Şimdi Ara

Sony Pictures, film ve dizi yapımında yapay zekayı kullanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Sony Pictures, film ve dizi yapımında yapay zekayı kullanacak
  Sony Pictures, sinema filmi ve dizi üretimindeki maliyetleri düşürmek için üretken yapay zekayı aktif olarak kullanacak. Şirket yapay zekaya özel bir önem veriyor ve yakın gelecekte bu teknolojiyi üretim süreçlerine mümkün olduğunca derinlemesine entegre etmeyi planlıyor.  Ayrıca Bkz.Alien: Romulus filminden yeni fragman yayınlandı  Sinema endüstrisi için devrim niteliğinde  Bu bilgi CEO Tony Vinciquerra tarafından Japonya'da yatırımcılara yaptığı bir konuşma sırasında doğrulandı. Şirket, üretimi optimize etmek amacıyla film üretim sürecine yapay zekayı dahil edecek. Eskiden animasyon filmlerin yapımı yıllarca sürebiliyordu. Şimdi ise benzer üretim süreçleri on kat daha az zaman ve kaynak gerektirebilir.  Sony Pictures, film ve dizi yapımında yapay zekayı kullanacak
  Aynı zamanda, yapay zekanın aktif olarak kullanılmaya başlanması birçok iş kolunun ortadan kalkmasına neden olabilir. Konsept sanatçıları ve görsel efekt uzmanları risk altında. DreamWorks'ün kurucusu Jeffrey Katzenberg, 2023 yılında animasyon filmleri geliştirirken üretim maliyetlerinde yüzde 90 azalma olacağını öngörmüş ve teknolojinin kendisini tüm eğlence ve medya endüstrisi için devrim niteliğinde olarak nitelendirmişti.
  Kaynak:https://www.cined.com/sony-pictures-to-leverage-ai-in-film-production-to-cut-costs/ • Kanlı canlı aktörlerin zamanı bitmek üzere. Tamamen ai ile bir star yaratmak varken kim uğraşır oyuncu kaprisiyle.
 • utku82 kullanıcısına yanıt
  Sigortası dublörü vs vs
 • kullanmasa şaşardım

 • Yapay zeka ile üretilen resim ve de özellikle video örnekleri ilk çıktığında tamam dedim bu iş şimdiden bitti. Hakikaten de birçok kişiyi işsiz bırakacak bu teknoloji. Bazı haberlerde bazı arkadaşlar yapay zekâyla ilgili olarak yazılan işsizlik durumlarını ciddiye almıyorlardı ama bu işin gittiği yer orası işte. Diyoruz yapay zeka çok yakın gelecekte beyaz yakayı biçip atacak.

  Bir taraftan işi hızlandıracağı ve maliyeti düşüreceği için iyi ama işte diğer yandan da işsizlikleri körükleyecek o kötü. Bir de beni tüketici olarak endişelendiren şey bomboş cgi pornosuna dönecek olan ruhsuz filmler. Zaten günümüzde çoklar, gelecekte bu iş iyice basitleşirse artık film falan da izleyemeyiz doğru düzgün. Yapımcılar içi bomboş olup yapay zeka dokunuşlarıyla seri üretime bağlanmış şeyleri önümüze sürüp duracaksa geçmiş olsun.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 9 Haziran 2024; 4:6:50 >
 • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

  Herkesin yan yetenek olarak bir mavi yaka zanaat öğrenmesi lazım bir yandan. Gelecekte durum vahim. Tabi robotlar gelişince ustaların da işi biter.

 • utku82 kullanıcısına yanıt

  Yerini yapay zeka tasarım direktörü veya editörü kaprisine bırakabilir. Sony Pictures, film ve dizi yapımında yapay zekayı kullanacak Kaliteli sonuçlar için yapay zeka iyi bir şekilde komutlanmalı yoksa ortaya çıkan sonuçlar tiksinç ve gerçekten yapay olur. En azından kısa vadede vaziyet bu.

 • CGİ ağırlıklı filmlerde masraflardan büyük ölçüde fayda sağlayacaklar. Aktörü bile birebir ekleyebiliyorlar. Sinema sektörü için güzel dublör sektörü için kötü haber.

 • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

  Yapay zeka goruntuleri cok komik 9 parmakli artist yaratir

 • Sony iyi bir karar almış, ancak AI'dan yardım alırlarsa yapımları filmleri bir nebze düzelebilir gibi görünüyor neticede senaryo yazan insalar bunu becermiyorlar pek sony adına.
 • Headlong Into Carnage kullanıcısına yanıt

  Sanırım yapay zekanın üretkenliği konusundaki bilginiz güncel değil. O eskidendi. Sora bayağı bayağı bildiğiniz video üretiyor sorunsuz. Sadece süre sınırlı (1 dk gibi bir şeydi sanırım.) O da şimdilik. Zaten AI'lar da sürekli gelişiyor, yerinde durmuyor. Yakın gelecekte AI tarafından oluşturulmuş uzun metrajlı bir film haberi görürseniz şaşırmayın.

 • quote:

  Orijinalden alıntı: Kartal Göz

  Sanırım yapay zekanın üretkenliği konusundaki bilginiz güncel değil. O eskidendi. Sora bayağı bayağı bildiğiniz video üretiyor sorunsuz. Sadece süre sınırlı (1 dk gibi bir şeydi sanırım.) O da şimdilik. Zaten AI'lar da sürekli gelişiyor, yerinde durmuyor. Yakın gelecekte AI tarafından oluşturulmuş uzun metrajlı bir film haberi görürseniz şaşırmayın.

  yapay zeka image olusturma araclarindan bahsediyorum

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.