Şimdi Ara

Sony NWZ-B133 İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
28.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony NWZ-B133 aldım.
    Ürün 1GB ve Radyosuz

Genel Özellikleri
    -3 dakikalık şarj süresinde 90 dakikalık müzik çalma
    -Drag & Drop (Sürükle bırak özelliği ile ayrı bir program gerektirmeden müziklerimizi içerisine atma)
    -BASS tuşu (Müziklere ayrı keyif katmak için ama daha denemedim şarjda alet)
    -Ses kaydı (Bunu direk denedim, bilgisayara attım konuşmalarımı çok net geldi bana tabi sessiz ortamda)
    -USB den şarj (Benim için güzel ama bazı kullanıcılar için işgence nedense anlamış değilim)
    -Şarkıların ritmine veya kullanıma özel led ışıkları var (Denemedim)

Müzikleri kendi attığımız klasörler şeklinde,bütün şarkılar,sanatçı,playlist,tür,yılı gibi seçeneklerde görebiliyoruz

İlk fotoğraflar şimdilik
    paket, paket içeriği ve ön izleme olarak aletin kendisi.

Sony NWZ-B133 İnceleme

Ellerinden geldiği kadar o küçük pakete sığdırabildikleri belgeleri sığdırmışlar.
    Garanti belgesi,kullanım kılavuzu,kulaklık hakkında ufak gerekli bilgiler ve bunlara benzer ingilizce dökümanlar.
    Hepsi mp3 player ı ayrıntılı bir şekilde tanıtmaya yönelik.
    Paket içeriği,

-Kulaklık-MDR-E706
    -Sony Nwz-b133
    -Kullanım kılavuzu
    (Paket içerisinde özel yapılmış olan kılıf ya da askılık çıkmasını umuyordum ama malesef..)

Arkasında kulaklık girişinin devamı olan yerde askı vb, şeyleri takmak için bir yer mevcut.

Yanında verilen kulaklığa gelince...
    herzaman dediğimiz gibi çok kötü değil, idare eder

Sony NWZ-B133 İnceleme

Sony NWZ-B133 İnceleme

Unutmadan kulaklıklar J tipi yani bir taraf uzun bir taraf kısa...
     Sony NWZ-B133 İnceleme

MENÜLER
    (Menü fotoğrafları ve kısa bir video çekmek isterdim ama malesef makina yok)
    Evet arkadaşlar mp3 player ortasındaki "Play" tuşuna basınca açılıyor..
    (En son kaldığınız yerden ve dinlediğiniz şarkıdan itibaren çalmaya başlıyor direk)
    menü oldukça sadece ve anlaşılır bir biçimde dinlediğiniz şarkıya ait bilgileri görebiliyorsunuz, eq ayarı tekrar modlarını pil süresini vs..
    pil süresi demişken sağlıklı bir şekilde şarj edip denemek lazım ama yapabileceğimi sanmıyorum
    Normal olarak iste menümüz 3 başlık altında

1|Voice
    Bu menüde kayıt ettiğimiz sesleri dinliyor veya siliyoruz.
    Kayıt tuşu mp3 playerin üst tarafında mevcut.
    2|Music Library
    Bu menüde ise çalan şarkımız veya daha önce bahsetmiş olduğum çalma türleri mevcut.
    3|Settings
    Bu menü altında bir çok alt menü mevcut kısaca söylemem gerekirse.
    Müzik Ayarları : EQ ayarları,tekrar çalma modları(Shuffle,tek şarkı,bütün liste)
    Kayıt Ayarları : Kayıt edilen sesin ses kalitesi...
    Genel Ayarlar:
    Tarih ve zaman ayarı , AVLS ayarı( Zararlı sayılan limiti belirliyor- Yükses ses engelleme gibi düşünün sağlığınız açısından), tuş takımı ses tonu ayarları,güç tasarrufu ayarları,led ayarları,kontrast ayarı,usb güç ayarı bulunmakta.
    Cihaz Bilgisi
    Model, sürüm vb..
    Dil Ayarları
    Fabrika Ayarları ve Format menüleri var...

Cihazda alışılmış tuşlar dışında,
    Hold(Kilitleme),Record ve Bass tuşları mevcut..

istediğiniz zamanda play tuşuna basılı tutarak cihazı kapatmanız mümkün...

