Şimdi Ara

SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
867
Cevap
33
Favori
52.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim, keyifli seyirler..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

Benim avryi ilana koydum giderse bende dn1080 alayım diyorum

Neredesin Necat,durduğun kabahat,senide bekleriz 1080 modele,

bir çok ihtiyacı rahatlık ile karşılıyor,,

istersen yine bir gün atla gel test edelim,hazır ben İstanbul,dayken,

bir sene sonra tekirdağ marmara ereğlisindeyim,evi aldık,3 katlı yazlık tipi,müstakil,..

Şiddetli ses testleri artık rahatlık ile yapılacak 

• erdote kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler abi buralarda takılıyorum ne olsun :) sen ne yapıyorsun? projeksiyonu 4k yapayım diyorum öyle olunca avryi mecburen güncellemem gerekecek. Şu şartlar altında da en cazip model dn1080 duruyor malum. Ev de hayırlı olsun Allah güle güle oturmayı nasip etsin. Uygun bi zamanda uğrarım belki ararım seni öyle bi durum olursa, davetin için de teşekkür ediyorum :)

• Dousk kullanıcısına yanıt

Ne demek Necat, her zaman beklerim..temenin için teşekürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar, bu başlığı görmedim, ayrı bir başlık açmıştım, siz üstadlara sorayım:

evimde 2 kule tipi B&W 604 serisi 2x100W hoparlör seti var, 15 yıllık yadigar... evimde bu ürünleri Onkyo A9211 ile sürüyordum, ps4, apple tv ve digiturkten gelen yayını veriyordum. Onkyo miadını doldurdu malesef arızalar başgösterdi.

stereo müziğin keyfini de çıkarabileceğim ama teknolojinin nimetlerini de kaçırmayacağım bir cihaz( spotify, airplay, atmos vs) ararken sony str dn-1080 dikkatimi çekti.

Bu ürünü alıp gelecekte de surround hoparlör seti ve sub alarak bir sinema ortamına gidebilir miyim sizce ( kuleler aynı kalacak)? ya da bu bütçeye ne tavsiye edersiniz?

desteğiniz için şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinger75

merhaba arkadaşlar, bu başlığı görmedim, ayrı bir başlık açmıştım, siz üstadlara sorayım:

evimde 2 kule tipi B&W 604 serisi 2x100W hoparlör seti var, 15 yıllık yadigar... evimde bu ürünleri Onkyo A9211 ile sürüyordum, ps4, apple tv ve digiturkten gelen yayını veriyordum. Onkyo miadını doldurdu malesef arızalar başgösterdi.

stereo müziğin keyfini de çıkarabileceğim ama teknolojinin nimetlerini de kaçırmayacağım bir cihaz( spotify, airplay, atmos vs) ararken sony str dn-1080 dikkatimi çekti.

Bu ürünü alıp gelecekte de surround hoparlör seti ve sub alarak bir sinema ortamına gidebilir miyim sizce ( kuleler aynı kalacak)? ya da bu bütçeye ne tavsiye edersiniz?

desteğiniz için şimdiden teşekkürler...

Onkyo a9211 giriş seviyesi stereo amfi. DN1080'de bildiğiniz üzere bir avr neticede.

Ses olarak Sony karakterini sever misiniz onu test etmeniz gerekiyor bence stereo olarak kaybınız olmamakla birlikte surround kazanımı da olur. Hi-res flac ve DSD ile Network özellikleri de cabası.

O mebladan biraz fazlasına ben gene stereoda kalayim derseniz Dikmen'den Yamaha RN803D'ye bakın derim gayet iyidir.

• yasinger75 Y kullanıcısına yanıt
    Sonuçta bir sinema amplisi olduğundan dediğiniz gibi bir takım surround, center ve sub ile ileride sinema ortamını bu cihaz ile çözersiniz.

sinema tarafını sony 1080 ile çözersinde stereo müziğin keyfini yaşayamazsın birçok avr kullandım stereo işi avr ile olmuyor pre out çıkışı olan avr alıp stereo amfi eklerseniz hem sinema hemde stereo keyfi yasarsınız buda cok para demek

• şuna mı geliyoruz, stereo keyfi istenen seviyede olmaz, surround sisteme de girmediysen ve orta vadede de yoksa böyle bir hedef, network amfi al?

