Şimdi Ara

SONY PASİF 3D'Lİ DVB-T2 DESTEKLEYEN 'W8 SERİSİ'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
3
Favori
12.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2013 model, pasif 3D , dahili uydu alıcı, dahili WİFİ , NFC , "DVB-T2" destekli,
    Ürün tanıtım sayfası ;http://www.sony.com.tr/product/tv-107-42-lcd/kdl-42w805a

Şu an sadece zincir mağazalardan Teknosa' da satışı var. http://www.teknosa.com/urunler/110012686/sony-kdl42w805abae2-dvb-s-fhd-led-lcd-tv

kdl42w805a kdl47w805a kdl-55w805a

Ürün çok yeni olduğu için henüz kullanıcı yorumu bulamadım. TV hakkında bilgilerinizi-yorumlarınızı merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alprcn -- 12 Mayıs 2013; 7:57:04 >

• Dun aldim ben de(3199 tl) bakalim hayirlisi, kurulumun yapilmasini bekliyorum. Gorunurde eksiksiz bir cihaz havasi katti bana.

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayram01 -- 12 Mayıs 2013; 10:13:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.
    Sanırım 47" aldınız. Bende 42" almayı düşünüyorum.
    Yorumlarınızı bekleriz.
  • Evet hocam 47" aldim, tesekkurler. Allah size daha iyilerini nasip etsin insallah. Daha kurulum yapilmadi, yapilinca yazarim. Kagit ustunde tum ozellikler var gorunuyor, f/p urunu oldugunu dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayram01 -- 12 Mayıs 2013; 12:50:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tv yi gören eden yok mu hiç?
    Şöyle teşhirde görüp kasası, paneli, görüntüsü hakkında fikir verebilecek kimse yokmu?
    Ayrıca tv konusunda yetkin arkadaşlar var, onlarda bir iki fikir belirtseler iyi olur.
    Bulunduğum şehirde yok olsa gidip ben görecem.
  • Arkadaşım hiç düşünmeden alabilirsin bu Tv'yi.Geçen sene Sony'nin en üst serisi olan Hx8 serisinde kullandığı X-Reality Pro işlemciyi bu seride kullanmış.Sony Center'da yaptığım 3D testleri ise çok çok iyi idi.Sony Ips panelin nasıl kullanılacağını Lg ve diğerlerine göstermiş.
  • Hayırlısı ile w905 de gelsinde bakaçağız. Yoksa bu seride iş görür. Hayırlısı bakalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende açıkçası W9 serisini bekliyorum....Sony Triluminos daha önce bu Triluminos'u X4500 isimli dünyanın ilk RGB LED panelinde kullanmıştı ve o cihaz halen daha bir numara...
  • Tv geldi, kurulumunu kendim yaptım. Allah'a şükür bir sıkıntı yok. Sürekli çalışıyor. Ne bir cızırtı ne de ısınma filan hiç yok, buz gibi. :D 3000-3500 tl aralığında alınabilecek en iyi tvlerin bence başında geliyor. Işık sızması, bulutlanma filan yok. 2D'den 3D'ye simule etme özelliği harika ayrıca derinliği ayarlayıp yüksek yaparsanız, normal sd yayını ne hale getiriyor, çok çok iyi bu konuda. Ps3 ve xboxta pes2013 denedim, sonuç harika. Kaliteli bir 3D film izleyince asıl kalitesi ortaya çıkıyor. Pasif gözlükleri iyi ki tercih etmişim, çok şık ve çok hafif, gözünde yokmuş gibi.(Gözlük kullanıyorum, miyopum.) Kısacası sony kalitesi ne olursa olsun.

Ayrıca; sd yayınlarda 2- 2,5 m mesafeden filan hd gibi, x-reality pro farkı. Turksat 3D HD kanalında denedim, sonuç çok iyi. Açmadığı video formatı yok. Dts 2.0 destekli, dvb/t2 olması da cabası. Uzatmaya gerek yok, tavsiye ederim açıkçası. [

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayram01 -- 15 Mayıs 2013; 13:20:03 >

• İlk yorumum tasarımı çok güzelmiş
  • SONY KDL-55W805A
    LG 55LA660S
    PHILIPS 55PFL6097K
    PANASONİC TX-L55ET5

Sabahtan beri bu 4 modeli araştırıyorum, 55 inç (belki 47) Pasif 3D bir tv alıcam, şimdilik araştırdığım kadarıyla Sony alıcam gibi, ama biraz daha araştırıp birde demo testi yapınca kesin kararımı vericem, kafam acayip karıştı
  • tam konu açmak üzereydim ki bunu gördüm. Teşekkürler. tam da benim muzdarip olduğum konudur bu. Durum şöyle:

Ben mi yanlış öğrendim yoksa yazılıp çizilenleri mi iyi anlamadım bilmiyorum ama...

