Şimdi Ara

Sony HT-ZF9 3.1 Dolby Atmos Soundbar + SA-Z9R kablosuz arka hoparlör seti incelemesi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
38
Favori
33.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende XE9005 var bu 2017 model bir tv. Bu soundbar özellik olarak çok iyi duruyor ama tv ile uyumu konusunda sıkıntı çeker miyim, verim alma açısından?
    PS4 PRO ve DİGİTÜRK 4K cihaz bağlamayı düşünüyordum. 4K Filmleri de HDD üzerinden tv den kodi ile izliyorum.
  • sony XF 9005 TV için sinema sistemi veya soundbara tavsiye edermisiniz ucuz iyi ses veren . Max 2000.00 TL
  • Yüce Mert Y kullanıcısına yanıt
    Digitürk cihazı konusunda bilgim ve tecrübem yok. Ama ps4 Pro'da herhangi bir sorun çıkmayacağına eminim. (bu cihazları soundbara direkt bağlamalınız.özelikle ps4 pro'yu.)

Tv'niz ürünün desteklediği bazı formatları desteklemiyor yani tv üzerinden kodi kullanarak bazı HD formatları layıkıyla duyamazsınız. (yani ödeyeceğiniz ücretin hakkını almamış olursunuz.) ama ilerde bir androidplayer alırım diyorsanız, başlıkta çok konuşuldu.Tüm ses formatlarını bu şekilde işitirsiniz.
  • TimFx kullanıcısına yanıt
    Fiyat performans ölçüsünde zayıf kalıyor yani :D
  • Merhabalar. Bu arka hoparlörler. Baska marka soundbara olurmu. Ve ya benim soundbara ek olabilecek arka ve ya ek hoparlör var mı? Benim soundbar LG sj4. Simdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun bende sparis verdim. Evde Samsung HT-TZ212 ses sistemim vardi ve emekli yapmaya karar verdim. Cok fazla test yapma sansim olmadi, umarim aldigima deger.
  • Arkadaş bu cihazın fiyatı hep böyle 4000 üstümü kalacak. şöyle sağlam bi indirim olsa alacağız da yapmıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bir sorum olacak bazı sistemlerde dolby atmos bazı sistemlerde 4k uhd yazıyor neden bunu ayrı ayrı belirtiyorlar sanki diğeri 4k desteklemiyor gibi düşündürüyor insanı
  • Yüce Mert Y kullanıcısına yanıt
    4k filmlerinizi usb portu desteklemiyormu
  • baris007 B kullanıcısına yanıt
    HT-ZF9 usb portundan sadece müzik dosyaları çalabiliyor. İçinde film oynatmak için bir player yok.
    Sony HT-ZF9 3.1 Dolby Atmos Soundbar + SA-Z9R kablosuz arka hoparlör seti incelemesi

quote:

bir sorum olacak bazı sistemlerde dolby atmos bazı sistemlerde 4k uhd yazıyor neden bunu ayrı ayrı belirtiyorlar sanki diğeri 4k desteklemiyor gibi düşündürüyor insanı

Bu sorunuzu tam anlayamadım. Eğer demek istediğiniz,
    "- bazı sitelerdeki ZF9 tanıtımında neden 4K ön planda digerlerinde değil ?" gibi bir şeyse. Bunun tamamiyle pazarlama uslubuyla ilgili oldugunu söyleyebilirim.

Ürünün HDMI girişlerine taktığınız cihazlara göre, 4K 60hz Dolby Vision görüntüyü bile tv'ye aktarabiliyor. Ancak Tv'niz desteklese bile ZF9 1080p 120hz'i iletemiyor. En yüksek 60hz gönderim yapıyor.

Sony HT-ZF9 3.1 Dolby Atmos Soundbar + SA-Z9R kablosuz arka hoparlör seti incelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 11 Kasım 2019; 15:45:5 >

usb yi tv ye taktıgınızda ses sistemini actıgınızda dts dolby atmos sesleri alırsınız. tv niz ve sistemler desteklediği için

• Merhaba kılavuz için çok teşekkürler.
    https://www.lg.com/tr/tv/lg-OLED55B7V bu tv var elimde. Dolby atmos ve dts:x sesleri alabilir miyim soundbarı direk tvye bağlarsam.

