Şimdi Ara

Sony Ericsson P990, resmi olarak duyruldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
20.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • p990 n91 yerlebir eder o kadar ayrıca bu yorumarı yaptığına inanamıyorum.bu p990.dandik tel değil ki n91le kıyaslıyorsun

ayrıca n91de ön kamerada yok
    quote:

Orjinalden alıntı: face01tr

tam p990 ı sevmeye başlamıştımki çok büyük bir eksiğini farkettim..

ilk bakıldığında n91 ile p990 smartphone larda wlan(wi-fi) desteği var gözüküor..
    ama derine indiğimizde n91 de WLAN 802.11b/g varken p990 da WLAN 802.11b kablosuz ağ bağlantı sarndardı olduğunu görüyoruz şimdi bilmeyen adam ne fark edecek; ikiside aynı işi görmüyormu deyip yanılgıya düşer ama aslında durum öyle değil..

802.11b ve 802.11g arasındaki fark nedir?

802.11b ve 802.11g birbiri ile uyumlu iki farklı WLAN standardıdır. Bu iki standart farklı modülasyon teknikleri kullanır ve veri hızları da birbirinden farklıdır. İki standardında çalışma frekansı 2.4 GHz dir. 802.11b maksimum 11Mbit, 802.11g de maksimum 54 Mbit veri transfer hızına sahiptir. 802.11b, 802.11g ye göre daha eski bir teknolojidir ve 802.11g özellikli WLAN kartları aynı zamanda 802.11b standardını da desteklemektedir.
    bu durumda zaten ezik p990 n91 karşısında son yumruğu yiyiyorr ve artık başedemez hale geliyorr. aksini idda eden varsa söylesin ?? ama yinede p990 güzel tel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 11 Ekim 2005, 0:05:42 >

• face01tr ne dersen arkandayım abi:)ben senin kadar araştıramıyorum bu konuları,kıralım şu se lobisini:) 4Eva N91 ...Gürsel telefonu en kısa zamanda getirtme kararı aldım,ilk iş olarak kafana atıcam o takoz dediğini:D "eline verdi" gibi bir tabir kullanan arkadaşımız var,kendisine +99999999999...9999 tane
  • quote:

Orjinalden alıntı: SharpSnip

face01tr ne dersen arkandayım abi:)ben senin kadar araştıramıyorum bu konuları,kıralım şu se lobisini:) 4Eva N91 ...Gürsel telefonu en kısa zamanda getirtme kararı aldım,ilk iş olarak kafana atıcam o takoz dediğini:D "eline verdi" gibi bir tabir kullanan arkadaşımız var,kendisine +99999999999...9999 tane

mikrodrive zarar görebilir belki aman dikkat edin atmayın öyle herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 11 Ekim 2005, 0:16:51 >

• ikinci kamera ne işinize yarayacak ki.bir de n91 le bu telefonun ne alakası var n91 in rakibi kılpayı w800.
  • henüz iki telde yok, belkide geliştirilme aşamasında .. hangisinin daha iiği olduğunu, yada daha çok tutacağını bilemeyiz.. ben sadece her iki telin kağıt üzerindeki özelliklerini karşılaştırıyor, mukayese ediyorum..

şuan için
    Boyut konusunda n91
    Ekran konusunda n91
    Hafıza konusunda n91
    WLAN konusunda n91
    Kulaklık konusunda n91
    Multimedya konusunda n91
    Standart ses girişi özelliği konusunda n91
    Müzik, vidyo..vb medyaları çalma, oynatma konusunda n91(n91 de windows media player 10 var)
    Sağlam metal dış kaplama konusunda n91
    Ekran ve tuş takımı için otomatik parlaklık kontrolü konusunda n91

p serisi zamanında muhteşem bi seriydi çünkü o dönemde p sersi ile baş edecek adam akıllı telefon pda karışımı bi cihaz yoktu.. bugün baktığımızda p serisi modellerine alternatif çok sayıda ürün görmekteyiz ..n91 bunlardan yalnızca biri..

