Şimdi Ara

<< SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >> (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.802
Cevap
75
Favori
556.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana sel-50mm 1.8 olsun yeter, tabi piyasaya düşerse, aylardır bekliyorum.

Bu arada 85mm düşünenler için Rokinon'u tavsiye ederim, müthiş bir bokehi var.
  • Sony Nex 5n alacağım da 18-55 ile almak mı mantikli yoksa 16 mm ilemi?
    Canon eos lensleri kullanmak icin adaptor varmi bu arada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quemoy

Sony Nex 5n alacağım da 18-55 ile almak mı mantikli yoksa 16 mm ilemi?

Nex5N sadece 16mm ile birlikte satılmıyor.
    EOS lens adaptörü;
    http://sonyalphanex.blogspot.com/2010/07/sony-nex-canon-eos-lens-adapter.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

Bana sel-50mm 1.8 olsun yeter, tabi piyasaya düşerse, aylardır bekliyorum.

Bu arada 85mm düşünenler için Rokinon'u tavsiye ederim, müthiş bir bokehi var.

Bir hafta önce sony eurasia'yaya mail atmıştım, nex 7, 50f18 ve 55-210 mm objektiflerin türkiyeye gelişi hakkında, bu gün mail atmışlar, şubat ayı içerisinde getirmeyi planladıklarını yazmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yander

Herkese selam,

Daha once konusu acilmis olabilir (gerci baktim sayfalara) ama SLR Magic Hyperprime 50mm f/0.95 bir lens var. Almaya heveslendim ama sizlerinde fikirleriniz varsa yazarsaniz sevinirim.

Lens direk E-mount uzerine takilabiliyor. Aciklamalardan anladigim kadariyla Voigtlanderin ticari bir takim sorunlarindan oturu, urunun markasini degistirerek piyasaya cikarmis.
    Sizlerde incelerseniz sevinirim.

http://www.ebay.com/itm/SLR-Magic-HyperPrime-50mm-f-0-95-Lens-Sony-E-Mount-NEX-/360421117785?pt=Camera_Lenses&hash=item53eac5cf59#ht_2841wt_1139

Fiyatı da çok iyiymiş, Nex'lerden daha pahalı :)

f 0.95 olması beni çok şaşırttı, öyle bir diyafram değeri görmemiştim hiç. Nasıl fotoğraflar çekiyor acaba o lens?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem1905

quote:

Orijinalden alıntı: Quemoy

Sony Nex 5n alacağım da 18-55 ile almak mı mantikli yoksa 16 mm ilemi?

Nex5N sadece 16mm ile birlikte satılmıyor.
    EOS lens adaptörü;
    http://sonyalphanex.blogspot.com/2010/07/sony-nex-canon-eos-lens-adapter.html

Genelde piyasada 16mm ve 18-55 kit ile satılmakta. Başka kitle satılanı denk gelmedim..

Link için teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfun808

quote:

Herkese selam,

Daha once konusu acilmis olabilir (gerci baktim sayfalara) ama SLR Magic Hyperprime 50mm f/0.95 bir lens var. Almaya heveslendim ama sizlerinde fikirleriniz varsa yazarsaniz sevinirim.

Lens direk E-mount uzerine takilabiliyor. Aciklamalardan anladigim kadariyla Voigtlanderin ticari bir takim sorunlarindan oturu, urunun markasini degistirerek piyasaya cikarmis.

http://www.ebay.com/itm/SLR-Magic-HyperPrime-50mm-f-0-95-Lens-Sony-E-Mount-NEX-/360421117785?pt=Camera_Lenses&hash=item53eac5cf59#ht_2841wt_1139

f 0.95 olması beni çok şaşırttı, öyle bir diyafram değeri görmemiştim hiç. Nasıl fotoğraflar çekiyor acaba o lens?

Biraz fantastik lens. Özel merak gerekiyor kullanmak için. Optik kalitesi de çok iyi bu arada.

@M@rvelous da belirtmiş, Stanley Kubrick, Barry Lyndon filminde bir sahnede benzer bir lens kullanmış. Sadece mum ile aydınlatılmış bir sahnede F/0.7 kullanmış Kubrick. Kısacası ışığın az olduğu sahnede gerekebiliyor. Alan derinliği çok sığ. 4-5 metreden çekim yapınca 10-15cm gibi net alan derinliği verir.

• fiyati gercekten cok uygun 0.95 le bide nex5n gibi iyi iso basarimina sahip bir makineyle gece rahat rahat fotograf cekilebilir insani tripod masrafindan kurtarir bu lens
    leica noctilux icin bildigim kadariyla 6-7 ay sonrasina sira veriyor. youtube da "kai" nin incelemesi vardi galiba noctilux icin.izleyip anlayan olursa bizi de anlatsin
  • Hay nerden gördüm ben bu lensi şimdi......
  • bir fiyat yoklaması yapayım.

