Şimdi Ara

Sony Ericsson XPERIA™ X8 (E15i) (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.419
Cevap
10
Favori
200.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dediğim gibi daha önce kez rootlamıştım telefonu ama şimdi aklıma geldi
    full wipe yapmadan rootladım son seferde sanırım :(

arkadaşlar telefonun sadece eprom denilen olayını yaptırmaya çalışacağım. kalanını ben update service ile yapabilirim sanırım :)
    yalnız xrecovery nin yüklenmesinin nasıl olduğunu unuttum
    ilgili yazı veya video da bulamadım
    var mıdır elinizde veya gösterebbileceğiiz kaynak.

şunu yükleyeceğim
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486&highlight=clockworkmod+recovery

burada
    Reboot to CWM (v014 or newer) or xRecovery (v013 or older)
    diyor
    şimdi ben hangisini yükleyeceğim :)

eskiden daha kolaydı şimdi alf falan birsürü şey çıkmış :) timescape nedir? Stock Kernel Modules nedir?
    hiçbirşey anlamadım bu yazıdan ki anlatılmıyor zaten :)

bilgili birisi aydınlatabilir mi beni acaba :)

root etmeyi hatırlıyorum o kolay işti
    busy box ve recovery lerden hangisini yükleyeceksek onlar biraz karışıktı (nasıl yüklendiğini hatırlamıyorum :()
    sonra full wipe ve update zip i yüklüyorduk oluyordu

şimdi alf, timescape falan bunlar ne işe yarıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SzolnoK

11W17 benimki
    dediğim gibi daha önce kez rootlamıştım telefonu ama şimdi aklıma geldi
    full wipe yapmadan rootladım son seferde sanırım :(

arkadaşlar telefonun sadece eprom denilen olayını yaptırmaya çalışacağım. kalanını ben update service ile yapabilirim sanırım :)
    yalnız xrecovery nin yüklenmesinin nasıl olduğunu unuttum
    ilgili yazı veya video da bulamadım
    var mıdır elinizde veya gösterebbileceğiiz kaynak.

şunu yükleyeceğim
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1188486&highlight=clockworkmod+recovery

burada
    diyor
    şimdi ben hangisini yükleyeceğim :)

eskiden daha kolaydı şimdi alf falan birsürü şey çıkmış :) timescape nedir? Stock Kernel Modules nedir?
    hiçbirşey anlamadım bu yazıdan ki anlatılmıyor zaten :)

bilgili birisi aydınlatabilir mi beni acaba :)

root etmeyi hatırlıyorum o kolay işti
    busy box ve recovery lerden hangisini yükleyeceksek onlar biraz karışıktı (nasıl yüklendiğini hatırlamıyorum :()
    sonra full wipe ve update zip i yüklüyorduk oluyordu

şimdi alf, timescape falan bunlar ne işe yarıyor :)

Timespace farklı bir uygulama, twitter facebook hesaplarını telefon rehberiyle falan senkronize ediyor bildiğim kadarıyla :) Modulllere gelecek olursak telefonu biraz daha özelleştirmek için kullanılan ekstra şeyler o kadar da önemli değil ,,
    Busy box ve root exploreri marketten yükle sorun olmaz, http://www.youtube.com/watch?v=sJIU5qIdC-w bu video da herşey adım adım anlatılıyor :)

• Arkadaşlar halen beklemekteyim :) teli nasıl 700 ve 825 mhz çalıştırırm hanigi romu öneririseniz. Telefonda biraz oyun oynamak istiyorumve multitoch mevzusuda olsa güzel olur :) Yardım lütfen ):
  • o değil de kaydedilen numaralar sanırım telefona kaydoluyor bunu sim'e çevirmenin bi yolu yok mu veya bilgisayara yedekleme imkanı falan. resmen telefona bişey olsa numaralar komple gidecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikressam06

o değil de kaydedilen numaralar sanırım telefona kaydoluyor bunu sim'e çevirmenin bi yolu yok mu veya bilgisayara yedekleme imkanı falan. resmen telefona bişey olsa numaralar komple gidecek.

