Şimdi Ara

SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
867
Cevap
33
Favori
52.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni firmware ile malesef spotify connect çalışmıyor. Benim durumum bu şekilde malesef. Ancak chromecast ile dinleyebiliyorsunuz ama o da multi channel çalışıyor.

Yeni firmware bekleyeceğiz artık. Sizlerde durum ne?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Spotify connect dediğiniz misal telefon üzerinden Spotify de çalan müziği ağ üzerinden AVR ye göndermek ise bende çalışıyor. Multi channel harici de dinleyebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 2 Nisan 2022; 16:51:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

Spotify connect dediğiniz misal telefon üzerinden Spotify de çalan müziği ağ üzerinden AVR ye göndermek ise bende çalışıyor. Multi channel harici de dinleyebiliyorum.
    Evet o, dn1080 de iki türlü de dinleyebiliyorsunuz. Chromecast üzerinden veya spotify connect ile. Spotify uygulamasında cihazı hangi yöntemle bağladığınızı gösteriyor. Bende de çalışıyordu ama sonra çalışmamaya başladı. Chromecast ile bağlı ise kullanım klavuzunda da yazıyor stereo seçilemiyor. Yabancı forumlarda da aynı bağlantı sorunundan bahsetmişler genel bir firmware sorunu aslında.

• selamlar. bu 1080dn yi qacoustics hoparlörlerle 5+0 olarak kullanıyorum . sub araştırırken neye dikkat etmeliyim? illa aynı firma olmasına gerek var mi? Bütçe 2000 civarı

• quote:

Orijinalden alıntı: gregom

selamlar. bu 1080dn yi qacoustics hoparlörlerle 5+0 olarak kullanıyorum . sub araştırırken neye dikkat etmeliyim? illa aynı firma olmasına gerek var mi? Bütçe 2000 civarı

Kesinlikle aynı marka olmasına gerek yok ama o bütçeye iyi bir şey bulmanız sıfırsa imkansız. Q acoustics kullanıyorsanız subwoofera ihtiyaç var demektir.

• gregom kullanıcısına yanıt
    Kullanacağınız odanın ölçüleri de önemli. Mesela 30m² civarı odayı doldurabilecek bir sub 2.elde bile 5 6 bin civarı olacaktır.

• gregom kullanıcısına yanıt

Sub önemli,o paralara alacağınız sub işinizi görmeyebilir,paranıza yazık etmeyin,üzerine en az bir iki kat ekleyin yoksa da bekleyin,olunca alırsınız..

• Zamanında ps4 ile birlikte strdn1070 almıştım geçen farkettim ki Dolby Atmos ve dtsx desteklemiyor muş büyük hayal kırıklığı oldu. Üzerinde Dolby ve Dts yazıyor ama bunlar eski codec ler sanırım. Pcden Dolby acces indirip ses ayarlarindan Dolby Atmos for home theater seçtim ses çıkmadı. Kulaklık seçimi yapınca ses geliyor sadece. Dtsx uygulamasını indirdim onda da aynı şekil sadece headphone kısmı enable oluyor. Az daha bekleyip 80 alsaymisim keşke..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akıllı tv de kodi kullanıyorum, bu ara filmler 5+1 çalışmamaya başladı, ekranda dolby yazısı çıkmıyor avr'nin.

Başına gelen var mı arkadaşlar. netflix de sorun yok atmos ve dolby çalışıyor. AVR'nin şubat güncellemesi varmış sanırım yapmadım eve gidince kontrol edeceğim.

• Herkese merhabalar,

Eğer temiz 1080'ini satmak isteyen varsa ben de dn1080 ailesine katılabilirim:)

Forumdaki yazıların çoğunu okudum. Pre-out ihtiyacım olduğu için 2019 yılında Amazon'dan avr-x3500h aldım. Evet fiyat ve özellik olarak yani görece sony den bir kaç kat daha üstün bir cihaz. Fakat sese gelince tam bir çöp. Hemen arkasından çıkan 3600'ün çok iyi olduğu söyleniyor fakat ses renk ve içeriğinin çok ta değişeceğini sanmıyorum. Bu nedenle bir kaç ay önce Denon'u sattım. Fakat yerine halen bir cihaz koyamadım. Umarım buralardan bir 1080 çıkar:)

• DN1080 ile ilgili benim de bir sorum olacak.

Acaba aranızda bunu Sony XH9096 ile eARC üzerinden bağlayıp Dolby TrueHD+Atmos ve DTS-HD ses alabilen var mı?