- hani aktif gözlüklü TV ler 3D bakımından daha performanslıydı,
    - bazıları gözü yorabiliyordu ama örneğin yanlardan seyredildiğinde görüntü kaybı, kırılma v.s. olmuyordu, pasifte yanlardan seyretmek mümkün değildi,
    - görüntü aktif gözlüklere gerçekten 1080 olarak geliyordu,
    - bütün üreticiler üst sınıf TV lerinde aktif gözlük kullanıyordu,
    - böyle olmasaydı Philips 9 serisinde aktif kullanmazdı, Samsung bütün TV lerini aktif üretmezdi,
    - pasif panellerde ekrana dikkatli bakıldığında çizgi çizgi bir görüntü görülüyordu da aktifte bu durum yoktu v.s., v.s.

Şimdi değişen ne oldu da Sony pasif gözlükle kullanılan TV çıkardı.

Ulen ortalığın içine ettiler yaa, SD görüntü iyi ama 3D sini sevmedim, 3D si süper ama SD çamur gibi, oooo aktif kullanıyosa geç abi; gözlerin yanar, pasif aldıysan yanlara oturan pişman olur bilmemne, bıktım valla bu işten.

Biri de bir forum da sormuş; " kim 3D görüntüyü yandan izler ki, karşıya oturmak varken " demiş. Yani evde sadece 2 kişi yaşayacak, 3D nin keyfini onlar sürecek. Yanılıp da eve 2 kişi daha misafir aldınız ve 3D film ya da maç seyredecekseniz yandınız, bu arkadaşın fikrine göre 4 kişi TV nin karşısındaki kolduğa kuş gibi dizilerek izleyecekler TV yi.

Ben yoğun olarak MKV izliyorum, Digitürk' teki HD dizileri izliyorum. Olur da bir TV alabilirsem torrent sitelerinden indirdiğim 3D filmleri de izleyeceğim. Ve enaz 3,5 metre mesafeden izleyeceğim.

Aldığınız TV pasif gözlük kullanıyor, peki TV' ye nispeten yandan bakanlar için durum nedir.

Bu soru çok sorulmuştur ama ne yapacağız bu durumda arkadaşlar, aktif pasif ıvır zıvır hepsi birbirine girdi yaa.

Teşekkür ederim.

• Görüntünün gözlük takıldığında bir süre bakıldığında iyi gelmesinin bir anlamı yokki. 2 saat filmi izleyebiliyor musun, gözün başın ağrımıyor mu, görece ağır gözlüklerden rahatsız olmuyormusun, olmadık yerde izleyenlerden birinin gözlüğünün pili bitmiyor mu vs...

Yani herşey görüntü kalitesi değil. Pasif 3D kullanan biri olarak bir gün de aktif "keşke aktif olsaydı" demedim. Anne babaya gözlük var, çocuk da izlesin isterlerse 150 TL daha verecekler, o da gözlüğü piyasada bulabilirlerse.. Pasif 3D ile gelen gözlüklerle 8 kişi televizyonun sağına soluna oturup bir demo izledik. Arkadaşlar üstlerine gelenleri tutmaya, geri çekilmeye, hoplamaya zıplamaya başladılar.

Memlekette aktif 3D tv alıp da 8 kişinin birden oturup 3D lifeofPi izlediği olmuşmudur acaba. Gözü bozuk, dereceli gözlük takanlar bile gözlüğüne tutturduğu 20 TL lik klipsli gözlükle keyif alarak izleyebiliyorlar.

Bunları biz görüyoruz da, SONY mi görmeyecek, PANASONIC mi görmeyecek..

• quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Görüntünün gözlük takıldığında bir süre bakıldığında iyi gelmesinin bir anlamı yokki. 2 saat filmi izleyebiliyor musun, gözün başın ağrımıyor mu, görece ağır gözlüklerden rahatsız olmuyormusun, olmadık yerde izleyenlerden birinin gözlüğünün pili bitmiyor mu vs...

Yani herşey görüntü kalitesi değil. Pasif 3D kullanan biri olarak bir gün de aktif "keşke aktif olsaydı" demedim. Anne babaya gözlük var, çocuk da izlesin isterlerse 150 TL daha verecekler, o da gözlüğü piyasada bulabilirlerse.. Pasif 3D ile gelen gözlüklerle 8 kişi televizyonun sağına soluna oturup bir demo izledik. Arkadaşlar üstlerine gelenleri tutmaya, geri çekilmeye, hoplamaya zıplamaya başladılar.

Memlekette aktif 3D tv alıp da 8 kişinin birden oturup 3D lifeofPi izlediği olmuşmudur acaba. Gözü bozuk, dereceli gözlük takanlar bile gözlüğüne tutturduğu 20 TL lik klipsli gözlükle keyif alarak izleyebiliyorlar.

Yani tamamen pazarlama, satış taktiği v.b. değildir, kullanıcıyı da düşünmüşlerdir diyorsunuz.

