iyi,oda mediatek c4 de korkulcak biseyyok yuzeysel bilgidekilerin uydurmasi,gunduz disarda gayetvrahat ekran hatta bu butcedeki en iyi panel c4 de diyebilirim isi makul duzeyde g2 den az mesela,bataya hakkinfa gun icindeki madde madde yaptiklarimi 5~10 sayfa geeideyazdim fikir verebilir,ama batarya gunu cikartior,ki ben arada oyunda oynuorum 3g hep acik.

• quote:

Orijinalden alıntı: imlacı

m5'i beklerken bugün gittim ve c4'ü aldım. kamerası gerçekten g2'den sonra aşırı tatminkar. ekran kalitesi g2'den iyi. hız konusunda daha karşılaştıramadım ama şu ana kadar oldukça akıcı. ses kalitesi de g2'den çok daha iyi. benim için zaten kamera ve ses önemliydi.

Hayirli olsun..

Bende g2 den gectim ve ayni yonlerden memnunum,tek endisem batarya idi oda cokta bir eksiklik hissettirmedi ikisiylede bolca kurcalamama ragmen eve dondugumde yuzde 20lerde oluyorum,surpriz bir sey olupta ekstaradan 1 saat bile kullanma payi kaliyor yani 3 asagi bes yukarı.

• Bendeki s4 le kiyaslayayim.. S4 c4 ten daha performansli internet konusunda.. Kasa daha kaliteli.. Kameralar c4 te muhtesem. S4 orta sekerli.. Batarya c4 vasat 3 saatte 5 dk muzik 5dk clash biraz net %68 suanda batarya..s4 bu durumda %90 larda olurdu.. Ikiside ayni sekilde isiniyor.. C4 sarj olurken bile isiniyor.. S4 ekrani daha parlak ve canli.. Gorusmelerde hic kesilme yasamamistim ( bendeki s4 s600 chipli olan avrupa model).. Suan yurt disindayim ve yurt disi hattim var c4 te de kesilme olmadi.. Tr hatlar uyumsuz olabilir belki. Dondugumde gorucem eger cihazi geri iade etmezsem... Gercek anlamda performans istiyorsaniz mediatek ten uzaklasip snapdragon modellere yonelin tabii biraz kesenin agzini acacaksiniz.. Ben s5 almak istedim butun magzalari gezdim ama gecen sene piyasadan silinmis.. S4-S5 note 3 ve altini bulamiyorsunuz burda... Askinda zenfone 2 de alabilirsiniz.. Ekran parlakligi cok iyi degil diyorlar.. Kendiniz magzadan inceleyip bakmaniz lazim illa 5.5" istemiyorsaniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: MAXville

Bu telefonun çekiminde herkeste sorun var mı? Full çekim olmuyor, konusmada falan sorun yok ama internette sorun oluyor sanırım..
    mobilden nete girmek işkence evde.. nano sim kart alınca ayarları mı bozuldu dıyecem ama baska telefonda gayet hızlı ve full..

bu sorunu yasayıp, çözen arkadas var mı? bu arada benım telefonun sarjında sorun yok ilginc bi sekilde

edit: telefon rehberde Acil çağrı ile ilgili bi zımbırtı var en tepede..kurulumda bişey sectik diye mi cıkıyor, ayarlardan kapatılmasını bulamadım.. eger sizde yoksa fabrika ayarlarına dönüp bastan kurulum yapacam oluyorsa tabi.. cok gıcık bişey en tepede cıkması falan

yok mu yard olacak :( karşılaştırma yapacagım da.
  • MAXville kullanıcısına yanıt
    Sessiz moda aldigimda bir isaret cikio.. Normal modda ekranda bisi yok..

Bazan full bazan iki dis cekio ama nette bi sorun yok bende.. Gorusmelerde de bozulma yok.. Yurt disinda oldugum icin ve hattim tam uyumlu oldugu icin olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkann2020 -- 5 Eylül 2015; 8:29:06 >
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.