Şimdi Ara

Sony KDL 50w805C... Mini inceleme eklendi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
6
Favori
13.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony KDL50w805 almayı düşünüyorum da yaklaşık 2450 liraya gelecek. Sizce fiyatı uygunmudur acaba?

İnceleme linki.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=113648213

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cerberus -- 17 Ocak 2016; 15:21:34 >

• the_cerberus kullanıcısına yanıt
    Uygun tabi hemen alin bence :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 43 olani 2400-2600 arasi biseydi., bencede uygun..

Bu arada. Guzel tv gercekten. 4k ya gecmeden full hd olarak en begendigim tv

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14 Kasımda 55w805c 2900tl ye mediamarkt ve teknosa mağazalarında satıldı. 50' için iyi fiyat.

2900/55=52,72
    52,72*50=2636
  • quote:

Orijinalden alıntı: yldrm35

14 Kasımda 55w805c 2900tl ye mediamarkt ve teknosa mağazalarında satıldı. 50' için iyi fiyat.

2900/55=52,72
    52,72*50=2636

Maliyet hesabınız çok ilginç geldi bana arkadaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cerberus

Sony KDL50w805 almayı düşünüyorum da yaklaşık 2450 liraya gelecek. Sizce fiyatı uygunmudur acaba?

Alınır tabi. Nereden alıyorsunuz Söyleyin de biz de faydalanalım bu fiyattan

• quote:

Sony KDL50w805 almayı düşünüyorum da yaklaşık 2450 liraya gelecek. Sizce fiyatı uygunmudur acaba?

Bende bırkac gundur bu tv yı arastırıyorum.play statıon 4 ıcın.Ve en sonunda bahsettıgın modelde karar verdım.
    Hakıkaten tv pıyasası ıcınde en ıyı tv lerde ilk 3 e gırer bu tv.Hangımız once alırsak buraya yorumları paylaşalım.
  • Tavsiyeleriniz için teşekkürler, arkadaşın hediye çeki vardı da o sayede alacaktım malesef tarihleri uyuşmadı. Ama yine de aldım 2800tl ye :( , bugün de kampanya vardı alt limitsiz 420 tl hediye çeki verdi teknosa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hebennekha

quote:

Bende bırkac gundur bu tv yı arastırıyorum.play statıon 4 ıcın.Ve en sonunda bahsettıgın modelde karar verdım.
    Hakıkaten tv pıyasası ıcınde en ıyı tv lerde ilk 3 e gırer bu tv.Hangımız once alırsak buraya yorumları paylaşalım.

Ben başka şehirdeyim aileme aldım. Fakat bu ara gideceğim sizin için en kısa zamanda güzel bi yorum yaparım. Nerede okuduysam FHD tv ler arasında tepelere oynadığını gördüm. Daha 4k yaygınlaşması için çok zaman var zaten.
  • quote:

Tavsiyeleriniz için teşekkürler, arkadaşın hediye çeki vardı da o sayede alacaktım malesef tarihleri uyuşmadı. Ama yine de aldım 2800tl ye :( , bugün de kampanya vardı alt limitsiz 420 tl hediye çeki verdi teknosa.

hocam oncelikle hayirli olsun, bana gore guzel secim, guzel bir uydu cihazi ile hd kanallar daha bir hd goruncek..

birkac resim de paylasirsaniz bizimle cok hos olur, hd kanalda iken, tv nin kendisi vs..
  • quote:

Orijinalden alıntı: LazPacino

quote:

Tavsiyeleriniz için teşekkürler, arkadaşın hediye çeki vardı da o sayede alacaktım malesef tarihleri uyuşmadı. Ama yine de aldım 2800tl ye :( , bugün de kampanya vardı alt limitsiz 420 tl hediye çeki verdi teknosa.

hocam oncelikle hayirli olsun, bana gore guzel secim, guzel bir uydu cihazi ile hd kanallar daha bir hd goruncek..

birkac resim de paylasirsaniz bizimle cok hos olur, hd kanalda iken, tv nin kendisi vs..