Ses Kalitesi
    Arkadaşlar biliyorum çoğunuz bunu merak ediyor.
    Öncelikle 80 ytl lik bir mp3 player düşünün bence bu fiyata hakkını gerçekten veren bir ürün ve SONY başlığı altında olduğunu unutmamak gerekir diye düşünüyorum.Beni ses konusunda tatmin etti ve idare edeceğinide umuyorum...
    Adam akıllı kendime aldığım ilk mp3 playerim bu yüzden çok sağlıklı bir karşılaştırma yapamam size bu konu için üzgünüm.

Buda bilgisayarımızdan donanımı bulduğu zaman...
    Bilgisayarımızdan pil durumunun ne kadar olduğunu görebiliyoruz.
    Tabi aynı seçenek cihaz açık durumda veya şarkı çalma durumunda iken ekranda mevcut.
     Sony NWZ-B133 İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusTry -- 8 Aralık 2008; 13:16:44 >

• Öncelikle hayırlı olsun.İncelemenin devamını ve resimleri bekliyoruz.sorularım: Nerden kaça aldınız acaba ? Ses kalitesi ve ses yüksekliği nasıl? Ekran net gösteriyor mu?
  • Teşekkür ederim,
    Şöyle anlatayım 80 ytl karşılığında Teknosa dan aldım ben..2sene garanti vs..
    Bundan önce İpod Shuffle ve Samsung U3 arasında kalmıştım..

farklı bir mağazada belki daha ucuzunu bulabilirsiniz.
    Ayrıca yanında hediye verilen tripod hoparlör var, cazip geldi bana..

Unutmayın paketi açalı 1 saat belki oldu ama ekranına baktım
    gayet net ve okunabilir bir şekilde... ayarlar mevcut zaten kontrast vb. Ama ürünün ön yüzü hafif bombeli bir yapıya sahip ve parlak.
    Üstten ve aşağıdan bakılınca görünmüyor ekran.
    Tuş yapısı oldukça hoş kullanılabilir şekilde.

Ses kalitesine gelince gerçekten hiç birşey dinleyemedim daha ve şunu söylemem lazım hep evimde müzik dinleyen birisiyim ses kalitesi hakkında yorum yapamayacağım daha doğrusu karşılaştırma yapamayacağım... kötü-iyi gibisinden

Resimleri telefon ile çektim 2-3 tane şarj olmasını bekliyorum mp3 playerin. En kısa zamanda eklemeler yapmaya çalışıcam..

• hayırlı olsun bende 1 hafta önce teknosadan B135F modelini aldım memnunum ama tek kötülüğü cihazdan şarkı silemiyosunuz bilgisayara bağlayıp silmek gerekiyo onun dışında ses kalitesi yüksek bir cihaz ses kayıt var 2 gb hafıza benimkinden radyo mevcut gayet net çekiyo

yalnız çabuk çiziliyo silikon kılıf varmış ama ben mağazalarda daha bulamadım gelince alcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BSMORUK1 -- 29 Kasım 2008; 11:15:54 >
  • arkadaşlar bende b135 ürününü almayı düşünüyorum fakat konu içerisinde yapılan yorumlara bakılırsa ürün çok güzel fakat dayanıklılık konusunda zayıf kalıyor sanırım. bu yorumları okumadan önce almayı planladığım b135 ürününde ciddi oranda tereddüt yaşıyorum şuan. bana bir akıl verebilecek arkadaş varmı ? hangi ürünü almalıyım sizce
  • arkadaşım bence creative zen stone plus al 2gb fm radyolu olanı wardı onun..ben şimdiki aklım olsa onu alırdım.yada pilli de olsa olur diyorsan philipsinde güzel modelleri wardı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: boomeranq

arkadaşlar bende b135 ürününü almayı düşünüyorum fakat konu içerisinde yapılan yorumlara bakılırsa ürün çok güzel fakat dayanıklılık konusunda zayıf kalıyor sanırım. bu yorumları okumadan önce almayı planladığım b135 ürününde ciddi oranda tereddüt yaşıyorum şuan. bana bir akıl verebilecek arkadaş varmı ? hangi ürünü almalıyım sizce

Bu ürüne bu kadar para vereceğinize iriver t60-2gb-fm alın.. iriver bölümü > t60 topiğni inceleyin;karar vermeniz kolaylaşacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: frux

quote:

Orjinalden alıntı: boomeranq

arkadaşlar bende b135 ürününü almayı düşünüyorum fakat konu içerisinde yapılan yorumlara bakılırsa ürün çok güzel fakat dayanıklılık konusunda zayıf kalıyor sanırım. bu yorumları okumadan önce almayı planladığım b135 ürününde ciddi oranda tereddüt yaşıyorum şuan. bana bir akıl verebilecek arkadaş varmı ? hangi ürünü almalıyım sizce

Bu ürüne bu kadar para vereceğinize iriver t60-2gb-fm alın.. iriver bölümü > t60 topiğni inceleyin;karar vermeniz kolaylaşacaktır.

dostum pilli istemiyorum. direk usb şarjlı istiyorum.
    iriver t60 yorumlarını okudum, gerçekten güzel bir mp3 çalar.
    fakat tek eksi yönü bnm için pilli olması..

