Şimdi Ara

Sony KDL-43W805C (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.404
Cevap
49
Favori
135.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes akım korumalı prizi tavsiye buyurmuş fakat sorarım şimdi: 75 v akımlık teyp kablosundan geçen elektrik adaptör aracılığıyla TV ye geçiyor... Adaptörün ön koruma sağladığını düşünüyorum. Yine de voltaj yükselmesinin tv ye zarar verdiğini düşünen varsa taksın bildiğini... Bunun herhangi bir LCD ye zarar olduğuna şahit olan var mı ben de merak ettim.

• Akım korumalı priz kullanmadığı için , 2 farklı TV de düz siyah çizgi çıktığına şahit oldum.

• tv yi bilmem ama bilgisayarlar güç kaynağıma rağmen anakart yakıyor. Sizin mantıkla giderdek adaptörlü herşey koruma altında.
  • Bununla birlikte 2010 yılında kullandığım eski Sony TV imde sıradan priz kullandığım için bozulmuştu. Bulunduğum bölgede voltaj dalgalanması çok fazlaymış. Bunu TV servise gidince öğrenmiştim. Akım korumalı prizi bu sayede öğrenmiştim. O zamana kadar bilmiyordum.

• Merhabalar tv deki kanal listesi silindi kanal listesi paylaşabilen olursa memnun olurum.

• Bu sayfadan defalarca paylaşıldı. Önceki sayfaları kontrol ederseniz bulabilirsiniz.

• Kullandığınz görüntü ayarlarını yazar mısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarihcix

Kullandığınz görüntü ayarlarını yazar mısınız.

bu konuda bende cevap bekliyorum

• fatih999 kullanıcısına yanıt
    Renk 51 parlaklık 25. Siyah düzeyi 48 keskinlik 60.

Kontrast 80 bende.

• arkadaşlar yeni yeni dikkatimi çekmeye başladı son güncellemeden önce diyordum güncelleme gelince düzelir ama halen aynı. Özellikle film izlerken karanlık ortamlarda tv böyle kendini ayarlamaya çalışıyor gibi yapıyor yani laptopu prizden çıkartırız pil durumuna geçince ekran böyle kararır sonra takınca tekrar aydınlanır ya o şekilde. acaba bir sorun mu yoksa ayar mı ya da bu nasıl kapatılır izlerken aşırı dikkatimi dağıtıyor bu durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: help21

arkadaşlar yeni yeni dikkatimi çekmeye başladı son güncellemeden önce diyordum güncelleme gelince düzelir ama halen aynı. Özellikle film izlerken karanlık ortamlarda tv böyle kendini ayarlamaya çalışıyor gibi yapıyor yani laptopu prizden çıkartırız pil durumuna geçince ekran böyle kararır sonra takınca tekrar aydınlanır ya o şekilde. acaba bir sorun mu yoksa ayar mı ya da bu nasıl kapatılır izlerken aşırı dikkatimi dağıtıyor bu durum

Evet bu durumu bende farkettmiştim. Hala aynısı. Değişen bir durum yok.

Film izlerken sanki güç tasarruf moduna geçiyor. Parlaklık​ azalıyor.

Ses açma kısma tuşuna basıyorum anında parlaklık yükseliyor.

Çözümü var mı. Bende merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burberrys42

quote:

Orijinalden alıntı: help21

arkadaşlar yeni yeni dikkatimi çekmeye başladı son güncellemeden önce diyordum güncelleme gelince düzelir ama halen aynı. Özellikle film izlerken karanlık ortamlarda tv böyle kendini ayarlamaya çalışıyor gibi yapıyor yani laptopu prizden çıkartırız pil durumuna geçince ekran böyle kararır sonra takınca tekrar aydınlanır ya o şekilde. acaba bir sorun mu yoksa ayar mı ya da bu nasıl kapatılır izlerken aşırı dikkatimi dağıtıyor bu durum

Evet bu durumu bende farkettmiştim. Hala aynısı. Değişen bir durum yok.

Film izlerken sanki güç tasarruf moduna geçiyor. Parlaklık​ azalıyor.

Ses açma kısma tuşuna basıyorum anında parlaklık yükseliyor.

Çözümü var mı. Bende merak ediyorum.

Aynen çok sınır bozucu çözümü vardır inş

• help21 kullanıcısına yanıt
    "tv'nin ışığı, ortam ışığına bağlı olarak değişsin" modunda olabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

"tv'nin ışığı, ortam ışığına bağlı olarak değişsin" modunda olabilir mi acaba?

Kapattım onu yine aynı

Ben daha önce bu konuyu söyledim ama kimsede yoktu. Evham yapıyorum dedim kendi kendime. Demekki yalnız değilmişim :) Bende tv izlerken ses açma-kısma yaptığımda söylediğiniz durumun aynı oluşuyor, bende öyle fark ettim. Ayarlara falan baktım ama onunla alakalı bir durum göremedim malesef. Muhtemelen bir sorun değilde sony nin bizlere süprizlerinden biridir..

Burberrys42 B kullanıcısına yanıt
    Görüntü ayarlarından ismi otomatik resim düzenleyici ya da otomatik kontrast düzenleyici olması lazım onu kapatın düzelecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: 3yuq

Görüntü ayarlarından ismi otomatik resim düzenleyici ya da otomatik kontrast düzenleyici olması lazım onu kapatın düzelecektir

Tamam bakınca yazarım artık

• quote:

Orijinalden alıntı: 3yuq

Parlaklıkta , Gel. Kontrast düzeltici diye geçiyor. Sanırım bu.
  • Arkadaşlar tv yi nasıl siliyorsunuz solüsyon özel bez vs var mı

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.