Şimdi Ara

Sony Ericsson XPERIA™ X8 (E15i) (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.420
Cevap
10
Favori
200.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ise yariyor, sağolun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu takip edenler cihazımı alış hikayemi belki biliyorlardır bilmiyorlarsa dahttp://forum.donanimhaber.com/m_60582322/tm.htm buradan okuyabilirsiniz :) şimdi inceleme ve yorumlarımı size aktarayım.

Dış görünüşten başlayacak olursak bana gelen cihaz beyaz renkte herkeste olduğu gibi arka kapaktaki ufak gıcırtı bende de mevcut ama telefonumu ele aldıktan 1gün bile geçmeden o gıcırtıyı farketmez oldum, boyut olarak telefon gayet ideal,, ,

Menülerin akışı gayet iyi , kamera w715 ayarında olduğu için beni etkileyen pek birşey olmadı zaten telefondan fotograf çekmiyorum hiç, kamera benim için önemli diyen arkadaşlar bu telefonu almayı düşünmesin.

7yıllık Sony kullanıcısı olarak alışmış olduğum ses kalitesi beni şaşırtmadı, bilmeyenler için söyleyeyim 10 üzerinden 10 ,

Cihazın üzerinde gelen ve son sürüm olan android 2.1 cihaz için gayet güzel çalışıyor ama telefondan daha fazla şey bekleyen daha fazla oyun oynamak isteyenleri memnun etmeyebilir ( benim memnun olmadığım gibi :) Telefonun orjinal versiyonuyla yaklaşık 1hafta kullandım ama hafıza sorun olmaya başladı.

Bunun üzerine ufak bi araştırma sonucu ufak dediğime bakmayın 3-4 saatlik , en son çıkan ve en sorunsuz olarak gördüğüm romu yükledim. Merak edenler için GingerDX v026,, rom kurduktan sonra telefonda gözle görülen bi hız artışı oldu,,3-4gündür bu rom kurulu ve telefonda hiç bir sorun ya da hata oluşmadı,,,

Rom un sağladığı avantajlara geçecek olursak :
    0) Android 2.1de olmayan Multitouch özelliği aktif oluyor
    1) Hafıza kartına uygulama ve oyunları kurabiliyoruz ( Hele ki benim gibi 16gb hafıza kartı taktıysanız bu çok güzel birşey )
    2) İstediğiniz uygulamaları tek tuşla kapatabiliyorsunuz,,
    3) Telefon hafızasındaki uygulamaları hafıza kartına taşıyabiliyorsunuz
    4) Android 2.1 de olmayan birçok telefon ayarlarını yapıp telefonunuzu kendinize göre daha da özelleştirebiliyorsunuz.
    5) Telefonun normalde çalıştıramayacağı oyunları birkaç işlem sonucu gayet akıcı birşekilde çalıştırabiliyorsunuz. (( 6 ve 7. maddeler sayesinde ))
    6) Telefonun çalışma hızını arttırabiliyorsunuz normalde max 600mhz çalışıyor overclock yaparak bunu 825e kadar çıkartabiliyorsunuz ,,sürekli o hızda çalıştırmak sakıncalı olduğu için ben normal kullanımda 700mhz de kullanıyorum sadece gameloftun 3boyutlu oyunlarında max hıza çıkartıyorum
    7) Son olarak hafıza kartında bir bölüm oluşturup bunu telefona ram gibi tanıtabiliyorsunuz aynı flashbelleklerin bilgisayarda sistem hızlandırı özelliği gibi .Bu özelliği aktif edebilmek için hafıza kartını önce formatlamak gerekiyor içindekileri yedekleyip en kısa sürede bunu da yapacağım )

Şimdi gelelim en çok beğendiğim uygulamalara ;

1) DI radiohttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.audioaddict.di (İnternet üzerinden çok kaliteli bir radyo programı, bugün dışarı da 3g bağlantıyla bile takılmadan dinleyebildim. )
    2) Bs playlerhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.bsplayer.bspandroid.free (Bilgisayarımda da kullandığım ve en çok beğendiğim otomatik alt yazı bulma özelliği de telefonda çalışıyor,,720p filmi hiç takılmadan oynattı )
    3) Barkod tarayıcıhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.zxing.client.android