ikinci olarak senin ''bu p990.dandik tel değil ki n91le kıyaslıyorsun'' sözüne gelelim.. işte burda sen önyargılı davranıyorsun; dediğim gibi ben kağıt üzerindeki özelliklere göre iki telefonu mukayese ediyorum, senin dediğin bu p990 n91 ise nokya bölümü telefon çıktıktan sonra açıklığa kavuşacak.. gsm area, mobil review, mobilgue.cm..vs siteler, son kullanıcı yorumları senin dediğinin doğru olup olmadığını gösterecek.. ama kağıt üzerinde n91 p990 falan dinlemez ezer geçer..
    saygılar

• çıktığı zaman göreceğiz

hangi konuda hangisi daha iyimiş bakalım iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 11 Ekim 2005, 0:24:26 >
  • hayır beni yanlış anladın n91 müzik üzerine yoğunlaşmış bir telefon pdokuzyuzbilmemkaç ta pda özelliklerini ön plana çıkaran bir telefon.bu ikisini karşılaştırmak elma ile armutu karşılaştırmak gibi bir şey.n91 in rakibi w800

p990 ın rakibi nokia9500 yamuluyorsam düzeltin.yoksa tabi ki

n91 rulez
  • quote:

Orjinalden alıntı: SharpSnip

face01tr ne dersen arkandayım abi:)ben senin kadar araştıramıyorum bu konuları,kıralım şu se lobisini:) 4Eva N91 ...Gürsel telefonu en kısa zamanda getirtme kararı aldım,ilk iş olarak kafana atıcam o takoz dediğini:D "eline verdi" gibi bir tabir kullanan arkadaşımız var,kendisine +99999999999...9999 tane

yaw arkamdasınn güzel ama şuanda bende bahsettiğin se lobisinin içindeyim şuan için forumda önerdiğim tellerin %80 i se ürünü.. ama beni diğerlerinden ayıran bi fark var :P ben marka tutmam modele bakarım.. benim için piyasada alınabilecek en güzel tel w800, k750 ama bu se ci olduğumdan değil şuan için gerçekten bu modellerin piyasadaki en iiği modeller olduğuna inandığım için.. ama 2005 sonu 2006 başı çıkacak nokia 6270, n91, moto slvr, panasonic vs7 gibi modellerde yeni gözdelerim.. ben marka tutmam , o anki modele ve piyasadaki durumuna bakarım

• Cep aletlerinde 802.11b ve 802.11g formatları arasında hız farkı pek yoktur zira zaten aktaracağınız bilgi ya da çekeceğiniz bilgi kısıtlı oluyor. Tamam bir seferde 2-3 Gb atıyorsanız biri diğerinin iki katı hızda atar ama bu çok nadir olan bir durum. Çoğu kişi bluetooth'dan 10 kat hızlı olan 802.11b hızına yeterli gelecektir.

Wi-Fi'ı en pratik kullanacağınız yer internette gezmek olacaktır ki saniyede 20 Mbit (gerçek hız bu civarda) bilgi çekmek diye bir şey söz konusu olmadığından bir b veya g formatı ifade etmiyor. Evde veya ofiste ise şarj esnasında koyacağınız tutacak ile aynı anda tahminen veri transferide yapabileceğinizden pek pratik faydası yok gibi.

Hadi diyelim var sizin yazma kapasitesiniz saniyede 2,5 mb civarında olmalı artık nereye kayıt yapıyorsanız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: strafer

hayır beni yanlış anladın n91 müzik üzerine yoğunlaşmış bir telefon pdokuzyuzbilmemkaç ta pda özelliklerini ön plana çıkaran bir telefon.bu ikisini karşılaştırmak elma ile armutu karşılaştırmak gibi bir şey.n91 in rakibi w800