Nex 5N ile birlikte bir 35mm f1.8, bir de 85mm f1.8 lens almaya karar versem, ne kadar öderim?

lensler bu mm'lere ve f değerlerine yakın da olabilir, illa tam karşılaması gerekmiyor.
  • SLR Magicleri türkiyede bulabilir miyiz? :D
  • quote:

quote:

Herkese selam,

Bir kac ornek var burada..

http://www.flickr.com/photos/theleggett/sets/72157623527995554/with/4396090052/

• arkadaşlar çok acil cevap almam lazım migros indirimi ile nex-3 950 lira .acemi bir foto meraklısıyım çok fazla teferruattan anlamamm ve bütçe sıkıntısı var. düğün, manzara ve çocukların fotoğrafını ve video çekmeyi düşünüyorum. nex-3 yeterli olur mu? önceleri canon s95 ya da pana gf3 ,olympus pl1 düşünüyordum makul fiyatlı karşıma çıkınca aklımı çeldi sizlerin tavsiyesi ne olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost acı söyler

arkadaşlar çok acil cevap almam lazım migros indirimi ile nex-3 950 lira .acemi bir foto meraklısıyım çok fazla teferruattan anlamamm ve bütçe sıkıntısı var. düğün, manzara ve çocukların fotoğrafını ve video çekmeyi düşünüyorum. nex-3 yeterli olur mu? önceleri canon s95 ya da pana gf3 ,olympus pl1 düşünüyordum makul fiyatlı karşıma çıkınca aklımı çeldi sizlerin tavsiyesi ne olur

Nex 3 ihtiyaclarini karsilayacak bir urun bana kalirsa. Bende 3 serisini kullaniyorum gayet memnunum.
  • quote:

quote:

quote:

Herkese selam,

Biraz fantastik lens. Özel merak gerekiyor kullanmak için. Optik kalitesi de çok iyi bu arada.

@M@rvelous da belirtmiş, Stanley Kubrick, Barry Lyndon filminde bir sahnede benzer bir lens kullanmış. Sadece mum ile aydınlatılmış bir sahnede F/0.7 kullanmış Kubrick. Kısacası ışığın az olduğu sahnede gerekebiliyor. Alan derinliği çok sığ. 4-5 metreden çekim yapınca 10-15cm gibi net alan derinliği verir.

Lens beni de epey buyuledi. 1000$ vermeyi dusunuyorum ama bir cok soru isareti de var kafamda.. Urun hakkindakileri bir kenara birakirsam su ana kadar ebayden bu kadar yuksek fiyatli hic bir urun almadim. Ayrica lensin gumruge takilmasi da muhtemel. Acaba takilirsa ne kadar vergi bindirirler hic bilmiyorum.. Ote yandan bunun yerine 2. el iki farkli lens mi alsam diyorum bilemedim.

• Gümrüğe mutlaka takılır, 150-200 TL vergiyle alınır tahmin ediyorum.
    Tabi geri gönderilmesi de bir ihtimal. Ben 300 dolarlık lens için 40TL vergi ödedim.
  • quote:

Gümrüğe mutlaka takılır, 150-200 TL vergiyle alınır tahmin ediyorum.
    Tabi geri gönderilmesi de bir ihtimal. Ben 300 dolarlık lens için 40TL vergi ödedim.

Vergisini bi sekilde cikaririm sanirim.. ama bu geri gonderilmesi mevzugunu anlayamadim? Neden gonderilsin ki?
  • quote:

quote:

Gümrüğe mutlaka takılır, 150-200 TL vergiyle alınır tahmin ediyorum.

Vergisini bi sekilde cikaririm sanirim.. ama bu geri gonderilmesi mevzugunu anlayamadim? Neden gonderilsin ki?

geri gönderilmez de %20 vergi ödemek zorunda kalırsınız, 1200 dolara patlar size.
  • quote:

arkadaşlar çok acil cevap almam lazım migros indirimi ile nex-3 950 lira .acemi bir foto meraklısıyım çok fazla teferruattan anlamamm ve bütçe sıkıntısı var. düğün, manzara ve çocukların fotoğrafını ve video çekmeyi düşünüyorum. nex-3 yeterli olur mu? önceleri canon s95 ya da pana gf3 ,olympus pl1 düşünüyordum makul fiyatlı karşıma çıkınca aklımı çeldi sizlerin tavsiyesi ne olur

NEX3 gerçekten iyi bir makine, ben kullanıyorum, 950TL de gerçekten iyi bir fiyat ama o fiyata 16mm lens ile verilecektir muhtemelen. 16mm de geniş açıyla fotoğraf çekmek demektir, zum yoktur, 5 metre ötedeki birinin portresini çekmek için 1 metre yakınına gelmek tek çözümdür. Ama o paraya DSLR sensörü almaya değerdir, pişman olunmaz diyorum ben. Biraz yukarıda bir video yayınladım orada nex3'e eski ucuz lensleri taktım, ben lens işini öyle çözdüm :)

• quote:

quote:

Nex 3 ihtiyaclarini karsilayacak bir urun bana kalirsa. Bende 3 serisini kullaniyorum gayet memnunum.

teşekkürler dostum fiyat nasıl peki? dediğim gibi kompakt gibi kullanım için o fiyata aklından başka bişey geçirme mi diyorsun

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.