Şimdi Ara

Sony PlayStation 4 tanıtıldı: Konsol dünyasında AMD hakimiyeti başladı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
379
Cevap
2
Favori
13.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Resim fake ama şunun gibi şeyler türeyecek:
    Sony PlayStation 4 tanıtıldı: Konsol dünyasında AMD hakimiyeti başladı
  • Kimse f/p konusuna değinmemiş.Tamam ahım şahım donanım olmayabilir ama bu cihazın 400$ seviyesinden satılacağını düşünürsek gayet iyi.Şimdi bu konsolda i7 işlemci gtx680 yada hd7970 koysalardı 400$ seviyesinden satmaları beklenemezdi daha yüksek fiyatlara satarlardıki ozaman her kesime ulaşamayacaktı sadece geliri yüksek kişiler bu cihazı edinebilecekti.Kalan diğer gelir gruplarındaki kişilerde anca seyrederdi.

• Ram konusu gerçekten şaşırtıcı 8gb gddr5 ram muazzam olmuş fakat işlemci ve gpu 8 yıl sonra çıkan konsol için beklentilerimizi karşılayamıyorum ne bileyim insan daha iyisini bekliyordu özellikle işlemci ve gpuda.

• Eee peki bu kaç para olacak ::?
  • Umarım optimizasyon sorunları biter. Bitmese bile en aza iner. Sağlam bir makine geldiği aşikar.

Bende bu bahaneyle ilk konsolumu almış olurum
  • çok daha büyük beklentilerim vardı açıkçası bende hayal kırıklığı yarattı.
  • çıksın da bi hele

bin lira altına düştüğünde alınır bir tane
    bir sene sonra düşse iyidir
  • Klavye + Mouse resmi desteği yine yok.Gamepad'le FPS'ler zevkli olmuyor.Online MMORPG zor oynanıyor...Strateji hiç oynanmıyor...Dota 2,LoL gibi oyunlardan bahsetmeye gerek bile yok...
  • İşlemcisi iyi değil mi yani?

• Ya hep tartışılır pc mı konsolmu sonra da grafik kalitesine bakmak için 5000tl lik pc yle gidip 200-300$ lik konsol yok söyle yok böyle nekadar düz mantık bu sen git aynı parada bı pc topla ve gercekten konsola özel olan oyunları çalıştır Eyvallah ne kadar pcye yakın olmus olsada yinede tam koyaslanacagini sanmam enbasitinden konsola özelleştirme var evet kapalı kutu malzeme belli ve en önemlisi directx yok oyuzden eski konsolların yaptıklarını gördükten sonra bunlar muazzam Allah aşkına pc yıllardır onde evet sağlam bı pc kullaniciyim bende ama böyle oyun gördükmu nerede yok

Killzone watch dogs square enix ve mağarada gecen şövalye sahnesi yok böyle birsey diyorum zaten pcye o grafiklerin gelmesi nekadar güçlü olsada bilmem 2-3 yıl daha surermi konsol gayet başarılı XBOX kullanicis olarak.

• Konsola optimize oyunlarda donanımdan %100 verim alındığı konusuna katılıyorum ancak yine de insan psikolojik olarak aldığı konsolun çok güçlü olmasını istiyor. Belki de HD7850 koyup HD7970 diye adlandırsalardı çoğumuz işte bu, Sony kendine yakışanı yaptı, aştı vb. yorumlar yapacak olurduk. Sonuçta bana native 1080P ve 4X AA ile 60FPS verebiliyorsa o konsol benim için olmuştur. PS4 bunu veriyor mu bekleyip görücez, yoksa beklentiler Xbox'ın yeni konsoluna doğru kayacaktır kendi açımdan.
  • 1.84 Tflops yazıyor, HD7850 oc sürümü sanırım.
  • Burdaki en önemli kısım x86-64 olayı.Günümüzde oyunların konsoldan pcye geldiği düşünüldüğünde optimizasyonun daha kolay olcağı aşikardır.Pc donanımı ile ps donanımını karşılaştırmak çok yanlış bilgisiz bi harekettir.Ps3 teki grafik ve işlem gücüyle ne oyunlar oynandığını umarım görmüşüzdür.Ayrıca fark ettimki içinde sırf amd komponentleri kullanıyo diye rahatsız olan bazı fanboylar var ne yazıkki... Tabi nvidia komponeneti kullanılsa babaları para kazancağı için.. neyse iyi seyirler.

