Şimdi Ara

SONY KD-55XE9005 4K Full Array LED TV 4,999 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
3
Favori
6.593
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir süredir LED TV araştırması yapıyorum. Bugün İstanbul Bilişim'de 2 yıl Sony Eurasia garantili bu televizyonun piyasadaki en uygun fiyattan satıldığını farkettim:
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/sony-kd-55xe9005-140-cm-55-4k-android-uydu-alicili-led-fiyati,232183.html

Amerika fiyatının dahi $1,300 civarında olduğunu düşünürsek fiyat bana uygun geldi. Almayı düşünen arkadaşlar değerlendirebilir. Seçili kartlara peşin fiyatına 6 taksit imkanı da var.

• geçenlerde 5600 lere satıldı süper fiyat diye herkes konuşuyordu. cidden çok iyi fiyatmış.

keşke 3000-4000tl civarlarında olabilse böyle ürünler ama bu kur ve vergilerle imkansız.

5000tl bana hala çok fazla geliyor bir televizyon için. psikolojik sınırım 3000TL benim
  • MVA Panel
    Direct Led Aydınlatma
    100 Hz

Kesinlikle düşünmeden alınır eğer ki OLED ile kıyaslanmazsa. Yine de teknomarkete gidip deneme yapılmasında fayda var.
  • Şu televizyonu ps4 Pro 4K hdr granturismo ile kullanmak isterdim. Oled hariç en baba tvlerden biri.

Stok: haber ver diyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batistuta -- 21 Temmuz 2017; 10:56:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stok yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet, donanımhaberde paylaşınca anında tükenmiş. İnsanlar yorum yazmadan önce hemen alıyorlar çünkü :)
  • Abi ben anlamıyorum. Bu tv uhd dimi yani samsungku7000 ile aynı kategoride. Sony neyi farklı yaparak 3000 lira fazlasına satmaya çalışıyor ben bunu anlamadım. Olur illaki görüntü biraz daha iyidir ama neden gidip insanlar 3000 lira fazla para vermeli?
  • LeVizit kullanıcısına yanıt
    Panel dediğiniz şey ve ekran kalitesi bunu farklı yapan. Sizin mantıkla her 3bin lira TV aynı olmalı. 10 bit 100hz arka aydınlatmalı ekranla bulutlanma tarzı sorunlar, ekranda kare kare olan bulanıklaştırma gibi problemler olmuyor. Şu fiyat aralığına on numara TV. Aslında oturup 2-3 bin lira veripte çamur ekran leş panel kullanmanın ne kadar saçma olduğunu düşünmek gerek. Tabi gelirimizi bağlı bu konuştuklarım. Mesela benim de 5k bütçem olsa dakika düşünmez alırdım. 3k limitin var ve hala almaya uğraşıyorum, çünkü ne yaparsam yapayım bu kaliteye yakın çok zor.

• aqhuan kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi görüntü muhtemelen daha iyidir hocam. Ama ne bileyim yani bir üst kategorinin samsungu lg si 5000 liradır muhtelemen biz de yaklaşık 1 sene önce samsung ku7000 aldık işte. Daha önce 10 yıl boyunca plazma kullanmıştık ondan geçince bize devrim gibi geldi ama farkı bu işi bilenler daha iyi anlayacaktır. Size tavsiyem bence bütçeyi zorlamaya gerek yok. Hayatta her zaman paramızın üstünde daha güzel şeyler oluyor olanla yetinmek de bir erdem :) Araba baktık misal kaç ay boyunca elinizde olmayınca tek 1 lira bile insana ağır geliyor. O üst donanımı alamamak insanı üzüyor ama elden gelen bir şey yok.

Teşekkür ederim cevabınız için :)
    Tabi haklısınız, dediğim gibi tamamen bütçeyle alakalı. Zorlamaya da gerek yok var ise alırız yok ise alternatiflere bakarız :)

• Ks8500 55 kiyaslama yapacak olan biri varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: LeVizit

Abi ben anlamıyorum. Bu tv uhd dimi yani samsungku7000 ile aynı kategoride. Sony neyi farklı yaparak 3000 lira fazlasına satmaya çalışıyor ben bunu anlamadım. Olur illaki görüntü biraz daha iyidir ama neden gidip insanlar 3000 lira fazla para vermeli?