Tabi, elimden geldiğince yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yldrm35

14 Kasımda 55w805c 2900tl ye mediamarkt ve teknosa mağazalarında satıldı. 50' için iyi fiyat.

2900/55=52,72
    52,72*50=2636

Yaklaşımınız güzel, yalnız bilindiği üzere alan uzunluğun karesiyle orantılıdır, bu nedenle ekran boyutu arttıkça veya azaldıkça ortaya çıkacak görüntü alanı bunun karesiyle orantılı olacak şekilde artar veya azalır. Yani aynı hesabı şu şekilde yaparsak daha mantıklı olur:

2900/(55*55) = 0.96
    0.96*(50*50) = 2400 TL yapar ki burada bahsedilen fiyata oldukça yakın bir sonuç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Consumer -- 25 Aralık 2015; 17:37:35 >
  • Bana benim hesap biraz daha mantikli geldi, hipotenus buyudukce dik kenarlarda ayni oranda buyumezlermi?
    Sanki simule etmeden ezbere yazmis gibisiniz.

• Bana kalirsa hesap ikinizin dedigi gibi bir formul ile anlasilacak birsey degil :) ekranin boyutu sadece degiskenlerden biri, onun disinda bir cok degisken var (mesela talep vs.), diger taraftan formulun icinde sabitler de var (mesela islemci), bu sabitler de ekranin buyuklugunden bagimsiz, yani 30 ekranda da, 60 ekranda da ayni islemci var.. o yuzden hic kafamizi yormayalim:)

• yldrm35 Y kullanıcısına yanıt
    Simüle ettim tabiki işimiz zaten matematikkafa karıştırmak istemediğim için detaya girmek istemedim, dediğiniz gibi hipotenüs büyüdükçe dik kenarlarda aynı oranda büyür, örneğin hipotenüs 2 katına çıkarsa en ve boy da iki katına çıkar ama Alan 4 katına çıkmış olur, alanın 4 katına çıkması demek kullanılan ekran malzemesinin de 4 katına çıkması demektir, aynı şekilde hipotenüsü 4 katına çıkarırsanız dik kenarları da 4 katına çıkarmış olursunuz ama bu sefer Alan 16 katına çıkar yani sizin yaptığınız tek boyutlu doğrusal hesaplamada hata oranı katlanarak artar, bu nedenle hipotenüs üzerinden orantı kuracaksak iki boyutu da ilgilendiren karesel orantıyı kurmalıyız, eğer ekran panelinin kalınlığı da değişmiş olsaydı bu sefer üç boyutlu hacimsel orantıyı kuracaktık.

Aşağıda size basitçe bir örnek hazırladım, tv'ler aynı model olduğu için ekran en boy oranlarını 16:9 varsayıyorum, umarım açıklayıcı olur.
    Buraları okuyanlar için not: Yaptığımız sadece mantıksal bir hesaplama, gerçek maliyet hesabıyla ilgisi yoktur

Şimdi en üstteki resme bakalım, örneğin 5" lik bir Tv'nin fiyatını rahat anlaşılabilmesi için 1000 TL yapalım ve buradan sizin yaptığınız gibi 10" lik Tv'nin fiyatını hesaplayalım:

1000/5" = 200
    200*10" = 2000 TL yapar

Şimdi düşünün, resme bakarsak 10" lik Tv, 5" lik Tv'den 4 kat daha büyük fakat hangi üretici 4 kat daha büyük bir Tv'yi bu fiyata satar? ama karesel orantı kurmuş olsaydınız hesap şöyle olacaktı:

1000/(5"*5") = 40
    40*(10"*10") = 4000 TL yapar ki mantıklı olanda zaten budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Consumer -- 26 Aralık 2015; 1:59:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rimpo

Ben de almayı düşünüyorum bu modeli.Memnunmusunuz? Android olarak iyi mi çalışıyor?

