Şimdi Ara

Sony PlayStation 5 Pro özellikleri ortaya çıktı: Büyük yükseltme geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
5.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknoCat

Gercek spekleri yazayim

2024 sonu veya 2025 basi cikacak.

250w max guc cekecek.
    Rdna 4.0 gpu zen 3+ cpu ile gelecek
    Daha yuksek cache li 8 C 4.7ghz ultra verimli cpu ve 3d V cache gpu mimarisi ile 4090 gucunde olacak 20gb vram ile gelebilir 8K modu icin

1440p/1080p 240hz performans modu
    1440p 120hz fidelty
    4k 60hz RT modu gelecek

Kisaca suan 30 40fps 4k rt oyunlar 60 fps olacak

Cd isi slim gibi olacak.

Slim de guc kullanimi 250w max dan 160w'a kadar inecek

Pro icin sony amd nin rdna 4.0 ini bekliyor. Acelesi yok..

Bu yil zaten fat case den slime gecis olacak.

Ps vr2 de pro da fidelity mod ile daha yuksek fps ve daha iyi render ile calisacak.

Dedigim gibi 2024 de cikacak amd flagship rdna4 ekrann karti zaten 4090 dan yuzde 40 daha guclu olacak.

4080 4090 arasi birsey beklemek normal ps5 icin. Base versiyon ile baya fark olacak.

650 dolar fiyat etiketi ile gelir. Slim de 350 dolara alici bulur.

Teknoloji ucuyor forumun haberi yok
    Esksii gibi degil artik. 180w 4090 laptop ile 450 w 3090ti masastu ayni gucte. Eskiden boyle seyler olmazdi.

3060 laptop , 3060 dekstoptan daha fazla cuda corea sahip yari gucte yuzde 10 daha yavas laptop.

Mobil ile pc arasindaki ucurum artik hizli kapaniyor

5090 ciktiginda 4090 in cok espirisi kalmayacak..

20gb vram ile gelir gelecek 8K da. Pc icin anlamsiz ama tv de 4K bile yetersiz ppi acisindan..

4090 dan yuzde 10 daha geride olur ps5 pro.

4k da 4090 80 fps aldigi oyunda 72 70 68 dfps alir ps5 ama bunu 60 a locklarlar
    Kardeş amdnin elinde 4090 gucunde bir sey olsaydi sence piyasaya cikarmaz miydi hele 7 serisiyle eşi benzeri bulldozer-piledriver cpularinda gorulmuş cinsten bir rezillik yaşıyorken?
    4090 gucunde olmasi icin 4090a yakin maliyette olmasi lazim, hem maliyet hem de guç ve sogutma bakimindan.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Bu saniye basina kayar nokta operasyonu olcusunun oyun performansini yansitmadigini anlamak icin vega64 ve 1080 ti'i mukayese edebilirsiniz kardeş.

• Daha eldeki oyunlarda doğru düzgün verim yok

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt

2024 sonundan bahesiyorum suan 2023 sonujda bile degiliz...

5090 ciktiginda amd nin en iyi karti yine geride kalacak...

5090 , 4090 dan rahat ilerde olacak.

Senin mantik hatali. Ornek olarak: 3090 karsisinda bi karri yoktu amd nin... 7900 xt 3090dan iyi. Tamma da arada kac yil var?

Jenerasyonlar ayni degil.

Ayrica amd isteseydi 4090 gucunde kart cikarirdi ama maliyeti cok ucuk oldugu icin cikarmadi.. rdna 4 daha cikmadi. 3.5 yolda.

Rdna 4.0 a daha var...

Merak etme ps5 pro 4080 4090 ayarinda olacak.

20gb vram ile de gelir cok net. Ama zen 4 cpu ile gelmez.

Amd fiyat performans olarak gayet iyi ne bulldozer donemi ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • StG 44 kullanıcısına yanıt

Saçmalamakta ayrı bir seviyeye ulaşmışsın. Seni tebrik etmek lazım. Pro haberi bile bu kadar dengeni bozduysa çıksa ne olacak kim bilir.

• Tosun911 T kullanıcısına yanıt

Ps5 in var mi?

• Kesin gelecek eskisi gibi 8 yılda bir konsol olayı yok. Geçen nesil geldi bu nesil niye gelmeyecekmiş. Microsoft ta karşışık verecek izleyin görün 2024 2025 hareketli geçecek.

• Fiyat uçuk olacağı için pek artık ilgilenmiyorum. Yaşasın PC.

• ENTÜRKTEYNMENT E kullanıcısına yanıt

yanlışsa doğrusunu yaz o zaman ama yazamazsın amacın trollük zaten.  tamam karşiiiiiim merak etme, o güzel hatrın için yoktan yere 100 milyonlarca dolar zarara girip pro da yaparlar pro plus da yaparlar oldu mu  

• Ya isterlerse PS5 Pro Ultra Super Max Definitive Edition çıkarsınlar, şu an konsolda adam gibi oynanacak iki tane özel oyun var, iki!

• Lady Maria kullanıcısına yanıt

En başından beri aradığım yorum. Neyse pro çıkınca örümcekler artık pro zevkiyle ağ kursunlar diye eskisini kaldırır onu koyarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobainn -- 20 Ağustos 2023; 19:38:24 >
  • Oyun çıkar oyun oyun makinayı aldık 1 senedir elimi bile sürmedim. Kırık ps4 almak daha mantıklı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Konsollar da artık PC'ye döndü. Pamuk eller cebe Ps5 Pro alarak Ps5 donanımınızı upgradeleyin.

• teknoCat kullanıcısına yanıt

kardeş güç tüketimi ve ısınma sorunlarını tamamen gözardı ediyorsun.

