Şimdi Ara

Sony ile Playstation'ın 20. yılını ve Türkiye pazarını konuştuk (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
3
Favori
6.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kazumatr

quote:

Orijinalden alıntı: dynamic09

quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: excalibour09

7. dakikada sayemizde kutulu oyun fiyatları ucuz dedikten sonra izlemeyi bıraktım...

Merhaba,

Kutulu oyun fiyatları ucuz derken Sony stüdyoları tarafından yapılan oyunlardan söz ediyorlar. Sony kendi oyunlarını kendi dağıtıyor ve fiyatları uygun oluyor.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Onu gectimde abi.Videoyu izlemedim izlemekte istemiyorum zaten eminim yine kurdan vs bahsetmistir beyefendimiz.
    Sadece canlı yayın yapmanızı ve yayın esnasında şu soruyu sormanızı isterdim.

20 ocakta Resident Evil HD remastered çıktı.Oyun Xbox one store da 49 liraya satilirken neden Psn de 59.90 (birde kusurat var adami uyuz ediyorlar arkadas the order 1886 da 188.10 kuruş :D ,10 kuruş olmazsa olmaz hani ) lira.Peki Psn de satilan ReHD ile Xbox one store da satilan arasinda bi ekstrami var bize 10 liralik fark ile ne vaad ediyorlar ekstradan bu en basit kucucuk bi ornekti. Xbox da bu ulkeye ait olmayan bir firma onlarda kur bahane yokken röportaj yaptiginiz beyefendi surekli neden yok kur soyle boyle deyip isin icinde basitce siyriliyor.

Resident evil'ı Xbox Rusya marketten 25 liraya aldım. Darısı senin başına.

Xbox umuz yok,ama rusya psn belki ucuz olabilir.Malesef zaten oyunu aldim ben.Ben kucuk ornek olarak bu oyunun fiyatini verdimki ulkemizde iki firmada rakip daha yeni cikmi yalnizca dijital olan oyunu neden Psn 10 lira fazlaya satiyor rekabet acisindan satmasin arkadas diger firma bizim babamizin oglu degl heralde 10 lira ucuza satsin.Ayrica ulkmizde konsolu bile daha az satmis olmasina ragmen bunu yapiyorsa suraya cikip birak roportaji yaptigi isi bile ben yapamiyorum deyip yapabilen varsa gelsin yapsin diyebilmesi lazim.Ama iste bence ulkemizdeki oyun sektorundeki ileri gelenleri promosyonlarla hediye gonderip tepkilerinde yersiz kalmasini sagliyorlar olay bundan ibaret bence.
    Yoksa tr store daki fiyatlarin hic albenisi yok olamazda bu sekilde.

Sana katılıyorum. Ne hikmetsen Tr storeler deki oyunların bile fiyatları yüksek. Yurtdışı fiyatlarına bakıyorsun adamlar hep fiyatlar onların oyun piyasasına göre uygun. Abd de bir oyun çıkış fiyatı genelde maximum 59$. Türkiye ye geldimi aynı oyun 250 TL oluyor. Düpedüz soygunculuk. Sonra vay efendim korsan kullanımı Türkiye de çok fazla. Bu fiyat a oyun satarsan tabi fazla olur. Ben daha Araldan bir oyun bile almadım. Ya yurtdışından alırım yada Digital olarak satın alırım. Türkiyedeki oyu fiyatları hep böyle yüksek olursa da benden oyun almamı beklemesinler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ya ahahaha

Var ya ilk defa bir dh videosu izleyeyim dedim ps4 ile ilgili diye. Ben boyle senaryo gormedim. Speed step'in yapacagi bir sey yok belki o emir kulu. Ama artik nasil bir senaryo dondurduyse sony turkiye ile donanimhaber...

Resmen senaryo izledim, reklam izledim su an resmen.