Alamıyorsan media playerıma ihtiyacım var ? Eğer varsa tavsiye ettiğiniz bir media player var mı ?

Birde arka hoparlörler ne kadar uzak olabilir ? Benim odanın kurulumunda pek yer yok.

3.1 kurup 7.1 vertical mı çalıştırsam. Yoksa arka hoparlörler 30 cm uzağımda 10 cm arkamda olacak. Buna rağmen arka hoparlörleri almamı önerir misin ?

Birde samsung hw-q80r modelini beğendim arka hoparlörler olmadan da 5.1 veriyor ses ama Türkiye'de henüz yok. Bu ürünü beklememi önerir misin ?

Teşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madonos -- 15 Kasım 2019; 20:8:48 >

• teşekkür ederim. klavuzu baştan sona okuyun. pek çok sorunun cevabı orada var. nvidai sheild kullanıyorum ben. apple tv de alabilirsiniz. daha ucuz ürünlerde var bu topikte başka arkadaşlar bahsetmişti. samsung konusunda fikrim yok malesef. arka hoparkörde bahsettiğiniz şekilde mantıklı gelmedi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Netfix ve youtubeden açtığınız videolardan Dolby atmos ses alırsınız ama harici HDD ile usb bağlarsanız usb girişi Dolby atmos destelemiyor haricî Media player almanız gerekmektedir

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Netfix ve youtubeden açtığınız videolardan Dolby atmos ses alırsınız ama harici HDD ile usb bağlarsanız usb girişi Dolby atmos destelemiyor haricî Media player almanız gerekmektedir
    Teşekkür ederim.

Peki hem dolby atmos hem dts:x ses fortmatlarını destekleyen. Hemde 4k oynatabilen önerbileceğiniz mediaplayerlar var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: madonos

Teşekkür ederim.

Peki hem dolby atmos hem dts:x ses fortmatlarını destekleyen. Hemde 4k oynatabilen önerbileceğiniz mediaplayerlar var mı ?

Alıntıları Göster
    Netfilix ve youtubeyi tv den izlerim harici HDD Dolby atmos ve dtsx filmleri alacağım Media player izlerim diyorsanız zidio x9s veya zidio z9s Media player tavsiye ederim

• Sony ht zf9 soundbar ile Str dh790 av receiver arasında gidip geliyorum. 27 m2 bir salonum var soundbar arka hoparlörlerle birlikte 5500 tl gibi bi rakama çözebiliyorum. Receiver alırsam 2+1 bir sistemi yine 5500 civarı ( ns f51 yamaha kule tipi hoparlör ve yine yamaha sw 100 subwoofer ile) bir fiyata kurabiliyorum. Genel olarak sadece ps4 film ve müzik dinliyorum. Receiver olursa belki bütçeyi biraz daha zorlayabilirim ileride de 5.1.2 bir sistem oluşturabilirim. Önerisi olan var mı?
    Yani kısaca orta üst soundbar mı yoksa giriş seviyesi av receiver ve ileride atmos olarak yükseltme mi?
  • gokoum G kullanıcısına yanıt
    bu bir hobi karar vermesi gereken sizsiniz. alıcagınız ürünler hakkında bir fikrim yok. ama zf9 aldgınızda satana kadar ona mahkumsunuz. bahsettiğiniz diğer ihtimalde ekleme çıkarma yapma şansınız var sanırım. bu işe ne kadar merakınız ve bütçeniz varsa ona göre bir tercihde bulunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 26 Kasım 2019; 19:22:13 >
    cevap için teşekkürler. Bir yandan soundbar sadeliği ve yer kaplaması ve göreceli olarak daha ekonomik olması çekici. ama özellkle müzik konusunda sanki forumlardan okuduğum kadarıyla çok iyi değil sony center da deneme şansım oldu ama kumandası olmadığı için müzik dinlemek için dps ayaralarını kapatamadım o yüzden de müzik konusunda çok tatmin etmedi. Film demosu iyi geldi atmos'tan çok bir beklentim yok arka hoparlörlerle surround ile yeterli gelir gibi geldi. Ama hala karasızım cuma günü biraz fiyatlar belirleyici olacak sanırım. bu arada 3500 TL fiyat aldım HT zf9 için sony center'dan ilgililere duyurulur. İnternette 200-300 tl daha pahalı sanırım
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.