Bu 3uygulama dışındakiler özel kullanıma bağlı olduğu için onları yazmaya gerek duymadım,,,,

Şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar telefonun farklı özellikleri keşfettikçe buradan size aktaracağım,,, Rom kurulumu xda forumlarında gayet açıklayıcı birşekilde anlatılıyor ama yine de bu konularda yardım isteyen arkadaşlar olursa elimden geleni yapmaya hazırım,, Hatta gönüllü 1-2 arkadaş daha varsa sadece root-rom kurulumları hakkında yeni bir başlık açabiliriz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufukacn_9988 -- 26 Mayıs 2012; 22:37:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukacn_9988

Bu konuyu takip edenler cihazımı alış hikayemi belki biliyorlardır bilmiyorlarsa dahttp://forum.donanimhaber.com/m_60582322/tm.htm buradan okuyabilirsiniz :) şimdi inceleme ve yorumlarımı size aktarayım.

Dış görünüşten başlayacak olursak bana gelen cihaz beyaz renkte herkeste olduğu gibi arka kapaktaki ufak gıcırtı bende de mevcut ama telefonumu ele aldıktan 1gün bile geçmeden o gıcırtıyı farketmez oldum, boyut olarak telefon gayet ideal,, ,

Menülerin akışı gayet iyi , kamera w715 ayarında olduğu için beni etkileyen pek birşey olmadı zaten telefondan fotograf çekmiyorum hiç, kamera benim için önemli diyen arkadaşlar bu telefonu almayı düşünmesin.

7yıllık Sony kullanıcısı olarak alışmış olduğum ses kalitesi beni şaşırtmadı, bilmeyenler için söyleyeyim 10 üzerinden 10 ,

Cihazın üzerinde gelen ve son sürüm olan android 2.1 cihaz için gayet güzel çalışıyor ama telefondan daha fazla şey bekleyen daha fazla oyun oynamak isteyenleri memnun etmeyebilir ( benim memnun olmadığım gibi :) Telefonun orjinal versiyonuyla yaklaşık 1hafta kullandım ama hafıza sorun olmaya başladı.

Bunun üzerine ufak bi araştırma sonucu ufak dediğime bakmayın 3-4 saatlik , en son çıkan ve en sorunsuz olarak gördüğüm romu yükledim. Merak edenler için GingerDX v026,, rom kurduktan sonra telefonda gözle görülen bi hız artışı oldu,,3-4gündür bu rom kurulu ve telefonda hiç bir sorun ya da hata oluşmadı,,,

1) Hafıza kartına uygulama ve oyunları kurabiliyoruz ( Hele ki benim gibi 16gb hafıza kartı taktıysanız bu çok güzel birşey )
    4) Android 2.1 de olmayan birçok telefon ayarlarını yapıp telefonunuzu kendinize göre daha da özelleştirebiliyorsunuz.
    5) Telefonun normalde çalıştıramayacağı oyunları birkaç işlem sonucu gayet akıcı birşekilde çalıştırabiliyorsunuz. (( 6 ve 7. maddeler sayesinde ))
    6) Telefonun çalışma hızını arttırabiliyorsunuz normalde max 600mhz çalışıyor overclock yaparak bunu 825e kadar çıkartabiliyorsunuz ,,sürekli o hızda çalıştırmak sakıncalı olduğu için ben normal kullanımda 700mhz de kullanıyorum sadece gameloftun 3boyutlu oyunlarında max hıza çıkartıyorum
    7) Son olarak hafıza kartında bir bölüm oluşturup bunu telefona ram gibi tanıtabiliyorsunuz aynı flashbelleklerin bilgisayarda sistem hızlandırı özelliği gibi .Bu özelliği aktif edebilmek için hafıza kartını önce formatlamak gerekiyor içindekileri yedekleyip en kısa sürede bunu da yapacağım )

1) DI radiohttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.audioaddict.di (İnternet üzerinden çok kaliteli bir radyo programı, bugün dışarı da 3g bağlantıyla bile takılmadan dinleyebildim. )
    2) Bs playlerhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.bsplayer.bspandroid.free (Bilgisayarımda da kullandığım ve en çok beğendiğim otomatik alt yazı bulma özelliği de telefonda çalışıyor,,720p filmi hiç takılmadan oynattı )
    3) Barkod tarayıcıhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.zxing.client.android