çok pis bi durum o önceki sayfalarda ben belirtmiştim de şimdi nasıl olduğunu bende unuttum (: sime kopyalama tarzında bi dalgası vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lemon143

quote:

o değil de kaydedilen numaralar sanırım telefona kaydoluyor bunu sim'e çevirmenin bi yolu yok mu veya bilgisayara yedekleme imkanı falan. resmen telefona bişey olsa numaralar komple gidecek.

çok pis bi durum o önceki sayfalarda ben belirtmiştim de şimdi nasıl olduğunu bende unuttum (: sime kopyalama tarzında bi dalgası vardı.

MyPhoneExplorer var onu hem pcye hem telefona kurun. Orda backup aliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir tane rom buldum görsellik açısında sade güzel kullanışlı gibime geldi aynı zamanda bunda bazı romlarda mesela stornmicte masaüstü simgeleri gecikmeli geliyordu bunda o problem yok. şu anlık hızlı çalışıyor. bakalım. sevdim ısındım galiba. link olarakta buyrun efendim. Ginger Fast v3
     Sony Ericsson XPERIA™ X8  (E15i)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemon143 -- 4 Haziran 2012; 19:46:07 >

• quote:

bir tane rom buldum görsellik açısında sade güzel kullanışlı gibime geldi aynı zamanda bunda bazı romlarda mesela stornmicte masaüstü simgeleri gecikmeli geliyordu bunda o problem yok. şu anlık hızlı çalışıyor. bakalım. sevdim ısındım galiba. link olarakta buyrun efendim. Ginger Fast v3

Deneyeyim hafta sonu.

• mert ve lemon en fazla rom denemesini siz yapıyorsunuz galiba :) kerneli flasladınız mı yoksa stock mu kullanıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukacn_9988

mert ve lemon en fazla rom denemesini siz yapıyorsunuz galiba :) kerneli flasladınız mı yoksa stock mu kullanıyorsunuz ?

Naa, alfs falan hepsini denedim en az sapitan stock kerneldi.

• ya şu rom yüklemede neyi yanlış yapıyorum
    xrecovery yi yükledim
    buradan
    quote:

GingerDX v026
    GingerDX Alfs Kernel AddOn v005

i indirdim
    quote:

Install Instructions

Optional: Flash Alfs
    Note that flashing a kernel requires you to unlock the boot loader. Check the manufacturing date of your phone here first to avoid hard bricking!
    Download the ROM
    Copy the ZIP file to your SD card
    Install custom zip
    Install the Stock Kernel Modules AddOn or Alfs Kernel AddOn
    Reboot

SD karta attım rom u. xrecovery ile full wipe yaptım. romu install custom zip den yükledim.
    sonra aynı yerden "GingerDX Alfs Kernel AddOn v005" ı yükledim

sonra yeniden açtım yine sony ericsson yazdı kaldı öylece

allahtan bu sefer seus ile geri getirebildim
    yardımcı olur musunuz?

not: ClockworkMod Recovery yi yüklemek için bir yol bulamadım... markette de x8 e uyumlu değil diyip indirmiyor
    not2: Ginger Fast v3 i yükledim sorunsuzca açıldıç gingerdx neden yüklenmiyor. neyi eksik yapıyorum :(
    edit3: Alfs Kernel AddOn aşamasını atladım şimdi çalıştı
    bu tam olarak ne işe yarıyordu ki gerekli midir?
    edit4: facebook da ki kişilerin resimlerini rehberimizdeki kişilere eklemek mümkün müdür? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SzolnoK -- 5 Haziran 2012; 0:20:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertdnc

quote:

mert ve lemon en fazla rom denemesini siz yapıyorsunuz galiba :) kerneli flasladınız mı yoksa stock mu kullanıyorsunuz ?