Resmen sony turkiye gelip kendini sacma sapan savunma moduna sokmak icin yapilmis bir roportaj. Ama biraz akli olan insan yemez yani bunu.

Yok efendim yapimcilardan satin alma fiyatlariymis da ingiltere fiyatlariymis da sallamis sallamis doyamamis. Ingiltere yapma kardesim o zaman? Ne diye ingiltere en pahali para birimine entegre ediyorsun sen tr psn i?

Size bir sey diyeyim mi? Bakin en ufak ornek:

NFS Rivals -

Us Psn: 12 dolar
    Tr Psn: 209 Lira!!

Hadi silin simdi bu mesaji. Hadi buyrun silin.

Ps4 u Turkiye garantili almama ragmen Sony Turkiyeye para kazandirmadim (cekilis muhabbeti) ve dijital oyunlarda da Sony Turkiyeye para kazandirmadigim icin o kadar memnunum ki. Benden kurus alamaz bu zihniyet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 25 Ocak 2015; 2:51:05 >

• UK PSN'i Türkçeleştirip 300 TL'ye dijital oyun satan analog kafa yapısı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Ya ahahaha

Var ya ilk defa bir dh videosu izleyeyim dedim ps4 ile ilgili diye. Ben boyle senaryo gormedim. Speed step'in yapacagi bir sey yok belki o emir kulu. Ama artik nasil bir senaryo dondurduyse sony turkiye ile donanimhaber...

Resmen senaryo izledim, reklam izledim su an resmen.

Resmen sony turkiye gelip kendini sacma sapan savunma moduna sokmak icin yapilmis bir roportaj. Ama biraz akli olan insan yemez yani bunu.

Yok efendim yapimcilardan satin alma fiyatlariymis da ingiltere fiyatlariymis da sallamis sallamis doyamamis. Ingiltere yapma kardesim o zaman? Ne diye ingiltere en pahali para birimine entegre ediyorsun sen tr psn i?

Size bir sey diyeyim mi? Bakin en ufak ornek:

NFS Rivals -

Us Psn: 12 dolar
    Tr Psn: 209 Lira!!

Hadi silin simdi bu mesaji. Hadi buyrun silin.

Ps4 u Turkiye garantili almama ragmen Sony Turkiyeye para kazandirmadim (cekilis muhabbeti) ve dijital oyunlarda da Sony Turkiyeye para kazandirmadigim icin o kadar memnunum ki. Benden kurus alamaz bu zihniyet.

+1 hem de ne senaryo ama. Sozde Tr psn gelismesi önemliymis. Ya bazilari da 2 3 tane olumlu yorum atmis sony calisiyor falan. Besbelli heralde bu arkadaslara ücretsiz oyun geliyor sony den. Yoksa gidip 330 tl ye far cry 4 gold edition alacaklarini sanmiyorum. Yalanlari ve oyunlari o kadar cok ki.
    Simdi onlar acisindan da bahaneleri hazır "Turkce oyun" . Ben gider bu turkce oyunlara verecegim parayla ispanyolca kursuna gider dili ogrenir ve 2 manita yapar . Ustune ustun, Us psnden indiğim oyunlari ispanyolca oynarim. Ingilizce de olur.
    insan sorar ' psn cokusleri neden ve calismaniz var mi " diye. Hic bahsi bile gecmedi. Bir de plus a olagan fiyat demez mi? Offf . Sanki inanilmaz bir sistem. Gecen 2 si bir de holo bilmemneyi ballandira ballandira anlatan ve oculus rifti agzinin suyuyla anlatan kisi project morpheus a " onemli gelisme " diyo. Bu saaten Dh editorlerine guvenim de yok.isine gelince " biz isimize geleni degil kendi yorumlarimizi ve deneyimlerimizi söylüyoruz " derler.
    Lakin, Bu oyun fiyatlari ve aksesuarlari neden boyle demezler. Vergiymis.. yemiyoruz canim. Yok oyle bir vergi

Madem ps tr var. Neden insanlari kutulu oyuna zorluyorsun? Ben hicbir teknoloji markette 1yillik ps plus yada 50tl lik ps card gormedim goren var mi? .
    Xbox bile gold uyelik kartı var ama ps in yok.yazilimi cokuyor. Surekli bakim. Soz verilen oyunlarin gelmemesi.

demekki neymis? Yazılım donanimdan ustunmus. Bunu da gormus yahut ogrenmis olduk.