Kardeş, sen benim bu forumdaki 16 yıllık geçmişime bir baksana. 

Ya da burada arayıp yorulma. Şu aşağıda verdiğim forumda ekran kartlarına dair başlıkları, haberleri bir kontrol et bakalım. En eskiye doğru git:

https://www.cursedhardware.com/forum/4-donan/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 21 Ağustos 2023; 13:6:12 >
  • mamad kullanıcısına yanıt
    Yav kardeşim karıştırma milletin ekmeğine mani olma, çıkarsınlar pro aynı şeyin laciverti olur zaten alıcısı da çok olacak SONY taş mı yesin? :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Ps5 icindeki sogutucunun boyunu gordun mu? Sivi metal kullaniyorlar. Gerekirse vapor chamber eklenir sorun yok bunlar ucuz seyler... 5 dolar maliyeti artar tuketiciye 30 dolar olarak yansir o fark...

2025 den bahsediyoruz. 2025 de ki ps5 pro , yapimcinin tek bir patchi ile witcher 3 rt yi 60 fps de acabilecek diyorum.

2025 de witcher 3 next gen surumu 2 yillik olacak...

Suan 30fps verdigi oyunlarda 60 verecek diyorum.

Isinma falan demissin tekrar ediyim:

Laptop 4090 180w tuketir. Masaustu 3090ti 450w. Bu ikisinin 4K oyun performansi ayni.

Baska sorun var mi?

• Lady Maria kullanıcısına yanıt

Sadece ozel olyun olarak bakmak yanlis.

1) ps5 de harila bir vr destegi var. Ps vr2 cidden cok iyi. Ve aaa oyunlar geliyor.

2) cogu insan pc kurmakla pc basinda oyun oynamakla ugrasmayi sevmiyor. Tv karisinda oyun oynuyor. Tek oyun kaynagi xbox veya ps olan bor suru insan var

3) ps plus extra ve ps plus essential game pass den cok daha avantajli. Ornek olarak ben dolar 5tl iken yillik ps plus 120tl satis donemlerinde 3-5 tane aldim hep. 2025 ortasina kadar ps plus uyeligim vardi gecen yil. Extra ya guncelledigimde tek odeme ile tum uyeligi cevirdi sonraki odeme icin 2025 ps plus bitis tarihini gosterdi.

Dolarin surekli arttigi ulkemizde aylik uyelik satisi cok skintili. Game paas de aylik 120 tl fln yillik 1440tl ediyor. Ben daha gecrn yilkigi 460tl den ps deluxe aldim 3 yillik. 2028e kadar deluxe deyim. Her ay 3 oyun veriyor suresiz ustune deli bir oyun arsivi var.

4) pc oyunlari ucuz argumani coktan oldu. Genelde ps store de oyunlar daha uygun.. cunku hala sony yerel fiyatlama yapabiliyor... steam vs birakti bu isi.

Bende 3090 li pc de var ps5 de var. Genelde ps5 deyim. Zaten bor suru oyun var

Sadece cyberpunk gibi oyunlari acikcasi pc de oynuyorum... ama bu da biraz lukse kaciyor. Sadece 3090 (3 yillik kart) ikinci eli suan 550 dolar... ben aldigimda 700 dolardi.. konsolu kulaklikla 550 dolara mi ne almistim 2021 baslarinda(yurt disindan)..

Ozel oyun geliyor gelecekte. Bir suru indie oyun vs var. Evet bu oyunlar pc ve xb da da var. Zaten olay oyun oynamak. PS sadece exclusive oyun sunan bir hizmet degil.

Harika bir medya cihazi. Git gide degeri de artti. 1440p destegi yoktu geldi suan ekranimda 1440p 120hz cok guzel COD multi oynuyorum. Vrr allm geldi. Dolby Atmos geldi( ilerde atmos sistem kurcam ama daha cok var buna). Harika bir vr gozluk geldi ki bence en guzel haber buydu.

Pc de hala vr alinmaz. Cunku pc ozgur bir yer yani standartlar yok. Sony PS de sony ne kural koyarsa yapimci ona uymak zorunda ve donanim da az cesit oldugu icin harika optimizasyonlar yapiliyor. Mesela eye tracking ve partial rendering cok iyi bo ozellik.

Ps5 pro dan beklentim 4080 ile 4090 gucunde olmasi 20gb vramle gelmesi. Satarim aleti alirim ps5 pro

Ayrica ssd upgrade isi de ps de cok daha kolay.

Wd black sn850x 4tb 7500mb s okuma yazma ssd ler 280 dolarlara dustu bile

Ssd hizli ucuzluyor iyi ki beklemisim. 650 dolar vermemisim... ;)

Ayrica pc de cogu oyun cok sorunlu artik. Dedigim gibi cok fazla ekran karti ram cpu configi oldugu icin yeterli test yapilamiyor. Zaten nvidia nin en iyi kartini almiyorsan modern oyunlarda illa bi skinti yasiyorsun... 5090 cikinca 600 dolara ikinci el bi 4090 cekerim artik

• kardeş ps5'in toplam güç tüketimi 350W. Bunun pratik bir sebebi var. Yoksa o kasanın içine 3090ti ve 3950X koyup oraya bir 750W psu da koyabilirlerdi.

Konsollarda cpu+gpu yerine apuların kullanılmasının da pratik sebepleri var mesela. Senin bu söylediğin şey önümüzdeki sene değil de bir 3 sene sonra falan olabilir. Şu an henüz çok erken öyle bir şey için. O verimlilikte silikon henüz ön tasarım aşamasındadır en fazla.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.