Şimdi Ara

'Sony Vegas' Çözümleri (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.223
Cevap
39
Favori
269.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dış mekan çekimlerinde konuşma sesleri istediğim kadar duyulmadığı için o sahnelere dublaj yapmak zorunda kalıyorum,ancak bu seferde konuşma sesleri doğal durmuyor.
    Dublaj yaptığım konuşma seslerine dışarda konuşulmuş havası nasıl verebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mystrious_man

Dış mekan çekimlerinde konuşma sesleri istediğim kadar duyulmadığı için o sahnelere dublaj yapmak zorunda kalıyorum,ancak bu seferde konuşma sesleri doğal durmuyor.
    Dublaj yaptığım konuşma seslerine dışarda konuşulmuş havası nasıl verebilirim?

Dublaj yaptığın sesin yanına dış sesler ekleyip onları kısık seviyede tutabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

ben daha cok yeniyim, videolarda bir tane partin sesini kısınca hepsi birden kısılıyor, bunun sebebi nedir...

eğer track in sesini kısarsan tüm sesler kısılır. part ın ses kısmını üstten tutup aşağı doğru çekersen sadece o kısmın sesi kısılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uk77

quote:

ben daha cok yeniyim, videolarda bir tane partin sesini kısınca hepsi birden kısılıyor, bunun sebebi nedir...

eğer track in sesini kısarsan tüm sesler kısılır. part ın ses kısmını üstten tutup aşağı doğru çekersen sadece o kısmın sesi kısılır.

tamam, şimdi oldu teşekkürler...
  • videolari 720p 50 fps kaydediyorum videoları işledikten sonra, hangi ayarlarda render edersem en az görüntü kaybı olur.
  • quote:

videolari 720p 50 fps kaydediyorum videoları işledikten sonra, hangi ayarlarda render edersem en az görüntü kaybı olur.

Bu çektiğin videoya göre değişir. Mp4 formatında bitrate deneyerek bulabilirsin. Mesela ilk olarak 4000-5000 bitrate ile küçük parçaları render al, gözünde nasıl hoş geliyorsa ona göre artırıp azaltabilirsin.
  • Linkteki videoyu sony vegasla işledim...
    eleştiri ve yorumlarınızı bekliyorum...

https://vimeo.com/42462529
  • Arkadaşlar, vegasta render aldıktan sonraki videoda ses kayması oluyor. Videonun başında yok, video ilerledikçe artarak devam ediyor ses kayması. Videonun sonunda 1-2 sn kayma oluyor. Timeline'da kayma yok. Neden kaynaklanıyor acaba?
  • Merhaba :) Komik gelebilir ama videoların sonundaki "event pan/crop..." bölümünde oynamalar yaparken bir şekilde kaybettim :) Şimdi ne kadar basarsam basayım açılmıyor.Çözümü nedir ?
  • merhabalar..
    sony vegas trial versiyon yüklüydü bilgisayarımda. süresi doldu ve bitti.
    aynı sürümün keyli halini bulup yükledim fakat keyi kabul etmiyor bilgisayara format atmadan bu durumu çözmek mümkün müdür ?
    şimdiden teşekkürler..
  • lütfen yardım..

'Sony Vegas' Çözümleri

http://g1205.hizliresim.com/x/v/6vwc9.jpg

sony vegas 11 crackli versiyonda cep telefonu ve digital fotograf makinalarıyla çekilmiş yaklaşık 60 tane videoyu alta müzik, üstte yazılar ve video geçiş efektleriyle 15 dklık bi movie yaptım.. render kısmında 1920x1080 olarak kaydediyorum... renderin %20-30 luk kısmını tamamladıktan sonra hata veriyor.

'Sony Vegas' Çözümleri

http://g1205.hizliresim.com/x/v/6vwgh.jpg

render işlemini başarıyla tamamlamak istiyorum, proğramı tam bilmiyorum youtube dan izlediği kadarıyla bi şeyler yaptım.. Bu konuda internetten sorun çözümlerine baktım özellikle youtube dan, CFF explorer kurdum yinede olmuyor.

ben amatör birisiyim bu konuda, videoları 15 günde ülkenin -dünyanın değişik yerlerinden topladım.. sabahladım , emeğim boşuna gitsin istemiyorum.. yalvarırım bi arkadaş şu işi çözmemde yardımcı olsun artık kafayı kırıcam yoksa .. teğmenler binbaşılar yardım edin...

• Arkadaşlar sony vegas pro'da paint yapmak mümkün mü.Yani videonun üstüne elle istediğimizi yazmak vs.Mesela videoda bir şifre var diyelim bunu flulaştırmak istiyorum.Bir yolu var mı?Baya baktım ama bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacar73

lütfen yardım..

