Şimdi Ara

'Sony Vegas' Çözümleri (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.223
Cevap
39
Favori
269.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burak08

Yok ne kusuru olur mu öyle şey. Anlattığınız yöntemi okumuştum. Hatta uygulamaya çalışmıştım fakat hiç pratik değil. Bunun daha basit bir kaç tıkla halledilen bir yolu olmalı :(

blufx plug ininde earthquake... vs efektler var. bunlarla kolayca halledebilirsin.
  • Hemen bakıyorum. Teşekkürler.
  • arkadaşlar dvix avi formatında olan bir görüntünün belli bir kısmını kesip avi formatında renderladıktan sonra
    tekrar kestiğim yeri kullanmak için vegas a aldığımda görüntü siyah hiçbirşey gözükmüyor.

ikinci olarakta videolar arasına geçiş efekti nasıl atıyoruz teşekkür ederim.
    en yaygın olanı söylerseniz sevinirim.
  • Merhabalar.
    Benim sorunum var arkadaşlar sorun şu ; vegası açmaya calıştığımda ' komut dizisi hatası ' alıyorum açamıyorum. Vegas 8.0 kullanıyorum. Sorunun resmini aşağıya koyuyorum çözümünü bilen varsa çok sevinirim :)

http://img535.imageshack.us/img535/1417/hataep.png
  • elımde fraps ıle alınmıs oyun goruntulerı var bunları bırlestırdım muzıkde ekledım ama rander ladıgımda kalıtesız oluyor hangı formatları uygulamalıyım youtube a yuklemek ıstıyorum hd vıdeo olmaz mı 1440 x 900 cozunurlukde monıtorum
  • arkadaşlar bir görüntüyü renderladığımda sesi almıyor ama görüntüler tamam
    bir çaresi varmıdır bunun acil çok önemli benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Godhand28

arkadaşlar dvix avi formatında olan bir görüntünün belli bir kısmını kesip avi formatında renderladıktan sonra
    tekrar kestiğim yeri kullanmak için vegas a aldığımda görüntü siyah hiçbirşey gözükmüyor.

ikinci olarakta videolar arasına geçiş efekti nasıl atıyoruz teşekkür ederim.
    en yaygın olanı söylerseniz sevinirim.

video properties de ses ve videoyu ayrı renderla seçeneği var. Bazı formatlarda bu otomatik seçili geliyordu sanıyorum. o bölümde tiki kaldırdığında sorun çözülür.

geçiş yapacağın 2. videoyu 1. nin içine doğru sürükle. Ne kadar iç içe olursa geçiş o kadar uzun olur. Sonra transitions dan istediğin efekti iç içe geçmiş ara bölüme sürükle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saitou Hajime

elımde fraps ıle alınmıs oyun goruntulerı var bunları bırlestırdım muzıkde ekledım ama rander ladıgımda kalıtesız oluyor hangı formatları uygulamalıyım youtube a yuklemek ıstıyorum hd vıdeo olmaz mı 1440 x 900 cozunurlukde monıtorum

orjinal videon kötüyse ve bunu HD render larsan çamur gibi görüntü elde edersin. HD ready görüntü 1440x1080 kullanabilirsin. Daha üst çözünürlükler de kabul ediyo youtube.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uk77

quote:

elımde fraps ıle alınmıs oyun goruntulerı var bunları bırlestırdım muzıkde ekledım ama rander ladıgımda kalıtesız oluyor hangı formatları uygulamalıyım youtube a yuklemek ıstıyorum hd vıdeo olmaz mı 1440 x 900 cozunurlukde monıtorum

orjinal videon kötüyse ve bunu HD render larsan çamur gibi görüntü elde edersin. HD ready görüntü 1440x1080 kullanabilirsin. Daha üst çözünürlükler de kabul ediyo youtube.

orjınal goruntu baya baya kalıtelı 24 sn lık bı goruntu 700m asıl halde ama renderlayınca cok bozuluyor ve yavaslıyor
  • quote:

quote:

quote:

orjınal goruntu baya baya kalıtelı 24 sn lık bı goruntu 700m asıl halde ama renderlayınca cok bozuluyor ve yavaslıyor

Orjinal videonun formatını, çözünürlüğünü verebilir misin?

• quote:

quote:

quote:

quote:

avi sanırım yanı gordugumun aynısını goruyorum kayıt edılmıs halınle. cozunurluk 1440 x 900 monıtorum kayıtta aynı olmalı cunku cok kalıtelı sadece o parcaları bırlestırıp renderlayınca kotu oluyor.

