Şimdi Ara

Sony Xperia 1 VI ufukta göründü: Rakipsiz olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğiniz gibi Sony, geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtılan Xperia 1 V ile amiral gemisi rekabetine tekrar dahil oldu. Şimdi yeni bir söylentiye göre marka, bunu bir adım ileriye taşıyacak. Bugün Sony'nin yeni telefonu Xperia 1 VI modelinden ilk bilgiler paylaşıldı. 

Sony Xperia 1 VI ufukta göründü

Bilmeyenler için bir dönemin önde gelen telefon üreticilerinden Sony, uzun bir süre pazardaki yerini orta ve orta üst seviye cihazlara bıraktı. Ancak geçtiğimiz Mayıs ayında vitrine çıkan Xperia 1 V, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ve 52MP Exmor T serisi ana kamera sensörü ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. Bu bağlamda tüm gözler Xperia 1 VI modeline çevrildi diyebiliriz.

Paylaşılan son raporlar ise, amiral gemisi telefonun Şubat ayı sonunda Barselona'da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılacağını söylüyor. Ayrıca Xperia 1 VI hakkında paylaşılan tek bilgi bu değil. Aktarıldığı kadarıyla Xperia 1 VI, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ve selefinden çok daha büyük 6x yakınlaştırmalı bir kamera sensörüne sahip olacak. 

Ayrıca Bkz.Sony ve Oppo gelişmiş bir kamera için ortaklık kurdu

Bu sızıntı, Xperia 1 V'de bulunan 125mm 5x yakınlaştırmanın yaklaşık 140 mm'ye çıkacağını gösteriyor. Ayrıca bu kuruluma Sony'nin Clear Image Zoom özellikleri de eşlik edecek. Sony Xperia 1 VI hakkında bildiklerimiz şu an için bunlarla sınırlı. Ancak önümüzdeki süreçte daha fazla bilginin paylaşılacağını düşünüyoruz. 

Kaynak:https://www.gsmarena.com/rumor_sony_xperia_1_vi_is_coming_at_the_mwc_2024_will_have_largesensor_6x_camera-news-59915.php

• Keşke ülkemizde satın alabilsek

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Fiyat olarak rakipsiz olacağına eminiz zaten.

2000 dolardan satışa çıkarlar 3-5 kişi alır.

• Sonunda beklediğim haber geldi. Hep diyorum bu sefer sony ne yapacak diye bakalım buda çıkınca göreceğiz. 3 modeldir takipteyim eğer beni tam ikna etsin direk iphoneden bu telefona geçeceğim. Yahu zaten bu adamlar apple a kamera satmasalar sorun yok ta sattıkları için kendi telefonlarına aynısını koyamıyorlar işte

• ipon fanboylarına hayranım çok sadıklar ama sony fanboyları iponculara 55v basar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torabi -- 16 Eylül 2023; 17:47:31 >
  • Telefonun tasarımı çok güzel görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • grupima kullanıcısına yanıt

katılıyorum

• Şu mark serisi iğrenç ötesi, bi bırakmadılar şu 21,9 ekranı bunu da kimse almayacak. Xperia kendi kullanıcı kitlesini analiz edemiyor, keskin köşeli muaazam ekrana sahip, ince uzun olmayan hatta boyu kısa eni geniş compacta yakın şık bi dizayn. Güçlü bi flaş, Öne bakan birbirinin aynısı 2 hoparlör de şart. Xperia ya özel, sanki android değil de sony nin yazılımını kullanıyormuşsun gibi hissettiren arayüzü ve uygulamaları da geri getirmeliler. bedava verseler iphone kullanmayacak kişilere hitap etti ve eskiden çok ilerlemişti ama yine herşey değişebilir, hala umutla hayalimde ki cihazı yapsalar da alsam diye bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thompson. -- 17 Eylül 2023; 1:17:9 >
  • bymfaruk kullanıcısına yanıt
    Nasıl koyamıyorlar? Sony'nin eleştirilen yanı otomatik fotoğraf modunun sektör standartına uyum sağlamaması. Geceyi gündüz gibi çekmemesi. Kısacası iPhone ve Samsung otomatik modda ne çekiyorsa insanlar da onu istiyor, Sony ya farkında değil ya da öyle düşünmüyor. Ama donanım olarak güncel amiral gemilerinden hiçbir eksiği yok hatta başa oynuyorlar.

