Şimdi Ara

Sony Playstation 3/4 - Sıkça Sorulan Sorular & Cevapları !!! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.578
Cevap
65
Favori
671.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: solidfb

Blue-Ray yazmışsın.Blu-Ray olarak düzelt istersen.

• Weycell hocam iyi güzel yazmıssın ama biraz kısa olmuş gibi. güncelle istersen.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: VESRAP

Weycell hocam iyi güzel yazmıssın ama biraz kısa olmuş gibi. güncelle istersen.....

Gelen sorulara göre devamlı güncelleniyor, ayrıca burda olmayan ama sizin aklınızda olan veya benim unuttuğum önemli sorular varsa bana özelden veya burdan bildirin arkadaşlar...Herşeyi de bizden beklemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weycell 61 -- 18 Mart 2007; 14:53:25 >
  • devılmycry4nezaman cıkıyo baba ya benı bı aydınlat,
  • quote:

Orjinalden alıntı: ps3power devılmycry4

devılmycry4nezaman cıkıyo baba ya benı bı aydınlat,

Devil May Cry 4'ün şimdilik 2007 yılı içerisinde çıkması bekleniyor ama henüz net bir tarih belirlenmiş değil kardeşim...
  • Arkadaşlar ben tam olarak anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim: şimdi Ps3 bütün televizyonlarda çalışıyormu normal bi tv ye bağlayınca sorun çıkarmazmı çıkarırsada aparatlarıyla bu sorun ortadan kalkarmı?
    bir de ben ps3 ü amerikadan almayı düşünüyorum türkiyede herhangi bir sorun olmaz değilmi (oyunlar haricinde)?
  • quote:

Orjinalden alıntı: quatrum

Arkadaşlar ben tam olarak anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim: şimdi Ps3 bütün televizyonlarda çalışıyormu normal bi tv ye bağlayınca sorun çıkarmazmı çıkarırsada aparatlarıyla bu sorun ortadan kalkarmı?
    bir de ben ps3 ü amerikadan almayı düşünüyorum türkiyede herhangi bir sorun olmaz değilmi (oyunlar haricinde)?

Soru; PS3 Normal tv'lere bağlanamaz mı?

Cevap; PS3'nüzü her türlü tv'ye bağlayabilirsiniz. Evimizde kullandığımız Analog tv'lerde görüntü
    kalitesi HD Tv ye göre biraz kötü olur. Tv’nizin scart girişine PS3'ünüzü bağlayabilirsiniz. HD tv'niz varsa
    daha kaliteli görüntü alabilirsiniz.

Diye yazmışız işte dostum nesini anlayamadın tam açar mısın?

Diğer soruna gelince ps3'ü Amerika'dan alırsan tüm DVD'leri bölge kısıtlamasi olmadan oynatır, tüm oyunları oynatır ve Avrupa haricinde çıkacak tüm Blu-ray'leri oynatır.
  • quote:

Arkadaşlar ben tam olarak anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim: şimdi Ps3 bütün televizyonlarda çalışıyormu normal bi tv ye bağlayınca sorun çıkarmazmı çıkarırsada aparatlarıyla bu sorun ortadan kalkarmı?

Normal tüplü tv'lerde problem olmaz yalnız lcd tv alıyorsanız hdmi v1.3 olmasına dikkat edin. Lcd monitörler arasında görüntü alamama gibi problemler oluyor almadan araştırınız. Son olarak abd'den alıyorsanız region 1 dvdleri sorunsuz gösterir.
    @Weycell 61 tüm dvdleri nasıl gösterir filmler konusunda region kısıtlaması kalktımı yoksa?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kryeck

quote:

Normal tüplü tv'lerde problem olmaz yalnız lcd tv alıyorsanız hdmi v1.3 olmasına dikkat edin. Lcd monitörler arasında görüntü alamama gibi problemler oluyor almadan araştırınız. Son olarak abd'den alıyorsanız region 1 dvdleri sorunsuz gösterir.
    @Weycell 61 tüm dvdleri nasıl gösterir filmler konusunda region kısıtlaması kalktımı yoksa?

Ben Amerikan ve Japon versiyon ps3'lerde DVD bölge kodu kısıtlaması olmadığını biliyorum en başından beri, aksi bir durum söz konusu olduysa düzeltme yaparım.
  • Değerli arkadaşlar;

Bende sony dav dz-100 model bir 5+1 sinema sistemi var. Bunu ps3 e bağlayabilir miyim? Bağlayabilirsem nasıl? Bide şu optik çıkış konusunda sorum olacak: Coaxial çıkış diye bir bölüm var ses sistemimde bu optik çıkışmıdır. Anten girişine benziyo biraz... Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecelnico

Değerli arkadaşlar;

Bende sony dav dz-100 model bir 5+1 sinema sistemi var. Bunu ps3 e bağlayabilir miyim? Bağlayabilirsem nasıl? Bide şu optik çıkış konusunda sorum olacak: Coaxial çıkış diye bir bölüm var ses sistemimde bu optik çıkışmıdır. Anten girişine benziyo biraz... Teşekkürler...

Optic ve Coaxial arasında fark var. Optic de ses ışık sinyaline dönüştürülerek iletilir bu nedenle kayıp yoktur ve ses dış ortamdan etkilenmez. Coax kablolar dış ortamdaki distorsiyondan(gürültü) etkilenir ve kablo iç direnci ve omik temas dirençleri yüzünden kayıplar oluşur. Hi-end sistemlerde genellikle coax baglantı kullanılır ses kalitesinin daha iyi oldugu söyleniyor. Yalnız bu farkı standart sistemlerle anlayamazsınız, hi-end ekipmanlar gerekir. Birde kullandığınız kabloda önemlidir, bağlantı uçlarının hiç değilse altın kaplama olmasına dikkat edin. Hi-fi ve daha altını kullanan kullanıcılar icin ikisi arasında bir fark yok. Sadece coax. kablosu 5m. ve üstünde iyi değil. Mümkün olduğunca kısa olmalı... Kabloyla uzun mesafe gidecekseniz optic kablo daha iyi.