p990 ın rakibi nokia9500 yamuluyorsam düzeltin.yoksa tabi ki

n91 rulez

biraz yamuluyosun ama neyse
    n91 herşeyden önce symbian v9.0 işletim sitemini ilk kullanan kusursuz bir smartphone (cep telefonu pda karışımı bi alet)
    Anketlerde araştırmalarda..vs cep telefonlarındaki trendin mobil müzik olduğu ve 2006 yılındada kesintisiz büyümeye devam edeceği öngörülerek büyük patlama yapılacağı tespit edilmiş... öte yandan aynı araştırma ve anketlerde mobil internet ve işletim sistemli telefonlarında aşırı büyüme göstereceği saptanmış.. özetlemek gerekirse araştırmaların sonucunda kullanıcının hem iş/ofis işlerini görecek hemde tam bir multimedya merkezi özelliklerini tek bi alette görmek istedikleri sonucuna varılmış..
    cevap : n91
    kusursuz bir smartphone(symbian v9.0) + tam bir multimedya cihazı(güçlü hoparlör, kalite kulaklık, windows media player, divx..vs)

peki pxx serisi kötümüdür bence p serisi se nin ürettiği en başarılı seridir.. se gerçekten başarılı bir firma, k750, w800, w600, p9xx ..vs bunun en güzel örneği..
    ama durum ortada n91 dahili 4gb microdiriver(ipod minide kullanılan sitem) ile geliyor yani teli alıp üstüne bide hafıza kartı alma derdi yok, kutusundan kalite kulaklık vs çıkıyor ama bu durum p990 için böyle değil.. p990 memory stick pro duo destekliyor ve piyasadaki en büyük memory stick pro duo 2 gb .. onunda nerde satıldığı meçhul.. yakın zamanda 4 gb lık memory sticklerin çıkmasıda öngörülüyor. ??!? ölme eşşeğem ölme ?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 11 Ekim 2005, 0:52:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: gun

Cep aletlerinde 802.11b ve 802.11g formatları arasında hız farkı pek yoktur zira zaten aktaracağınız bilgi ya da çekeceğiniz bilgi kısıtlı oluyor. Tamam bir seferde 2-3 Gb atıyorsanız biri diğerinin iki katı hızda atar ama bu çok nadir olan bir durum. Çoğu kişi bluetooth'dan 10 kat hızlı olan 802.11b hızına yeterli gelecektir.

Wi-Fi'ı en pratik kullanacağınız yer internette gezmek olacaktır ki saniyede 20 Mbit (gerçek hız bu civarda) bilgi çekmek diye bir şey söz konusu olmadığından bir b veya g formatı ifade etmiyor. Evde veya ofiste ise şarj esnasında koyacağınız tutacak ile aynı anda tahminen veri transferide yapabileceğinizden pek pratik faydası yok gibi.

Hadi diyelim var sizin yazma kapasitesiniz saniyede 2,5 mb civarında olmalı artık nereye kayıt yapıyorsanız.

işin o yönünü bilmiyorum, ama g olması her zaman daha iiyidir gibime geliyor.. zaten sende anladığım kadarıyla aksini idda etmiyorsun.. buraya kadar tamam.

benim anlamadığım yazma hızı demişsin (2,5) bu neyin yazma hızı n91 de ipodlardaki gibi microdriver var.. saniyede 2,5 microdriverın yazma hızımı yoksa ortalama bir sd/mmc..vs hafıza kartının yazma hızımı ??

• abi(laubaliliğim için özür)n91 bence piyasadaki bütün telefonlardan üstün bir telefon.tek rakibi çıkarsa belki benq p50 olabilir.ama şöyle

n91=ekran kartı
    p990=işlemci

n91=savaş uçaaa
    p990=hovercraft

n91=spor araba
    p990=otobüs

ikisi aynı şey değil.aynı şey olmasa bile p990 n91 in yanında beş para etmez.wlan falan pek sorun teşkil etmez(hız açısından).zaten p990 çoook büyük.ekran diğer p serilerindeki gibi değil.yazılım desteği yok ki zaten smartphone denen şeyin tercih sebebi yazılım yüklenmesidir.dediğin gibi microdrive gibi bir şey yok bir müzik dinlemek için yarısı kadar memory stick parası bayılacağız.zaten fiyatıda diğer p serilerinden aşina olduğumuz üzere uçuk olacak.maalesef bu sefer olmamış sony.yine de söylüyorum...

n91=psp
    p990ps2

şimdi n91 i de notbooklamı karşılaştıralım yani.

n91=direksiyon
    p990=gidon

• P900 ve p910 208*320 iken bu telefon 240*320 çözünürlüğe sahip.