Hocam ku7000 50hz ve 8 bit ekranlı ve 3000 liraya satılan alt model bir tv.

Sony 100 hz 10 bit ve Samsung mu8000-mu9000 serisiyle aynı kategoride olan ve fiyatlarıda onlara yakın olan bir tv. Ve direct led.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuZ-MaViSi -- 21 Temmuz 2017; 22:21:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adil07

Ks8500 55 kiyaslama yapacak olan biri varmi

İki tv de çok iyi. Ks serisi Quantum dot ekranlı ve menusu hızlı bir tv. Samsung'un bu seneki üst düzey tvlerınden dahi daha yüksek puan alan bir tv ama curved ve edge aydınlatmalı. Sony yeni seri ve direct led olması çok iyi. Ama Android ve kanal geçişleri yavaş.ama ikiside piyasada tercih edilen en iyi tv.

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ben uhd olarak aynı kategori demiştim yoksa görüntü farkı oluşması muhtemel. Ku7000 benim için oldukça iyi şimdi kim bilir dediğiniz tvlerde izlerken nasıl hissederim :) Ama şu da var Sony çoğu zaman pahalı satmıştır. Telefon piyasası yine normal de bravia serisi misal tvde rakiplerinden pahalıydı. Hafızamın yalancısıyım yine aşırı takip etmedim kusuruma bakmayın :)

• Hala çok pahalı değil mi bu televizyonlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Physicist_Emre kullanıcısına yanıt
    Televizyon pahalı değil biz fakiriz. Arkadaş demiş 1300 dolar diye, Amerikada asgari ücretin altında bir rakam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeVizit

Abi ben anlamıyorum. Bu tv uhd dimi yani samsungku7000 ile aynı kategoride. Sony neyi farklı yaparak 3000 lira fazlasına satmaya çalışıyor ben bunu anlamadım. Olur illaki görüntü biraz daha iyidir ama neden gidip insanlar 3000 lira fazla para vermeli?

Her özelliği aynı XD8505 modeli geçen ay aldım
    Senin nezdinde merak edenler için yazıyorum
    Sony android TV ler kapalı bile olsa üzerindeki disk sürekli çalışıyor
    Gücü tamamen kesemiyorsunuz

kayıt özelliği kullanıyorsan özel disk istiyor ve pc de kullanamıyorsun.
    Harici adaptör var ve Notebook adaptöründen daha büyük
    Kanalları sıralamak tam bir işkence
    Kumandası kullanışsız
    Kullanım kitabında tv anlatılmamış

Bu taleplerimi sony e ilettim ciddiye alırlar mı bilemem.
    Bu fiyata değecek bir ürün değil

Sony eski sony değile artık

Fikir vermesi açısından evimde eski 40" sony w5500 var. 2500tl alınmıştı.Yaklaşık on yıl öncesinin teknolojisi..

Birde lg 55uc970v 3d var..2 yil önce 3800 tl almistim vatandan kampanya ile.. Hasılı kelam arada görüntü kalitesi farkı var kim ne derse desin sony bir adım önde. Tercihinizi bence ona göre yapın.

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    Iyide bu sıkıntılar basit şeyler. Ömürde 1 kere kanal sıralarsın bitti. Asıl önemli olan görüntü kalitesi. O nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24.

Iyide bu sıkıntılar basit şeyler. Ömürde 1 kere kanal sıralarsın bitti. Asıl önemli olan görüntü kalitesi. O nasıl?

usb güç kesmemesi dışında bence de problem yaratacak şeyler olduğunu düşünmüyorum. kanal sıralaması da bilgisayarda olduğu gibi 0001 0002 şeklinde yapılırsa onun da düzeleceğini söylüyorlardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.