• Valla Mesut Çevik aklımdaki her soruyu sordu. Ps4 + oyun vereceklerine ps4 + 2 kol versinler daha iyi (yada 2 seçenekte olsun) alıyorsun arkadaşınla bi oynayamıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 25 Ocak 2015; 7:23:48 >
  • Şu videoyu çekerken hiç utanıp sıkılmadınızmı. 2si1 programlarında atıp tutuyordun Mesut Çevik oyun fiyatları vs vs. Ne oldu dilinmi tutuldu işte muhattabın karşında niye konuşamadın. Kusura bakma da sende iki yüzlüsün.Bu mesajıda silip banlarsınız siz şimdi beni

• katılıyorum valla. adamlar satıcı ağzıyla her şey güllük gülistanlık bizde der gibi gerçekleri görmezden gelip sırıta sırıta reklam yapmışlar adeta. beleş oyun gelir mesuta bu videodan sonra. ruslarda niye böyle? biz eurodan 2.7 kat az kazanıp %30-70 vergilerle fakirleştirilirken neden özel fiyat çıkmıyor diye soramamış Mesudum yiğidim benim. canım geçecen hikayeyi.

Avrupa birliğinde olmadan euro ödemekte enteresan. pound yapsınlar fiyat artsın, tiyomu değerlendir sony tr yetkilisi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın Mesut Çevik kendi evindeki ps4 de amerika psn kullandığını ps4 incelemesinde kardeşlik sistemiyle nasıl iki kişi oyunu oynayacağımızı filan anlatıyordu şimdi yok kutulu oyunlar fiyatları filan ucuz diyor Mustafa Yiğit'in karşısında da böyle konuşsaydınız ya kutulu oyun ucuzmuş da bilmem ne pes doğrusu..

• Mesut Çevik belli bir senaryo üzerinde resmen reklam olarak konuşmuşsunuz. US PSN kullanıp, burada kutulu oyun fiyatları hakkında konuşmak gerçekten manidar. Memlekette dolar sabit duruyorken Sony Turkiye ps4'ün fiyatını sırf talep fazlası var diye arttırmadı mı? Bunu sizde çok iyi biliyorsunuz ama konuşmak işinize gelmiyor. Sırf talep var diye kutulu oyun fiyatlarını arrtırmak sömürü zihniyetinden başka bir şey değildir. Yaptığınız konuşma çok samimiyetsiz, çok reklam kokan senaryoya bağlı.

• Sony Türkiyeyin yaptığı tek şek resmi UK psn storu türkçe tercümesini yapıp, digital oyun fiyatlarını kat ve kat arttırdılar. Bunun böyle olduğunu Mesut Çevik bizden daha iyi bilir ama danışıklı dövüş gibi iş konuşmaya gelince asla açmazssınız böyle konuları. yazık valla çok yazık. iş sadece reklam olmuş.

• Beyler daha öncede söylemişlerdi bu tür firmalar yayın öncesi ne sorular soracağınızı soruyorlar. Ayrıca adam çalıştığı firmayı zora sokacak neden açıklama yapsın. Bu bizim kendi aramızdaki konuşmamıza benzemez. Onu sormadınız bunu sormadınız demişsiniz bu işlerde belli bir çizgi var onun ötesine geçemezsiniz.