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinger75

şuna mı geliyoruz, stereo keyfi istenen seviyede olmaz, surround sisteme de girmediysen ve orta vadede de yoksa böyle bir hedef, network amfi al?

Onkyo a9211 in yerine ikame olur hocam DN1080. 9211 Giriş seviyesi zaten wooow diyebileceğiniz bir model değil. A9711 olsa idi iş başka olurdu.

stereo amfinin sesine alışmışsan sony 1080 e geçtiğinde ne oluyo ya  diyebilirsin ama film işine gireceksen gözün kapalı 1080 al ama 1080de pre out yok network amfi alacağına safkan bir stereo amfi al film işine girmeyeceksen başıma çok geldi stereo amfiden sonra avr hiç ama hiç tat vermiyor sırf bu yuzden pre out çıkışlı avr aldım

• teşekkürler yorumlar için, ancak connected olmayan bir amfi bu devirde çok anlamlı mı? spotify airplay vs nimetlerini düşününce eksik kalsın istemedim.

connected stereo amfi de avr hissiyatında değildir değil mi? yamaha rn-303d benzer fiyatta 1080 ile...

• Arkadaşlar merhaba forumda araştırdım ama bir sonuca varamadım. Dn1080 için ikinci elde en fazla 1000-1300 tl bandında (daha düşük de olabilir) 5.1 için önerebileceğiniz bir aktif subwoofer var mı? Şu anda odam yaklaşık 16-20 m2 ama salona (35 m2) geçiş yapma ihtimalim de var.

• Merhaba arkadaşlar sony 65xf9005 ve yeni aldığım sony 1080 avr var. Almadan önce pioner htp 329 seti kullanıyordum. Şu anda bütçe olmadığından hoparlör değişimi yapamadım. Sadede geleyim film ya da başka birşey izlerken durduğumda hoparlörlerden çıt sesi geliyor izleme esnasında sorun yok yalnız. Daha önce vsx 329 avr ile böyle bir sorunum yoktu. Bu durumla karşılaşan ve çözümü bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • Bu cihazdan almayı düşünüyorum. Halihazırda 1080p televizyonum ve 5.1 hoparlör setim var, dolayısıyla 7.2, Atmos ve 4K'lı bu cihaz bana fazla geliyor aslında. Ama cihazın ağ özellikleri ilgimi çekti. Sony'nin daha ucuz modellerinde olmayan Chromecast özelliğini çok kullanırım diye düşünüyorum. AMA, Sony'nin cihazdaki Chromecast sürümünü güncellemediğini ve bu nedenle pek çok uygulamanın (Tidal başta) Chromecast üstünden kullanılamadığını okudum.

Şimdi sorularım şöyle:

• Cihazın ağ özelliklerini ne ölçüde kullanıyorsunuz?
    • Chromecast ne kadar işe yarıyor?
  • mkashgari M kullanıcısına yanıt

Chromecast mi bilmem ama telefon ile aynı ağdayken wifi üzerinden rahatça tidali telefondan açıp dinliyorum. Bluetooth ile bağlayınca 660 kbps de takılı kalıyor, üstüne çıkmıyor bende. Kısıtlamayı telefon (Huawei p10) mu yoksa avr mi yapıyor bilmiyorum.

• muhammet061 M kullanıcısına yanıt

bendede var ayni durum 5.1 bağliyken yapmiyordu atmos hoparlör ekledikten sonra yapmaya başladi. her zamanda yapmiyor ama bazen dediğin gibi filmi durdurup paşlatinca yapiyor

• byvolcan kullanıcısına yanıt
    Sanırım netflix veya harddiskten atmos film açtığımda yapıyor. Umarım bir çözüm buluruz
  • muhammet061 M kullanıcısına yanıt

aynen sadece atmos seslerde yapiyor

• Bugün bu receiveri aldım. Evdeki 10 yıllık Panasonic tx-50gw30 Full HD plazma TV'ye bağladım. Turkcell Superonline TV+ cihazını receivera bağladım. İzlemeye çalıştığımda TV ekranında şöyle bir hata mesajı çıkıyor:

"The content cannot be displayed. To display, please connect with the HDMI input which supports HDCP 2.2 on the TV."

Ama dizüstü bilgisayarı bağladığımda sorunsuz izleyebildim.

Bu sorunu nasıl çözerim?

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.