Şimdi Ara

Sony MDR-HW700DS 9+1 Kulaklık Sinema Sistemi İzlenimlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sony'nin film ve oyun severler için geliştirdiği sanal surround temelli kablosuz sistemi.

http://www.amazon.com/Sony-MDR-HW700DS-Wireless-Headphone-100-240V/dp/B00FJISYZQ

https://store.donanimhaber.com/e1/40/ef/e140ef9b59dee7cc5dda10a4ad52d2e8.jpg

Artıları:

-Kablosuz oluşu
    -Konforlu pedleriyle uzun süreli kullanım.
    -Desteklediği ses formatları
    -Oyun ve sinema modu gibi ses ayarlarına imkan sunması.
    -Apartman hayatının sessizliğine mahkum sinefiller için hayat kurtarıcı derecede öneme sahip.
    -Baslar titreşim yaymasıyla çoğu kişiyi mutlu etmişe benziyor(Yorumlara bakılırsa!).
    -Sağlam malzeme kalitesi
    -Film izlemek için daha iyisi yok.Hatta alternatifi de yok neredeyse.
    -Sahnesi yeterince geniş.Efekt dolaşımını hissedebiliyorsunuz.

Eksileri:

-"Bence" baslar yeterince başarılı değil.Gereğinden fazla yayılıyorlar.Ve patlayıcı gücü yetersiz.*
    -Sinemasal surround performansı iddiasıyla sınırlı kalıyor.Evet efektler virtual ve gerçek sinema deneyimi sunmuyor.
    -Ses yeterince dokulu ve doğal değil.Özellikle vokal başta olmak üzere bir miktar parlama mevcut.
    -Son + da yazdığım konunun eksisi şu:Konumlandırılmış hoparlörler arasında gezen sinema efektinin boşlukları belli bir merkez çevresinde geziniyor.Arada keskin ayrımlar yok.

*Baslar dedim eksilere başlarken.Burada bu kulaklığın oldukça fazla tutkunu var.Ve bahsettikleri şey kulaklığın baslarının kulak titrettiği.Bu durum yere göğe sığdırılamıyor.Ben film izlerken kulak titretecek woofer etkisi alamadım fakat titreme fazlasıyla mevcut!Özellikle sinema modunda.Net bilmiyorum ama sanırım sistem bu titremeyi özellikle yapıyor.Etkilemek için.Tam tabir bu bence.Zira HFI 580'in net ve dağılmayan mideye mideye basları yanında bu kulaklık bas fakiri bile sayılabilir.

Sonuç:

2. elde 700-900 tl fiyat aralığında bulabileceğiniz bu sistemi,ülkemizde sıfır olarak alamıyorsunuz.Tek alternatifiniz yurtdışı ve fiyatı 340$ civarı.Hakediyor mu? derseniz kişiye göre değişir derim.Akşamları evinde film izlemek isteyen bünyeler için olmazsa olmaz hint kumaşı kadar değerli denebilir.

Tek sürücülü,ayrıca woofer,center,surround sürücüleri olmayan bu sistemden mucize beklemeyin.Evet sanal olarak konuşma seslerini ortaya konumlandırıp etrafında da belli bir efekt dağılımı yapıyor ve keyifli de oluyor film izlemek ama hepsi bu.Kulaklıkla sessiz ama derinden gerçek sinema deneyimine daha çok var.O zamana kadar fazlasıyla iş görür.

Unutmadan:

DTS HD MA,DTS TRUE HD,7+1,9+1 filan.Dur yahu alt komşudan muzdarip sinefil kardeşim.Kalbin o kadar da hızlanmasın.Bunlar sadece desteklediği ses formatları.Kulağına verdiği değil.

Bana bu deneyimi yaşatan radyo nickli Atilla beye tekrar sonsuz teşekkürler.

Kaynak techno-fi.net

Sony MDR-HW700DS 9+1 Kulaklık Sinema Sistemi İzlenimlerim

• İnceleme için tekrar teşekkürler hocam. Tecrübeli bir kulağın bu kulaklığı yorumlamasına ihtiyacımız vardı. Sağlıcakla...
  • hocam öncelikle inceleme için teşekkürler gerçi teknofiden yazmıştım ama bide burdan yazıp işi sağlama alayım dedim dts destekli(dts-hd truehd çok şart değil) filmlerde ve oyunlarda kullanmak için bende uzun zamandır kulaklık arayışındayım mmx 300 daha sonrada 700ds ye
    karar kılmıştım siz birde aklıma fidelio yu soktunuz şimdi kafam çok karışık hangisini almalıyım sizce ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.