Şimdi Ara

<< SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >> (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.802
Cevap
75
Favori
556.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu benim adaptör gelsede biraz Nikor larımla oynaşsam zira malumunuz bu makine sanki manuel kullanım için üretilmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Şu benim adaptör gelsede biraz Nikor larımla oynaşsam zira malumunuz bu makine sanki manuel kullanım için üretilmiş

Nikonlarınızda diyafram bileziği var sanırım. Eğer yoksa diyafram sıkıntı yaratıyor olmalı.
  • arandur, o tür kılıfları sevmiyorum ben açıkçası.. kişisel tercihim diyelim zenitin kılıflarını biliyorsundur mesela, ön kısmını çıkartıp öyle fotoğraf çekerdim eskiden. ayrıca sonuça lensleri değiştirilebilir, belki kit dışında başka bir lens uymaz o çantaya.. ama dediğin gibi kapalı değil bir kere, lowepro nun küçük çantaları olabilir. dealextreme deki çantaya cihaz lensle birlikte sığacak mı peki, hiç sanmıyorum ben..
  • Evet arkadaşlar ben de az önce NEX 5N ile aranıza katılmış bulunuyorum. Leica M adaptör de aldım. Bakalım NEX 5N Leica lens ile neler yapacak.
  • xbagci hayırlı olsun. Ödemelerimi düzene koyarsam (borçla aldım Nex-5N'i) hemen manuel lens olayına gireceğim elbette. O zamana kadar siz manuel lens sahiplerinden faydalanmam gerek.

M@rvelous haklısın aslında, adam gibi bir çanta olmalı, yedek lens, adaptör vs. taşıyabilecek.

Şimdi Canon G11 (soldaki kare) ile Sony Nex-5N (sağdaki kare) kıyaslamasına ne dersiniz? %100 kesmeler en sol alt köşeden alınmıştır. Mümkün olduğunca aynı koşullara getirmeye çalışıp M modunda kareler alınmıştır. İdeale yakın olması açısından Canon G11 f5.6, Nex-5N (18-55 kit lens) ise f9 ile fotoğraf çekmiştir. Nex-5N, ozturert dostumuzun belirttiği gibi eksi pozlama ayarlanmış gibi çekiyor.

800 ISO

1600 ISO

3200 ISO

Nex-5N 6400 ISO

Nex-5N 12800 ISO

Nex-5N 25600 ISO

• quote:

Orijinalden alıntı: xbagci

Evet arkadaşlar ben de az önce NEX 5N ile aranıza katılmış bulunuyorum. Leica M adaptör de aldım. Bakalım NEX 5N Leica lens ile neler yapacak.

hayirli olsun hocam fotograflarinizi burada mi yoksa nikon basliginda mi paylasacaksiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

hayirli olsun hocam fotograflarinizi burada mi yoksa nikon basliginda mi paylasacaksiniz?

Hayırlı olsun bu arada ustam
  • quote:

Evet arkadaşlar ben de az önce NEX 5N ile aranıza katılmış bulunuyorum. Leica M adaptör de aldım. Bakalım NEX 5N Leica lens ile neler yapacak.

hayırlı olsun hocam
  • quote:

Hayirli olsun hocam fotograflarinizi burada mi yoksa nikon basliginda mi paylasacaksiniz?

Teşekkürler arkadaşlar.

Leicaları Nikonda paylaşıyordum, nexleri de pentaxta paylaşırım artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Şu benim adaptör gelsede biraz Nikor larımla oynaşsam zira malumunuz bu makine sanki manuel kullanım için üretilmiş

Nikonlarınızda diyafram bileziği var sanırım. Eğer yoksa diyafram sıkıntı yaratıyor olmalı.

Merhaba,

Evet var gerçi olmayanda var ama aldığım adaptör hem g hem f ile uyumlu.Hoş ağırlık ile kullanıcaklarım&deneyeceklerim : 60mm macro,50mm F1.4,85mm (Eski tip) F1.4, 105mm F2.0DC .Ama 12-24 F2.8 de merak etmiyor değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 1 Şubat 2012; 22:48:55 >

• quote:

quote:

Hayirli olsun hocam fotograflarinizi burada mi yoksa nikon basliginda mi paylasacaksiniz?

Teşekkürler arkadaşlar.

Leicaları Nikonda paylaşıyordum, nexleri de pentaxta paylaşırım artık

Vallahi bırakmayız

• quote:

Ayak üstü Milano (iş) gezisi (Katedral ve son iç mekanlar 16mm ile çekildi)

Daha fazlası için google picassa galerim : Buraya tıklayın.

Hocam bak bu kaçıncı oldu, bu fotoları koymakla çok ayıp ediyosun walla :)

Diyecek söz yok yine, eline nexine sağlık...
    Bi de maaşallah diyelim de olumsuz bişey olmasın dimi

• ekselansgs : Teşekkürler güzel sözleriniz için
  • Bu arada tüm Nexdaşlara burdan güncel bi haber vereyim;

Yeni yıldan sonra hatasız (klik) üretilicek olan yeni Nex-5n serileri Avrupada stoklara girdi, herkesin bilgisine...
  • Arkadaşlar sensördeki tozları temizlemek için şöyle bir şey almak istiyorum, ne dersiniz? Bir zarar verme ihtimali olur mu?

• O el pompaları çok yararlı ürünler her fotoğrafçıda bulunması lazım
  • quote:

O el pompaları çok yararlı ürünler her fotoğrafçıda bulunması lazım

Peki hocam hayyam gibi iç piyasadan alınsa 8-10 TL'ye bulunur mu bunlar? Yoksa Çin'den mi getirteyim gene de?
  • Hayyamda var da kaç lira bilmiyorum En ufaklarından almayın avuc içine otursun biraz kalıplı olsun.
  • nex cook guzel urun kabul

ama bişeyi anlamadım 16mm ile kompack boyutta senssör dslr ebatındatamam, ama 18,55 i taktıgında gene bi çanta tasımak zorundasın + 5n de flash takmak zorundasın kaldıkı daha buyuk lensler mesele 18.200mm gibi taktıgında dahada buyucek boyut ve vizör yok dokunmatık ekranla ugrasıcaksın , zorlu cekımlerde sıkıntı olabılır gibi geliyo dagda kıyıda bayırda yagmurda karda sonucta ufak bi cihaz ama ufaklıgın getırdıgı eksıkler var

18.200 ü tasıyan adam 5100 gibi bi gövdeyi neden tasımasınki

dslr perfornmansında ama dslr karızmasında degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanlevent -- 2 Şubat 2012; 14:46:55 >
  • Nikon adaptörüm geldi hemen ufak bir kaç test yapıyorum (Yaşasın focus peaking!) gerçi grip olduğum için malesef henüz dışarı çıkıp test yapamıyacağım .Yinede heyecan oldu bir şekilde.Bu NEX sistemnin belkide en büyük avantajlarından biriside : Hemen her lensi takıp focus peaking sayesinde sorunsuzca manuel (Benim bu güne kadar gördğüm en problemsiz ve rahat kullanım bu alanda) netleme yapıp kullanılabilmesinde.Neredeyse takılyacak marka lens yok gibi.Ek olarak her ayarın video modunda manuel olarak işlemesi garibime gitmiyor değil zira profesyonel video kamera kullanıyor gibi hissediyorum minicik gövde ile.
    Helal olsun Sony'e birz da AF iyileştirmesi yapıp lens çeşidini zenginleştirir ise bu serinin önüne geçmek çok ama çok zor olur rakipleri açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 2 Şubat 2012; 16:01:18 >

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.