• Zaten pasif aktif tartışması çok gereksiz. Eğer pasifin patenti lg de değilde samsungta olsaydı piyasada hiç aktif samsung tv olmazdı.
    Pasifin patenti lgde ve lg bu işi çok sıkı tutuyor anca büyük panel anlaşmalarıyla lisans veriyor, Bundan dolayı bazı markalar zoraki aktif üretiyorlar, ellerinde olsa birtanesi bile aktife yatırım yapmaz ama mecburiyet.
    pasifte 1080p yok olayına gelince durum sanıldığı gibi değil, iki resimin oluşumu sonuçta gene 1080p oluyor.

Uzun lafın kısası 3d deiğin pasif olur, aktif tamamen Lg nin sektördeki tekelini kırmak için yapılmış pahalı saçma bir girişimdir ve tutmadı.

Edit: Eğer LG deseki "tamam lisans ücreti istemiyorum pasifi ücretsiz herkes kullanabilir" piyasada 1 tane bile AKTİF 3D li tv BU-LA-MAZ-SI-NIZ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forro -- 15 Mayıs 2013; 15:29:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefesalmak

quote:

Görüntünün gözlük takıldığında bir süre bakıldığında iyi gelmesinin bir anlamı yokki. 2 saat filmi izleyebiliyor musun, gözün başın ağrımıyor mu, görece ağır gözlüklerden rahatsız olmuyormusun, olmadık yerde izleyenlerden birinin gözlüğünün pili bitmiyor mu vs...

Yani tamamen pazarlama, satış taktiği v.b. değildir, kullanıcıyı da düşünmüşlerdir diyorsunuz.

Tabi, yoksa neden her bir gözlüğü ayrıca satıp 150 TL kazanmayı ve "daha iyi görüntü kalitesi"! sunmayı değil de, kazancı düşüren yolu seçsinler.

Tv alma noktasındaysanız, hiç düşünmeden pasif 3D LED Tv alabilirsiniz. Çok fazla para vermenize de gerek yok. İnsanların "almışken iyisi olsun" fikri de suistimal ediliyor. Saatlerce izleseniz fark göremeyeceğiniz rakamsal, katalog değerlerine 1 tv parası daha istiyorlar. Halkın büyük kısmı da tüplü tv'den bunlara geçtiği için, anlamadığından iyisi olsun diye fazla para ödediği için sanıyor ki, "ucuz olanı alsaydık böyle cam gibi olmayacaktı.." Sonra gelip forumda o pahalı TV'leri övüyorlar.

47 ekran için 2000-2400
    55-60 ekran için 2400-3000 arasına alacağınız TV lerden sonrası birşey değiştirmiyor. Ömürlük diye de düşünmeyin, hangisini alırsanız alın 3-4 sene sonra değişmek isteyeceksiniz.

5-6 sene önce arabasını satıp o parayla plazma alanlar şimdi yeni TV almak istiyorlar, TV'yi çöpe atmaya kıyamıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

Tabi, yoksa neden her bir gözlüğü ayrıca satıp 150 TL kazanmayı ve "daha iyi görüntü kalitesi"! sunmayı değil de, kazancı düşüren yolu seçsinler.

Tv alma noktasındaysanız, hiç düşünmeden pasif 3D LED Tv alabilirsiniz. Çok fazla para vermenize de gerek yok. İnsanların "almışken iyisi olsun" fikri de suistimal ediliyor. Saatlerce izleseniz fark göremeyeceğiniz rakamsal, katalog değerlerine 1 tv parası daha istiyorlar. Halkın büyük kısmı da tüplü tv'den bunlara geçtiği için, anlamadığından iyisi olsun diye fazla para ödediği için sanıyor ki, "ucuz olanı alsaydık böyle cam gibi olmayacaktı.." Sonra gelip forumda o pahalı TV'leri övüyorlar.

47 ekran için 2000-2400
    55-60 ekran için 2400-3000 arasına alacağınız TV lerden sonrası birşey değiştirmiyor. Ömürlük diye de düşünmeyin, hangisini alırsanız alın 3-4 sene sonra değişmek isteyeceksiniz.

5-6 sene önce arabasını satıp o parayla plazma alanlar şimdi yeni TV almak istiyorlar, TV'yi çöpe atmaya kıyamıyorlar.

55-60 ekran için 2400-3000 arasına alacağınız TV lerden sonrası birşey değiştirmiyor.

Bana önerebileceğin pasif 3d led 55-60 inç arası 3000 e kadar bir tv varmı ?

• KDL-42W805A için takibe geçtim. En son 42la660s almayı planlıyordum ama panel kalitesi kriteri ve marka güvenirliğini dikkate alarak sony almaya karar verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forro

quote:

quote:

quote:

47 ekran için 2000-2400

55-60 ekran için 2400-3000 arasına alacağınız TV lerden sonrası birşey değiştirmiyor.

Bana önerebileceğin pasif 3d led 55-60 inç arası 3000 e kadar bir tv varmı ?

Ben yeni alacağım TV'de 3D aramazdım, şu TV'yi seçerdim.

http://www.electroshop.com.tr/sharp-lc60le635e-led-tv

3D olarak da

LG 55LM660S alırdım.

• yorumlar için herkese teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.