• Xp kullanıyorum vegas 11 ın xp surumu varmı ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

avi sanırım yanı gordugumun aynısını goruyorum kayıt edılmıs halınle. cozunurluk 1440 x 900 monıtorum kayıtta aynı olmalı cunku cok kalıtelı sadece o parcaları bırlestırıp renderlayınca kotu oluyor.

O zaman sıkıştırılmamış Avi render layabilirsin. Çok yer kaplar ama. Ben genelde Sony formatı AVCHD kullanıyorum. Kaliteden memnunum.

Standart bir çözünürlük olan 1440x1080 tavsiye ederim.

Vegasta 32 ve 64 bitlik sürümler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lemans

quote:

Orijinalden alıntı: budden

quote:

Orijinalden alıntı: Lemans

Arkadaşlar bunu sony vegas ile naısl yapabilirim?İntro sahibine de sordum fakat cevap vermedi malesef..

Bu vegaslık bir iş değil, After Effects ile yapılmıştır.

Teşekkür ederim..Ama buldum daha önce..Sonuç:

Nasıl yapıldığını söyleyebilirmisin acaba ?

• çektiğim görüntünün 25 sn 150 mb ve bilgisayarda çok yer kaplıyor, görüntü kalitesini bozmadan bunu nasıl düşürebilirim
  • acillllllll
    arkadaşlar bitirme projemi sony vegas pro 8 de yaptım render alıcam ama alamıyorum baştan ayarını yanlış yapmışım galiba
    an exception occured diye bir hata veriyor renderi yapmıyor
    bu hatayı nasıl düzeltirim. en baştan PAL STANDART 720-556 YAPMIŞTIM galiba yüklediğim viddeolarla bir uyuşmazlık oluyormuş sanırım.
    videoları total video conventer da cevirmiştim formatı mpeg ts ve pal olarak aldım ama bazıları ntcs olabilir.
    hata bu yüzden midir acaba
  • merhaba arkadaşalr interneteen template dosyası indirdim ancak açtığımda bana dosyaların yerini soruyor tek tek gösteriyorum ve sonra tempate i açtığında böyle bir hata alıyorum videoalrda media offline falan yazıyor. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim acaba bilen birileri varmı ?

'Sony Vegas' Çözümleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: RONSPY

merhaba arkadaşalr interneteen template dosyası indirdim ancak açtığımda bana dosyaların yerini soruyor tek tek gösteriyorum ve sonra tempate i açtığında böyle bir hata alıyorum videoalrda media offline falan yazıyor. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim acaba bilen birileri varmı ?

'Sony Vegas' Çözümleri

Dosya inerken hata olmuş olabilir. Dosyalar 0 kb mı diye bir kontrol edebilirsin. Böyle bir sorun yoksa tek tek sürükleyip yerlerine taşımayı deneyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Godhand28

acillllllll
    arkadaşlar bitirme projemi sony vegas pro 8 de yaptım render alıcam ama alamıyorum baştan ayarını yanlış yapmışım galiba
    an exception occured diye bir hata veriyor renderi yapmıyor
    bu hatayı nasıl düzeltirim. en baştan PAL STANDART 720-556 YAPMIŞTIM galiba yüklediğim viddeolarla bir uyuşmazlık oluyormuş sanırım.
    videoları total video conventer da cevirmiştim formatı mpeg ts ve pal olarak aldım ama bazıları ntcs olabilir.
    hata bu yüzden midir acaba

Proje özelliklerinde istediğin çözünürlüğü ayarlayıp Pan/crop kısmında da maintain aspect ratio tikini kaldırırsan, yine aynı ekranda videoya sağ tıklayıp Match Output Aspect seçersen videon istediğin çözünürlükte render lanır.

Yalnız orjinal videoya göre daha yüksek çözünürlüklerde render alırsan kalite kaybı olacaktır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RONSPY

merhaba arkadaşalr interneteen template dosyası indirdim ancak açtığımda bana dosyaların yerini soruyor tek tek gösteriyorum ve sonra tempate i açtığında böyle bir hata alıyorum videoalrda media offline falan yazıyor. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim acaba bilen birileri varmı ?

'Sony Vegas' Çözümleri

Dosya inerken hata olmuş olabilir. Dosyalar 0 kb mı diye bir kontrol edebilirsin. Böyle bir sorun yoksa tek tek sürükleyip yerlerine taşımayı deneyebilirsin.

Dosya boyutları düzgün, ancak sürükleyip bırakmaya çalıştığımda bu hatayı veriyor Halbuki quick timde da yüklü.

'Sony Vegas' Çözümleri

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.