Ancak geçmişte Sony sadece yazılım tarafında değil donanım tarafında da gerideydi kamera konusunda. Mesela XZ'de OIS yoktu, her ne kadar rakiplerinin ötesinde bir EIS varsa da OIS'li rakiplerinden geride kalıyordu, diyafram açıklığı düşüktü ve sair. Ama hakkını teslim etmem lazım Sony'lerin çektiği fotoğraflarda renk her zaman çok doğru gözüküyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • torabi T kullanıcısına yanıt
    En azından Ayfoncular gidip satın alıyorlar

• Thompson. T kullanıcısına yanıt
    21:9'u Sony ilk defa 1 serisinde kullandığında millet dalga geçmiş, piyasada telefonun adı "kumanda" olmuştu. Ancak gelin görün ki bugün pek çok telefon 21:9'a yakın oranlarda geliyor. Tasarım görecelidir bir şey diyemem ama Sony 21:9 kullanmakla çok doğru bir iş yaptı bence. Kullanırsanız dediğimi anlarsınız diye düşünüyorum.

• 1300,1400$ ile satişda oldugunu var sayarsak türkiyedeki fiiyatini düiünmek dahi istemezdim en az 70k vardi..

• Başlıktaki fotoğraf gibiyse kamera tasarımı çok çirkin.

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Yurtdışından getirmeye kalksak 40 bin cihazın kendisi 20 bin TL kayıt parası. 60 bin. Üstelik root ile gerekli ayarlamaları yapmak lazım ki VoLTE ve VoWIFI çalışsın zira bizim çok akıllı operatörler whitelist tutuyorlar bu iş için.

Yani özellikle ilgisi veya ihtiyacı olmayanlar için gereksiz, olanlar içinse alternatifsiz.

Nesi güzel çoğu yeni telefondan farkı yok. Arka kamera altında ZEISS yazması mı güzel kılıyor?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    İmei kayıt ücreti 20 bin tl olmadan önce, özellikle geçen sene Xperia pro ve xperia pro-I elime geçmişti hatta eğer volte ve vowifi bizim operatörde çalışırsa alır pasaport kaydı yaparım demiştim. Ama öyle olmadı tanıdığım telefoncu arkadaşta vardı iki hattımı da taktık, sonuç hüsran çalışmadı eğer çalışsaydı xperia mark ve xperia pro serisinden başka cihaz asla kullanmazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türbülans Havayolları A.Ş -- 18 Eylül 2023; 20:38:34 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    Keşke bana ulaşsaydınız. Ben de 5 II kullanıyorum. Vo'ları aktif etmenin bir yolu var aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 18 Eylül 2023; 23:44:5 >
  • Worcestershire kullanıcısına yanıt
    1. Hakiki çentiksiz deliksiz yekpare ekran.
    2. Kenarları, ekranı kırmaya çok müsait bir şekilde kıvrımlı eğik değil.
    3. Yandan kavramayı kolaylaştırmak için tırtıklı tasarım.
    4. Yandan parmak izi okuyucu, ekran altı okuyuculardan çok daha hızlı ve doğru tespit ile çalışıyor.
    5. Her ikisi de kullanıcıya doğrudan bakan, ön yüzde iki stereo hoparlör tasarımı (diğer cihazlar birini öne birini yana koyuyor).
    6. Eskiden olduğu gibi güzel bir kaliteli siyah görünüm ve beyaz görünüm renk seçenekleri (şimdiki cihazlar pembe, yeşil, mor gibi renklerle geliyor çoğu modelde).
    7. Köşelerin sivri olması, şu anki telefonlar gibi aşırı yuvarlaklaştırılmış olmaması (tabii ele batacak gibi sivri değil, hafif yuvarlaklık var bunda da, ama tam kıvamında).

Bu arada arkadaki ZEISS yazısını siz söyleyene dek fark etmemiştim bile.

• Sony 1 mark serilerinin gerek kamera gerek donanım olarak döneminin en iyi telefonlarınını üretmeye devam ediyorlar biz ise dolar ve bazı koyun sürülerinin apple reklamlarından ötürü böyle telefonlara bihaber olarak bakıyoruz

Deklanşör tuşunu unutmamak lazım. Hem pratik hem de faydalı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.