He ne olur görüşlerinizi, keşke şu olsaydı bu olsaydı diyebilirsiniz. Sony Türkiye'den bundan sonraki beklentilerinizi yazın buna odaklanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 25 Ocak 2015; 9:44:27 >
  • aral ile röportaj yapsanız ne güzel olur
  • Sony Türkiye gittikçe fiyasko olma yolunda ilerliyor oyunları Türkçeleştiriyoruz yehuu daha ne olsun modundalar ama bu da kurtarmıyor artık oyundaki dil seçeneği bir yere kadar önemli bir süre size puan kazandırır ama en önemlisi fiyatdır Türkiye'deki vergilerle dijital oyun fiyatları arasında ne gibi bir ilişki var? Dijital oyunlarda ne dağıtım maliyeti var ne de başka birşey... 300 liraya oyun mu olur yahu siz neyin kafasını yaşıyorsunuz...

• Mesajlar siliniyor bi de.

• ne güzel... video'ya göre her şey güllük gülistanlık... ama her nedense millet konu altında nefret kusuyor.

herhalde bizde sorun var değil mi arkadaşlar?
  • nedense ubisoft oyunlar cok pahalı tr psnde 260tl sadece oyunmu olur digital 330tl far cry 4 dü gold edition
  • Mustafa Yigit her isi biraksin sadece 60 dolar olan PS3 oyunlari ile yine 60 dolar olan PS4 oyunlari arasindaki fiyat farkini bize aciklasin yeter.

Arkadas yeni bir oyun geliyor fiyati belli, PS3 uzerinde de bu oyun 60 dolar, PS4 uzerinde de. Dolari gectim Euro olarakta ayni. Ama nedense PS4 oyunlari daha pahaliya satiliyor. Hani doymamis yeni bir pazar, oyun az ondan ne kadar pahaliya satsak alir bynlar dusuncesindeyseniz yaniliyorsunuz.

Sene olmus 2015 dunyadaki sinirlar kalkiyor ortadan, millet uygun fiyata istedigi yerden aliyor, siz neyin kafasini yasiyorsunuz izah edin bize Sony TR olarak.

Bu arada Mesut Cevik ten ilk firsatta bu soruyu Mustafa Yigit e sormasini istiyorum.

• güzel röportaj olmuş ama fiyatlar daha düşük olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Evil -- 25 Ocak 2015; 11:04:03 >
  • TaKo'nun bahsettiği Uncharted olayı çok önemli yalnız. Başka sesler yapamazlar, bir işte devamlılık önemlidir. O adamları ya toplayacaklar ya da sadece altyazı ile geçiştirecekler. Bu da bu yönetimin başarı/başarısızlık durumunu gösterecek.

Reklam konusunda ise Xbox One reklamı var televizyonda, her ne kadar İş Bankası reklamı olsa da köklü bir banka ve Türkiye'nin en büyük komedyeni ile Xbox One uygulamasının tanıtılması büyük bir reklamdır.

Sony Türkiye cephesinin en büyük reklamı da oyuncuların takip ettiği sitelere çıkıp saçma sapan konuşmak. Güzel iş yalnız bu adamın yaptığı, çok temiz.
  • Oyun fiyatları paund üzerinden değil avro üzerinden hesaplanıyor ayrıca psn store da aldığınız oyunlar kutulu oyunlar gibi istatistiklerimize geçiyor.

Fiyatlar hakkında rezaleti herkes biliyor zaten, vergisi ile güncel kur üzerinden bir oyun maksimum 177 180₺ oluyor kaldıki sony bunu çok daha aşağı çekebilir (gow uncharted örnekleri gibi)

Bizde maaleaef bir kurumda tepki toplayan başarısız bulunan insanlar pişkin pişkin işine devam etmeyi erdem saydıkları için bunlara ne desek boş. Halden memnun olanların mesajlarını önemsemeyin onlara ya güzel partilere davetler yada ücretsiz oyunlar geliyor bozacının şahiti şıracı olur modu.

En son çıkan ps3 ve ps4 oyınları bilmemne edition olmadıkça 59 eurodur .

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.