Bu 3uygulama dışındakiler özel kullanıma bağlı olduğu için onları yazmaya gerek duymadım,,,,

Şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar telefonun farklı özellikleri keşfettikçe buradan size aktaracağım,,, Rom kurulumu xda forumlarında gayet açıklayıcı birşekilde anlatılıyor ama yine de bu konularda yardım isteyen arkadaşlar olursa elimden geleni yapmaya hazırım,, Hatta gönüllü 1-2 arkadaş daha varsa sadece root-rom kurulumları hakkında yeni bir başlık açabiliriz,

Hayirli olsun hocam Live With Walkman kabul etmediler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertdnc

quote:

Orijinalden alıntı: ufukacn_9988

Bu konuyu takip edenler cihazımı alış hikayemi belki biliyorlardır bilmiyorlarsa dahttp://forum.donanimhaber.com/m_60582322/tm.htm buradan okuyabilirsiniz :) şimdi inceleme ve yorumlarımı size aktarayım.

Hayirli olsun hocam Live With Walkman kabul etmediler mi?

Kabul etmediler dostum ben de tüketici haklarıyla uğraşmak istemedim, bu hafta sınavlarım başlıyor ağustosta da yetişebilirsem askere gideceğim inşallah o yüzden aldım geçtim telefonu :)
  • Arkadaşlar bu konu üzerine bir sürü yorum yapılmış. Xperia x8'nın youtube sorunu için bir çok uygulama falan söylemişsiniz ancak hiç biri bana yardımcı olmadı. Bende bir x8 kullanıcısıyım fakat söylediğiniz uygulamaların hiç birini GooglePlay'de bulamıyorum. Lütfen biri yardımcı olabilir mi? Telefonda ki tek sorunum internetten video izleyememem. Herhangi biri uygulama veya bir çözüm söyleyebilir mi acaba? Şimdiden teşekkürler.
  • yaw bu xda hala 4.0 guncellemesını yayınlamadımı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lineiceriver

Arkadaşlar bu konu üzerine bir sürü yorum yapılmış. Xperia x8'nın youtube sorunu için bir çok uygulama falan söylemişsiniz ancak hiç biri bana yardımcı olmadı. Bende bir x8 kullanıcısıyım fakat söylediğiniz uygulamaların hiç birini GooglePlay'de bulamıyorum. Lütfen biri yardımcı olabilir mi? Telefonda ki tek sorunum internetten video izleyememem. Herhangi biri uygulama veya bir çözüm söyleyebilir mi acaba? Şimdiden teşekkürler.

linki açınca sol altta yazan download yazısına tıklayarak indirirsin. skyfire bir web tarayıcısıdır.

http://informationmadness.com/goto/goto.php?url=http%3A%2F%2Fplunder.com%2F3c2f9202d3

her türlü videoyu açar. ben internetten maç yayınlarını canlı yayınları falan da bununla izliyorum ki neredeyse x8 kullanan herkes bunu kullanıyor zaten...
    sadece youtube için ise "nextvid" programı kullanan kimse şimdiye kadar olmuyor diye şikayet etmedi... bir sorun olabilir telinde. google play'de bulamadıklarını internette arayabilirsin birçok forum var bu konuda
  • bu arada markette "Clever Mobile"ın yaptığı "call recorder" programı süper. görüşmeleri karşılıklı sorunsuz kayda alıyor ve tel numarasına göre saklayabiliyor falan.

normal ses kaydı için ise "tape-a talk" programı mü-kem-mel kalitede ses kaydediyor.
  • quote:

Wrei sagol vallahi cok begendim romu.