• ps4 kasım sonu aralık başı gibi Amerika da satışta
  • Bunu kırıp windows kurarlar şimdi. Başka bir alternatif de ps3 ün yazılımını kırıp pc ye kurmak
  • Sunumu izleyenler dikkat etmişlerdir. Sony'nin sürekli üzerinde durup tekrar ettiği nokta "developer dostu konsol" ifadesi oldu. PS3'ün mimarisinden kaynaklı getirdiği zor programlanabilirlik sorunu çözüldü böylece. Artık sadece 1. parti yapımcılar değil 3. parti yapımcılarda çok rahat şekilde konsola oyun geliştirebilecekler.

Diğer bir nokta sızan bilgilerde 4 GB GDDR5 bellek olacağı söylenirken 8 GB GDDR5 bellek meselesi sürpriz oldu. Sunumdaki en önemli şeydi bence bu detay. Epic Games, Crytek ve daha başka bir sürü firma yeni nesil konsollar için yeterli bellekle gelmeyebileceklerinden şikayet ediyorlardı hatırlarsanız. Muhtemelen ilk aşamalarda 4 GB bellek düşünülürken sonradan 8 GB bellekte karar kılındı. Yapımcılar için bile sürpriz olmuş bu durum.

Unreal Engine 4 geliştiricilerinden birinin ilk yorumu:

http://resim.donanimhaber.com/m_71977753/tm.htm

Epic Games kurucularından Mark Rein'in yorumu:

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Epic_Games_PS4un_Ram_Kapasitesi_Buyuleyici-34883.htm

GPU'nun 1.84 Teraflops / 18 Compute Units ile hemen hemen Radeon HD 7850 ile 7870 arası bir GPU olduğu görülüyor. Konsol için gayet iyi buldum ben. En azından Native 1080p, AA-AF sorunu olmayan, yüksek detaylı kapmaların rahatlıkla kullanılabileceği oyunlar kesinleşmiş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 21 Şubat 2013; 17:32:48 >

• Adamlar Gpu için bir şey söylemedi henüz . Atıp tutmayalım.Yoksa bende atabilirim 8000 serisi diyorum
  • Crysis 3 ün AMD GCN mimarisine göre optimize çıkacağı düşünüldüğünde ... yeni nesil konsollar cidden insanı heyecanlandırıyor ...

PS4 ün AMD Jaguar ile çıkması AMD nin tablet tarafındaki gücünüde arttırır ve GCN temmelli bir GPU da oyunlar gerçek anlamda etkiletiyi olur ...

bu arada ufak bir ayrıntı var Jaguar 28 nm de üretilen ilk APU olma özelliğini taşıyor bu açıdan şu kesin AMD 28 nm noktasında çok iyi üretimler yapmış ki PS4 ün yapıtaşını oluşturan bir Yonga üretimini üstleniyor ...

sırada Xbox 720 ki o da PS4 ile hemen hemen benzer olacaktır belki bir ihtimal Richland APU kullanılma durumu olabilir diye düşünüyorum ...

son olarak AMD işlemci ısınır diyenlerin argümanı bu sefer ne olacak merakla beklemekteyim ...

• GDDR5 8Gb bellek gayet güzel. HD7850 seviyesinde bir GPU da gayet iyi. Ama 8 çekirdekli de olsa Jaguar temelli işlemci kısmı düşündürüyor. En azından Trinity temelli bir işlem birimi görmek isterdim. Ultra düşük güç tüketimine sahip tabletler için geliştirilmiş bir işlemci sonuç itibariyle.

Tabi şunu da eklemek lazım ki, 8 çekirdekli ve çekirdek başına gücü zayıf sayılabilecek bir konsola oyun yapılırken, doğal olarak çoklu çekirdek kullanımına yönelik optimizasyonlar yapılmak zorunda. Bu da şu "işlemcinin tüm çekirdeklerden faydalanamama" geyiğini (en azından port oyunlar açısından) baya azaltacaktır. Bu durum da bilgisayar tarafında tabi ki AMD'nin işine gelecek.

GPU da GCN mimarili olduğundan, yine bu konsola göre optimize edilmiş oyunların, bilgisayara aktarıldığında AMD GPU'larla daha iyi anlaşabileceği tahmini yürütülebilir. Bakalım zaman ne gösterecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 21 Şubat 2013; 15:51:32 >

• klasik kafa klasik yapı işte ne desem boş bi kulaktan girer öbüründen çıkar o yüzden elimi hiç yormayacağım

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.