Sony DAV DZ-100 model bir 5+1 ses sistemine ps3'ü sadece bir optik ara kablosu sayesinde rahatça bağlayabilirsiniz...

Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weycell 61 -- 18 Mart 2007; 23:22:57 >
  • Weycell çok teşekkür ederim. Bana bu kabloyu alabileceğim bir yer söyleyebilirmisn. direnk link verirsen esevinirim. Orta halli olursa iyi olur. Biraz fazla olcam ama bir sorum daha olcak. Görüntüyü lcd monitörden almayı düşünüyoru. Hem bilgisayarım için hemde ps3 için. Samsung 940 bwe almayı düşünüyorum. Bu monitörün hdmi desteği var sanırım dimi? Sanırım dönüştürücü kablo lazım. Bunun içinde bir link verirsen çok sevinirim. Hepsiburada.com gibi türkiye içi bir yer olursa ii olur. Biraz daha fazla olcam galiba :) Başka tavsiye edebileceğin fiyatı orta şeker olan bildiğin lcd monitör varsa tavsiyelerini bekliyorum. Çok çok teşekkür ediyorum.... saygılar...
  • quote:

Weycell çok teşekkür ederim. Bana bu kabloyu alabileceğim bir yer söyleyebilirmisn. direnk link verirsen esevinirim. Orta halli olursa iyi olur. Biraz fazla olcam ama bir sorum daha olcak. Görüntüyü lcd monitörden almayı düşünüyoru. Hem bilgisayarım için hemde ps3 için. Samsung 940 bwe almayı düşünüyorum. Bu monitörün hdmi desteği var sanırım dimi? Sanırım dönüştürücü kablo lazım. Bunun içinde bir link verirsen çok sevinirim. Hepsiburada.com gibi türkiye içi bir yer olursa ii olur. Biraz daha fazla olcam galiba :) Başka tavsiye edebileceğin fiyatı orta şeker olan bildiğin lcd monitör varsa tavsiyelerini bekliyorum. Çok çok teşekkür ediyorum.... saygılar...

Dostum bu ses kablosunu kolayca bulabilirsin internetten arayıp taramana gerek yok en yakın bir elektronik ürün veya kablo satan dükkanda rahatça bulman lazım. Adama "Koaksiyel dijital ses kablosu" veya "optik ses kablosu" desen yeterlidir.

Samsung 940BW'da hdmi desteği yok, HDCP ve DVI desteği beraber olarak var. 940bw'yi ps3'te kullanabilmen için gereken kablonun linki aşağıda:

http://www.bimel.com.tr/urun/ayrinti.php?id=7281

Samsung 940BW'den daha uygun bir monitör yok piyasada bu özellikte şu anda ama başka tavsiye istersen yine Samsung'un 22" modellerinin iyi olduğunu söyleyebilirim.
  • Öncelikle çok teşekkür ederim.hdmi desteği olan lcd monitörler var mı? 400-500 arası alabileceğim 20 inch ve daha üstü tavsiye edebileceğin ps3 için bir lcd varmı?
  • Şimdi HDMI desteği olan monitör elbette var ama 400-500 ytl aralığında maalesef çok zor. Ama siz HDMI desteğine takılmayın, DVI desteği en az olsun yeter yine 1080p görüntü alabilirsiniz ama yine 400-500 ytl fiyat aralığı çok zor gibi...Ben size aşağıdaki monitörü tavsiye edebilirim mesela 20" olarak:

http://www.ucuzlukreyonu.com/pinfo.asp?pid=918

Saygılar...
  • Weycell teşekkür ederim ama o da beni aşıyor biraz. Çünkü daha bi de yanına pc alcam. Makine eskidi artık 6 yıl oldu :) Bu samsung 940 bw ps3 de işimi görür mü? Teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Weycell 61

Sony Playstation 3 - Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Soru; Playstation 2’nin oyun kolları Playstation’3’de çalışacak mı?

Cevap; Hayır çalışmayacak nedeni Dual Shock’la anlaşamayan Sony kendi patentli imalatı Sixsaxs’i
    çıkardı.

PS3 konusunda cok uzman degilim ama yurtdısında PS2 kollarını PS3 de kullanılmasını saglayacak ceviriciler satiliyor.

Sony Playstation 3/4 - Sıkça Sorulan Sorular & Cevapları !!!
  • torq verdiğin bilgi için teşekkür ederim o kısmı senin yönlendirmen doğrultusunda düzeltiyorum.

quote:

Weycell teşekkür ederim ama o da beni aşıyor biraz. Çünkü daha bi de yanına pc alcam. Makine eskidi artık 6 yıl oldu :) Bu samsung 940 bw ps3 de işimi görür mü? Teşekkürler...

Dostum zaten ekonomik olarak biraz kısıtlaman var sanırım o nedenle 940BW senin için en uygun tercih olacaktır ve işini görecektir...Ben 940BW kullanıyorum ve gayet memnunum, saygılar.
  • Ok samsung da karar kıldık. Yardımın için teşekkürler :)
  • quote:

Ok samsung da karar kıldık. Yardımın için teşekkürler :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.