Hocam performans falan nasıl. Gingercruzt 8.2 kullanıyorum maşallah telefon su gibi :D Ama bu daha iyi diyorsan geçelim. Türkçe karakter sorunu falan var mı mesela ?
  • quote:

hangi update olanını kurdun acaba bizde değiştirelim, neyse 3 gün sonra yazarsın artık.
  • Arkadaşlar aranızda satmak isteyen var ise 250 tlden sanalpazardan hemen al ile satın alabilirim. Siyan beyaz farketmez. Garantisi olursa süper olur :) Ayrıca merak ettiği bir konu var 600 mhz işlemciye sahip telefon overclock ile 800 mhz 900 mhz gibi bir rakama çıkarmak mümkün mü ? yada çıkaran varmı aranızda ? biraz test amaçlı alacağım telefonu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: olgacxx

Arkadaşlar aranızda satmak isteyen var ise 250 tlden sanalpazardan hemen al ile satın alabilirim. Siyan beyaz farketmez. Garantisi olursa süper olur :) Ayrıca merak ettiği bir konu var 600 mhz işlemciye sahip telefon overclock ile 800 mhz 900 mhz gibi bir rakama çıkarmak mümkün mü ? yada çıkaran varmı aranızda ? biraz test amaçlı alacağım telefonu :)

700 mhz de kullanıyordum ben en son 825 e çıkıyor diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatar19

quote:

Arkadaşlar aranızda satmak isteyen var ise 250 tlden sanalpazardan hemen al ile satın alabilirim. Siyan beyaz farketmez. Garantisi olursa süper olur :) Ayrıca merak ettiği bir konu var 600 mhz işlemciye sahip telefon overclock ile 800 mhz 900 mhz gibi bir rakama çıkarmak mümkün mü ? yada çıkaran varmı aranızda ? biraz test amaçlı alacağım telefonu :)

700 mhz de nasıl kullanıyordun hangi yöntem ile birde oc nin sınırırını kaç olarak görüyorsunuz. kaçtan sonrası tehlikeli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lemon143

quote:

quote:

700 mhz de nasıl kullanıyordun hangi yöntem ile birde oc nin sınırırını kaç olarak görüyorsunuz. kaçtan sonrası tehlikeli ?

Custom Rom'la beraber OC özelliği geliyodu ordan yapıyodum.Zaten yanlış hatırlamıyosam 725 Mhz'den sonra cihaz restart atıyodu daha yüksek hızlara ulaşmak için sanırsam farklı kernel yüklemek gerek.Bazı romlarla oc pek uyuşmuyor zaten cihaz stabilitesini yitirebiliyor.700 Mhz de sorunsuz çalışırken 725 de takılmalar olabiliyor.Yeni romlarda durum nasıl bilmiyorum telefon olmadığı için deneme fırsatım olmadı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Custom Rom'la beraber OC özelliği geliyodu ordan yapıyodum.Zaten yanlış hatırlamıyosam 725 Mhz'den sonra cihaz restart atıyodu daha yüksek hızlara ulaşmak için sanırsam farklı kernel yüklemek gerek.Bazı romlarla oc pek uyuşmuyor zaten cihaz stabilitesini yitirebiliyor.700 Mhz de sorunsuz çalışırken 725 de takılmalar olabiliyor.Yeni romlarda durum nasıl bilmiyorum telefon olmadığı için deneme fırsatım olmadı.

yani oc yapmak için farklı romlardada yapabiliriz illede stock romda olması gerekmez 700 sınır diyorsun anlaştık teşekkürler.
  • quote:

quote:

hangi update olanını kurdun acaba bizde değiştirelim, neyse 3 gün sonra yazarsın artık.

Baska updateleri de mi var? Ben wreinin verdigi linkten indirdim.

• Arkadaşlar x8 satın aldım. 700 mhzde kullanmak istiyorum ne yapmam lazım ? bir link vs varsa yada anlatabilirseniz sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

(: varmıdır acaba neyse sen nasılsın yoktun bir zamandır stornmix rom nasıl yüklicem muhtemelen bende. 2.4.0 versiyonumu yüklü sende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemon143 -- 3 Haziran 2012; 17:09:18 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

(: varmıdır acaba neyse sen nasılsın yoktun bir zamandır stornmix rom nasıl yüklicem muhtemelen bende. 2.4.0 versiyonumu yüklü sende.

Rom cok iyi. Evet o yuklu bende. Tek sorun sensor gec calisiyor. Onun disinda cok guzel.
    İyiyim ben sen nasilsin? Eurovision iddiasindan cizdik kendimizi iste.

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.