Yüzbaşı
03 Mayıs 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 78 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Öncelikle herkese merhaba. 7000 tl civarında 140cm+ tv almak istiyorum fakat bu konuda pek bilgi sahibi değilim. Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Herkese iyi forumlar.

Herkese merhaba. Yaklaşık 2 gündür call of duty warzone oynarken cpu kullanımı %95 + şeklinde devam ediyor. Tertemiz bir windows kurulumu yaptım bios dahil tüm bileşenleri güncelledim ve haliyle her şeyi baştan yükledim. Sistem herhangi bir ısınma problemi de mevcut değil. Fps ise 90+110 arasında gezmekte. Grafik ayarlarım ise low / medium ( 1080p ) şeklinde. Kısacası ne yaptıysam düzelmedi. Bu konuda deneyimlerinizi yada fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Herkese iyi forumlar.

Sistem : i5 9600 KF + 2070 Süper + 16 ( 8x2 ram ) + 250 / 500 ssd + 600 wat (80+) psu

Arkadaşlar 13.03.2018 tarihinde gelen güncellemeden sonra oyun hiç bir şekilde açılmıyor.

Ekran karı ve Windows güncel. Oyunu yaklaşık 3-4 defa silip tekrardan yükledim. Dosya doğrulama yaptım ve bütün dll dosyalarını eksiksiz yükledim. NE yaptıysam sürekli crash yiyorum. Bu sorunun çözümünü bilen bir arkadaşım var mıdır ?
Arkadaşlar i7 6700 + zotac 1050 ti 4 gb oc + 2133 mhz 8x2 16 gb bir sisteme sahibim. Pcde yüklü olan tüm driverlar güncel olup orginal windows 10 kullanmaktayım. Yaşadığım sorun şu şekilde İ5 7600 + 1060 ( 3 gb ) + 8 gb ram miktarına sahip olan arkadaşım ile bir fps kıyaslaması yaptık. Kıyas şu şekilde ;

Pupg tüm ayalar eşit şekilde ve 1080p çözünürlüğünde ayarladığımızda onun 138 fps aldığı yerde ben 73 fps almaktayım. Bu aradaki fark aşırı derecede fazla geldi bana. Bir şu şekilde bir durum var. Tüm ayarları ultra şekilde yaptığımızda ben 38 o ise 48 civarı almakta. Acaba bu farkın sebebi nedir yada ne şekilde bir öneride bulanabilirsiniz ? Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar huawei p9 cihazımın ekran ve kasası değişip şebeke sorununu gönül rahatlığı ile yaptırabileceğim bir servis önerebilirmisiniz ? Malum zonguldakta yaşamaktayım ve burada bu marka cihaza bakan bir yer mevcut değil. Orginal servise göndermek isterim fakat parça fiyatları bile cihazın ederinden daha pahalı. Daha önce onarım yaptırdığınız yada kargo ile gönderimde sorun yaşamayacağım bir yer tavsiye ederseniz sevinirim.
Arkadaşlar merhaba. Cihazımı yaklaşık 1 hafta önce sağlam bir şekilde düşürdüm. Ekran kırıldı ve kasada bir yamukluk mevcut. Cihazı bu haldeyken pcye bağladığım kırmızı bildirim ışığı yannıp bip bip diye ses gelmekte ve bir hareket olmamakta. Sadece sürücelere girdiğimde p9 cihaz şeklinde görünüyor. Acaba anakart sorunumudur ? Duruma göre yaptırmak istiyorum :)
Arkadaşlar merhaba. Aşağıda belirttiğim gibi bir sisteme sahibim. Şuan için bu sisteme 1200 tl gibi bir bütçe ile ekleme yapmak istiyorum. Aklımda olan ssd + psu ve güzel bir anakart var ama başka fikirleri de değerlendirmek istiyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

İşlemci : İntel İ7 6700

Anakart : H110M-D

Ram : 2133 mhz DDR4 ( 8x2 = 16 )

Ekran Kartı : Zotac 1050Tİ OC 4GB

Harddisk : 1 TB 5400 RPM Toshıba

Psu : Zalman 80 Plus 300 Wat
Arkadaşlar cihazımın ahize sesi diğer iphonelere göre çok düşük. Daha önceden böyle değildi. Fırçayla temizledim herhangi bir değişim olmadı. Servise verip zaman kaybetmek istemiyorum sıfırını vercek olsalar dahi çözüm arama peşindeyim cihazım zaten sıfır gibi. Ahize sesi arttırmanın yada eski haline getirmenin bir yolu varmıdır ?
Öncelikle merkese merhaba. 1500 tl üst limit olmak şartıyla tv önerilerinizi almak istiyorum arkadaşlar. 3d ve 4k gibi özellikler benim için önemli değil. Smart tv özelliği olsa çok hoş olır ama düzgün çalışmayacak ve formalite icabı olacaksa hiç olmasın daha iyi. Ses,görüntü kalitesi ve keskinlik en önemli özellikleri benim için.

Şimdiden önerise bulunacak arkadaşalara teşekkür ederim.
Merhaba arkadalar. İki sistem arasında kaldım. Bütçem dahilinde bu 2 sistem üzerinde fiyata çıkamıyorum. Aynı fiyat aralığında parça değişikliği önerilerine açığım.

İki sistem aşağı yukarı aynı fiyat. İ7 olan sistem yaklaşık 150 tl daha fazla pahalı ama bu çok önemli bir husus değil.

Not: Pc amacım genel olarak Oyun oynamak ve Yayın yapmak.

İşelmci
Intel Core i7-6700 Skylake 8M 3.40Ghz

Anakart
Asus B150 Pro Gaming/Aura D4 2133Mhz ATX

Bellek
Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz CL14

Sabit Disk
Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200Rpm

Kasa
Corsair Carbide 300R Super Mid TOWER Gaming KASA (PSU YOK)

Güç Kaynağı
Zalman ZM700-GLX 700W Güç Kaynağı 80+ Bronz

İşlemci Soğutucu
Akasa Venom Intel 775/1155/1156/1150/1151 AM2/AM2+/AM3/AM3+ Uyumlu İşlemci Soğutucusu

Ekran Kartı

Gtx 960 OC 4 GB ( 2. el alınacaktır bunu sisteme dahil etmeyiniz )

2. Sistem ;

Intel Core i5-6600K Skylake

Anakart
Asus Z170 Pro Gaming D4 3400Mhz Oc ATX
Bellek
Kingston HyperX Fury 8GB (2X4GB) DDR4 2666Mhz CL15

Sabit Disk
Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200Rpm

Kasa
Corsair Carbide 300R Super Mid TOWER Gaming KASA (PSU YOK)

Güç Kaynağı
Zalman ZM700-GLX 700W Güç Kaynağı 80+ Bronz

İşlemci Soğutucu
Akasa Venom Intel 775/1155/1156/1150/1151 AM2/AM2+/AM3/AM3+ Uyumlu İşlemci Soğutucusu

Ekran Kartı

Gtx 960 OC 4 GB ( 2. el alınacaktır bunu sisteme dahil etmeyiniz )
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 868
İkinci El Bölümü Mesajları: 267
Konularının görüntülenme sayısı: 29.805 (Bu ay: 45)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 55 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.