• Birkaç gündür dinliyorum arkadaşlar...

Bugün otobüste sesinin az geldiğini fark ettim meğerse kulaklıkları yanlış takmışım sağ-sol olayı
    Korktum bir ara sonra jeton düştü... erken kalkınca kafa güzel oluyorda bende=)

Neyse nerde kalmıştık...
    Bir arkadaşımız şey demiş.. "Cihazdan parça silemiyoruz"
    Doğru dikkatimi çekti silemiyoruz bende farketmiştim....

2. ve sağlam bir kulaklıkla çok iyi olacağına inanıyorum.
    çünkü bana kalırsa kulaklığın yapısı dışında süngerimsi bir yapı barındırmıyor
    kalıp halinde kulağınıza koyuyorsunuz
    dışarıya ses veriyor sabahları yanımdakilerde dinilyor ben ne dinlersem yolculuk esnasında :D

Ses seviyesi çok çok yüksek değil bence ama kaliteli veriyor son ses olsabile...
    Max ses seviyesinde bass modunu açınca ses düşüyor ama bass lı bir şekilde kaliteli müzik çalıyor.
    ama alet hoş :D
    unutmadan cebimde taşımama , oraya buraya koymama rağmen çizilme ya da herhangi bir deformasyon olmadı daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusTry -- 30 Kasım 2008; 23:17:29 >

• benim B135F'in usb kapağının camı 1.5 cm kadar çatladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BSMORUK1 -- 1 Aralık 2008; 18:10:29 >
  • benimkiside iki yerinden çatladı hem de baya büyük..zaten biryerinden çok az çatladımı artık gün geçtikçe kendi kendine büyüyor..nasıl bu kadar dayanıksız yapabilmişler hala anlamış değilim zaten..tekrardan bu ürünü almayı düşünen arkadaşlara 1 aydır kullanan birisi olarak tavsiye etmediğimi söylemek istiyorum.yeni almış olan arkadaşlarada nazik davranmalarını ve bir taşıma kılıfı almalarını öneririm.çünkü usb kapağı çatladımı kötü bir görüntü oluşuyor gerçekten..
  • resimler biraz kötü çıktı kusura bakmayın NWZ-B135F

[img=http://img48.imageshack.us/img48/9431/081201214218nb9.th.jpg]
    [img=http://img373.imageshack.us/img373/2341/081201214509gw0.th.jpg]
    [img=http://img373.imageshack.us/img373/8343/081201214520bg3.th.jpg]
    [img=http://img373.imageshack.us/img373/4794/081201214533yg0.th.jpg]
    [img=http://img373.imageshack.us/img373/384/081201214543lo0.th.jpg]

2GB (500 şarkı) kapasiteli, mükemmel tasarımlı, parlak güç LED'li WALKMAN® mp3 çalar. Doğrudan USB bağlantısı, 3 dakikalık hızlı şarj, FM radyo ve ses kaydedici ile 16 saatlik pil ömrü. Heyecan verici düşük frekanslı sesler sağlayan tek tuşla bas güçlendirme özelliği

http://www.sony.com.tr/product/nws-b-series/nwz-b135f#pageType=TechnicalSpecs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BSMORUK1 -- 1 Aralık 2008; 22:06:18 >

• http://www.sony.com.tr/product/paa-cases/ckm-nwb130 bu kılıftan bulabilsek iyi olucak.
  • Arkadaşlar sony bu sefer iyi bir ürün yapamamış gibi görünüyor.. görünüşü çakma sony'leri andırıyor.. Bundan evvel ki usb'li modeli daha iyidi.. Bu modelin 2 gb radyolu olanını almayı düşünenler bütçeyi biraz zorlayıp;SONY NWZ-E435F/B 2 GB fm radyolu modelini 199 liraya alsalar bence daha iyi eder diye düşünüyorum.. üstelik 45 saat pil ömrü var.. ses çıkışı da daha fazla.. Kulaklıklar aynı >http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110360761&CS_Category=_SBA_714_1662_649_1740&CS_Catalog=_MP3&T_Category=_MP3_CALAR714
    Aslında S serisi çok daha iyi ve yanında verilen kulaklıklar da Harika.. ama fiyatı da biraz pahallı tabi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 1 Aralık 2008; 22:34:30 >