'Sony Vegas' Çözümleri

sony vegas 11 crackli versiyonda cep telefonu ve digital fotograf makinalarıyla çekilmiş yaklaşık 60 tane videoyu alta müzik, üstte yazılar ve video geçiş efektleriyle 15 dklık bi movie yaptım.. render kısmında 1920x1080 olarak kaydediyorum... renderin %20-30 luk kısmını tamamladıktan sonra hata veriyor.

'Sony Vegas' Çözümleri

render işlemini başarıyla tamamlamak istiyorum, proğramı tam bilmiyorum youtube dan izlediği kadarıyla bi şeyler yaptım.. Bu konuda internetten sorun çözümlerine baktım özellikle youtube dan, CFF explorer kurdum yinede olmuyor.

ben amatör birisiyim bu konuda, videoları 15 günde ülkenin -dünyanın değişik yerlerinden topladım.. sabahladım , emeğim boşuna gitsin istemiyorum.. yalvarırım bi arkadaş şu işi çözmemde yardımcı olsun artık kafayı kırıcam yoksa .. teğmenler binbaşılar yardım edin...

Daha düşük bir çözünürlük denesen? Cep telefonu ile çekilmiş videoyu 1920x1080 render lamakta mantıklı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: destroyer333

Arkadaşlar sony vegas pro'da paint yapmak mümkün mü.Yani videonun üstüne elle istediğimizi yazmak vs.Mesela videoda bir şifre var diyelim bunu flulaştırmak istiyorum.Bir yolu var mı?Baya baktım ama bulamadım.

windows paintte yeşil yada mavi fon üzerine istediğin şeyi çizip bu resmi vegasta videounun üst track ine atabilir daha sonra resme chroma key efekti verip arka fon rengini seçerek yaptığın resmi videonun üzerine ekleyebilirsin.

videonun bir kısmını flulaştırmak için; videoyu üst track a kopyalayıp üstte yer alan videoda pan/crop kısmında mask işaretlersin. Maskta flulaşacak kısmı seçip bu videoya blur efekti vererek flulaştırabilirsin.
  • merhabalar arkadaşlar sony vegas hd platinum 10 kullanıyorum çalışmalarım sırasında yaptığı şeyi tekrar izlemek için playe basıyorum ancak video donmaya başlıyor bu yüzden ne yaptığımı tam anlayamıyorum ve buda benim moralimi bozuyor ve doğal olarak videonun kalitesi düşüyor ekran kartım amd radeon hd 6700 sebebi ne oalbilir :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: uk77

quote:

Orijinalden alıntı: destroyer333

Arkadaşlar sony vegas pro'da paint yapmak mümkün mü.Yani videonun üstüne elle istediğimizi yazmak vs.Mesela videoda bir şifre var diyelim bunu flulaştırmak istiyorum.Bir yolu var mı?Baya baktım ama bulamadım.

windows paintte yeşil yada mavi fon üzerine istediğin şeyi çizip bu resmi vegasta videounun üst track ine atabilir daha sonra resme chroma key efekti verip arka fon rengini seçerek yaptığın resmi videonun üzerine ekleyebilirsin.

videonun bir kısmını flulaştırmak için; videoyu üst track a kopyalayıp üstte yer alan videoda pan/crop kısmında mask işaretlersin. Maskta flulaşacak kısmı seçip bu videoya blur efekti vererek flulaştırabilirsin.

Teşekkürler.Bunları biliyorum,direk paint yapma olup olmadığını merak etmiştim ama sanırım yok.

• teşekkürler, facebooktan "Sony Vegas Eğitim Videoları" adlı gruptan bi arkadaş yardımcı oldu..

bu hale getirebildim

http://www.youtube.com/watch?v=eoq0NKrpe1I
  • quote:

lütfen yardım..

'Sony Vegas' Çözümleri

'Sony Vegas' Çözümleri

quote:

teşekkürler, facebooktan "Sony Vegas Eğitim Videoları" adlı gruptan bi arkadaş yardımcı oldu..

bu hale getirebildim

http://www.youtube.com/watch?v=eoq0NKrpe1I

Editlediğin videolar çok kaliteliymiş gerçekten 1080p değil 4k render lamak gerekirmiş yazık olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utanan ayı -- 31 Mayıs 2012; 1:21:49 >

• bak işte o kadar acemiyim ne dediğini anlamadım :) 4k dedin bitirdin beni :)
  • quote:

bak işte o kadar acemiyim ne dediğini anlamadım :) 4k dedin bitirdin beni :)

Demek istediğim editlediğin görüntülerin kalitesi çok kötü sen ilk mesajın da 1080p render almaktan bahsetmişsin. o görüntüleri 1080p render lasan videonun sadece boyutu artar görüntü çamur gibi olur. bunların hakkı 320x240 falandır :) yani sana tavsiyem video editleme işine girişmeden önce en sağlıklı render nasıl alınır formatlar video sıkıştırma gibi konuların teknik detaylarını iyi öğrenmen.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.