Şimdi Ara

SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
867
Cevap
33
Favori
52.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evet, benim projeksiyon da 3D destekli. Arada 3D animasyonları ailecek seyrediyoruz.

Yalnız projeksiyon normal bir filmi 3D yapmaz. Filmin 3D olması gerekiyor.
    Apple TV’nin 3D desteği var mı bilmiyorum. Ben indirdiğim filmleri Zidoo x9s medya oynatıcı ile oynatıyorum. Eğer film 3D ise projeksiyon otomatik olarak 3D moduna geçiyor.
    Bazen çocuklar 3D olayından sıkılınca da (gözlük takmak vs) medya oynatıcı üzerinden 2D’ye çevir deyip filmin kalan kısmına o şekilde devam ediyoruz.

Bu arada dlp projeksiyonlar 3D için farklı özellikte gözlük kullanır. Epsonlar ise farklı.
    Bu sebeple gözlüğü projeksiyona uygun almanız gerekir.
    Misal ben gözlükleri Amazon’dan Boblov marka almıştım. Aynı gözlükler AliExpress’te de var.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Eğer projeksiyonu tam karşıya koymayacaksanız size horizontal shifting (yatay kaydırma özelliği) olan projeksiyon lazım. Bu özellik de daha üst modeller de oluyor. Misal benimkinin üst versiyonu olan w5700 modeli. Optoma yada Epson’da hangi modele denk geliyor tam bilmiyorum ama kabaca 2000 usd seviyesindeki projeksiyonlarda oluyor bu özellik.

O yüzden iyice araştırma yapmadan alım yapmayın.

Bu arada sizin tv sehpası alt kısımda ağırlık sebebiyle alta doğru göbek yapmış. Bu sebeple çekmeceler de tam kapanmıyor.
    Sehpayı boşaltıp tam ortaya biraz içe doğru yandaki ayaklarla aynı yükseklikte bir tahta yada ayak koymanızı tavsiye ederim.

Bir diğer gözüme çarpan detay da AVR’nin sehpanın üstünde olması. Eğer perdeyi tam sehpanın üstüne kadar indirirseniz perde AVR’yi kapatacak. Bu sebeple ses açma kapama gibi işlemlerde sorun yaşayabilirsiniz. Buna çözüm olarak AVR’ye kablolu kızıl ötesi alıcı takabilirsiniz. IR extender olarak da geçer bu cihaz. Perdeyi açtığınızda alıcı gözü perdenin önünde kalacak şekilde yerleştirirseniz sorun çözülür diye düşünüyorum.

Perdeyi 15-20 cm yukarıda bırakırsanız da ekran çok yukarıda kalabilir. Bu da izlerken biraz yorucu olabiliyor.

Bir nokta da tv sehpasının üst kısmı ile tavan arasındaki mesafe biraz kısa gibi görünüyor. Perdenin kasası 10 cm gibi olsa, perdenin alt siyah kısmı da 5-6 cm olsa, o mesafeden 15 cm düşerek maksimum görüntü yüksekliğini bulabilirsiniz.

Kabaca 120” bir ekranda görüntünün yüksekliği 150 cm gibi oluyor.
    Perde ve projeksiyon alırken bunu da dikkate almanız lazım
    Birde su konuda fikrinizi alayım
    Ben bütün yayınları projeksiyondan izlemicem sadece film
    Bu durumda tavana monte edip elektrik hdmı montaj aparatı vs bunlarla uğraşmak yerine zaten 4.5-5 izleme mesafem var önde sehpa üzerine koyup izleyip kaldırsam daha portatif bişi daha az zahmetli olmaz mı

• bariscapt B kullanıcısına yanıt
    O da mantıklı aslında.

Ama evde küçük çocuk varsa yada evcil hayvan, projeksiyon sehpa üzerindeyken kabloya takılma vs gibi sorunlar yaşanabilir.
    Yada gece film bitti ve uykunuz geldi, üşenip projeksiyonu kaldırmadınız. O arada çocuk yada hayvan kaynaklı bir şeyler olabilir.

Yani bu durum tamamen evin kendine özel şartlarına göre sizin karar vermeniz gereken detaylar.

Bu arada bu şekilde sehpa üzerinde seyyar bir kullanıma gidecekseniz, kesinlikle ve kesinlikle avr yada projeksiyon açıkken kablo takıp çıkarma yapmamalısınız. Özellikle hdmi yuvaları kablo takıp çıkarmaya karşı çok hassas oluyor.

Bunun yanı sıra seyyar kullanımda, projeksiyonu çalıştırdıktan sonra ekranı oturtmak için projeksiyonu çok hafif şekilde kaydırmanız gerekiyor.
    Ve de projeksiyonu kapattıktan sonra kaldırmak için bir süre soğumasını beklemek gerekiyor.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI
    Sanırım önce seyyar kulllanımı deneyip duruma göre daha zor gelirse tavan olayına girerim
    Tavanda ortada yarım küre şeklinde zannederim 30 cm yarıçapımda bir aydınlatma var tavan aparatı ile bunun altında kalabilir projeksiyon ama sehpa daha pratik geldi
    Evde dolaşan küçük çocuğumuz yok evcil hayvan köpeğimiz var ama o da kablolara takılacak bi tip değil
    Tşk ederim

• bariscapt B kullanıcısına yanıt
    Aynen ilk etapta seyyar daha mantıklı gibi. Bu durumda projeksiyon yerleşimi sizin için daha kolay olacaktır.

Sadece cihazlar açıkken kablo takıp çıkarmamayı unutmayın.

Bunun yanı sıra, ön kuleleriniz tam duvara dayalı şekilde duruyordu. Film izlerken en azından tv sehpası ile aynı hizaya gelecek şekilde öne çekerseniz bile seste ciddi bir iyileşme olur.

Ses dalga şeklinde genişleyerek yayıldığı için fotodaki yerleşimde tv sehpası ciddi şekilde sesi bloke ediyordur.
    Aynı şekilde orta hoparlörü de film seyredeceğiniz zaman tv sehpasının ön kısmına çekerseniz, o da fayda sağlar.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Tamamdır çok tşk 🙏

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.