İlk bakışta ekranın küçülmesini iğrenç bulmuştum ama madem çözünürlük artıyor, neden olmasın?

Ama yine de, p990'ın deneme olduğunu ve p1000'in tam ekran çıkacağını düşünüyorum :).
  • quote:

Orjinalden alıntı: MORATORYUM

P900 ve p910 208*320 iken bu telefon 240*320 çözünürlüğe sahip.

İlk bakışta ekranın küçülmesini iğrenç bulmuştum ama madem çözünürlük artıyor, neden olmasın?

Ama yine de, p990'ın deneme olduğunu ve p1000'in tam ekran çıkacağını düşünüyorum :).

yuh size yaww daha p990 çıkmadı p1000 den bahsediyorsun.. ama galiba p1000 de aynı p990 gibi çıkacak.. nette p1000 diye arama yaptığımda bulduğum resme baksana.. resimdeki alet p1000 dir demiyorum ama ??! kafanızda bi fikir oluşşsun

Sony Ericsson P990, resmi olarak duyruldu

edit: resimdeki alete bakıp vayy p1000 çıkacakmış yada böyle bir alet varmış demeyin sakın.. bana göre yalan yanlış bir resim.. hemen ümitlenmeyin, telaş yapmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 11 Ekim 2005, 1:30:26 >

• çok komikmiş bu ne yaw

tuşlar t610 dan bozma,ekran market kasalarındaki bombeli mönitörden alınmış tuşlar, da p910 dan koparılıp yapıştırılmış gibi.bu resmi yapanın da hayal gücü...
  • Ah birde şu ekran çözünürlüğü daha yüksek olsaydı ya? D600 kadar çözünürlüğü var

Arkadaşlar Kızılay bizlerin de katkılarıyla deprem bölgesine yardım gönderiyor. Yapacağımız tek şey cep telefonumuz dan 2865'e boş mesaj göndermemiz, her mesaj 5 Ytl / 50 kontör . Tüm operatörler için geçerlidir, Haydi telefonlarımızın başına, depremde zarar gören kardeşlerimize bir mesaj kadar yakınız.
    http://forum.donanimhaber.com/m_4079013/tm.htm

Aşağıdaki resmi bir süreliğine yazdığımız tüm mesajlara ekleyelim mi ne dersiniz?

• Arkadaşlar dayanamadım cevap yazacam. Bu kadar koru korune daha piyasaya cıkmamış bir telefonun yerden yere vurulmasına cidden vicdanım elvermiyor.
    ilk olarak
    N91 bir series 60 telefonudur.S90 değildir burada bir düzeltme yapayım.
    Ayrıca n91 ile p990 ayrı segmentler için tasarlanmış telefonlar.
    SE p serisi business phone olarak tasarlanmıştır bu nedenle müzik ve kamera ikincil özellikler olarak düşünülmüştür.
    n91 ise müzik on planda tutularak trend telefonu olarak tasarlanmıştır. Burada yapılan karşılaştırma bir spor araba ile makam arabası karşılaştrımasına dönüyor maalesef.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: teknode

n91 den bahsetmeyelim artık.o s60 telefonu p990 ise UIQ3.0

p990 ile n91 arasında bi fark yok ikiside s90 telefonu..
    s60 kullanıcılar arasında kalıplaşmış bi sözcük aslında doğru bi terim değil..
    s60 normalde symbian v.6.0 kullanan teller için kullanılır.. tabi piyasadaki çoğu symbian kullanıcısının v6.0 kullandığı düşünüşürse s60 teriminin kalıplaşıp tüm symbian versiyonlar için kullanılmaya başlanmasına faza şaşmamak gerek..