Sony Türkiye ne yazık ki ancak servise yönlendirdi. Servistekilerin de cevabı "Denemeniz lazım" oldu. Hayır ikiside Sony ürünü ama cevap veremiyor Sony.

• quote:

Orijinalden alıntı: xmasterx

Herkese merhabalar,

Eğer temiz 1080'ini satmak isteyen varsa ben de dn1080 ailesine katılabilirim:)

Forumdaki yazıların çoğunu okudum. Pre-out ihtiyacım olduğu için 2019 yılında Amazon'dan avr-x3500h aldım. Evet fiyat ve özellik olarak yani görece sony den bir kaç kat daha üstün bir cihaz. Fakat sese gelince tam bir çöp. Hemen arkasından çıkan 3600'ün çok iyi olduğu söyleniyor fakat ses renk ve içeriğinin çok ta değişeceğini sanmıyorum. Bu nedenle bir kaç ay önce Denon'u sattım. Fakat yerine halen bir cihaz koyamadım. Umarım buralardan bir 1080 çıkar:)

Boşuna buralarda o kadar söylemedik hocam. Denon x4xxx serisi de dahil güç ve ambiyans anlamında o kadar iyi değil. Onda da fazladan kanal var tork yok gene. Eski Denon 38xx serisi de çok iyiydi ama yeni nesil malesef böyle değil. İlle de Denon bakılacaksa 6 serisi bakılmalı onun da fiyatı malum.
    Ses olarak yakın zamanda çıkan bu fiyat seviyesindeki 4klı avrler arasında rakipsiz bence.
    Denon da yaşamadığım entegrasyon sorunlarını tv ile uyum spotify gibi kısımları dn1080le yaşıyorum malesef ama bunlar gözardı edilebilinir bence.

• aeronics kullanıcısına yanıt
    X90j ile bende alamamıştım. Media playeri direk AVR ye girdiğimden pekte önemli değildi benim için, belki de atladığım bir yer vardır diyip üstüne düşmedim.

• Aslında benim müzik dinlemek için pre-power'ım olduğundan, pre-out'lu ve iyi yorumlar almış bir cihaza yönelmem gerekiyordu. Almanyadan da 1080'in Türkiye fiyatına almıştım 3500'ü. Bu kadar ruhsuz bir alet olamaz :) Hala pre-out ihtiyacım olacak tabi ki ama 1080 in servis şemalarından gördüğüm kadarıyla xlr-balanced output alınabiliyor. Sadece front'lar için bunu yapabilirim. Veya hiç bu maceraya girmeyip amplifikatör seçici de yapılabilir (Front hoparlör hem sinema hem müzik için kullanılacağından). Ama durum bu:)

• Dousk kullanıcısına yanıt

Zaten şu anki sistemimde htpc->AVR->TV şeklinde bir bağlantı mevcut. Amacım HTPC'yi komple devre dışı bırakıp KODI'yi televizyona kurmak.

Siz hangi player ile denemiştiniz acaba?

Nvidia Shield Tv Pro 2019

Player derken televizyonda hangi program vasıtasıyla oynatmayı denediniz acaba?

Pardon :) Kodi, Plex ve Emby ile denedim. Hiçbirinden hd sesleri iletemedim. Aslında Arc nin mantığı tam olarak nedir nasıl çalışır onu bile bilmiyorum ya.. sanırım soundbarlar için daha önemli bir özellikti öyle aklımda kalmış.

HDMI portları görüntü ve ses konusunda normalde tek yönlü çalışır. ARC (Audio Return Channel) özelliğindeki portta ise ses sinyali her iki yönde de iletilebiliyor. eARC olduğunda daha hızlı bir şekilde veriyi iki yönde de iletilebiliyor ki bu da kayıpsız ses formatlarını aktarabilmesini sağlıyor.

Son versiyon yazılım mı yüklü acaba sizde. Bildiğim kadarıyla DN1080'e eARC özelliği güncelleme sonrası kazandırıldı. Bşr de KODI'den AVR'nin Kayıpsız formatları da desteklediğine dair olan ayarının da seçilmiş olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeronics -- 20 Mayıs 2022; 8:48:13 >
    Tüm cihazlar en güncel sürümlerinde ve Kodi den tüm geçiş ayarları yapılı.

+ olarak TV / AVR bağlantısı TV tarafında HDMI 3 ve AVR tarafında HDMI A üzerinden ve her iki tarafta da ilgili arc ayarları düzenlendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 20 Mayıs 2022; 9:2:40 >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.