Ben sürüm numarasından dolayı stock kullanıyorum ve değiştirmeyi de göze alamıyorum, inceleme de yazdığım gibi ginder dx v026 kurulu hala şimdilik bir sıkıntı yok gibi sadece arama geldiğinde o an telefonda herhangi bir program ya da oyun açıksa ekranda arayanı görmem 2sn kadar gecikiyor , telefonun sesi çıkıyor titreşiyor dediğim gibi sadece 1-2 sn geç gözüküyor kimin aradığı :)
  • quote:

quote:

quote:

MyPhoneExplorer var onu hem pcye hem telefona kurun. Orda backup aliyor.

enee yıllar önce k750 için kullandığım program. demek android de olsa insan insandır sağol müdür

• quote:

quote:

quote:

Ben sürüm numarasından dolayı stock kullanıyorum ve değiştirmeyi de göze alamıyorum, inceleme de yazdığım gibi ginder dx v026 kurulu hala şimdilik bir sıkıntı yok gibi sadece arama geldiğinde o an telefonda herhangi bir program ya da oyun açıksa ekranda arayanı görmem 2sn kadar gecikiyor , telefonun sesi çıkıyor titreşiyor dediğim gibi sadece 1-2 sn geç gözüküyor kimin aradığı :)

O cogu romda oluyor. Uyuz oluyorum ona ben.

Seri numaraya nasil bakiyoruz?

• Merhaba tekrardan. Telefonun performansını mesela hız kapasitesini yükseltmek için ne yapmak gerek acaba. Telefonda bu konu hakkında cahilim. Eğer anlatılan link varsa ve paylaşırsanız sevinirim. Neler yapmamı tavsiye edersiniz. Teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

o da bişeymi benimkisi arayanı göstermiyo bazen.

• quote:

Orijinalden alıntı: olgacxx

Arkadaşlar halen beklemekteyim :) teli nasıl 700 ve 825 mhz çalıştırırm hanigi romu öneririseniz. Telefonda biraz oyun oynamak istiyorumve multitoch mevzusuda olsa güzel olur :) Yardım lütfen ):

işlemiciyi arttırman için overclock yapman gerekir bildiğim kadarıyla kuyadroid oc li geliyo zaten onun dışında oc yi pek tavsiye etmiyolar pil ömrü azaltırmış şarjı azaltırmış işlemcinin canını sıkarmış yalanlar dolanlar

Edit : froyo' da oldukça sağlamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemon143 -- 5 Haziran 2012; 19:07:49 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bataryayı sökünce imei numarasın üst tarafında 11w23,,,11w34 gibi birşey var benim kisi 12w01 . 11w29 dan büyük olan telefonlara unlock yapmayın diyorlar bozulma ihtimali yüksekmiş , yapıp birşey olmayanlar da var ama cesaret edemedim ben..

• Bir de aranızda flashtoolla rom yükleyen var mı ? Dün gece stock roma dönecektim xrecoveryden restore yaptım telefon açılmadı bunun üzerine stock romu netten yükleyip flashtoolla yükledim telefona ama şöyle bir sorun oluştu:::

Telefon sim kartını görmüyor daha doğrusu kabul etmiyor ve sürekli servis yok yazıyor sanki yurtdışından alınmış bir simlocklu telefona döndü cihaz :S
  • quote:

Bir de aranızda flashtoolla rom yükleyen var mı ? Dün gece stock roma dönecektim xrecoveryden restore yaptım telefon açılmadı bunun üzerine stock romu netten yükleyip flashtoolla yükledim telefona ama şöyle bir sorun oluştu:::

Telefon sim kartını görmüyor daha doğrusu kabul etmiyor ve sürekli servis yok yazıyor sanki yurtdışından alınmış bir simlocklu telefona döndü cihaz :S

birde seus ile dene istersen stock'a.
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.