Şimdi Ara

Sony Teyp Ayarı Hakkında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
21.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Genelde Pioneer kullanırdım ama bu sefer Sony DSX A200 teyp aldım. Ayarları biraz karışık.

BAND 1 (Low Frequency)
    BAND 2 (Mid-Low Frequency)
    BAND 3 (Mid Frequency)
    BAND 4 (Mid-Hight Frequency)
    BAND 5 (High Frequency)

5 Adet ayar var. ( -10 ... 0 ... +10 ) Rakamları arasında ayarlanıyor. Bunları nasıl yapmalıyım ? Ön Kolonlar 16 CM aracın orjinal kolonları, arkada ise sony'nin oval hoparlörleri var. Amfi, bass yok.

• Bunlar bildiğimiz ekolayzer ayarları. Band 1 denilen düşük frekanslar basları, Band 5 denen yüksek frekanslar ise tizleri temsil eder, aradaki değerler bastan tize geçiş yapan ara değerlerdir. Bası arttırmak için Band 1'i +10'a doğru kulağınıza hoş gelene kadar arttırın, bir miktar Band 2'yi arttırmanız da gerekebilir. Ben rock/metal ağırlıklı müzik için bilgisayardaki ses sistemini şu şekilde ayarlıyorum örneğin:

(Sizin sistemde Band 1'den 5'e doğru ve -10 ile +10 arasında) +6, +1, +3, +3, +5
  • Benim teypte bundan ama hic boyle bi ayar yapmadim. Deneyerek yap hangisinde ses daha kaliteliyse daha cızırtızsa onu seç. Foruma konu acmaya usenirim ben sirf bunun için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Sony ayar konusunda biraz zayıf ama artık alınmış hoparlör mid ve low diye tabir edilen az ve orta bas için üretilmiş .

80 Hz 0 100 Hz 1 125 Hz 1 2.5 kHz 1 8 kHz 1 olsa iyi olur.

• Biraz kurcaladım ayarları güzel ses yakaladım, sadece bass şu an düşük onuda çözersem daha güzel olacak. Sony ayar konusunda zayıf ama ses konusunda baya iyi geldi kulağıma.
  • Bende yeni aldim bende anlamadim nedir bu bant ayari 13cm coaksiyel hoparlorlerle hangisi olcak acaba

• Bunlar bildiğimiz ekolayzer ayarları. Band 1 denilen düşük frekanslar basları, Band 5 denen yüksek frekanslar ise tizleri temsil eder, aradaki değerler bastan tize geçiş yapan ara değerlerdir. Bası arttırmak için Band 1'i +10'a doğru kulağınıza hoş gelene kadar arttırın, bir miktar Band 2'yi arttırmanız da gerekebilir. Ben rock/metal ağırlıklı müzik için bilgisayardaki ses sistemini şu şekilde ayarlıyorum örneğin:

(Sizin sistemde Band 1'den 5'e doğru ve -10 ile +10 arasında) +6, +1, +3, +3, +5
  • Tesekurler kurcalayim bakalim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.