• Arkadaşlar sony bu sefer iyi bir ürün yapamamış gibi görünüyor.. görünüşü çakma sony'leri andırıyor.. Bundan evvel ki usb'li modeli daha iyidi.. Bu modelin 2 gb radyolu olanını almayı düşünenler bütçeyi biraz zorlayıp;SONY NWZ-E435F/B 2 GB fm radyolu modelini 199 liraya alsalar bence daha iyi eder diye düşünüyorum.. üstelik 45 saat pil ömrü var.. ses çıkışı da daha fazla.. Kulaklıklar aynı >http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110360761&CS_Category=_SBA_714_1662_649_1740&CS_Catalog=_MP3&T_Category=_MP3_CALAR714
    Aslında S serisi çok daha iyi ve yanında verilen kulaklıklar da Harika.. ama fiyatı da biraz pahallı tabi..
    quote:

Orjinalden alıntı: frux

İkisi fazla biİkisi fazla bir fark yok teknosanın sitesinden karşılaştırabilirsiniz B135F de ses kayıt var öbüründe yok NWZ-E435F/R AAC-LC formatini açıyo
    bide NWZ-E435F/R 45 saat B135F ise 16 saat 60 milyon için deymez bana göre

• Bende bu üründen almayı düşünüyorum acaba ses seviyesi nasıl daha önce bunun faklı bir modeli vardı ses pek yüksek çıkmıyordu. Eğer ses çıkışı yüksekse alıcam yoksa başka alternetifleri değerlendiricem acil yardım ?
  • ses seviyesi bass açık olduğunda çok canavar gibi değil yani son seste dinlenebiliyor..ama bass ı kapatınca ses baya çıkıyor tabi dinlediğin müziğe görede değişiyor..equlizer ayarında bütün grafikleri en üst seviyeye çıkardığında max.ses çıkışı açısından bence sınıfta kalmıcak bir ürün..yalnız ses kalitesi gerçekten çok güzel harika bass veriyor..tabi yukarıda dediğim gibi bass açık olduğunda..özet olarak benim için orası burası çizilmiş çatlamış önemli değil sesi ve şarzı iyi olsun diyorsan alabilirsin arkadaşım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: m.d

ses seviyesi bass açık olduğunda çok canavar gibi değil yani son seste dinlenebiliyor..ama bass ı kapatınca ses baya çıkıyor tabi dinlediğin müziğe görede değişiyor..equlizer ayarında bütün grafikleri en üst seviyeye çıkardığında max.ses çıkışı açısından bence sınıfta kalmıcak bir ürün..yalnız ses kalitesi gerçekten çok güzel harika bass veriyor..tabi yukarıda dediğim gibi bass açık olduğunda..özet olarak benim için orası burası çizilmiş çatlamış önemli değil sesi ve şarzı iyi olsun diyorsan alabilirsin arkadaşım.

tavsiyen için sağol bi kaç güne kadar bi tane alıcam 1 gb radyosuz daha önce bu aşağıdaki modelden vardı ses kalitesi harikaydı hatta ipod touchta bile onun ses kalitesini bulamadım ama ses seviyesi düşüktü oyüzden sordum.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/31W0NJ5J8ZL._SL500_AA280_.jpg

• alıyorum arkadaşlar :) "nwz b135/b"
    uzun zamandır araştırıyorum mp3 çalarları. en uygun olarak kendime "nwz b135/b" yi uygun gördüm.

creative zen stone plus 2gb, iriver t60 düşünüyordum birde.
    creative zen stone plus bilgisayardan usb şarj olayı vs. sakatmış. sorunluymuş yani.
    iriver t60 aaa pille çalıştığı için tercih etmiyorum (usb şarjlı olsaydı onu alacaktım)

sonuç olarak sony'i alıyorum. sanmıyorum sony'nin kötü olduğunu. evimde de birsürü sony ürünüm var ve bunlar yıllardır kullandığım şeyler.

haydi hayırlısı
    varsa başka mp3 çalar öneriniz onlarıda inceliyebilirim
  • Bugün bende nwz b135 modelinden aldım 2 gb olanı gayet güzel temiz ve net sesi var alacaklara tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.