Ben aileme aldım ve yaklaşık 100 km uzakta çalışıyorum :). Ama haftaya bir 10 günlük çıkarma yapıcam memlekete. O zaman aceleniz yoksa detaylı birşeyler yazarım.
  • Samsung TV'lere göre iyi midir? Birde PS4 için en iyi performansı bu mu verir acaba?

• TV çok fazla inceleme fırsatım olmadı fakat elimden geldiğince size anlatayım. Bu arada özelliklerini kıyaslayacağım tv (smart, kanal değiştirme vs.) elimde olduğu için Philips 46pdl8908s bilginize.

Bizimkiler pek uğraşmadığı için gidince tv kurulumunu ben yaptırdım. Kutu içeriği standart stand ve kumanda. Sanırım eski modellerde duvara askı aparatı da çıkıyormuş fakat bunlarda yok. Ayrıca 3d gözlük çıkmıyor.

Kurulumu beklediğimden daha basitti hiçbirşeyle uğraşmıyorsunuz. Biraz uydu kanallarında sıkıntı oldu (radyo kanallarını da gösteriyordu içinde ). Kurulumdan sonra hemen güncellemesini yaptım (USB ile). Kanal geçişleri diğer Philips'e göre daha hızlı ama tabiki harici alıcılara göre daha yavaş (digitürk, d-smart, normal alıcı). Ama çok göze battığını söyleyemem. Menüleri çok akıcı, sıkıntı çıkarmıyor asla. Smart uygulamaları çok kullanamadım sadece youtube filan ama gayet hızlı ve rahattı. İnternet tarayıcıyı (opera browser yüklüydü) pek beğenmedim açıkçası, kumandayı mouse gibi kullanmak daha rahat olabilirdi. Yön tuşlarıyla mouse zor oluyor. Tv'de uygulamalar için 8.2 Gb hafıza var, bunun 7.4 Gb'ı kullanılabilir durumda.

Tv'nin diğer Philips'e göre (ki onu da çok beğenirim) renkleri çok daha hoş geldi. Renk skalası çok geniş bu belli. Akıcılık konusunda pek bir yorum yapamayacağım diğeri ile kıstas yapılması zor çünkü 1400 hz. Ses olarak diğer Tv daha üstün. Çerçevesi bayağı ince. Tv de bayağı ince bu arada , tabi doğal olarak altta hoparlör vs olduğu için aşağı gidildikçe kalınlaşıyor. Input lag için deneme fırsatım olacak bir cihaz yoktu fakat yabancı incelemelerde input lag konusunda çok iyi sonuçlar verdiği yazıyordu. Yayın kalitesi açısından da kendi kullandığım plazma tv ile kıyaslayayım. Hd yayınlar zaten güzel de Sd yayınlarda benim plazma tv (LG) den çok çok önde görüntü kalitesi olarak.

Şimdilik bu kadar, bakmamı istediğiniz başka birşey olursa şubatta inceleyebilirim tekrar bilginize iyi günler.

Fotoğrafları direk siteye atamadım, imgur üzerinden yükledim.

İnternette rahat gezmek için şu kumandaya ihtiyaç varmış. Hepsiburada'da 99 TL. Hem touchpad var, hem de Google'dan sesli arama da yapılabiliyor.

Birkaç tane smartı inceleyen video var youtube da.

Sony Android Smart TV Review

Bu da türkçe...

Sony android tv özellikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cerberus -- 17 Ocak 2016; 15:16:43 >

• Bu arada ekran boyutu tartışmanız harika. Devamını bekliyoruz...
  • the_cerberus kullanıcısına yanıt
    merhaba,,ben de bu tv yi alma arifesindeyim,,bilgilendirmenizden sonra epey zaman geçmiş ,,dur alma diyeceğiniz bir eksi gördünüz mü? teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.