p990 n91 gibi piyasadaki symbian v9.0(s90) kullanan ilk tellerden.. ikisininde işletim sitemi aynı..
    UIQ işletim sistemi değil sadece kullanıcı arayüzü .. gelişmiş bir tema olarak düşünebiliriz.. UIQ3.0 ise bu arayüzün yeni versiyonu yani p990 ın menü tasarımı, ikonlar, ..vb farklı olacak

wifi konusuna gelince. Şu anda pcnizde hanginiz ethernet kartınızda 10 Mbit bandwidth'i doldurabildiniz sormak isterim.
    Açın en baba downloadı. Birde task manager'i açıp network sekmesine gelin. %1-2 nin üerine çıktığınızda bana haber verin.
    iki pc arasında bile 10 mbit yeterli bir transfer hızı olarak kalmaktadır. 100mbit'i doldurmak ise ancak 2 pc arasında 1-2 gblik dosya transferi ile mumkun.

Gelelim wifiye bir cep telefonu/pda'ya 54 mbit ile ne indireceğinizi cidden merak ettim. CD iso dosyalarını mı? yoksa internetten emule ile dl mi yapacaksınız? Lütfen ayaklarınız biraz yere bassın.

quote:

tam p990 ı sevmeye başlamıştımki çok büyük bir eksiğini farkettim..

ilk bakıldığında n91 ile p990 smartphone larda wlan(wi-fi) desteği var gözüküor..
    ama derine indiğimizde n91 de WLAN 802.11b/g varken p990 da WLAN 802.11b kablosuz ağ bağlantı sarndardı olduğunu görüyoruz şimdi bilmeyen adam ne fark edecek; ikiside aynı işi görmüyormu deyip yanılgıya düşer ama aslında durum öyle değil..

802.11b ve 802.11g arasındaki fark nedir?

802.11b ve 802.11g birbiri ile uyumlu iki farklı WLAN standardıdır. Bu iki standart farklı modülasyon teknikleri kullanır ve veri hızları da birbirinden farklıdır. İki standardında çalışma frekansı 2.4 GHz dir. 802.11b maksimum 11Mbit, 802.11g de maksimum 54 Mbit veri transfer hızına sahiptir. 802.11b, 802.11g ye göre daha eski bir teknolojidir ve 802.11g özellikli WLAN kartları aynı zamanda 802.11b standardını da desteklemektedir.
    bu durumda zaten ezik p990 n91 karşısında son yumruğu yiyiyorr ve artık başedemez hale geliyorr. aksini idda eden varsa söylesin ?? ama yinede p990 güzel tel

Ardından diğer mesaylarda telefonun ekranı işlemcisi tipi yerden yere vurulmuş ... El insaf... Bunu söyleyenler ilk once kendi telefonlarının ozelliklerine bir baksınlar.
    Sonra da yapılan eseri takdir etmeyi öğrensinler.

Not: N91'de windows media 10 olacağını söyleyen arkadaşa
    http://www.n-gage.com/nseries/v2/media/product/tech_specs/tr-TR/tech_specs_n91_tr_TR.html?lang=tr&country=TR
    adresindeki n91 speclerini incelemesini öneririm. Yok öyle işkembeden özellik sallamak.

Ayrıca p990'ın en büyük ek özelliklerinden biri blackbery desteği bunu da unutmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fleshlord -- 11 Ekim 2005, 11:16:46 >

• 2006 da baya bi yeni telefon çıkacak.....çoğu özellikleride biribirine yakın olacak gibi bide i-mate "k-jam" de göz ardı etmemek lazım bi imate hayranı ve kullanıcı olarak tavsiye ediyorum...
  • şimdi bu p990 direkt 900 den başlamakla yanlış yaptı se bak bitti 900 ler şimdi aşağı mı düşecek p250-p300 falan
  • bu arada ekran çözünürlüğüne takan arkadaşlara cevabım aşağıdaki link olacak. UIQ 3.0 ancak qvga (320x240) desteklediği için p990 bu çözünürlüğü destekliyor.

Sonuçta SE symbianin desteklediği standartlara uymak zorunda.

http://www.uiq.com/releaseoverview/Web%20version%20of%20UIQ%203.0%20Product%20Description%20October%202005.pdf
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.